-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Czytelny sygnał

W latach 1999-2004 brałem udział w szkoleniach prowadzonych przez rosyjskiego specjalistę walki wręcz Wiktora Fomina. Fomin jest instruktorem karate, ale jego pasją jest walka z użyciem sprzętu – krótkiej i długiej pałki, kija, bicza, nahajki, noża, saperki, tradycyjnych sprzętów japońskich - miecza samurajskiego – katana, sai, yawara, itp. Stąd jest moja wiedza na ten temat.

Parę zdań o technice i taktyce walki nożem – w walce ulicznej i w samoobronie. Walka taka zawsze jest szybka i gwałtowna. Celem ataku są przede wszystkim nadgarski-przedramię, szyja, pachy, jama brzuszna (przede wszystkim tam gdzie kończą się żebra), twarz-oczy i pachwina. Czasami miejsce pod stawami kolanowymi, ale to głównie w pozycji leżącej.

Przy ataku na te punkty ruchy ręka w której trzymany jest nóż zwykle wykonuje ruchy okrężne i zagarniające w kierunku „do siebie” i "od siebie", które łączone są z pchnieciami. Powstałe rany po ataku są cięte, obliczone na przecięcie mięśni i arterii w celu wykrwawienia przeciwnika. Rana cięta np. przedramienia, wykonana w taki sposób, że przebiega diagonalnie, gdzie przecina się arterie bardziej „wzdluz” niż „poprzecznie”, powoduje śmierć w wyniku wykrwawienia w przeciągu 3-5 minut. Krwotok z takich ran jest bardzo trudny do zatamowania, arterie są nie do zszycia. Wszystko dzieje się szybko, a zgon jest nieuchronny.

Ataku uczy się w połączeniach-kombinacjach, a nie pojedynczych cięciach czy pchnięciach – ze zmiana kierunku ataku (góra-dol-góra-prawo-lewo-prawo), atakach diagonalnych, kombinacjach cięcie-pchnięcie-cięcie, itd. Ze zmianą chwytu noża, przeniesieniem go do drugiej ręki, itd.
W takiej walce liczy się przede wszystkim szybkość i techniczne-manualne opanowanie cięć i pchnięć. Siła nie odgrywa tu istotnej roli, jak szybkość i umiejętność płynnego przeniesienia ataku w różne strefy. Takie ataki nożem są najczęściej spotykane. Ran jest wiele, są zwykle cięte i bardzo rozległe, w różnych obszarach ciała.

Nóż tutaj używany jest stosunkowo niewielki, ostrze zwykle o długości do 10cm, o niekoniecznie ostrym sztychu (czubku), ale o bardzo ostrym ostrzu i szlifie, które stanowią długa i wyprofilowana w owal krawędź tnąca. Rękojeść też jest niewielka, jelec jest wyprofilowaną częścią rękojeści, a jeśli jest osadzany, to jest zwykle niewielki, wszystko to jest po to, żeby można było trzymać nóż w ręku gotowy do niespodziewanego ataku, w taki sposób, żeby trzymany w dłoni nie rzucał się w oczy. Typowym nożem ulicznej bandyterki jest nóż sprężynowy. Można go trzymać w dłoni, w taki sposób, że go nie widać i uruchomić sprężynę w momencie kiedy inicjuje się atak. Moment zaskoczenia - pewny. Ostrze sprężynowca jest ostre i zwykle ma on dwie krawędzie tnące. Inny nóż do szybkiej samoobrony lub cywinej walki ulicznej wygląda tak:


Zupełnie innego sprzętu używa się w wojsku, w formacjach specjalnych. Noże są ciężkie, ostrza są długie ok. 15cm, sztych jest bardzo ostry, a następnie przechodzi w górną krawędź tnącą i fałszywe ostrze. Górną krawędź tnąca i fałszywe ostrze ułatwiają pokonywanie oporu i zapewniają skuteczniejszą penetrację pchnięcia. Grzbiet takiego noża jest odpowiednio gruby i czasami ząbkowany. Kierunek ułożenia zębów jest taki, że przy wyciąganiu noża z rany zęby szarpią i rozrywają tkankę. Rękojeść jest dobrze wyprofilowana, jelec jest duży i zwykle osadzany. Odpowiednia grubość grzbietu pozwala bez problemu przebić mostek, albo wślizgnąć się między zebra. Żeby wypaczyć lub złamać ostrze potrzeba użyć bardzo dużej siły.
 


Przeznaczenie takiego noża w walce jest zupełnie inne. Rany zadawane takim nożem są głęboko penetrujące i przeważnie są to pchnięcia, przy ruchu powrotnym ząbki dokonują dodatkowych głębokich i rozległych uszkodzeń.
Noże taktyczne są przeznaczone do tego, żeby walkę (napad z zaskoczenia) kończyć jednym, maksymalnie kilkoma uderzeniami.
W informacjach podano, że Adamowicz został ugodzony nożem trzy razy. Pierwsze pchnięcie zostało wykonane niżej, w okolice przepony, w taki sposób, żeby wymusić pochylenie tułowia do przodu, a dwa następne pchnięcia zostały wykonane w okolice serca. Jest również bardzo prawdopodobne, że druga ręka napastnika trzymała ofiarę za kark. To daje lepszą kontrolę pozycji tułowia ofiary, lepszą kontrolę pchnięcia, kontrolę dystansu i miejsca na ciele ofiary, które jest celem ataku.

Nóż szturmowy Wojska Polskiego wz. 55.

Biorąc pod uwagę zimowe warunki, co najmniej trzy warstwy odzieży, o których jest mowa w linku zamieszczonym u Coryllusa, skuteczne wykonanie takich ciosów wymaga bardzo dobrego opanowania techniki pchnięcia (najbardziej efektywne jest uderzenie penetrujące wykonane dokładnie pod kątem prostym), ale też ogromnej siły i jednocześnie szybkości ciosu. Bez elementu szybkości, nóż będzie działał jak taran, a nie jak powiedzmy wystrzelona kula karabinowa.

Informacja, że takie trzy pchnięcia są dziełem amatora, który nie ma nawet w swojej kryminalnej kartotece zwykłej bójki na pięści, nie mówiąc już o rozbojach z udziałem sprzętu – jest tak prawdopodobna i wiarygodna, jak to, że można zostać mistrzem świata w karate i wygrać wszystkie walki przez nokaut, ćwicząc gdzieś z kumplami w osiedlowej piwnicy dwa razy w tygodniu.

Sposób w jaki dokonana została ta zbrodnia jest jak podpis z pieczątką firmową. Tu nie chodzi o zadanie śmierci, bo przecież to można zrobić na tysiąc sposobów i jeszcze pozostać anonimowym, nie dać się złapać. Przynajmniej nie na gorącym uczynku.
To jest śmierć zadana publicznie, na oczach tysięcy ludzi, przy użyciu techniki i wyszkolenia prezentowanych przez elitarnych żołnierzy służb specjalnych. Więcej czasu zajęło wygłaszanie manifestu niż samo morderstwo z premedytacją.

Ten mord to jest przede wszystkim bardzo wyrafinowany, perwersyjny sposób komunikacji. 

Jedyne porównanie, które mi przychodzi do głowy to obcięty koński łeb z „Ojca Chrzestnego”. Wiadomość chyba dotarła bo bierność organów państwa jest ogólnie widoczna. Mówię o śledztwie i informacji publicznej w tej sprawie.

Nie jest przypadkiem, że w mediach wypowiadają się różni dziennikarze, celebryci, eksperci, itd. Nie mówią o szczegółach i faktach, tylko przezentuja swoje opinię i wyzewnetrzniaja emocje. Nigdzie nie ma głosu żadnego rzecznika prokuratury prowadzącej śledztwo czy przedstawiciela ABW, który mówiłby o faktach, a nie o uczuciach i sytuacji politycznej.
Gdyby taka akcja jak w Gdańsku rozegrała się w USA, to tą całą scenę, plac z publiką otacza FBI, odgradza, organizuje autobusy i wszystkich wiezie do siebie na przesłuchanie do skutku. Robi codzienne konferencje i informuje o postępach śledztwa bezpośrednio przed kamerami wydając oświadczenia, odpowiadając na pytania mediów, ucinając wszelkie spekulacje.
Niestety w Polsce jesteśmy zdani na paradę oszustów i wróżenie z fusów.

Ostateczne wnioski są smutne. Nikt i nigdzie w Polsce nie jest bezpieczny, a zawód polityka i występy na publicznych imprezach stanowią większe ryzyko dla życia niż praca na kopalni z zagrożeniem metanowym.

 

Appendix: budowa noża

https://pl.wikipedia.org/wiki/N%C3%B3%C5%BC#Budowa_no%C5%BCatagi: adamowicz  nóż szturmowy 

valser
17 stycznia 2019 00:34
256     10838    24 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Szczodrocha33 @valser
17 stycznia 2019 01:06

"Ostateczne wnioski są smutne. Nikt i nigdzie w Polsce nie jest bezpieczny, a zawód polityka i występy na publicznych imprezach stanowią większe ryzyko dla życia niż praca na kopalni z zagrożeniem metanowym."

Niestety, to co sie stalo i to co sie teraz wyrabia po tym strasznym morderstwie to moim zdaniem kolejny jawny dowod na to ze my Polacy tak naprawde panstwa nie mamy. Mamy teren nad Wisla, administrowany luzno przez ludzi, ktorzy jeszcze 20 czy 30 lat temu grali w siatkowke, podciagali sie na trzepaku i drukowali tajne gazetki. Albo skandowali "precz z komuna".

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @valser
17 stycznia 2019 01:14

Doskonałe uzupełnienie, a właściwie początek dyskusji o wydarzeniu.

Skądinąd w USA, jak wiadomo, do dzisiaj nie wyjaśniono sprawy JFK. W przypadku Adamowicza również nie mówimy o kwestii przypadkowego bandytyzmu. To o wiele poważniejsze morderstwo. 

zaloguj się by móc komentować

valser @KOSSOBOR 17 stycznia 2019 01:14
17 stycznia 2019 01:20

W czasach satelitarnych technologii, kamer montowanych byle gdzie z mozliwoscia rozpoznania biometrycznego, kamer skierownych na scene, relacji telewizyjnej na duzej publicznej impreze nie ma zadnego filmu w HD, gdzie mozna rozpoznac zamachowca i to co on robi. Zamiast tego w tefauenach pokazuja jakas inscenizacje komputerowa z niebieskimi chlopkami. Stara dobra prawda czasu, prawda ekranu.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser
17 stycznia 2019 01:21

"Gdyby taka akcja jak w Gdańsku rozegrała się w USA, to tą całą scenę, plac z publiką otacza FBI, odgradza, organizuje autobusy i wszystkich wiezie do siebie na przesłuchanie do skutku. Robi codzienne konferencje i informuje o postępach śledztwa bezpośrednio przed kamerami wydając oświadczenia, odpowiadając na pytania mediów, ucinając wszelkie spekulacje."

I jeszcze dodam od siebie ze gdy tam dochodzi do zabojstwa, zwlaszcza osoby takiej ze "swiecznika" czy zwiazanej z zyciem publicznym, to w toczacym sie sledztwie zawsze bierze sie pod uwage opinie eksperta - bieglego, ktory bada bron jakiej uzyto (czy orzeka jakiej broni uzyto do zadania rany, w jaki sposob nastapil zgon). I na podstawie jego opinii mozna wiele wnioskow wyciagnac i nadac jakis kierunek sledztwu czy raczej isc w roznych kierunkach.

No a w ogole to w USA w takich przypadkach pojawia sie zolta tasma z wymownym napisem "crime scene" i nikt poza wybranymi prowadzacymi sledztwo i ekspertami nie ma tam wstepu.

Ja chyba kiedys zdaje sie czytalem jakis tekst bodajze Ziemkiewicza o takiej "crime scene" w Polsce. Jakies miejsce morderstwa chyba, i tam w pare godzin po przybyciu policji jacys ludzie znikad lazili po tym terenie jak krowy po pastwisku. Wiec o czym tu gadac.

Wielki plus za notke, panie Piotrze. Informacje jakie pan podal to jeszcze jedna wskazowka ze to co stalo sie w Gdansku to robota zlecona.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser
17 stycznia 2019 01:23

Wpis super extra...

... i stety, ale ciagle trwa parada oszustow - od wielu lat tych samych - i wrozenie z fusow... tj. wszystkich obecnych zlobow przy korycie  !!!

Dobrze, ze to napisales... przyjde dzis wieczorem poczytac komentarze.

Dziekuje i dobranoc,

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @valser 17 stycznia 2019 01:20
17 stycznia 2019 01:40

Zerknij jeszcze na ten film z francuskiej tv, zalinkowany dzisiaj u Coryllusa. Film "zatrzymuje się" przed zadaniem ciosu Adamowiczowi. 

Nie znam się na crimenie - z ciekawością laika wszystko to czytam. Ale analizuję to morderstwo w sensie politycznym. 

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @valser
17 stycznia 2019 02:01

I jezeli morderca zostal zatrzymany to rozumiem ze narzedzie zbrodni - ten noz, rowniez zostal znaleziony.

Dlaczego, nie opublikuja zdjecia tego noza?

Tylko nadaja o "intensywnym sledztwie"?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @KOSSOBOR 17 stycznia 2019 01:43
17 stycznia 2019 02:19

Dziekuje za link.

Pisza ze po zadaniu Adamowiczowi kilku ciosow nozem, czlowiek ten uniosl rece do gory w triumfalnym gescie ale szybko zostal przygnieciony do ziemi przez ochroniarzy.

Kompletna bzdura. Widac na innym filmie w You Tube jak chodzil przez jakies 30 sekund wkolo i zlozyl wyrazne oswiadczenie polityczne.

A w tym zalinkowanym filmie widac jak lezy sobie rowniutko na brzuchu, grzecznie, jakby ulozony do snu, a facet (jeden!) kleczy przy nim na jedno kolano i odwrocony twarza do kamery (czyli nie patrzy nawet na zatrzymanego) cos jedna reka pokazuje.

Normalnie to gdy cos takiego ma miejsce to czterech- pieciu roslych facetow przygniata goscia do gruntu wykrecajac i trzymajac mu rece.

Bo przeciez nie wiadomo kto zacz, moze miec drugi noz ukryty w rekawie czy w kieszeni, czy pistolet.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser
17 stycznia 2019 04:22

Opis tego, co może wyrządzić fachowiec z nożem jest po prostu wstrząsający. Ale to realia "pola walki".
Ale gorsza jest świadomość, że może istotnie jest tak, że mieliśmy do czynienia (czy raczej mamy do czynienia) z -cytuję:"bardzo wyrafinowanym, perwersyjnym sposobem komunikacji.".

Pozostaje pytanie, kto nie lubił tak bardzo pana Jurka, że to na jego imprezie postanowił "przekazać wiadomość". Wolę nie znać odpowiedzi. Zresztą media  i komentatorzy też nie chcą znać odpowiedzi. 
PS. Oglądałam kiedyś późną nocą, tak jak teraz, film dokumentalny na temat okoliczności śmierci śp. generałą Papały. Ostatnie godziny jego życia, z kim się spotkał, z kim rozmawiał. Potem opis okoliczności śmierci. A na koniec "niespodzianka": po telefonie o zastrzeleniu generała Papały przed jego blokiem, grupa polityków udała się na miejsce zbrodni, zupełnie nieodcięte od przypadkowych przechodniów - i pracowicie je zadeptała. To było prawie 21 lat temu.    

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 17 stycznia 2019 04:22
17 stycznia 2019 04:38

"A na koniec "niespodzianka": po telefonie o zastrzeleniu generała Papały przed jego blokiem, grupa polityków udała się na miejsce zbrodni, zupełnie nieodcięte od przypadkowych przechodniów - i pracowicie je zadeptała. To było prawie 21 lat temu."    

I co sie przez te 21 lat zmienilo?

Przybylo troche tabliczek z nowymi nazwami ulic i troche koszmarnych pomnikow.

