-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Artykuły użytkownika

Wyleżakowany biznes

W produkcji whisky niewiele da się zmienić – nadal potrzebny będzie jęczmień, woda, drożdże i dębowe beczki do leżakowania. Potrzebne będą pomieszczenia, gdzie ziarno poddane jest procesowi wymuszonego kiełkowania, które następnie się hamuje przez proces suszenia, używając w niektórych destylarniach dymu torfowego, kiedy ziarno zmienia kolor i aromat dymny pozostaje mimo, fermentacji i destylacji. Potem ziarno się mieli, zalewa gorąca wodą, żeby uwolnić cukry, a następnie schładza i zapuszcza drożdże, które konwetują cukier w alkohol, gdzie całość nabiera konsystencji mocnego piwa, które poddaje się procesowi podwójnej lub potrójnej destylacji. Czysty alkohol wlewa się do beczek i czeka kilka lat, albo więcej lat, że go zabutelkować.

N ...

valser
24 października 2018 17:45

86     2705    9

Szkolenie z komunikacji za darmo

W normalnych warunkach, to znaczy takich, gdzie zachodzi zgodność zdarzeń z tym co się myśli oraz gdzie liczy się jakość i precyzja, Gabriel dawałby na uniwersytetach gościnne wykłady z systemów komunikacji dotyczących werbalnych i pisanych przekazów, na wydziałach polonistyki, dziennikarstwa, historii, itp. i brał za to ciężkie pieniedze, a ludzie dostawali konkretne narzędzia i argumenty do ręki, które generowałyby poważną dyskusję i jakieś konkretne decyzje i działania.

 Notka Gabriela to modelowy przykład komunikacji o komunikacji. Akurat dotyczy pisania na SN, ale to nie ma znaczenia, bo kontekst jest znacznie szerszy. Wymienię je w punktach:
1. Wzruszenia nie są materią twórczości

2. SN nie jest miejscem, gdzie rozpoczyna się pisarską karie ...

valser
23 października 2018 10:04

127     3769    11

Zamiast whisky

Miałem dziś wrzucić notkę o dobrze rokującym, zaplanowanym na wiele dekad do przodu biznesie. To generalnie dobra wiadomość, optymistycznie rokująca na przyszłość, bo nikt o zdrowych zmysłach na inwestuje grubych pieniędzy, z którego będzie konsumował owoce za najwcześniej 10 czy 20 lat.

Tym nie mniej, obejrzałem wczoraj wywiad z arcybiskupem Janem Pawłem Lenga, który przeprowadził nasz ulubiony dr Krajski i powstały mi w głowie myśli raczej ponure. Proszę uważnie tego wywiadu posłuchać.
https://www.youtube.com/watch?v=FQ69KQY67JU

Teraz... jeśli zestawimy ten wywiad, z tym co się w Polsce wokół Kościoła dzieje, np. ta cała paranoja ze Smarzowskim, Urbanem i wszystkimi nowoczesnymi europejczykami to widać dla mnie wyraźnie, że kształtowane jest nowe pole konf ...

valser
15 października 2018 22:35

72     3059    5

Dzisiaj szkockiej nie serwujemy

Poruszaliśmy się na zachód od Edynburga, do Oban, a później na północ w kierunku Fort William i dalej na zachód na wyspę wyspy Isle of Skye, do której prowadzi olbrzymi most.
Im dalej na zachód i na północ od Edynburga, tym krajobraz staje się „widokowo-turystycznie” ciekawszy. Zwłaszcza jesienią. O ile polska jesień można nazwać złotą, to szkocka jest rudo-brązowa. Teren West Highland jest pagórkowaty, górski, w dolinach często widać jeziora. Lasów jest niewiele, a szczyty przypominają wyższe partie naszych Bieszczad.
W Bieszczadach jednak są lepsze drogi. Szersze, lepiej utrzymane i natężenie ruchu jest mniejsze. Jak do tego jeszcze dołożymy całkowity brak pobocza i jazdę po lewej stronie to coś takie ...

valser
12 października 2018 07:30

89     3097    8

Glengoyne

Plan rajdu po szkockich destylarniach miałem gotowy w 2013 roku. Chciałem zmontować ekipę swoich kolegów, do czterech osób, wynająć vana i przejechać Szkocję wzdłuż i na szerokość. Okazało się to niemożliwe. Jednego zablokował budżet, drugiego termin, inny się nie kwalifikował bo nie miał prawa jazdy (przy czterech kierowcach wypada, że jedną destlarnie na cztery zwiedza się na sucho), a innego zablokowała żona jak się dowiedziała, że to ja mam być częścią ekipy... życie.

Dla mnie jedynym problemem był w sumie niepijący kierowca, który po degustacji odholuje auto do miejsca zakwaterowania. I tak z roku na rok, z terminu na termin, z jednego kumpla na drugiego, przekładałem terminy. Niestety moja żona nie ma prawa jazdy, bo to właściwie rozwiązałoby problem i nie ...

valser
9 października 2018 17:39

95     3148    15

Po co to wszystko?

Wracam dzisiaj z tekstem po 26 dniowej pauzie i skasowaniu przez Parasola, na moją prośbę, wszystkich moich notek. Zwykle nikomu i z niczego się nie tłumaczę, bo uważam, że tłumaczą się tylko winni. Tym nie mniej tutaj zrobię wyjątek, bo szacunek czytelnikom się należy, a poza tym istotne będzie naświetlenie pewnych okoliczności, które być może w przyszłości pozwolą uniknąć podobnych akcji.

Nie da się jednak wyjaśnić okoliczności bez zrobienia czegoś obrzydliwego, co nazywam recyclingiem, albo przerabianiem odpadów. Trudno. Jedziemy.

Dla mnie – co podkreślę – moje znikanie z SN zaczęło się od momentu kiedy Toyah wyskoczył z tekstami atakującymi Panterę, w kontekście nieboszczyka senatora Johna McCain’a. Przegiął, nie potrafił przeprosić, a zamiast ...

valser
8 października 2018 22:59

59     3506    25

 Poprzednia  Strona 2 na 2.