I smutne to i straszne.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 04:38
17 stycznia 2019 05:07

To jest rzecztywistość państwa  powstałego na postawie szemranej umowy z kierownictwem najbardziej krwawego imperium w XX w. via specsłużby tego kraju. "Obalenie komunizmu" było tylko zmianą dekoracji w teatrze i dlatego czasem zza kulis wychylają się różne zakrwawione noże.

zaloguj się by móc komentować

AUU @valser
17 stycznia 2019 06:32

A dlaczego w Gdansku ?  Bo najblizej do granicy ?

zaloguj się by móc komentować


przemsa @valser
17 stycznia 2019 08:10

> walka z użyciem sprzętu – krótkiej i długiej pałki, kija, bicza, nahajki, noża, saperki

Nie pamiętam już w której ksiażce Suworowa o tym czytałem, ale ponoć - jeżeli można wierzyć Riezunowi - Specnaz ma na swoim wyposażeniu wielozadaniowe saperki. Do okopywania się, walki wręcz, rzuczania. Jednym słowem saparka taka ma być bardzo niezbezpieczną bronią, w której używaniu żołnierze są gruntownie przeszkalani.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @AUU 17 stycznia 2019 06:32
17 stycznia 2019 08:17

Pan Jurek zapewnil swoja impreza i swiatelkiem do nieba dogodne warunki, ogladalnosc i mozliwosc odwrocenia uwagi od  spraw istotnych. Media robia robote tej czesci ekipy, ktora nie gra bezposrednio w trzy karty tylko krzyczy "uwaga policja" jak na kupce jest wystarczajaco duzo, zeby zniknac. Poza tym w  plecach maja pana Jureczka.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser
17 stycznia 2019 08:17

To nóż w serce kogoś z was. Przekaz znacznie silniejszy niż brzoza. I dużo bardziej skuteczny, jak sądzę.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 17 stycznia 2019 08:10
17 stycznia 2019 08:22

saperka obcina sie glowy i skutecznie walczy przeciwko uzbrojonemu w noz, stwarzajac przewage w dystansie.  Rzuca sie saperka jak siekiera i rany wygladaja jak po siekierze. Jednym strzalem otwierasz czaszke, albo lamiesz kosc udowa. Trzeba jednak potrenowac.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser
17 stycznia 2019 08:24

Zapomniałam dodać, że notka genialna.  Wielki krok w stronę prawdy. Ale widać, że ostra cenzura połączona z zastraszaniem i niszczeniem blogerow i komentatorów już zostala "wlączona" i pan  minister co się rwał do zwalczania "polskich neonazistów" już zamyka do kazamatów za "zbędne poruszanie tematu specyficznych osiągnięć pana P.A.". Za antypolonizm dostaje się państwowe dotacje i stypendia oraz nagrody.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser
17 stycznia 2019 08:25

Dobrze, że nie umiem walczyć i tak nie nauczyłbym się tego na tyle żeby wygrywać...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 17 stycznia 2019 08:22
17 stycznia 2019 08:30

Mniej więcej coś takiego pisał Suworow. Wspominał, że wyszkolony żołnierz rzuca nią celnie na znaczną odległość  z taką siłą, że wbija się w drzewo tak głęboko, że nie sposób jej z niego wyjąć.

 

zaloguj się by móc komentować


dziad-kalwaryjski @przemsa 17 stycznia 2019 08:31
17 stycznia 2019 08:37

:))

Nie wiem, czy wiecie, ale zgodnie z ustawą o broni wolno nosić w przestrzeni publicznej... szable :) ! Pod warunkiem że nie jest schowana i nie udaje np parasola.

 

ps Mam nadzieję, że pani Szojrung-Wielgus tego nie czyta

 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 17 stycznia 2019 08:25
17 stycznia 2019 08:41

jak masz pistolet w kaburze, a po drugiej stronie goscia z nozem w reku w odleglosci mniejszej niz 4 metry, to nie masz szans, zeby pistolet wyciagnac i wycelowac. Jesli jestes w siedzacej pozycji to krzeslo spod plecow moze cie uratowac.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 17 stycznia 2019 08:30
17 stycznia 2019 08:45

amerykanska reklama saperki

Oni nie maja jednak serca do tego sprzetu, ktory od drugiej wojny byl na stalym wyposarzeniu sowieckiej piechoty.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 17 stycznia 2019 08:41
17 stycznia 2019 08:45

Ale weź to wytłumacz chuderlawym zwolennikom noszenia ze sobą po ulicy gnata "dla bezpieczeństwa" i wymachiwania nim w ogródku w celu wykazania swej moralnej przewagi.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 04:38
17 stycznia 2019 08:52

I to jest chyba najbardziej czytelny sygnał z tej tragedii. Zamach może się zdarzyć zawsze i wszędzie. Ale ten brak jakiejkolwiek profesjonalnej reakcji państwa i organów do tego przeznaczonych jest po prostu wstrząsający. Brak reakcji policji bezpośrednio po ataku. Brak zabezpieczenia miejsca zdarzenia i zatrzymania wszystkich do przesłuchania. Brak konkretnej komunikacji ze śledztwa o przeprowadzonych czynnościach i postępach.

Minęły już ponad 3 dni. To że ze strony dziennikarzy czy durnych polityków opozycji i całej reszty ogłupionej lewicy mamy teatr, to już można było przewidzieć i nikt nie oczekuje więcej. Ale to co robi państwo polskie, żeby po prostu wyjaśnić kulisy tej zbrodni jest po prostu straszne. Jakbyśmy jakąś bajkę oglądali, jakby to się nie stało naprawdę.

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 17 stycznia 2019 08:24
17 stycznia 2019 08:53

Ja sie kiedys tym strasznie pasjonowalem, studiowalem w detalach i cwiczylem. W gospodarstwie domowym jest tyle sprzetu pod reka, ze mozna sie skutecznie obronic przed rabusiem. Jednak, jak ktos ma plan, zeby zabic i jest wyszkolony, to szanse na przezycie sa zerowe.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser
17 stycznia 2019 08:54

Opis walki na noże dość przerażający. Trzeba mieć niezłą psychę, żeby to robić skutecznie. A tu proszę, mamy wariata tak?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @MarcinD 17 stycznia 2019 08:54
17 stycznia 2019 08:55

Wariat akurat problemu z psyche mieć nie będzie, więc ten element szkolenia można pominąć.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 17 stycznia 2019 08:45
17 stycznia 2019 08:58

Dyskusje na temat bezpieczenstwa z goscmi co maja problem zrobic trzydziesci pompek sa bezcelowe. Blaszka w czolko i spadac na drzewo.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Grzeralts 17 stycznia 2019 08:55
17 stycznia 2019 08:58

Psychopata albo socjopata to nie wariat w znaczeniu poczytalności. Inaczej wszyscy seryjni zabójcy byliby w szpitalach a nie więzieniach.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @MarcinD 17 stycznia 2019 08:58
17 stycznia 2019 09:03

To jest w ogóle dobre pytanie do prof. Święcickiego po wykładzie na konferencji. Choroby psychiczne związanie z niepoczytalnością a zdolność do popełnienia zbrodni NIE w afekcie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 17 stycznia 2019 08:45
17 stycznia 2019 09:04

> amerykanska reklama saperki

Zaaranżowane jak telezakupy Mango. Brakuje tylko kiwającego z dezaprobatą głową gościa mówiącego, że lepiej można to zrobić siekierą, która - tylko dzisiaj! - kosztuje zaledwie $99.99, a jeżeli zadzwonisz w przeciągu najbliższej godziny, dostaniesz gratis pokrowiec z mikrofibry, taktyczną osełkę oraz mini siekierkę-breloczek idealną do dyskretnego wydłubywania z zębów resztek jedzenia.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 17 stycznia 2019 08:54
17 stycznia 2019 09:08

W Rosji odbywaja sie regularnie zawody sportowe w walce na noze - https://www.youtube.com/watch?v=BpGuXS94mao

Ludzi, ktorzy w tym siedza i codziennie trenuja to nie szokuje. Ja noza nie lubie. Sposob penetracji jest ohydny. Juz chyba lepiej dostac kule.

Wracajac do Gdanska - latwosc z jaka ludzie uwierzyli, ze taki sposob zadania smierci jest robota goscia, ktory zadnego starcia bezposredniego w swoim kryminalnym rekordzie nie posiada, jest dla mnie bardziej przerazajacy niz opis walki na noze.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser
17 stycznia 2019 09:08

Ja się tylko pytam dlaczego jeszcze nie zobaczyliśmy tego noża...

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 17 stycznia 2019 09:04
17 stycznia 2019 09:09

porzadna rosyjska saperke, nowka nie smigana kupisz duzo taniej na allegro.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 17 stycznia 2019 09:08
17 stycznia 2019 09:10

chyba ze wzgledu na te nowe przepisy RODO...

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 stycznia 2019 08:41
17 stycznia 2019 09:12

Napisałem już tutaj wczoraj że kiedyś miałem taką sytuację w barze. Siedzieliśmy, podszedł jakiś nurek i sięgnął do tylnej kieszeni wyciagając nóż. Miał szczęście że w ostatniej chwili się zorientowałem o co chodzi bo już moje krzesło było na jego twarzy.

Żeby była jasność niczego nigdy nie trenowałem.

A on tylko chciał nam sprzedać jakiś srebrny nożyk do rozcinania poczty...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 17 stycznia 2019 09:09
17 stycznia 2019 09:14

Dobrze wiedzieć. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 stycznia 2019 09:10
17 stycznia 2019 09:19

Nooooo zaaaapomniaaaałem

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 17 stycznia 2019 08:10
17 stycznia 2019 09:20

Także  skórzany pas żołnierski (oficerski) specjalnie spreparowany, np. z ołowianą wkładką w sprzączce, która ma również mocno zaostrzone krawędzie. Taki pas działa jak maczuga i brzeszczot.

Jest rzecz jasna  więcej  podobnych "wynalazków".

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 17 stycznia 2019 08:30
17 stycznia 2019 09:21

to są bardzo specjalne saperki.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 09:21
17 stycznia 2019 09:24

Coś mi teraz świta, że mają sprężnę pozwalająca na wystrzelenie głowni.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 17 stycznia 2019 08:52
17 stycznia 2019 09:25

Co oznacza, że dowolne służby w dowolnym miejscu i czasie mogą zadziałać w sposób destabilizujący państwo.

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 17 stycznia 2019 09:24
17 stycznia 2019 09:29

Chyba o to Ci chodziło:

"Ci zolnierze nigdy nie kopia okopow nigdy nie zalegaja na obronnych pozycjach. Oni albo nagle atakuja albo gdy napotkaja opor majacego przewage wroga znikaja nagle tak samo by zaatakowac ponownie w m-cu i czasie najmniej spodziewanym przez przeciwnika.Nigdy nie odpieraja atakow czolgow rozpraszaja sie w grupy i znikaja aby spotkac sie w uprzednio ustalonej kryjowce. Zdumiewajace jest ze zolnierze specnau takze nosza saperki .Po co im one ? Jesli zadacie im to pytanie usmiechna sie tylko i nic nie odpowiedza. Nie mozna opowiedziec slowamiw jaki sposob urzywaja swoich saperek . To trzeba zobaczyc! Saperka w rekach zolnierza specnazu to grozna bezglosna bron.Kazdy zolnierz specnazu trenuje urzycie swojej saperki znacznie intensywniej niz jakikolwiek piechur.Poczatkowo nalezy wyrobic sobie precyzje.Trzeba ostrzem lopatki rabac cieniutkie szczapki. nauczyc sie obciac szyjke butelki stojacej na stole bez wywrucenia jej. trzeba kochac swoja saperke i uwierzyc w jej precyzje. W tym celu zolnierze lewa reke klada na pniu a a prawa wala z rozmachem krawedzia saperki w pien. bardzo wazne jest to zeby nie zawadzic nia o wlasne palce. Moze to byc bardzo nieprzyjemnie. Kiedy naucza sie silnie i precyzyjnie rabac saperka jak toporem przechodza do bardziej skomplikowanego treningu .Saperke wykorzystuja w walce wrecz do odpierania atakow bagnetem nozem piescia i inna saperka.Zolnierza uzbrojonego tylko w saperke zamykaja w pomieszczeniu bez okien razem ze zlym psem-to bardzo pouczajaca rywalizacja. W koncu juz zolnierza pewnie wladajacego saperka tak jak szbla czy bojowym toporem . ucza nia rzucac. To wspaniala bron do miotania. Przerazajace jest uderzenie saperki . Jesli wbije sie w drzewo trudno ja wyciagnac . Jeszcze gorzej jesli trafi nie w drzewo a w czaszke miedzy oczy. Czesciej zolnierze specnazu rzucaja ja w plecy wroga, kiedy ten nie widzi rzucajacego a wtedy straszna lopatka trafia w kark czy tez w keregoslup gruchoczac kosci i kregi"

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser
17 stycznia 2019 09:29

trening fizyczny to oczywiste, ale też trening emocjonalny;- brak 'ścieżki' dlaczego reprezentant administracji miasta? - w jednym komunikacie podano, ze urzędnicy miejscy odwiedzili rodzinę sprawcy ['aby chronić przed linczem..'  ????], inny komunikat wskazuje, że jak figurant siedział w zakłdzie karnym to jego rodzina [matka, rodzeństwo] zostali wyeksmitowani z mieszkania a mieszkanie sprzedane; - i to tłumaczy zawiązanie relacji, pytaniem jest: czy nastąpiło ukierunkowanie i wzmocnienie emocji z zewnątrz, i w jakich okolicznościach? 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 09:20
17 stycznia 2019 09:43

O takim pasie pisał Volkoff w Gościu Papieża.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 17 stycznia 2019 09:29
17 stycznia 2019 09:43

To idzie w parze. Na glupim treningu karate uczysz sie kopac goscia w glowe. Po jakims czasie jedziesz na zawody, wychodzisz na mate i lamiesz komus gola stopa zebra, albo szczeke. Dostajesz za to oklaski, medal, uscisk dloni prezesa i czasami pieniadze.

Jak zrobisz to samo na ulicy, to cie scigna z artykulu 158 KK - i dostaniesz nie medal, a od szesciu miesiecy do osmiu lat pozbawienia wolnosci za udzial w bojce i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu.

Emocje graja wieksza role u ludzi zdekomponowanych i niedojrzalych.  Jak widac, roznica jest czysto kontekstowa, czynnosc pozostaje taka sama.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @valser
17 stycznia 2019 09:44

Uzupełnienie: "Rzecznik poinformowała ponadto, że w trakcie sekcji znaleziono też dwie kolejne rany nadgarstka lewej ręki – były to rany na przestrzał, (podkreślenie moje - jeżeli to był noż, powinno chyba być na wylot) najprawdopodobniej miały one charakter obronny." podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

https://nczas.com/2019/01/16/wstrzasajacy-opis-ran-na-ciele-adamowicza-prokuratura-podala-makabryczny-opis-sekcji-zwlok-zasztyletowanego-prezydenta-gdanska/

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 17 stycznia 2019 09:29
17 stycznia 2019 09:55

W polskich niebieskich beretach przechodziłem wstępne szkolenie walki saperką (jak radzić sobie nią w walce we wrogich okopach) , ale oczywiście nie był to poziom wtajemniczenia specnazu, czy zwłaszcza  sowieckich "krapowych beretów".

Ale jedną saperką nadal trzymam schowaną na tarasie, jakby co.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 17 stycznia 2019 09:43
17 stycznia 2019 09:57

Ciekawy byłem, kto jeszcze o tym przeczytał.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 09:55
17 stycznia 2019 10:07

Chabry z poligonu - tak trzymać !

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @valser
17 stycznia 2019 10:13

Dziękuję za wpis. Wszystko można wmówić ludziom. Nawet beduinow pilotujacych wielkimi boeingami

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 02:19
17 stycznia 2019 10:15

... na innym filmie w You Tube jak chodzil przez jakies 30 sekund wkolo i zlozyl wyrazne oswiadczenie polityczne.

W obiegu medialnym są namiary ! W poniżej zalinkowanym przyczynku rekonstrukcyjnym z tvn24. [To rekonstrukcja medialna]

Powiadają, że napastnik po 25 sekundach od zamachu mówi przez mikrofon. Po 36 sekundach zostaje obezwładniony. [w przyczynku od 1'20''...] A po 15 sekundach od wkroczenia na scenę ochroniarzy pojawia się pomoc medyczna.

15, 25 jak i 36 to ciekawe protezy cyfrowe.

Zarazem przekaz do stron zainteresowanych.

Diabeł tkwi w detalach. Przyczynek tvn24 trwa 3 minuty i 9 sekund. Wpadam w stupor.

Dwie 'żółte kamizelki' z rozczapierzonymi palcami:

https://www.tvn24.pl/atak-na-prezydenta-gdanska-pawla-adamowicza-rekonstrukcja-zdarzen,900540,s.html

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser
17 stycznia 2019 10:17

Po dzisiejszej lekturze widzę, że moje nawiązanie do Lee Harveya Oswalda nie było takie głupie choc intuicyjne. Demostracyjne zachowanie Stefana W. i oświadczenie, a także posłuszne poddanie się komuś z obsługi technicznej utwierdza mnie w przekonaniu, że było to działanie w celu odwrócenia uwagi od tego co faktycznie się dzieje w innym miejscu sceny. Rodzi się pytanie czy Stefan W. zadał ciosy prezydentowi, a jeśli tak to który. Idąc dalej tym tropem można dojść do wniosku, że powołana zapewne komisja wyprodukuje, jak komisja Warrena, kilometry dokumentów i niczego nie wyjaśni. Czekamy na taśmy miejscowego Zaprudera.
 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @valser
17 stycznia 2019 10:21

Dziękuję za profesjonalny artykuł. Osobiscie potraktowałbym go jako pierwsza część i zachecałbym do napisania drugiej czesci.,sadze,ze warto rozwinąć go i podyskutować na ten temat w SN.

"Ten mord to jest przede wszystkim bardzo wyrafinowany, perwersyjny sposób komunikacji. "

Wymiar tego tragicznego wydarzenia ,sadze,ze jest wielopoziomowy. Tym bardziej ,ze zyjemy w  panstwie kolonialnym, gdzie ABW sobie siedzi wygodnie w fotelu z kapciami na noga,a cala sprawa na miejscu zbrodni zajmowala sie obyczajówka, a minister Brudzinski wyrecza posterunkowego i wylapuje internautów.. Z tego wynika ,ze zarowno stronie rzadowej jak i opozycji zalezy na tym aby zapanowac i zarzadzac przekazem informacyjny w internecie przed wyborami. Wszak wiemy ze do wygranych wyborów w 2015, w duzej mierze przycznil sie internet. 

 

 

zaloguj się by móc komentowaćprzemsa @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 10:32
17 stycznia 2019 10:37

Fajnie, że wreszcie poznaję kogoś, kto nie tylko ją tylko ją przeczytał, ale również wysoko ocenia. Pamiętam, jakie zrobiła na mnie wrażenie. Zresztą to chyba najlepsza jego książka, choć i Montażowi nie można nic odmówić.

PS Znam jeszcze jego Werbunek, Spisek, Dezinformację oręż wojny i Kroniki Anielskie. Te ostatnie zawierają dwa świetne opowiadania.

PS2 Kontrakt to fajny, lekki kryminał, a Oprawca jest bardzo francuski, dla tamtejszego czytelnika zdecydowanie.

 

zaloguj się by móc komentować

JK @valser
17 stycznia 2019 10:47

A teraz pojawiła się informacja, że zabójca Adamowicza ma nowego obrońcę ustanowionego przez osobę najbliższą. Nie ma więc już obrońcy z urzędu tylko obrońca za pieniądze. Ciekawe czyje?

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @valser
17 stycznia 2019 10:48

Noże są ciężkie, ostrza są długie ok. 15cm, sztych jest bardzo ostry ...

Wczoraj, zdążyłem obejrzeć zapodany link do JSM o Gdańsku. Dzisiaj ten link jest nieaktualny.

W przyczynku JSM był namiar na nóż Znaczy się, jednym z wycinków z tv w PL powiedziała pani z telewizji, 15,5 cm. Nie wiem, nie znam się na nożach bojowych.

Proteza cyfrowa 15,5 kryje w sobie moc. Nie jest to moc jasna.

Dziękuję za wykład o przedłużeniu ręki czyli o ostrym argumencie jakim jest nóż.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser
17 stycznia 2019 10:54

Stefan W. wyszedł z więzienia w grudniu i jak podała służba więzienna w trakcie wyroku żadnej walki nie ćwiczył. Siedział podobno cały wyrok ponad 5 lat. Wyszedł 8 grudnia czyli miał miesiąc na przygotowania. Najlepszy jest ten film z zamachu zatrzymany przed samym atakiem. A resztę dorobiono na fantomach. Informacji od państwa dalej brak. To są sprawy między nimi i społeczeństwa nie powinno to interesować ;)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 17 stycznia 2019 10:37
17 stycznia 2019 10:55

Mam wszystkie tytuły Wołkowa (Volkoffa) w domowej bibliotece. Co więcej, wszystkie je przeczytałem. Ale bardziej lubię książki Johna Le Carre'a. Ostatnio przeczytałem jego "Małą doboszkę". Opisał w niej  mistrzowską mistyfikację służb, no bo ten autor wywodzi się ze  ze służb, to i  pisuje o służbach. Polecam.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @onyx 17 stycznia 2019 10:54
17 stycznia 2019 10:59

Nie ma jasności, czy wyszedł bo mu skrócono czas odsiadki, czy wypuścili go tylko na przepustkę (świąteczną), czyli posłuzono się nim w charakterze  słupa. Tam na Wybrzeżu perfekcyjnie operuja "słupami". A  zamęt w info nie przymierzając  jak w kwestii  Smoleńska 2010.

zaloguj się by móc komentować

boson @valser
17 stycznia 2019 11:25

ten sygnał jest tym silniejszy że od wielu miesięcy rządowa propaganda jechała bez umiaru po tym jaka to Polska bezpieczna - we Francji te kamizelki a mu tutaj nad wszystkim panujemy... te wpadki rządowych limuzyn trochę psuły narrację, no ale teraz muszą się wziąć na serio do roboty

zaloguj się by móc komentować

tomciob @valser
17 stycznia 2019 11:27

Skoro to był zamach czyli morderstwo z premedytacją i politycznymi zamiariami, a to sugeruje notka tak precyzyjnie opisując techniki walki żołnierzy służb spocjalnych, to czy już można zadawać następne pytania? Kto był zleceniodawcą? Po co zlecono tę zbrodnię? Komu ona służy? Jaki cel ma osiągnąć?

Notkajest ciekawa ze względu na opis technik walki i narzędzi takiej walki ale w kwestii zasadniczej czyli motywacji sprawcy i rzeczywistego przebiegu wydarzeń wnosi, jak dla mnie, niewiele. Widać zaś wyraźnie jak po tym tragicznym zdarzeniu tworzy się różne teorie i propozycje do wierzenia, a to w zamach, a to w zemstę, a to w ukryte przesłanie. Powiem szczerze, że mi to się nie podoba bo za bardzo mi przypomina manipulowanie "tłumem" w przypadku tragedii Smoleńskiej. Mamy zabójcę. Jest w rękach władzy. Nie chce mówić, albo chce tylko o tym nie wiemy, i to na razie tyle co ze spekulacji o zmachu zleconym mogę wnioskować. Tyle i niewiele więcej.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @valser 17 stycznia 2019 08:45
17 stycznia 2019 11:42

Taaaa...bardzo zachęcająca reklama.Ta ''opatka'' to sie nawet do kopania w ziemi nadaje! Niesamowite!

zaloguj się by móc komentować

valser @tomciob 17 stycznia 2019 11:27
17 stycznia 2019 11:44

Nie wiem. Na to nie mam odpowiedzi. Widac bylo jedno, ze ta totalna opozycja byla juz w takiej rozsypce, a teraz jest ponownie skonsolidowana.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tomciob 17 stycznia 2019 11:27
17 stycznia 2019 11:46

Syn prof. Wróbla też podobno  był mordercą ojca na dodatek tak niezrównoważonym psychicznie, że pociął go piłą elektryczną i wrzucił do jeziora.

Domniemany zabójca z Gdańska nie przyznaje się do winy.

https://wpolityce.pl/polityka/429921-proces-stefana-w-moze-rozpoczac-sie-nawet-za-rok

Przez rok wiele może się wydarzyć.

 

 

zaloguj się by móc komentować

boson @tomciob 17 stycznia 2019 11:27
17 stycznia 2019 11:52

a podobało ci się to co się działo po zamachu na Kennedy'ego?

dostałeś odpowiedzi na te pytania: Kto był zleceniodawcą? Po co zlecono tę zbrodnię? Komu ona służy? Jaki cel ma osiągnąć?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @valser
17 stycznia 2019 11:53

Tu mamy zdjęcie sprawcy po ataku. Czy tak zachowuje się zamachowiec "na zlecenie?

A tu jest link do źródła zdjęcia i dość trzeźwej analizy, o dziwo w "Fakcie:"

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gdansk-zabojstwo-pawla-adamowicza-stefana-w-zbadaja-psychiatrzy/vt3tt42#slajd-1

zaloguj się by móc komentować

tomciob @boson 17 stycznia 2019 11:52
17 stycznia 2019 11:54

Rozumiem, że w tym przypadku ma być podobnie? To sugerujesz?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewa-rembikowska 17 stycznia 2019 11:46
17 stycznia 2019 11:56

No to czekamy na to co się wydarzy. Chciałem tylko zasugerować, że spekulacje o politycznym zamachu na zlecenie, jak na razie, są mocno przedwczesne.

zaloguj się by móc komentować

boson @tomciob 17 stycznia 2019 11:54
17 stycznia 2019 11:56

co znaczy podobnie? też mamy szurniętego samotnego wilka?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @boson 17 stycznia 2019 11:25
17 stycznia 2019 12:02

Otoz to.. Psy ze sluzb musza byc spuszczone, jezeli w ogole PIS ma swoje psy,jak PiS chce wygrac wybory.. Slusznie zauwazył Valser, mord zdyscyplinował opozycje ,ktora byla w rozsypce.. Ona jednak nie byla tak bardzo w rozsypce, skoro wybory samorzadowe w duzych miastach , nie zostaly wygrane przez PiS. Dyscyplinowanie to jeden z wielu komunikatów. Ten mord moze byc rowniez komunikatem wewnetrznym, moze oznaczac walke frakcji wewnatrz partyjnych.. Adamowicz zerwal sie z lancucha partyjnego, w PO ewidentnie rzadzili za Tusa ludzie z Wybrzeża.. Dzis Schetyna stoi na czele partii , gosc z Wroclawia.. Hipotez mozna stawiac bardzo duzo i warto o tym mówić.. Generalnie cala para poszla w oslabienie PiSu.  Ewidentnie sluzby daly ciała, albo przyczynily sie do tego zdarzenia.. Opierajac sie na plotkach ,ktore krążą , ludzie glownie mowia ,ze to robota służb i ze w ogole sluzby rządzą w Polsce. A rozsiewanie plotek ,tez nie jest przypadkowe.

zaloguj się by móc komentować


tomciob @boson 17 stycznia 2019 11:56
17 stycznia 2019 12:03

Rozumiem, że Ty/Pan już wiesz/wie, co mamy?

zaloguj się by móc komentować


przemsa @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 10:55
17 stycznia 2019 12:04

Ja nie przeczytałem chyba tylko Carskich Sierot. A co do Johna Le Carre'a, to chyba muszę dać mu drugą szansę. Kiedyś jakaś jego książka mnie nie wciągnęła. Tak więc dzięki, może być Mała Doboszka. 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @valser 17 stycznia 2019 11:44
17 stycznia 2019 12:07

Trochę mnie to przekonuje ale tylko trochę, a raczej nie bardzo. To byłaby, moim zdaniem, bardzo wysoka cena/koszt takiej konsolidacji.

zaloguj się by móc komentować

boson @tomciob 17 stycznia 2019 11:53
17 stycznia 2019 12:08

trzeźwa analiza w "Fakcie"... no, no...

moim zdaniem nie zdjęcie jest ważne, ale to co wtedy SW powiedział - w kilka sekund po zadaniu tych pchnięć - kiedy to spokojnie ogłosił, po czym położył się na ziemii - że Adamowicz nie żyje - to + analiza valsera mówi wiele jaki to był ten wilk

a teraz nie ma co się więcej tym podniecać tylko dalej robić swoje

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewa-rembikowska 17 stycznia 2019 11:46
17 stycznia 2019 12:10

To bylo do przewidzenia ,ze proces odbedzie sie po wyborach.. Tego by jeszcze brakowało,zeby kolejny strzał w stope dokonal PiS.

zaloguj się by móc komentować


boson @tomciob 17 stycznia 2019 12:03
17 stycznia 2019 12:14

tak wiem że niemiecki Fakt to szmata, a my mamy teraz ważniejsze rzeczy do robienia

zaloguj się by móc komentować

tomciob @boson 17 stycznia 2019 12:08
17 stycznia 2019 12:16

Z tym się zgadzam. Nie za bardzo się podniecać tylko robić swoje.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @boson 17 stycznia 2019 12:14
17 stycznia 2019 12:18

A ja zawsze czytam przed oceną nawet teksty autorów lub wydawców, których nie lubię lub ich nie cenię. Tak już mam.

zaloguj się by móc komentować

boson @tomciob 17 stycznia 2019 12:18
17 stycznia 2019 12:18

pan boson jest wzruszony

zaloguj się by móc komentować

boson @tomciob 17 stycznia 2019 12:16
17 stycznia 2019 12:31

"Nie za bardzo się podniecać"?

W ogóle nie należy się podniecać - to na czym MY możemy swoje opinie opierać znane jest od poniedziałku - ja mam swoją a ty swoją. 

Proces czy co tam jeszcze, nic tu już nie wniosą - myślałem że przykład Kennedyego to ci uświadomi.

zaloguj się by móc komentować

tadman @tomciob 17 stycznia 2019 11:53
17 stycznia 2019 12:32

PP podnosił fakt znacznej różnicy w kolorze i bujności owłosienia Stefana W. na starym zdjęciu i tym kiedy jest prowadzony do aresztu, W Księgarni Andrzej4 zamieścił komentarz, że ten ze sceny i ten prowadzony już przez policjantów ma inne buty i spodnie. W tym Twoim linku na zdjęciach widać wyraźnie, że spodnie obaj mają zupełnie inne. Ciekawe, że złapano go w kurtce, a mimo niskiej temperatury prowadzony jest jedynie w koszuli. Paris ze znaną nam stanowczością wprost twierdzi, że to dwaj różni osobnicy są na tych zdjęciach.

Ktoś tu zaczyna się bawić z nami i myli pogonie.

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @valser
17 stycznia 2019 12:36

gosc byl szefem ochrony Gudzowatego,mozesz z nim pogadac...

@MKossek -urzeduje u Helwetow-moze go znasz?

Od kilku dni jestem pytany o zdanie ws „prawdopodobieństwa specjalistycznego przeszkolenia” zabójcy Pana Adamowicza. Zatem: 1. Sposób działania sprawcy był sprzeczny z zasadami profesjonalnego działania. 2. Ofierze zabrakło szczęścia. 3. Manifest był ważniejszy od zabójstwa

 

Kierowanie sprawy na profesjonalnie wyszkolonego zabójcę (zapewne wynajętego) to prowokacja mająca na celu jeszcze silniejsze skłócenie Polaków. To podręcznikowy przykład działań dywersji psychologicznej, cynicznej antypolskiej gry bez szacunku dla zamordowanego.

https://www.facebook.com/marcin.kossek/posts/2085898508119624?notif_id=1547575302103456&notif_t=feedback_reaction_generic …

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Draniu 17 stycznia 2019 12:02
17 stycznia 2019 12:39

Adamowicz zerwal sie z lancucha partyjnego ...

O ile Czytelnicy na SN, będący poza krajem, nie są zorientowani, bo nie sledzą wydarzeń w kraju, o co chodzi z tymi mieszkaniami i zarzutami pod adresem śp. prezydenta miasta Gdańsk to starszy już przyczynek z tvp stara się rozjaśnić nieco problematykę wpływów na konta znaków, które przemawiają w PLN.

... najmniej o kwotę ponad 51 tys. zł, a najwięcej o ok. 320 tys. zł.

51 oraz 32 to znaki z łańcucha 'bractw kurkowych'.

https://www.tvp.info/35201178/

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @boson 17 stycznia 2019 12:31
17 stycznia 2019 12:51

A i komunikat nie był do nas.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Krzysztof5 17 stycznia 2019 12:36
17 stycznia 2019 12:58

Myslę, że jednak źle zrozumialeś. I chyba dobrze.

zaloguj się by móc komentować

valser @Krzysztof5 17 stycznia 2019 12:36
17 stycznia 2019 13:18

Taaa... Kossek. Tu masz szach-mat w trzech posunieciach w kilka sekund, a on mowi, ze nie bylo profesjonalnie. Niech sie moze wypowie o ochroniarzach Owsiaka i ich profesjonalizmie.

Facet buszowal dwie minuty na scenie w te i nazad, az sie sam polozyl. Oni sie chyba drzemneli troszku, ci ochroniarze, czyz nie?

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @valser
17 stycznia 2019 14:08

moim zdaniem to była publiczna egzekucja z przesłaniem do niesubordynowanych...milczeć !! tudzież sugestia do osób dzierżacych widoczne znamiona władzy...uważajcie...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 17 stycznia 2019 08:53
17 stycznia 2019 14:22

Niestety, ta notka to udowadnia: że szanse na przeżycie w sytuacji, gdy atakuje ktoś zdecydowany aby zabić - są zerowe. Notka daje wielki dystans do tych wszystkich komentarzy w mediach mętnego nurtu, że tak naprawdę nic nie wiemy po tych kilku dniach bicia piany.

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 17 stycznia 2019 14:22
17 stycznia 2019 14:42

Wiemy, ze wieloletni pilnowacz lokalnych gdanskich interesow, z wyrokami i roznymi ciemnymi inteteresami zostal publicznie zlikwidowany w ohydny sposob.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewa-rembikowska 17 stycznia 2019 07:15
17 stycznia 2019 14:42

III Rzesza Niemiecka dokonała aneksji Wolnego Miasta Gdańska w dniu 1 września 1939 r.  Wolne Miasto Gdańsk powstało 15 listopada 1920 r. na podstawie postanowień art. 100-108 Traktatu Wersalskiego, który to Traktat został przez III Rzeszę wypowiedziany wcześniej.

W tej sytuacji zastosowanie ma tzw. Law 46 z dnia 25 lutego 1947 r. the Allied Control Council, powołanej do zarządzania 'masą upadłościową III Rzeszy", które stanowiło o "rozwiązaniu/likwidacji Prus" i włączeniu wg stanu faktycznego posiadania  na ten dzień terytoriów III Rzeszy - do podmiotów prawa międzynarodowego, które już tam były.

Minister Spraw Zagranicznych Krzysztof Skubiszewski dołożył swoją interpretację o "zajęciu ziem opuszczonych" A Gdańsk w dniu 9 maja 1945 r. był terytorium- opuszczonym.  Więc to jest klasyczna niemiecka propaganda roszczeniowa.  Ciekawe, że Kaliningradu nie chcą. Coś ich powstrzymuje ?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther 17 stycznia 2019 14:42
17 stycznia 2019 14:57

Oby tak faktycznie było. Szkoda, że przy okazji podpisywania traktaktu polsko-niemieckiego nie uregulowano ostatecznie statusu miasta i nie postawiono ostatniej kropki nad i.

zaloguj się by móc komentować

valser @Krzysztof5 17 stycznia 2019 12:36
17 stycznia 2019 15:05

zeby dopowiedziec. Wrzucilem komentarz pod tym postem ktory umiescil na FB Kossek, zeby sie wypowiedzial o profesjonalizmie ochrony. Skasowal moj koment i mnie zablokowal.

Kossek - niech spieprza na drzewo.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 17 stycznia 2019 14:42
17 stycznia 2019 15:55

tak, powstrzymują ich Iskandery. No i wspólne interesy gazowe.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 17 stycznia 2019 14:42
17 stycznia 2019 15:55

Tak jest. Całkowicie się z tym zgadzam. Sposób był ohydny ale wyłączenie z toku rozumowania na temat możliwych motywów sprawcy - "dokonań ofiary"- kłóci się z elementarnymi zasadami dochodzenia prawdy w procesie śledczym.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 17 stycznia 2019 14:57
17 stycznia 2019 15:59

traktat podpisywali Sowieci .

Od "zawsze" słyszałem, że Polska tylko administruje tzw. Ziemiami Odzyskanymi. To był taki stalinowski bat w celu subordynowania Polaków. Na zasadzie, że jak będziecie się "Polaczki" stawiacć  to możemy zwrócić te ziemie Niemcom. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @valser
17 stycznia 2019 16:09

No przeglądam te saperki i faktycznie są "nowe radzieckie z 85 roku" tanie, ale muszę powiedzieć, że szwajcarską saperką łba nie  odrąbiesz:
https://allegro.pl/oferta/oryginalna-saperka-wojskowa-szwajcaria-7574167782?reco_id=b736f099-1a69-11e9-b435-ecf4bbd61b40&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

zaloguj się by móc komentować

przemsa @parasolnikov 17 stycznia 2019 16:09
17 stycznia 2019 16:12

Ewidentnie musi im służyć do odkopywania zwałów śniegu ;)

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 17 stycznia 2019 16:09
17 stycznia 2019 16:22

Szwajcarzy nie wiedza, ze saperka sluzy np. do otwwierania konserw. Dlatego maja wojskowe noze.

pogooglaj na temat chinskich modeli saperek. To jest dopiero jazda.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Krzysztof5 17 stycznia 2019 12:36
17 stycznia 2019 16:33

u Helwetów urzęduje wiele osób np. ostatni Prezes Fundacji Pro Civili, jako szef ochrony Coutts Bank w Zurichu, natomiast nie jest to certyfikat profesjonalizmu, absolutnie [inaczej nie byłby osobą poszukiwaną, ...]

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @valser
17 stycznia 2019 17:45

Bardzo dobry wpis Valserze! Niestety parada oszustów i wróżenie z fusow ma się coraz lepiej, bo ludzie pozwalają sobie odbierać rozsądek i rozum...w imię bezpieczeństwa oczywiście. 

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @MarcinD 17 stycznia 2019 08:52
17 stycznia 2019 17:54

Dlatego ja sie zgadzam z tym co Toyah napisal o tym na swoim blogu. To jest zlecone zabojstwo.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 17 stycznia 2019 09:08
17 stycznia 2019 17:59

Wlasnie, czemu nie podadza dokladnego zyciorysu tego "swira"?

Za co siedzial, jak dlugo i w jakich warunkach. I czy sluzyl w armii, przechodzil jakies szkolenie?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @bendix 17 stycznia 2019 09:29
17 stycznia 2019 18:05

Wiec dlatego smiem twierdzic ze nasi szumnie opisywani w prasie "terytorialsi" to w porownaniu ze Specnazem harcerze biegajacy po lesie w mundurkach z kompasem i manierka.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @saturn-9 17 stycznia 2019 10:15
17 stycznia 2019 18:09

Nie wiemy nic. To sa jaselka umiejetnie rozgrywane przed naszymi oczami.

zaloguj się by móc komentować


mniszysko @valser
17 stycznia 2019 18:20

Valserze jeśli jest prawdą, to co piszesz - ja nie mam zaś najmniejszych wątpliwości, to z twojego tekstu wynika jeden logiczny wniosek. Mężczyzna, którego nam się przedstawia jako sprawcę, nim nie jest. Chyba, że go tam w więzieniu regularnie szkolili. Jedak sami widzicie jak kiepsko ta teza wygląda. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tomciob 17 stycznia 2019 11:53
17 stycznia 2019 18:24

Zlecenia tez bywaja rozne. Najlepiej przyjac wersje ze napatrzyl sie w wiezieniu na telewizje Kurskiego, wezbrala w nim nienawisc, no i potem po wyjsciu z wiezienia cwiczyl przez pare tygodni w opuszczonej szopie, uczac sie precyzyjnych pchniec nozem na podwieszonej na belce tuszy swinskiej.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 17:59
17 stycznia 2019 18:25

Teoretyczne panstwo przy uzyciu mediow i ekspertow wyjasnia jak bylo, kto jest winny i jak reszta sie ma zachowac. Adamowicza zabila prawicowa nienawisc w dzikim kraju, na masowej niezgloszonej imprezie, ktorenie bylo sily zabezpieczyc, bo wszystkiego sie nie da i nie ma co ludzi nieslusznie winic.

Ja naiwnie myslalem, ze dziki kraj to jest taki w ktorym nie dziala prawo i w ktorym sluzby biorace pieniadze za swoja robote nie potrafia wykonac zadan do ktorych sa powolane.

Na szczescie kandydat na prezydenta, troskliwy wybawca Polakow z ich zdrowotnych problemow na konferencji mi wyjasnil.

Ta cala prokuratura, pogotowie, policja, ochrona, szpitale sa niepotrzebne. Piate kolo u wozu. Generuja tylko niepotrzebne koszty. Trzeba bylo troche poczekac i zawiesc denata od razu do kostnicy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 17 stycznia 2019 11:44
17 stycznia 2019 18:26

"Widac bylo jedno, ze ta totalna opozycja byla juz w takiej rozsypce, a teraz jest ponownie skonsolidowana."

I dlatego ja zakladam ze deeskalacji nie bedzie. Bedzie podgrzewanie gara z woda.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 15:59
17 stycznia 2019 18:38

Co jest dane moze byc zabrane.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @valser
17 stycznia 2019 18:38

Może trzeba będzie jednak posłuchać co mówią przyjaciele zmarłego do przyjaciół tu kawałek z Aleksandra Halla

"Podzielił ponadto opinię b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, że Paweł Adamowicz mógł odegrać w polskiej polityce ważną rolę. Miał wszelkie moralne, intelektualne i polityczne cechy predestynujące go do pełnienia najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych stanowisk państwowych. Niestety to już nie nastąpi - zauważył. "

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 17 stycznia 2019 11:46
17 stycznia 2019 18:42

A do czego ma sie przyznac ten chory chlopak...

... jak jego w tym "klebowisku" z boku wcale nie bylo... to widac jak na dloni  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 17 stycznia 2019 18:25
17 stycznia 2019 18:49

"Ja naiwnie myslalem, ze dziki kraj to jest taki w ktorym nie dziala prawo i w ktorym sluzby biorace pieniadze za swoja robote nie potrafia wykonac zadan do ktorych sa powolane."

Ja caly zycie jestem naiwny i juz sie nie zmienie.

A wczoraj bodajze jeden z komentatorow zacietrzewil sie i zadal mi pytanie: "Jak to, panstwo teoretyczne? Jest Polska czy jej nie ma?"

Juz mu odpowiedzialem wiec nie bede sie powtarzal.

Jesli nie mozna nawet ustalic kto odpowiada za zabezpieczenie wielotysiecznej imprezy na ktorej ginie w straszny sposob zamordowany wazny polityk to o czym tu gadac.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 17 stycznia 2019 15:05
17 stycznia 2019 18:52

Vyacheslav Grinko to Ty? On ze swojej strony nie może skasować czyichś wpisów, może Cię tylko zablokować. Żeby przeczytać będąc zablokowanym trzeba najechać myszką na nazwę twitterowicza i prawym klawiszem myszy otworzyć okno w trybie prywatnym. Czytać wtedy można, pisać już nie. Ogólnie to są najłatwiejsze socjotechniki, ogłosić jakąś narrację i prychać że każde inne tłumaczenie to sowiecka prowokacja. Albo niemiecka albo żydowska, do wyboru.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @heniutka 17 stycznia 2019 18:38
17 stycznia 2019 18:53

"Miał wszelkie moralne, intelektualne i polityczne cechy predestynujące go do pełnienia najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych stanowisk państwowych."

Tak. Zwlaszcza moralne.

zaloguj się by móc komentować

onyx @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 15:59
17 stycznia 2019 18:57

Podobno lewobrzeżny Szczecin należy do Polski prawem kaduka i nic konkretnego nie jest z Niemcami podpisane.

zaloguj się by móc komentować

Paris @tomciob 17 stycznia 2019 12:04
17 stycznia 2019 18:59

A wcale, ze nie...

... to w duzej mierze sa zwykle  PLOTY... rozsiewanie plot... to tez jest "metoda" dzialalnosci  sluRZB... bezkarnie i bez zadnej odpowiedzialnosci...

... we Francji tez zaczyna sie  jazda ze  "sluzbami", ktore dopuscily do "ochrony"  Macron'a  Benalla poslugujacymi sie  FALSZYWKAMI...

... te cale sluRZby to jedna wielka  LIPA  i  SCIEMA  dla ciemnego luda  !!!... i tyle  !!!

zaloguj się by móc komentować

onyx @parasolnikov 17 stycznia 2019 16:09
17 stycznia 2019 19:01

Starszy model wygląda bardziej topornie i ma chyba lepsze ogólnowojskowe zastosowanie.

https://allegro.pl/oferta/saperka-radziecka-zsrr-6745935745

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 17 stycznia 2019 18:20
17 stycznia 2019 19:13

Ja nie bylem w zadnych silach specjalnych, nikogo nozem nie pchnalem, ani nie robilem z ludzi kotletow. To o czym napisalem opieram na treningu i wiedzy tego goscia: https://www.youtube.com/watch?v=cJM40BqBRXM&t=316s

To video moze nie zrobi jakiegos oszalamiajacego wrazenia, bo jest skrecone w celach szkolniowych wiec ruchy i chwyty sa pokazane wolno. Nieistotne. W Rosji jego ekspertyzy nikt nie zakwestionuje. Moze ktos tutaj sprobuje.

Dzieki treningowi z Fominem mam jako takie pojecie jak sie poslugiwac roznymi sprzetami, w tym rowniez nozem. Dlatego wiem, ze zeby wbic noz po jelec w skorzany worek wypchany szmatami to potrzeba uderzyc nie reka, ale calym cialem, miec mocny chwyt i silny nadgarstek, zeby sie przy uderzeniu nie wylamal. Wiem tez, ze zeby trzykrotnie uderzyc w taki sposob, to potrzeba solidnego treningu. Akcji "na wiariata" nikt  mi nie wmowi, tym bardziej, ze 5 sekund po morderstwie bandyta przytomnie mowil do mikrofonu.

Jak bylo? Trudno zgadnac. To musi ustalic ABW i prokuratura, ktore robia wrazenie takie, jakby to oni robili wszystko po amatorsku i na wariata.

Ja bym chetnie posluchal arguentow jakiegos mocniejszego ode mnie ekperta od walki wrecz, z jakims doswiadczeniem militarnym, czy nawet bandyckim, zeby zanegowal to co napisalem.

W mediach jest embargo na informacje, jakies strzepy sie pojawiaja, tak jak te trzy pchniecia w przepone i serce, 15,5cm ostrze, itd. Skazani jestesmy na wrozenie z fusow. Jak jestem tym wszystkim zniesmaczony, bo to jest nie wiem juz ktory raz, kiedy organy pseudopanstwa traktuja ludzi jak niedorozwiniete dzieci.

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 17 stycznia 2019 12:32
17 stycznia 2019 19:14

W  "zamach w Smolensku" tez sie bawili...

... przecierali sobie szlak manipulowania i socjotechniki merdialnej przez conajmniej 5 lat... przypomnijmy sobie dokladnie "kto pomagal" w sledztwie smolenskim - i  UWAGA  !!! - ile ten  CYRK  nas, narod polski kosztowal  !!!... mysla, ze i teraz te kity narod kupi... aneks WSI z p. Macierewiczem - teeeeeez "wyjasnili"...

... oczywiscie, ze "myla pogonie i bawia sie narodem"  !!!... i to - tym razem - kosztem trumny Adamowicza  !!!... i to  W  ZYWE  OCZY  !!!

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 17 stycznia 2019 18:52
17 stycznia 2019 19:16

Nie. Ja jestem Piotr Szeligowski. Nie ma mojego wpisu na jego profilu FB. Jest skasowany.

zaloguj się by móc komentować

Paris @saturn-9 17 stycznia 2019 12:39
17 stycznia 2019 19:23

Niezle...

... to pewnie od tych wplat morda mu sie wiecznie smiala... "tatusiowi Gdanska"  !!!

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 18:49
17 stycznia 2019 19:25

Jak w 2016 roku organizowalem impreze w Bytomiu to sie modlilem, zeby mi nie przylazlo np. trzech gosci mojego pokroju na impreze, bo bym tego z Losiem nie opanowal. I wiem, ze jakby do tego doszlo, to policja nie mialaby zadnych watpliwosci kto jest odpowiedzialny za straty, uszkodzenia sprzetu, uszczerbek na zdrowiu, itp. Bylbym pociagniety do odpowiedzialnosci i zadne glupie tlumaczenia w stylu Owsiaka by nie pomogly.

Ja jestem rowniez ciekaw czy organizatorzy z imienia i nazwiska wykupili polise od odpowiedzialnosci cywilnej, bo to jest obowiazkowa sprawa, na takiej samej zasadzie jak wychowawca na kolonii musi taka polise wykupic. Patrzac na ten owsiakowski burdel, obstawiam, ze na tym tez przyoszczedzili. Jakie sa sankcje za brak polisy OC to mozna sobie sprawdzic.

To jest wszystko partyzantka i hochsztaplerka, no ale jest obstawiona i Owsiak ma status osoby nietykalnej, bo ratuje zycie malych dzieci. To jest tak slabe, ze nie chce mi sie juz tego watku drazyc.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 18:05
17 stycznia 2019 19:27

"... harcerze biegajacy po lesie ..."

No to co za problem abyś się zapisał i zaczął to zmieniać? Na podstawie wpisów, sugerujesz, że się "znasz" i masz jakieś "kompetencje". Przystąp, naucz, daj przykład, zacznij wdrażać, zaraź innych umiejętnościami i wytrwałością. To prawie zawsze działa. W przeciwnym razie pozostaje bezproduktywne ględzenie i narzekanie - to akurat chyba każdy potrafi.

zaloguj się by móc komentować

edzio @valser
17 stycznia 2019 19:28

“Ten mord to jest przede wszystkim bardzo wyrafinowany, perwersyjny sposób komunikacji.

Jedyne porównanie, które mi przychodzi do głowy to obcięty koński łeb z „Ojca Chrzestnego”.

Mamy na SN swoje porownanie moze bardziej trafne, zatytulowane “Kto zabil Bartolommeo Berecciego, czyli o propozycjach nie do odrzucenia”   Klinika Jezyka, Warszawa 2015.   

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 17 stycznia 2019 14:22
17 stycznia 2019 19:29

Dokladnie tak...

... szanse sa zerowe... pod warunkiem, ze ktos jest zdecydowany aby zabic... przed innymi czubami idzie sie obronic...

... ale tak po prawdzie nic nie wiemy... nastepuje  "maskirowka"  !!!

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 17 stycznia 2019 19:16
17 stycznia 2019 19:33

On to samo umieścił na TT i tam ktoś go pytał tak jak Ty z grubsza. Myślałem, że o to chodzi. FB nie używam i stąd pomyłka.

  • Nie pisze Pan w sposób tak złożony, by trzeba było być specjalistą, aby to zrozumieć. Mimo wszystko - jako człowiek, który zna się na walce wręcz, także z użyciem narzędzi - nie wierzę, że gość nie był przygotowany. Nie mówię tu o teoriach spiskowych.

  • 8 godz.8 godzin temu

Ale uniwerek więzienny gość najwyraźniej ukończył z wyróżnieniem. Żeby zadać 3 tak precyzyjne ciosy to trzeba mieć fuksa, albo znać się na rzeczy. Co nie znaczy, że to wiedza tajemna.

 

W odpowiedzi do

Bardzo słusznie Pan zauważył - co też przedstawiłem w pkt 1 i 2. Pełna zgoda co do tego Panie Vyacheslavie. Jednak, zupełnie czym innym jest trening walki nożem od procedur profesjonalnie przygotowanego zabójcy, posługującego się nożem (np. procedury dywersyjne, etc.)

 

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 17 stycznia 2019 19:33
17 stycznia 2019 19:42

On napisal tak:

1. Sposób działania sprawcy był sprzeczny z zasadami profesjonalnego działania.

2. Ofierze zabrakło szczęścia.

Ja bym chetnie poznal te "zasady profesjonalnego dzialania", zwlaszcza w kontekscie trzech uderzen nozem w wyniku ktorych Adamowicz zmarl - biorac oczywiscie wszystko to po uwage o czym ja napisalem w kontekscie operowania nozem. No i jeszcze go zapytalem jak ocenia profesjonalizm ochrony na tej imprezie, bo on podobno Gudzowatego ochranial. Po tym mnie skasowal i zablokowal. On sie w tym momencie sam uniewaznil z ta swoja posrana ekspertyza. To jest matol i ja z takimi zawsze chetnie wyjde na gole rece do nieprzytomnosci, albo do odklepania.

Wtedy on bedzie mogl napisac taka bzdure, ze ofierze zabraklo szczescia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Krzysiek 17 stycznia 2019 19:27
17 stycznia 2019 20:01

Nie wiem po co ten zaczepny ton.

Ja tu komentuje, tak jak wszyscy inni. Nie rzne zadnego eksperta, a jesli uwazasz ze jest inaczej to wykaz to na jakims konkretnym przykladzie, nie wiem co masz na mysli piszac "kompetencje".

Polska, jaka jest, razem z jej wszystkimi instytucjami i organizacjami, kazdy rozumny czlowiek widzi i wie.

Wiec nie mow mi nic o wdrazaniu i zarazaniu innych umiejetnosciami(?) i wytrwaloscia(?).

Rownie dobrze mozesz mnie zachecac do przyjazdu do Polski i obrzucania kamieniami tanczacego z kolegami Bartosza Weglarczyka.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 17 stycznia 2019 19:13
17 stycznia 2019 20:03

Ja bym się upierał, ze w ABW wiedzą, ze to fikcja, ale nie ma "przyzwolenia" na odrycie kart mistyfikacji.

Dlatego tak amatorsko nieudolnie wygląda przykrywanie tego eventu oraz  przekierowywanie narracji na "mowę nienawiści" jako głównego sprawcę mordu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 18:09
17 stycznia 2019 20:09

I owszem...

... i nigdy sie nie dowiemy... ale w koncu nie jestesmy analfabetami, a w glowach mamy mozgi, nie sieczke... dziekujmy Panu Bogu za to co wiemy, widzimy i doswiadczamy w zyciu codziennym, bo to i tak jest wystarczajace, zeby miec pewnosc na 99%, ze to nie jest to co nam bezczelnie i zuchwale wmawia ta cala  BANDA  !!! 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 17 stycznia 2019 14:42
17 stycznia 2019 20:14

I to jest dobre podsumowanie. Dodałbym jeszcze "w sposób wyjątkowo pokazowy i sugestywny", wybrana została jedna z największych regularnych imprez masowych w kraju i jej kulminacyjny moment. A to wszystko przed kamerami. Miliony ludzi mogło to obejrzeć i to na żywo.

zaloguj się by móc komentować

valser @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 20:03
17 stycznia 2019 20:15

Tu sie nic nie klei. Czwarty dzien leci lista przebojow ekspertow, dziennikarskich filozofow i wrozbitow z fusow, a zdjec, filmow w HD, wystapien przedstawicieli ABW i prokuratury nie ma.

Na to wchodzi byly ochroniarz Gudzowatego i pisze tak:

"Od kilku dni jestem pytany o zdanie ws „prawdopodobieństwa specjalistycznego przeszkolenia” zabójcy Pana Adamowicza. Zatem:

1. Sposób działania sprawcy był sprzeczny z zasadami profesjonalnego działania.

2. Ofierze zabrakło szczęścia.

3. Manifest był ważniejszy od zabójstwa."

 

Zamiast czytac takie durnoty, ja bym wolal konferencje prasowa prokuratury, ktora zaczelaby sie np. tak...

"W wyniku intensywnych czynnosci dochodzeniowych prokuratura ustalila w sprawie nastepujace fakty, ktore niniejszym panstwu prezentujemy"....

bez zadnych TVN, TVP, Weglarczykow, Rachoni, Durczokow i innych posrednikow i komentatorow. Po prostu.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @valser 17 stycznia 2019 19:42
17 stycznia 2019 20:28

Oj czytają Szkołę Nawigatorów, jeszcze w wczoraj na portalach był miłym, choc milczącym młodzieńcem, a dziś jest już fachowcem od zabijania: https://wiadomosci.wp.pl/wstrzasajace-doniesienia-swiatek-przestepczy-korzystal-z-uslug-stefana-w-6339559188276865a

zaloguj się by móc komentować

valser @olekfara 17 stycznia 2019 20:28
17 stycznia 2019 20:34

nie czytajo. Dalej nie ma prokurtora, sledczego. Teraz jakis wyciagniety z pierdla narkodiler, degenerat, ktory robi za swiadka i eksperta.  Juz chyba wole Durczoka sluchac.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 17 stycznia 2019 20:34
17 stycznia 2019 20:35

> Teraz jakis wyciagniety z pierdla narkodiler, degenerat, ktory robi za swiadka i eksperta. 
> Juz chyba wole Durczoka sluchac.

:-D

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 17 stycznia 2019 19:13
17 stycznia 2019 20:44

 Tak...

 traktuja nas jak idiotow... fakt, ze malo kto ma pojecie o tym o czym Ty napisales i toczy sie wokol tego dyskusja... mnie kiedys parenascie lat temu opowiadal o takim bandyckim napadzie sam sprawca - "z detalami"... mnie dzis po tylu latach jeszcze zimny pot zlewa z szoku jak sobie o tym przypomne, a zapomniec calkowicie sie o tym nie da...

... i teraz rozumiem - po przeczytaniu Twojego komentarza - ze ja w niedzielno/poniedzialkowym ogladaniu tego pierwszego linku z zabojstwa Adamowicza, widzialam "klebowisko" z boku sceny gdzie zwyczajnie 3 albo nawet 4  facetow rzucilo sie na Adamowicza... na podloge... i cos tam robilo... a oni go zwyczajnie dzgali calym cialem... a po tym dopiero "jakby po upewnieniu sie" ten caly "zabojca" zaczal swoje "przemowienie"...

... to niemozliwe zeby bylo inaczej... i jestem pewna, ze miliony ludzi, ktorzy widzieli te pierwsze filmiki mialo podobne wrazenia czy spostrzezenia do moich  !!!... no a potem to juz sie zaczela "maskirowka" jak to okresliles  !!!

Mam nadzieje, ze wielu Rodakow zapozna sie z Twoim super ciekawym i autentycznym wpisem  i komentarzami  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 20:03
17 stycznia 2019 21:05

Pewnie, ze wiedza...

... my wiemy, a oni by nie wiedzieli,  akurat nie wiedza... wierze bo musze  !!!

A poza tym to ta cala oczadziala banda "opozycji"  MUSI  SIE  SKONSOLIDOWAC... bo to jest ich  BYC  albo  NIE  BYC... tylko, ze z tego nic nie bdzie... bo sFiatowa  "opinia publiczna"  ma to kompletnie  w  d**ie...  co sie w naszym  grajdole dzieje  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 17 stycznia 2019 20:34
17 stycznia 2019 21:34

I ten wyciagniety z pierdla degenerat cytowany jest juz na salonie24, mowi ze ten "swir" trenowal na silowni.

King Bruce Lee karate mistrz.

Niech jeszcze spytaja Piotra Fronczewskiego, wykonawce tej piosenki, co o tej sprawie sadzi.

Jaselka dla ubogich.

zaloguj się by móc komentować

Shork @valser
17 stycznia 2019 21:39

Dołożę jeszcze coś. Facet jest z twarzy podobny do nikogo. Ubrany w zimowe ciuchy, czapkę i kaptur. Wygłasza mowę, a na drugi dzień nie przyznaje sie do winy. Ale każdy powie że to on, bo przeciez się przedstawił.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 17 stycznia 2019 21:34
17 stycznia 2019 21:40

Prawie jak antyczny dramat. Jednosc miejsca, czysu i akcji.

Najpierw niepoczytalny wariat, potem chodzace zrodlo nienawisci, teraz wyszkolony na silowni kiler psychopata. Poczekajmy do jutra. W kazdym razie gosci ma zadatki na romantycznego bohatera, ktorego nikt nie rozumie. Nawet on sam.

W kazdym razie czlonkiem ONR albo PiS nie byl, bo by to grzali od poniedzialku.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @valser 17 stycznia 2019 20:15
17 stycznia 2019 21:51

... wchodzi byly ochroniarz Gudzowatego i pisze ...

bez błędów i literówek dłuższy teksty. Nie każdy potrafi. Projekt pilotowany ?

U Piotra Sz. w krótkim tekście, pełen spontan, literówki też były.

Zajrzałem ponownie i faktycznie Pana wpis znikł a przed 15h jeszcze był. Lista wpisów została zatrzymana na wpisie poprzedzającym Piotra Sz.

Ktoś czuwa aby spać mógł ktoś ... ?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 17 stycznia 2019 21:40
17 stycznia 2019 21:53

za to 13.07.208 na karę 2,5 tys. grzywny Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał  prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w procesie, w którym działacz Młodzieży Wszechpolskiej w prywatnym akcie oskarżenia zarzucił samorządowcowi poniżenie go poprzez nazwanie faszystą oraz naruszenie nietykalności cielesnej.

http://wgospodarce.pl/informacje/51701-klopoty-prezydenta-gdanska-adamowicz-skazany

 

zaloguj się by móc komentować

valser @saturn-9 17 stycznia 2019 21:51
17 stycznia 2019 21:55

mam screenshoty. Nie chce mi sie wpisow tego matola recyclingowac.

zaloguj się by móc komentowaćonyx @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 20:03
17 stycznia 2019 22:18

No ok ale na czym polega fikcja bo różne mogą być hipotezy i w różnych kierunkach to może się rozłazić?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 17 stycznia 2019 22:15
17 stycznia 2019 22:23

No, widać był bardzo koncyliacyjny.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 17 stycznia 2019 20:15
17 stycznia 2019 22:31

Kossek napisał, że manifest był ważniejszy ale gdzie tu manifest? Po drugie, on to wygłosił tylko dlatego, że ochrona była czerstwa albo dogadana co może sugerować sposób "pojmania" przypominający słynną "śmierć Diduszki". Ten filmik który jest ucięty w momencie ataku oni tłumaczą tak, że był zbyt brutalny żeby to pokazywać a później ratownik mówi że nie widział żadnej krwi. Nie pokazali bo widać jakiś modus operandi, który by za dużo zdradził. Jeśli mordercą był kto inny to łapiesz półprzytomnego gościa i mówisz, że to on, gość twierdzi że jest niewinny i mówi prawdę. Karuzela się kręci. Marchwickiego też tak długo przesłuchiwali że się do wszystkiego przyznał. Klasyka kłamstwa jaką przerabiamy od dekad pokazuje że im jest większe tym lepiej i łatwiej je ukryć.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 17 stycznia 2019 22:02
17 stycznia 2019 22:35

Stoja  jak pawiany...

... nie powiem z czym na wierzchu  !!!

Kazdy ma oczy i widzi... a jazda po Jureczku "skonsolidowana" to dopiero sie zacznie i jest przed nami  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 17 stycznia 2019 22:23
17 stycznia 2019 22:38

O tak...

... milosc i usmiech go rozsadzaly... az w koncu "swiatelko" zabralo go do nieba  !!!

zaloguj się by móc komentować

tomciob @boson 17 stycznia 2019 12:31
17 stycznia 2019 22:39

Przykład Kennedyego daje sporo do myślenia tylko, że tam mieliśmy likwidację świadka. Z politycznego punktu widzenia obarczenie aktualnej władzy zamachem nie do rozwiązania bądź udowodnienia sprawstwa jest mocnym motywem, który mnie przekonuje. Szczególnie, iż mamy przykład ś.p. Jolanty Brzeskiej (co prawda za poprzedniej władzy zamordowanej), którego to morderstwa nie można do dzisiaj wyjaśnić. Tu by się pojawił konkretny i ściśle okreslony motyw, lecz wymagałby on możliwości w miejscach wrażliwych z punktu widzenia interesów państwa, jako takich. Ale uważam, że nie można wykluczyć istnienia takich możliwości. No cóż jak się zdobywa władzę to się ją potem ma w ręku, a to już, jak widać, nie przelewki. W każdym razie ten motyw najintensywniej przemawia do mojej wyobraźni co jednak jeszcze mnie  ostatecznie nie przekonuje do twierdzenie o zmachu "na zlecenie."

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

sannis @stanislaw-orda 17 stycznia 2019 15:59
17 stycznia 2019 23:31

Bądźmy dokładni. Nie Niemcom. Tylko NRD i CSSR. Vide pociąg pancerny na Kłodzko w 45. Tymczasowość administrowania Ziemiami Północnymi i Zachodnimi zwiewała sen z powiek Gomułki. I kiedy ten podpisał układ, to zaczyna się sypać jego władza. 

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 17 stycznia 2019 08:24
17 stycznia 2019 23:56

Cenie sobie wysoko Twoje aprecjacje Pantero. Wszystkim Bog zaplac za dobre slowo. 

Dopiero co rok sie zaczal, z nadziejami i optymizmem, a tu taki dramat. Po tych kilku dniach widac, ze proby rozegrania tej tragedii dopiero przed nami. Poki co, milkne do poniedzialku. 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @onyx 17 stycznia 2019 22:18
18 stycznia 2019 00:37

że to jest wybryk szaleńca opętanego nienawiścią.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 17 stycznia 2019 21:40
18 stycznia 2019 05:23

Niewykluczone, że koledzy z celi jeszcze zeznają, że bardzo chciał się zapisać do PiS, a w portfelu - gdyby go miał - nosiłby zdjęcie Kaczyńskiego. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomciob 17 stycznia 2019 22:39
18 stycznia 2019 05:28

Serio uważasz, że ta władza mogła zlecić zabójstwo Adamowicza? Dobrze się czujesz? A pomijając już wszystko inne, jaką miałaby z tego korzyść?

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 17 stycznia 2019 22:02
18 stycznia 2019 05:40

To już wiemy, że winni będą ci dwaj samozatrudnieni ochroniarze. 

zaloguj się by móc komentować

Dariusz @valser
18 stycznia 2019 08:30

Facet na scenie - buńczuczny, dumny, spokojnie spacerujący pewnym krokiem, patrzący w kilka setek twarzy. Następnie poddający się w sposób, jakby usłyszał od a-t znany zwrot: "Szeroko łapy! Gleba!" Wykonał dokładnie komendę, choć jej nie słyszał...

Facet w samochodzie policji - wyrażnie przestraszony, chowający nie tylko twarz, ale wręcz całe ciało za oparcie siedzenia...

Ten sam człowiek i różne zachowania, czy dwóch różnych ludzi?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Dariusz 18 stycznia 2019 08:30
18 stycznia 2019 09:42

Wyglada na dwoch roznych ludzi.Ten dety manifest, w ktorym sie "przedstawia". (Na wszelki wypadek -zeby ludnosc wiedziala od poczatku) Tak. No i ta schizofrenia dobrze sie tu wpasowuje. Tylko Sluzba Wiezienna troche burzy te narracje.

Mam tez nieodparte wrazenie, ze szybko zaczeto wrabiac matke Stefana W. Nagle wyciagneli z rekawa, ze ona byla zaniepokojona, ze zglaszala policji tuz przed jego wyjsciem na wolnosc.  Policja zas wyslala list do SW, ze sa watpliwosci (ale na tamtym etapie operacji nie napisali, ze to matka je zglasza, co za niedopatrzenie...to pewnie dlatego teraz w try-miga wiceprezydent Gdanska, gdy tylko wyciagneli info ze niby "matka ostrzegala", poszedl z wizyta do matki; cala Polska sie wzrusza...)

Wywiad z pania rzecznik SW pokazuje, ze nie ida w narracje o chorobie. Ciekawe, zobaczymy co bedzie dalej...

https://www.tvn24.pl/pomorze,42/matka-stefana-w-niepokoila-sie-o-jego-stan-powiadomila-o-tym-policje,901303.html

 

 

zaloguj się by móc komentować


Wolfram @Dariusz 18 stycznia 2019 08:30
18 stycznia 2019 10:14

Zmiana zachowania sugeruje przypuszczenie, iż jest poczytalny i modyfikuje swoje zachowanie w zależności od okoliczności i działa w sposób zaplanowany.

Zakładając, że to ciągle ta sama osoba - to on ma papiery "na głowę" od kilku lat - więc może zakładać (abstrahując czy zasadnie), iż za kilka, góra 10 lat będzie wolny, a może wczesniej. Mógł "pracować" nad uzyskaniem takiego statusu - tzn. symulować.

Ewentualne przyszłe scenariusze pokazuje tekst z Onetu:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zrozumiec-zbrodnie-analiza-ewy-ornackiej/xg7j96y

Nie należy traktować w/w treści jako prawdy objawionej - ale opisu wariantu tego, co może być - tzn. ewentualnych przyszłych narracji.

p.s.

Valser ma oczywiście rację i nie sądzę, by ktoś chciał oponować, iż był poddany treningowi posługiwania się nożem i to nie w celach sportowych - ale zabijania. Moja wiedza - szczątkowa i ułomna jest taka, że mógł się tego nauczyć w więzieniu - ale nie będę się upierał, gdy ktoś stwierdzi, że jest to mało prawdopodobne, czy niemożliwe, bo jestem laikiem w technikach walki. Spotkałem kiedyś, dawno temu człowieka, który twierdził, iż właśnie w zakładzie karnym nabył takie umiejętności - co demonstrował - nie było to tak profesjonalne, jak w przypadku pana Fomina - ale zaskakująco podobne.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @przemsa 18 stycznia 2019 05:28
18 stycznia 2019 13:59

Nie. Ta władza ma wyjaśnić motywy którymi się kierował sprawca, a te nie są takie oczywiste, przynajmniej na tę chwilę. Pamiętasz "Smoleńsk?" Kto nie dał rady w tamtym przypadku. Ówczesna władza. Tak to działa jako odpowiedzialność.

zaloguj się by móc komentować

Paris @jestnadzieja 18 stycznia 2019 09:42
18 stycznia 2019 17:07

Pani rzecznik SW...

... zdaje sie byc ogarnieta i kompetentna osoba... dbajaca o swoja, jako urzednika i SW powage... a takze przebywajacych tam ludzi... choc to wieksi lub mniejsi kryminalisci...

... i to sie chwali  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @qwerty 18 stycznia 2019 10:07
18 stycznia 2019 17:28

O la la  !!!

No jestem pod wrazeniem... ta sprzedana kosa Adamowiczowi to jest bardzo logiczna hipoteza porachunkow mafijnych... urzedniczych... i w tych okolicznosciach - prymitywnej maskirowki z zamaHem na scenie, na oczach calej Polski... i ten apel wdowy do Jurasa  "graj Jureczku, graj"...

... to sie naprawde trzyma kupy, Qwerty  !!!

Coraz ciekawsze sprawy wychodza spod trupa Adamowicza... machinacje podatkowe obojga malzonkow... kara 2.500 zl dla mlodego aktywisty... naprawde robi sie coraz ciekawiej  !!!

Dzieki,

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Dariusz 18 stycznia 2019 08:30
18 stycznia 2019 17:50

Ja bym powiedzial: dwoch roznych ludzi.

I sam moment ataku: to bylo blyskawiczne, po prostu moment. I za chwile facet juz ze wzniesionymi rekami spacerowal po scenie.

To byla sprawnie wykonana publiczna egzekucja moim zdaniem.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser
23 stycznia 2019 01:43

Nowe fotki do kompletu.

1. Pracownik mediów, który trzymając w jednej ręce mikrofon "obezwładnił" mordercę:

https://pbs.twimg.com/media/DxiMG_LX4AUE25r.jpg

2. Koncesja dla firmy ochroniarskiej "Tajfun" wydana na 50 lat.

https://twitter.com/szachmad/status/1087850922645041153

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 23 stycznia 2019 01:43
23 stycznia 2019 03:03

Ten drugi link jest szczegolnie ciekawy, fragment tekstu:

"Koncesja dla ochrony Tajfun wydana w 2008 r. na 50 lat, gdy w MSW zasiadał G. Schetyna. Tajfun nie wymagał zaświadczeń o niekaralności, zatrudniał nieletnich."

Moze jedynym wymogiem dla zatrudnianych bylo to zeby nie chodzili o kulach.

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 23 stycznia 2019 01:43
23 stycznia 2019 09:36

No to znalezli "odpowiedzialnego". Nie zmienia to jednak przepisu ustawy, ktora mowi jednym zdaniem, ze za "zabezpieczenie imprezy odpowiedzialny jest organizator". To on wybral, sprawdzil - badz nie sprawdzil firme, ktorej zlecil zabezpieczenie, podpisal - badz nie podpisal umowy i zlecil zabezpieczenie. Nie ma zadnych okolicznosci, ktore zwalniaja z tego obowiazku. Swiatlo jednak zostalo skierowane na co innego. To jest wina w zastepstwie.

Ogolny obraz jest taki, facet z zarzutami, ktory nie stawial sie w sadzie, zabezpieczal impreze na ktorej zginal facet po wyroku, zamordowany przez innego faceta po wyroku. Gdanska patologia.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 23 stycznia 2019 09:36
23 stycznia 2019 12:14

Dokładnie. WOŚP ogólnie się tak kręciło od początku bazując na tym, że w Polsce jest spokojnie. Minimum kosztów maksimum zysku. Ja kiedyś na bydgoskim rynku widziałem jak kręcili tzw. "wejście na żywo" i widziałem to później w telewizorze. Matrix pełen. Nikt bez układów by nie dostał pozwolenia na taką firmę, a ten od czapy okres 50 lat to zabezpieczenie, żeby ktoś im tej koncesji nie zabrał. Taki półprofesjonalny system prowadzony po kosztach można w różny sposób później wykorzystać. W Gdańsku zobaczyliśmy nową odsłonę. A to jak się teraz w mediach zachowuje wdowa po śp. Adamowiczu to zgroza. Szykuje się do startu w eurowyborach?

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/magdalena-adamowicz-nie-mam-w-sercu-nienawisci-do-czlowieka-ktory-zabil-pawla,902870.html

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 23 stycznia 2019 12:14
23 stycznia 2019 12:57

Pytanie za 5zl - jak ten regionalny wolontariat w Gdansku, ktory byl organizatorem finalu, znalazl sobie takiego "partnera" od ochrony i na jakiej zasadzie WOSP zlecal organizacje imprezy? Obstawiam, ze chodzilo o to zeby zaplacilo miasto i kasa zostala wsrod swoich.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @onyx 23 stycznia 2019 01:43
23 stycznia 2019 13:57

Koncesja na 50 lat wydana osobie fizycznej (a taką jest ta firma - osoba fizyczna, prowadząca DG) - to niemal przywilej dziedziczny. 

Dopiero PiS wprowadził ułatwienia sukcesji działalności prowadzonej przez osoby fizyczne - ale, o ile wiem, taka koncesja nie może być przedmiotem darowizyny, odstąpienia, sprzedaży, spadku - czy inaczej przeniesiona na inną osobę - więc koncesja na lat 50 z prawnego punktu widzenia to przywilej dożywotni. Być może jest to zagadnienie z obszaru, który jest mało znany publicznie - ale dla mnie przyznawanie uprawnień na 50 lat to kuriozum.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 23 stycznia 2019 13:57
23 stycznia 2019 14:15

odpowiedź kryje się w sformułowaniu: resortowe gangi

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @onyx 23 stycznia 2019 12:14
23 stycznia 2019 14:16

 bazując na tym, że w Polsce jest spokojnie.

Formuła tej [WOŚP] imprezy jest taka, że udaje ona spontaniczną (przypadkowe zgromadzenie zgodnie myślących osób) i robioną przez wolontariuszy (czyli osoby nie pobierające wynagrodzenia) - głupio wyglądałoby, gdyby w czasie pełnych ekstazy scen kulminacyjnych widać było dziwnie ubranych gentlemanów, którzy nie interesują się i nie biorą udziału w transie - a bacznie obserwują i - czasem brutalnie (czytaj stanowczo) - strzegą ścisłego kręgu głównych aktorów.

Rodziłoby to wątpliwości darczyńców co do intencji - iż inspiratorzy nie czynią tego, co czynią z odruchu serca - lecz prowadzą specyficzne przedsiębiorstwo - co jest zgodne z prawdą - ale utrudnia zbieranie datków - bo kto da "na firmę"? Ponadto - taka ochrona rodziłaby domniemanie,  że ci na scenie to nas (tych pod sceną) po prostu się boją - iż są wyobcowani.

Był taki incydent kilka dni wcześniej - na konferencję u Gowina przybyło parę ważnych osób - i reporter z GW został wyprowadzony obcesowo za kołnierz - bo za blisko podszedł. Został wyprowadzony, mógł normalnie wejść z powrotem, zgodnie z procedurą został sprawdzony i pouczony, że ma nie przekraczać dozwolonych obszarów. Trudno, by każdy ochroniarz znał każdego fotoreportera z GW. Niemniej przez media przeszła fala krytyki, że reporter z GW został "wyrzucony" z "pisowskiej"konferencji.

zaloguj się by móc komentować

valser @Wolfram 23 stycznia 2019 14:16
23 stycznia 2019 14:47

to sa bzdury z tym "w Polsce jest spokojnie". Kazdy koncert muzyczny w hali, na stadionie czy plenerze to impreza podwyzszonego ryzyka gdzie alkohol i uzywki i czasami narkotyki sa czescia tego segmentu "kultury". Zwlaszcza jak impreza jest niebiletowana i kazdy ma swobodny dostep. Goscie monitorujacy tlum ze sceny to jest staly fragment gry.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser
23 stycznia 2019 20:35

Tu jest decyzja Pezydenta Miasta Gdańska w sprawie organizacji imprezy

https://www.tvn24.pl/zdjecia/decyzja-w-sprawie-organizacji-imprezy,61621,lista.html

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 23 stycznia 2019 20:35
23 stycznia 2019 21:53

Niezle jajca. Mamy decyzje  - postanowienie wydane przez urzad miasta w Gdansku w stosunku do organizatora koncertu, ktorym jest Centrum Wolontariatu. Jest postanowienie komendy policji, ale ruchu drigowego, a nie prewencji, gdzie nia ma ani slowa o tym, ze jakas firma ochroniarska ma to zabezpieczsv, a o agencji Tajfun to nigdzie nie ma ani slowa. Pada nazwisko kto jest odpowiedzialny z ramienia organizatora. Tymczasem cala wina wydaje sie spoczywac na podmiocie i osobach, ktore nie sa strona tego porozumienia. Czy to nie jest dziwne? 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 23 stycznia 2019 21:53
23 stycznia 2019 23:22

No właśnie, czy w ogóle jest umowa z Tajfunem, jeśli tak - kto był stroną tej umowy: Centrum Wolontariatu, czy Urząd Miasta? Prokuratura niby weszła do agencji i zabezpieczyła dokumentację, ale na razie ani mru mru.

Poza tym, czy to Centum Wolontariatu tak samo z siebie organizuje finał, czy też na podstawie umowy z fundacją? Bo przecież ten"znowu prezes" odżegnuje się od Centrum i finału w Gdańsku.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 23 stycznia 2019 23:22
23 stycznia 2019 23:50

Logicznie rzecz biorac, firma Tajfun nie jest strona w porozumieniach z Urzedem i Policja. Musza miec jakas umowe z organizatorem na zabezpieczenie imprezy, a Centrum Wolontariatu musi miec umowe z fundacja WOSP na organizacje finalu. Byc moze, ze to juz bylo robione na buzie, ale nie sadze. Jesli sa jakies transfery pieniezne - a przeciez sa, to musi byc pod to jakas forma umowy. Tym nie mniej - z tych dokumentow wynika jasno ktobyl organizatorem i jakie obowiazki z tego wynikaja. Na ta chwile wyglada, ze ludzie z tego centrum wolontariatu sa nietykalni, a powinni wedlug tego co w dokumentach zapisane i co prawo stanowi - odpowiadac w pierwszej kolejnosci.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 23 stycznia 2019 23:50
24 stycznia 2019 00:03

Dokładnie tak. Nic nie słyszałam o przesłuchaniach pracowników z tego centrum.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 00:03
24 stycznia 2019 00:12

Zobaczymy co bedzie dalej sie dzialo. Dziekuje za te informacje.

Obraz calej sytuacji i przebieg wydarzen jest kiepski.

1. Zdegenerowany, samotny szaleniec - amator po wyroku dokonal zbrodni, ale tak naprawde to zabojstwa dokonala polityczna nienawisc, ktorej zrodlem jest TVP i PiS.

2. Bez wzgledu na przepisy prawa i wygenerowane dokumenty, ktore jasno okreslaja zakres prawa i wynikajacych z tego obowiazkow - winna jest firma ochroniarska, a nie organizator.

3. Zeby uniknac na przyszlosc takich zbrodni to trzeba rozliczyc tych co "siejo nienawisc".

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 24 stycznia 2019 00:12
24 stycznia 2019 00:21

Najgorsze, że rząd idzie w tę narrację, zamiast iść po dokumentach i obowiązujących przepisach prawnych.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 00:21
24 stycznia 2019 00:29

Wyglada na to, ze oni wiedza, ze ta cala sprawa smierdzi i boja sie tego ruszac. Jak sie przeanalizuje relacje Adamowicza z PO, z ktorej sie wypisal dwa lata temu na dobre, to oni byli pierwsi, ktorzy go straszyli sadem i innymi konsekwencjami, szantazowali, a na koncu jak wygral to zrozumieli, ze utracili status quo w Gdansku, a ekipa Adamowicza (w tym on sam) poczula sie na tyle mocna, ze im sie wydawalo, ze beda mogli sami sprawy - przynajmniej lokalne - rozgrywac. Smierc Adamowicza wprowadza do tych planow (zaledwie od listopada realizowanych) duza korekte. Ciekawe jakie dokumenty mial Adamowicz do podpisu na swoim biurku? A ajkie zdazyl juz od listopada podpisac?

O tym wszystkim pas transmisyjny propagandy zwany wolnymi mediami nas nie informuje. Zostaja zgadywanki i wrozenie z fusow.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 00:03
24 stycznia 2019 00:31

O la la...

... to niezly burdel maja w tym Gdansku  !!!

To wszystko bylo  zrobione na "krzywy ryj"...  bez stosownych umow,  sami swoi z 50-letnimi koncesjami... "mowa nienawisci w internecie"  milionowe przekrety na WOSP ma przykryc... POpaprana "czarna wdowa" atakuje  rzad "lepszej zmiany"...

... normalnie  JAJA  JAK  BERETY  !!!

A tu za 3 miesiace wybory do  ZLOBU  w zdychajacej brukselce... ciekawa jestem  jakich to  sku***synow, NIEROBOW, DARMOZJADOW i  PASOZYTOW wystawi do "wyboru"  dla narodu jako jego  pSZeTstawicieli ta cala zlodziejska  POPiS'owa i zjednoczona banda politycznych oszustow  ?!?!?! 

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 00:21
24 stycznia 2019 00:37

Moja prywatna wersja jest taka, ze Adamowicz zaczal zagrazac interesom Platformy jak okazal swoja nielojalnosc. Jednoczesnie stanowil duze zagrozenie, gdyz byl aktywnym uczestnikiem afery Amber Gold i po tym jak sie politycznie usamodzielnil i wygral wybory z kandydatem PO, jasnym sie stalo, ze bedzie im mocno przeszkadzac. Platforma Obywatelska miala, w tym Tusk (w zwiazku ze sprawa Amber Gold) miala istotny interes, zeby sie Adamowicza pozbyc. Poza tym to oni w tej chwili najglosniej krzycza "lapac zlodzieja" cisnac "walke z mowa nienawisci".

Na szczescie oni tam maja wystarczajaca ilosc durni, ktorym coraz bardziej sie w baniakach miesza (tak jak Frasyniukowi) i oni skutecznie poloza wszystko na lopatki, tylko im nie przeszkadzac.

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 23 stycznia 2019 20:35
24 stycznia 2019 00:40

Czyli wlasciwie to jest tak jakby facet podpisal wyrok na samego siebie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 00:21
24 stycznia 2019 00:47

I wysyla rzadowy samolot by sprowadzic z Londynu pania Adamowicz. Te sama pania Adamowicz ktora pare dni po pogrzebie swego meza, bestialsko zamordowanego na imprezie zorganizowanej przez Jerzego O., prosi usilnie tegoz pana Jurka zeby zgodzil sie pozostac prezesem i kontynuowal swoja radosna dzialalnosc.

Grechuta mi sie przypomina:

"Teatr to dziwny, teatr jedyny, ze drugi taki nie wiem gdzie...."

zaloguj się by móc komentować

valser @KOSSOBOR 24 stycznia 2019 00:38
24 stycznia 2019 00:49

Mam zastrzezenia do tego portalu i tego artykulu. Portal - pierwszy raz widze, a artykul nie jest podpisany z imienia i nazwiska. Poprzedni artykul o umowie Centrum Wolontariatu to byla kopia dokumentu wklejona na strone. Wiarygodnosc wysoka. Reszta to sa informacje wrzucane celowo bez podania zrodel, autora, swiadkow, nazwisk itp. I na koncu - spekulacje. To falszywe tropy moim zdaniem.

Byloby ciekawie jakiby ktos opublikowal umowe Centrum Wolontariatu z WOSP i z firma ubezpieczeniowa. to sa podstawowe dokumenty.

Co do damego zabojcy to nie slyszalem, zeby ktos badal watek, czy on dzialal sam, czy z innymi osobami? No i te szkolenia z noza w wiezieniu? Kto? kiedy? Za ile? Kto mu Adamowicza podsunal jako ofiare? Przeciez nie wiezienna telewizja?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 24 stycznia 2019 00:29
24 stycznia 2019 00:55

"O tym wszystkim pas transmisyjny propagandy zwany wolnymi mediami nas nie informuje. Zostaja zgadywanki i wrozenie z fusow."

Zgadza sie.

Wczoraj obejrzalem wystapienie Wojciecha Biedronia z portalu 'W polityce", tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=qv-4bFqvfsg

On tam w pewnym momencie mowi o narzedziu zbrodni:

"taki noz mozna kupic za 50 zlotych, w rekach dyletanta to jest raczej niegrozny, ale w rekach czlowieka przeszkolonego staje sie niebezpieczna bronia; 

no a wiezienie to oczywiscie wspaniala szkola i miejsce do treningu"

Czyli facet utrwala oficjalna wersje wydarzen.

Zapomnial dodac ze oprocz potrzebnego narzedzia i przeszkolenia jeszcze potrzebna jest nienawisc, ktora to nienawiscia Stefan W. sia karmil przez dlugi czas.

Jak tak dalej pojdzie to wytocza Jackowi Kurskiemu proces.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 24 stycznia 2019 00:55
24 stycznia 2019 01:04

Spoko, spoko...

... ryba w wodzie nie ubodzie... w razie co - braciszek Radoslaw od Michnika go wybawi  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 24 stycznia 2019 00:49
24 stycznia 2019 08:12

Można pytać w trybie dostępu do informacji publicznej, ale na takie pytania WOŚP nie odpowiada, zaś sądy administracyjne nie mają/nie chcą mieć środków, aby wyegzekwować prawo.  Na zarządzie wośp ciąży teraz 8 postanowień sądów i póki co Wielgucki może sobie nimi wytapetować ścianę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 08:12
24 stycznia 2019 08:23

WOŚP nie jest do ruszenia i każdy, kto ma trochę oleju w głowie to rozumie. MK jest kretem i tyle. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 24 stycznia 2019 00:55
24 stycznia 2019 10:05

jesli isc tym wieziennym szlakiem to powinnismy poznac nazwisko goscia ktory byl instruktorem walki wrecz z uzyciem noza. 

A jesli chodzi o ta nienawisc to ona byla raczej slaba bo zrobil tylko trzy dziury, a nie trzydziesci i nie naplul na ofiare. 

Co do amatorki to ja powiem o tenisie, ze rakiete trzyma sie w neutralnej pozycji i zmienia chwyt w zaleznosci od tego czy uderza sie forhand czy backhand i uzywa sie do pomocy drugiej reki. Przy nozu, w zaleznosci od rodzaju ciecia lub pchniecia tez zmienia sie chwyt, ale druga reka nie pomaga. Trzeba uzyc samej dloni i palcow. Jak ktos mysli, ze zostanie fachowcem po weekendowym kursie, to moze niech sie zapisze do tej agencji co ten final w Gdansku ochraniala. Oni takich potrzebuja.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Grzeralts 24 stycznia 2019 08:23
24 stycznia 2019 10:11

Nawet jeśli jest, to niezmienia to faktu, że pokazuje mechanizmy funkcjonowania państwa. Jednego wsadza się do więzienia za ukradzenie batonika za 90 groszy a inni robią co chcą i są świętymi krowami.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 10:11
24 stycznia 2019 10:17

Robia co chca, ale nie wszyscy i do czasu. Jak wystaja z szeregu i wydaje im sie, ze sa na tyle mocni, ze moga juz prowadzic "niezalezna, regionalna polityke", to koncza z trzema dziurami w klatce piersiowej.

zaloguj się by móc komentować

adam-er @valser
24 stycznia 2019 10:44

Tu jeszcze parę ciekawych szczegółów co do finansowania imprezy podaje dziennikarz z Gdańska

Scenariusz kosztował 50 tyś, ciekawe kto jest autorem.

https://vod.tvp.pl/video/alarm,23012019,40686062

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 10:11
24 stycznia 2019 10:55

Nigdzie na świecie nie jest specjalnie inaczej. Ale nie powinno być tego widać.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @adam-er 24 stycznia 2019 10:44
24 stycznia 2019 11:03

No właśnie w sumie trzeba by wystąpić w trybie dostępu do informacji publicznej do wszystkich urzedów z pytaniem o poniesione koszyty organizacji finału. Co robią tzw. "dziennikarze śledczy", co robią posłowie? co robią urzędnicy z MinZdrowia, z MinPracy, MSWiA?  Ministrem właściwym w sprawach Fundacji jest Minister Zdrowia, sprawozdania z działalności OPP to Min Pracy, rozliczanie zbiórek MSWiA.

zaloguj się by móc komentować

adam-er @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 11:03
24 stycznia 2019 11:19

Te wszystkie finały WOŚP na poziomie samorządów to "paśnik" dla "swoich". Nie mają żadnych hamulców, bo przecież Jurasa nikt nie ruszy. Stąd to wycie ... Juuuraas graaaj !!!

 

zaloguj się by móc komentować

valser @adam-er 24 stycznia 2019 10:44
24 stycznia 2019 11:28

 Z tego wychodzi, ze w Gdansku wydali wiecej niz zebrali. Towarzysze urzednicy z tego nie zrezygnuja, bo to jest moment w ktorym budzetowa kasa sie przewala, a "idea jest szczytna i trzeba ja wspierac".

Owsiak to symbol patologii i niewydolnosci organizacji panstwowej. Dochodzi do tego jeszcze aspekt ekonomiczny, ktory - tak jak w socjalizmie polega na tym, zeby wydac wiecej, a zebrac mniej. Po dwudziestu siedmiu latach w ten sposob kolejne pokolenie jest zagospodarowane. W interesie WOSP jest, zeby panstwowa sluzba zdrowia istniala do konca swiata i jeden dzien dluzej, ale zyby byla niewydolna - zeby ludzie czekali w kolejkach na spcjalistyczne badania i zeby zawsze byly jakies niedomogi i braki. Inaczej stanie sie niepotrzebna. Na podobnej zasadzie w przyrodzie dzialaja pasozyty. 

zaloguj się by móc komentować

adam-er @valser 24 stycznia 2019 11:28
24 stycznia 2019 11:56

"Z tego wychodzi, ze w Gdansku wydali wiecej niz zebrali."

Trzeba przy tym zaznaczyć, że zbiory pt. WYDALI i ZEBRALI nie mają ze sobą nic wspólnego. Przecież gdyby ktoś poszedł do Magistratu i powiedział: - Słuchajcie, zamiast wydawać 50 tyś na scenariusz dajmy te pieniądze na WOŚP, to by go śmiechem za....li (w najlepszym przypadku).

 

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser
24 stycznia 2019 12:05

Było kiedyś zestawienie ile na cele własne (płace, wynajem lokum, opłaty, reklamę, przejazdy, szkolenia) wydają fundacje i nie było to mniej niż 50%, a większość fundacji mieściła się w widełkach 60 - 70%. Był jeden taki cwaniak co konsumował 90% zebranych środków i tylko do niego dopięła się prokuratura. Reszta stara się przestrzegać stosownych przepisów prawnych i ma małą furtkę w postaci odpowiednio skonstruowanego statutu.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser
24 stycznia 2019 14:06

Jakos tak nerwowo przy tej instytucji..

Chodzi o Europejskie Centrum Solidarnosci (tam rowniez ma siedzibe to cale Centrum Wolontariatu, wnioskuje ze w jakis sposob podlega) Patrzcie, nie wiedzialam ze dostaje kupe pieniedzy z budzetu.

Pan Glinski sie zaslania zaloba, pokazuje dziennikarzowi miejsce w szeregu i strzela focha. 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/glinski-wyszedl-ze-studia-radiowego-po-pytaniu-o-pieniadze-na-ecs,903377.html

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tadman 24 stycznia 2019 12:05
24 stycznia 2019 14:33

Są fundacje i stowarzyszenia, które wszystko wydają na swoich podopiecznych (to są głównie te, które zajmują się bezdomnymi zwierzakami). Z resztą jest różnie. Ale z WOSP to jest inny problem. Oni księgowo to się pewnie wybronią, chodzi o aspekt etyczny i informacyjny. Gdyby "znowu prezes" powiedział - koszty nasze wynoszą 50-60%, reszta idzie na sprzęt, to byłaby jasność. Kto chce daje. Tu tego nie ma. On cały czas  mówi, że wszystko co zebrane idzie na sprzęt.  Poza tym to jest jedyna fundacja, która ma dwa lata na rozliczenie zbórki. No i te koszty organizacji finałów, których nikt nie liczy oraz promocji marki. Tu mamy takie typowe zjawisko uspołeczniania kosztów oraz prywatyzacji zysków. Poza tym żadna fundacja nie powinna mieszać się do polityki ani wypowiadać na tematy światopoglądowe. Bo doprawdy wysyłać dzieci pod kościół, aby zbierały pieniadze a potem popierać gender, aborcję, eutanazję oraz sławić sektę hare kriszna, to jest totalna aberacja. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 14:33
24 stycznia 2019 14:39

Żona zamordowanego prezydenta apelowała o powrót do prezesowania, ale nie tylko ona.
http://www.akogo.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/pro%C5%9Bba-do-jurka-owsiaka

A tu radość z powrotu prezesa do prezesowania.
http://www.akogo.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/og%C5%82oszenia/hura-hura

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @adam-er 24 stycznia 2019 11:56
24 stycznia 2019 15:06

Te zbiory mają bardzo, bardzo wiele wspólnego. Je nie trzeba odejmować tylko dodawać. Zarówno WYDALI jak i ZEBRALI poszło na utrzymanie swojej sitwy. Także tej w szpitalu. Przecież to JURAS decyduje, ile, na co i na jaki szpital idzie.

To jest bardzo dobry interes!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tadman 24 stycznia 2019 14:39
24 stycznia 2019 15:10

i to się dzieje naprawdę!!!!????? i nie jest s-f.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 14:33
24 stycznia 2019 15:11

Bo Kościół jakiś taki nie kumaty. O zgrozo! Powinien jeszcze ogłosić, że w tym dniu cała taca idzie na WOSP. Przy okazji by było wiadomo jaka jest wielkość tacy na mszach św. 

P.S. Oczywiście to jest ironia.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 14:33
24 stycznia 2019 15:15

Moj problem z WOSP polega na tym, ze to jest projekt pozlepiany z niewydolna "czeciaerpe", ktora jakby nie bylo, aspiruje do tego, zeby sie nazywac panstwem polskim. Niech on sobie zbiera ile trzeba, ale niech dziala na wlasny rachunek i niech nie przekazuje nic panstwowej sluzbie zdrowia. Niech zbuduje sobie szpital i niech pomaga, a nie naprawia panstwo swoja prywatna zbiorka. Tego jakos nikt nie podnosi jako argument, ze wspolpraca WOSP i panstwoa sluzba zdrowia to jest korupcja i patologia.

Rownie dobrze mozna robic zbiorke na niewydolne polskie sady, ktore prowadza sprawy po dziesiec lat, albo zbierac na niedoinwestowana policje. To patologia jest, a Owsiak i WOSP to sa symbole tej patologii.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @mniszysko 24 stycznia 2019 15:06
24 stycznia 2019 15:32

I od kogo kupi. Bez przetargu.

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser 24 stycznia 2019 15:15
24 stycznia 2019 16:03

Przecież gdyby zapłacił tylko za kilkanaście wejść na wizję w ogólnopolskiej TV to poszłoby sporo kasy, wynajem studia, a tu jeszcze kamery, wozy transmisyjne, obsługa, jeszcze wynajem sprzętu nagłaśniającego, budowa sceny, coś dla miasta, coś dla obsługujących te kilkadziesiąt(?) scen w całej Polsce, coś strażakom. Osoba prywatna sponsorowana jest przez miasta, a skoro idą na to publiczne pieniądze to powinien stanąć do przetargu i wygrać go.

Szkoda gadać. Ze swoich dawnych potyczek słownych mogę powiedzieć, że nawijka nieprezesaijużznowuprezesa szczególnie trafia do kobiet i kilka oskarżyło mnie o twarde serce i brak współczucia dla chorych dzieci. No potwór jestem i ten w czerwonych porciętach mi to uzmysłowił.

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
24 stycznia 2019 16:19

Kolejna spiskowa teoria do kolekcji:

Polko mowi, ze trzeba zmonopolizowac rynek firm ochroniarskich w Polsce wtedy bedzie bezpiecznie. Teraz 5 firm kontroluje 35% rynku, a reszta to malutkie milicyjne interesiki, ktore Polko chce wyeliminowac. Ale czy naprawde musial zginac Adamowicz, zeby rynek zostal przejety?

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-01-23/to-byla-piekna-dekoracja-gen-polko-o-ochronie-koncertu-wosp-w-gdansku/?fbclid=IwAR15Tdxtlmz6P80aW7j_kn49rv8QiMythTGza8pJfQbue7uneRqfG1vVyHs

zaloguj się by móc komentować

valser @tadman 24 stycznia 2019 16:03
24 stycznia 2019 16:22

No prosze, ty masz twarde serce i brak wspolczucia, a ja bylem kiedys autorytetem w sztukach walki, ale po tym co napisalem o Owsiaku, to juz nie jestem zadnym sensejem. Ludzie maja tak nakidane w kadlubkach, ze sie przelewa i nie wiadomo co z tym robic.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 24 stycznia 2019 15:15
24 stycznia 2019 16:36

ale ta organizacja pełni kilka jeszcze innych funkcji - jest pralnią, wygodnie poprzez nią można dać dowód wdzięczności a przy tym daje ludziom poczucie wspólnoty, dobrej zabawy i bycia pożytecznym. No i szwagrowie urzędników też mają zagwarantowaną pozycję w budżecie styczniowym.

Oczywiście jest to jedyna taka fundacja, która sponosoruje sprzęt do państwowych szpitali. Powinno być to ustawowo zakazane.  A jeśli stworzy szpital prywatny, to jak najbardziej. Niech robi co chce.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @mniszysko 24 stycznia 2019 15:11
24 stycznia 2019 16:40

Mam kilka znajomych osób, które z jednej strony regularnie uczęszczają na msze święte a z drugiej strony dałyby się pokroić za "znowu prezesa", bo on dzieciom pomaga. To jest po prostu straszne. Żaden argument do nich nie dociera.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 16:36
24 stycznia 2019 16:52

Jest jeszcze jeden przewal z WOSP, ktory znany jest od 2013 roku. WOSP nie daje szpitalom sprzetu na wlasnos tylko je uzycza i w kazdej chwili moze ten sprzet zabrac, tak jak to mialo miejsce w Szpitalu w Pszczynie. Jaka jest wiec gwarancja, ze on nie zabierze np. respiratorow, ktore obsluguja sale operacyjne?

A druga sprawa - po okreslonym czasie eksploatacji taki sprzet sie po prostu amortyzuje i jest wycofany z ekploatacji. Przez 27 lat WOSP mysle, ze polowa sprzetu jest juz wycofana i zuzyta. Co sie z tym sprzetem dzieje? No i na pewna sa jakies naprawy, serwisowe - kto za to placi? Bo moze byc tak, ze sprzet jest Fundacji, a naprawy leca za publiczne pieniadze.

https://dziennikzachodni.pl/wosp-zabiera-sprzet-szpitalowi-w-pszczynie-jest-nam-przykro-oswiadczenie/ar/1040419

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 24 stycznia 2019 16:52
24 stycznia 2019 18:16

Serwis, naprawy, odczynniki są po stronie szpitala. On za ten sprzęt na dodatek przepłaca. Pralnia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 14:33
24 stycznia 2019 19:01

"Poza tym to jest jedyna fundacja, która ma dwa lata na rozliczenie zbórki. No i te koszty organizacji finałów, których nikt nie liczy oraz promocji marki. Tu mamy takie typowe zjawisko uspołeczniania kosztów oraz prywatyzacji zysków."

No a ta spolka "Zloty Melon"?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 16:40
24 stycznia 2019 19:06

"Mam kilka znajomych osób, które z jednej strony regularnie uczęszczają na msze święte a z drugiej strony dałyby się pokroić za "znowu prezesa", bo on dzieciom pomaga. To jest po prostu straszne. Żaden argument do nich nie dociera."

PRL tkwi w mentalnosci ludzi. To wroslo w mozgi i zachowania.

Jak nie przymierzajac te panie co to szly w latach 90-ych na msze w niedziele a potem do urny i glosowaly na Kwasniewskiego.

Facet gladko mowi [jest wyjatkowo elokwentny], ma ladnie skrojony garnitur. I angielski zna.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 24 stycznia 2019 10:55
24 stycznia 2019 20:39

Ale widac...

... i to jak na dloni... i w Polsce i na swiecie  !!!... i bedzie widac coraz wiecej, bo to przeciez "naczynia polaczone"... albo  "gra na kilku fortepianach"...

... normalnie pustym smiechem ich zabic... tych debili politycznych i tych merdialnych, co to strugaja te glodne kawalki, zwane szumnie "narracjami" dla ciemnego luda  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 11:03
24 stycznia 2019 20:52

Dobre pytania, Pani Rembikowska...

... za co ta zgraja biurew-nierobow bierze po te 12-17.000 zl pensji na miesiac... albo i wiecej  ?!?!?!  To dopiero jest przekret  z oplacaniem tych pasozytow  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 24 stycznia 2019 12:05
24 stycznia 2019 20:57

Ten cwaniak...

... to ze spiewaczego rodu  POpaprancow  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @jestnadzieja 24 stycznia 2019 14:06
24 stycznia 2019 21:00

Czas tego starego dziada...

... juz jest policzony... przy dobrych ukladach zostalo tylko pare miesiecy... i dziadzisko pojdzie  won  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 24 stycznia 2019 19:01
24 stycznia 2019 21:03

Spólka Złoty Melon jest do prywatyzacji zysków. Występuje jako podwykonawca dla fundacji. Przy dobrym biegłym z tego związku dałoby się coś wycisnąć, dlatego że 100% udziało w Melonie wykupiła Fundacja a - tak mi się wydaje - w bilansie ta zależność nie jest ujęta. Z kolei Melon podzleca "jasnej sprawie" oraz dwóm firmom córek.  "Mrówka cała" została zamknięta, po tym jak sąd w sprawie Wielgucki versus Owsiak zażądał okazania analityki do konta nr 4, czyli rozdysponowania kosztów, czego zresztą "znowu prezes" nie wykonał, bez żadnych zresztą konsekwencji. Póki jakiś biegły nie rozkmini analityki kosztowej, to wszystko będzie w sferze domysłów. Jedkaże jestem pewna, że nikt tego nie ruszy.

Oczywiście pod względem formalnym, czyli dokumentów wszystko się zgadza.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 24 stycznia 2019 10:05
24 stycznia 2019 21:44

Ta suflowana wersja wieziennego treningu wali sie jak domek z kart.

Jak taki trening sie odbywal?  Udostepniali im sale gimnastyczna i manekina?

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 24 stycznia 2019 21:44
24 stycznia 2019 22:11

Czasy kiedy mozna bylo w wiezieniu meble strugac i uprawiac ogrodek odeszly w przeszlosc bezpowrotnie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 24 stycznia 2019 22:11
24 stycznia 2019 22:30

A szkoda...

... bo moj kolega wlasnie w wiezieniu nauczyl sie stolarki... po 8 latach wyszedl, ozenil sie, w stolarce siedzi do dzisiaj, pobudowal sobie piekny dom z drewna... ogolnie wyszedl na ludzi  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 24 stycznia 2019 22:11
25 stycznia 2019 00:21

Poniewaz nam, maluczkim, serwuje sie porwana, dziwaczna wersje, musimy szukac na wlasna reke informacji, sluchac, ogladac i wyciagac wnioski. Albo przynajmniej jakies miec watpliwosci i pytania.

Na podstawie tego tekstu, a i innych opinii ktore w sieci znalazlem, ja smiem twierdzic, ze ciosy zadane w taki sposob i takim nozem sprawily ze tam na tym podescie lezal juz trup po 2-3 minutach.

Reanimowac czlowieka z rozerwana aorta, uszkodzonymi jelitami i miesniem sercowym przez kilka czy kilkanascie minut uciskajac rytmicznie klatke piersiowa?:

https://www.youtube.com/watch?v=qHUpjSDMEGc

A potem transport do szpitala i 5 godzin operacji?

Przeciez slon by tego nie wytrzymal.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Paris 24 stycznia 2019 20:52
25 stycznia 2019 01:00

Kolejny dowód na to, że to jakoby teoretyczne państwo nie jest teoretycznym państwem, tylko jak najbardziej realnym, z prawdziwą kasą, prawdziwymi przywilejami itd. To ciekawe jak może żyć swoim życiem ta Sienkiewiczowska wrzutko-brednia i nikt przy tego rodzaju sprawach nie ma dysonansu poznawczego? To mnie najbardziej zdumiewa...

Przypomniała mi się anegdota jak kiedyś mój znajomy, lewak, powiedział do drugiego jeszcze bardziej zlewaczonego lewaka (też mojego znajomego), że to co było w Polsce to nie był prawdziwy komunizm tylko złodziejstwo. Na to ten drugi mój znajomy, człowiek po filozofii, już na osobności ze mną, powiedział: poważnie się myli, właśnie że to był prawdziwy komunizm. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 24 stycznia 2019 16:22
25 stycznia 2019 07:59

Powiem tak: Ja p....ę...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 25 stycznia 2019 00:21
25 stycznia 2019 08:06

Wytrzymałby, wytrzymał. Nie takie rzeczy da się zrobić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 24 stycznia 2019 16:36
25 stycznia 2019 14:49

Szef WOŚP nigdy z tego interesu nie zrezygnuje. Np. mamy taka oto (niech będzie ze hipotetyczną) sytuację. Jestem duzym hurtownikiem handlu sprzętem szpitalnym, powidzmy w Wiedniu,  i mam na magazynie 500 czy 1000 sztuk czegoś, co już się "nie sprzedaje". WOŚP huretm i po okazyjnej cenie kupuje to ode mnie, a ja jeszcze pośrednikowi dam bonus (wczasy z rodziną na Kanarach albo jakis procent prowizji na stosowny r-k bankowy). I WOŚP te 1000 sztuk wtyka rozmaitym placówkom zdrowotnym jako "dar orkiestrowy" i niech ich dyrektorzy spróbują odmówić wziąc taki dar. Ekipy TVN już czekają na nich  pod bramą szpitala. Lincz  medialny jest stuprocentowo skutecznym  batem.

Tak więc szpitale taki dar biorą, ale nie mają "zabudżetowane" w kontraktach z NFZ środków na odczynniki do takiej  aparatury, ani środków na jej serwis tudziez  na płace, czy  też na szkolenie  dla obsługi tego sprzętu.  Zatem sprzęt stoi sobie w piwnicy zafoliowany i czeka na lepsze czasy.

WOŚP, pośrednicy i ten co opróżnił magazyny zarobili co swoje, a reszta niech się  ..... (w tym miejscu  każdy może sam wstawić adekwatne okreslenie)

zaloguj się by móc komentować

Paris @genezy 25 stycznia 2019 01:00
25 stycznia 2019 19:13

To nasze "panstwo" jest  WYBITNIE  bandyckie  !!!

Rzeczywiscie dowodow jest bez liku - wprost coraz wiecej... bandycko-mafijne panstwo z realna, prawdziwa kasa z nas obywateli tego "panstwa" i z prawdziwymi przywilejami.  Jestem przekonana, ze dysonans poznawczy, a scislej - w zwiazku z powyzszym -  nasze rozpoznanie obecnego stanu w naszym "panstwie" nie jednemu z nas - zwyczajnie odbiera mowe... potrzeba nam troszke czasu na dobre zrozumienie tej bandycko-mafijnej rzeczywistosci... potrzeba uczciwej przed samym soba refleksji jak zyjemy, w czym zyjemy i przede wszystkim dokad zmierzamy... i po co...

... czy to jest wlasnie to czego pragniemy  !!!

A z wrzutko-bredni Sienkiewiczowskiej to najbardziej adekwatne o naszym "panstwie" jest to... ch*j,  d**a  i  kamieni kupa  !!! 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Paris 25 stycznia 2019 19:13
26 stycznia 2019 02:01

Bandera też okazał się pederastą. O tempora, o mores!

zaloguj się by móc komentować

ArGut @valser
30 stycznia 2019 10:31

Tłif wrzucony 29 stycznia 20 z minutami.

https://twitter.com/GorskiDariusz/status/1090327215072571392?s=08

Valser napisał,że w czasach wszechobecnych kamer wszystko powinno być nagrane.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser
31 stycznia 2019 08:10

Ho ho tak tak film już usunięty.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 31 stycznia 2019 08:10
31 stycznia 2019 08:49

widzialem, niestety nie zdarzylem skopiowac. Tych filmow jest duzo wiecej. Na istniejacych bowiem filmach widac, ze dziesiatki ludzi maja telefony w rekach. Fajerwerki oczywiscie robia swoje na optyce i matrycach, o czym bandyta zdaje sie eiedziec, bo w chwili gdy odpalanie fajerwerkow sie zaczyna, to wyraznie przyspiesza kroku. 

Wrzucenie filmu na FB albo twittera to jest kwestia krotkiego czasu i tresc po zgloszeniu prokuratury spada. Taki film to jest ewidentny dowod w sprawie. 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 31 stycznia 2019 08:49
31 stycznia 2019 09:03

Nie wszyscy nie zdążyli.

Co ciekawe właśnie to co poruszyłeś - publikowanie tego jest prawnie zakazane? Na podstawie czego?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 31 stycznia 2019 09:03
31 stycznia 2019 09:11

Nie jest zakazne, ale prokurator może wystąpić o zabezpieczenie i utajnienie dowodu.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Grzeralts 31 stycznia 2019 09:11
31 stycznia 2019 09:19

Prokurator to powinien te wszystkie komórki mieć od razu zatrzymane razem ze świadkami. Przejrzeć i zabezpieczyć ewentualne dowody.

zaloguj się by móc komentować

onyx @bendix 31 stycznia 2019 09:03
31 stycznia 2019 09:20

Tu jest:

https://twitter.com/ManMexicano/status/1090877365687853056?s=19

To jest ten sam filmik puszczany na początku tylko ucięty. Ten jest dłuższy ale też ucięty. Film blokuje i kasuje stacja TVN bo to oni są właścicielem.

zaloguj się by móc komentować

bendix @onyx 31 stycznia 2019 09:20
31 stycznia 2019 09:43

To ciekawe. Bo surówka z urodzin hitlera im zginęła. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

zaloguj się by móc komentować

bendix @onyx 31 stycznia 2019 09:20
31 stycznia 2019 09:44

Ja już widziałem. Ale inni nich zobaczą.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować