-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Konkrety i wnioski, czyli wejście w wielbłądzi odbyt

Miałem do poniedziałku nic nie pisać, ale nie da się. „Smieciu” – autor który się tu niedawno pojawił chce przechodzić do konkretów i wyciągać wnioski. Dobre sobie.

Zanim przejdę do "konkretów", historia z życia. W początkach mojego sędziowania hokejowego miałem spory problem z prostą rzeczą.
W przepisach istnieje reguła o karze odłożonej. Polega to na tym, że w momencie popełnienia przewinienia przez zawodnika sędzia unosi rękę do góry, sygnalizując przewinienie, ale nie przerywa gwizdkiem gry, tylko czeka, aż drużyna, która popełniła przewinienie wejdzie w posiadanie krążka. W tej sytuacji, drużyna, która jest poszkodowana i posiada w tym momencie krążek, może wycofać bramkarza i wprowadzić szóstego gracza w polu i grać w szóstkę przeciwko piątce, stwarzając przewagę liczebną. Gra toczy się do strzelenia gola lub do przejęcia krążka przez drużynę popełniającą przewinienie. Taka sytuacja może trwać nawet kilkadziesiąt sekund.

Teraz jedna istotna rzecz – jako sędzia, w momencie przewinienia, muszę widzieć i zapamiętać numer gracza popełniającego przewinienie. Pięć sekund później zawodnik jest w innym miejscu, czasami zjeżdża na do boksu drużyny i nie ma go na lodzie i po odgwizdaniu kary, trzeba go z ławki graczy wyciągać na ławkę kar. To się wydaje pozornie proste i banalne, ale tak nie jest. Jednocześnie trzeba dalej obserwować grę i reagować na dalsze wydarzenia na lodzie, czy to będzie spalony, gol, uwolnienie, kolejny faul, czy zwykłe przejęcie krążka przez drużynę zawiniającą. Zdarzyło mi się numeru nie zanotować, zdarzyło mi się numer niedokładnie zobaczyć, zdarzyło mi się numer zapomnieć. Przerywając grę, sędzia musi na głos zakomunikować – numer, drużynę i rodzaj przewinienia. Można liczyć oczywiście na pomoc partnera, drużyny, która otrzymuje przewagę, ale to już jest inna historia. Zdarzyło mi się wydeklamować numer i usłyszeć, że w drużynie nie ma gracza o tym numerze. Konfabulować nie mogłem więc musiałem anulować swoją decyzję. To była dla mnie seria lekcji, po której musiałem przemyśleć i zmienić kilka spraw, być bardziej uważnym, skoncentrowanym i zdecydowanym.

Tutaj filmik o golach, które padły w NHL przy odłożonej karze, żeby zilustrować o co chodzi:
gol przy odlozonej karze

Czemu o tym piszę?
Bo myślę, że znajdujemy się w tej właśnie sytuacji – zostało popełnione przewinienie (zbrodnia w Gdańsku), a my nie wiemy nic o tym co się stało. Mija za chwilę tydzień. W mediach nie udostępniono zasadniczych informacji – jak się nazywa bandyta, kiedy i gdzie się urodził, jakie szkoły kończył, gdzie się wyszkolił? Nie dysponujemy żadnym zdjęciem z rozpoznawalnym wizerunkiem twarzy, nie dysponujemy zdjęciem narzędzia zbrodni, nie dysponujemy żadnym wiarygodnym filmem, na którym można byłoby rozpoznać twarz ofiary i zabójcy. Sprzęt na finale Gdańsku był i rejestrował wszystko – jest film HD z przemówienia Adamowicza na kilka minut przed zabójstwem.
A my – w dobie monitoringu, kamer 4K, optyki, która 30 lat temu byłaby wyrafinowanym sprzętem szpiegowskim nie mamy nic wiarygodnego i pewnego. Powtórze - nie wiemy jak nazywa się i jak wygląda zabójca. Nikt z nas nie ma wyrazistej i pewnej informacji kto to jest? Na dodatek nasza uwaga jest nieustannie, codziennie przekierowywana na coś innego. Na „nienawisc” na przykład, no ale nie w kierunku zabójcy, tylko czegoś zupełnie innego.

Moje wrażenie jest takie, że większość jest w tej sytuacji, w której ja się znajdowałem. Wszyscy wiedzą, że coś się stało, ale jak przychodzi do konkretów, to już nic nie jest ani proste, ani oczywiste. Wysiłek mediów idzie w kierunku takim, żeby zmusić publikę do emocjonalnego reagowania, bynajmniej nie do myślenia. Podawane treści są pozbawione faktycznych ustaleń, za to pełne są opinii, spekulacji i fałszywych ekspertyz. I z tego mamy wyciągać wnioski. Czy może ja się mylę?

Jeszcze słowo chciałem napisać o nożu.
Gdyby noża użył zwykły kryminalista, to zadanych ran byłoby kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt. Ofiara przypominałaby szynkę w plasterkach i w kilka minut wykrwawiłaby się na śmierć. Wystarczyło zaatakować tętnice szyjną czy pachwinę, bo szanse żeby przebić się małym nożem przez kurtkę są małe. Ulicznicy, szeregowi bandyci używają małych noży, bo można je schować w dłoń i sekundę przed atakiem nie widać, że ktoś ma w ręku nóż. Taki sprzęt nie zadaje głębokich kłutych ran, bo jest za mały i brak jelca to uniemożliwia.
Nożem bojowym-taktycznym zadaje się głębokie, kłute rany, gdzie przy wytrenowanym bandycie wystarczy 1-3 pchnięcia, żeby zakończyć życie ofiary. Do tego potrzebne jest długie ostrze, osadzony jelec i trening. Rany w tym wypadku to są trzy dziury jak po snajperskich kulach. Dlatego pisałem o „podpisie z pieczątką”.

Ofiara, czas, miejsce zbrodni, sposób zadania śmierci nie były przypadkowe. Zostały zaplanowane. Nie ustalono do tej pory czy napastnik działał sam czy miał jakiś pomocników? Nic mi o tych ustaleniach nie wiadomo w każdym razie.
Napastnik był w pełni poczytalny, zdawał sobie sprawę z tego co robi, o czym sam zakomunikował że sceny w kilka sekund po ataku. Zrobienie z niego niepoczytalnego wariata wymagałoby przepisania ustaleń klinicznych.
W takiej sytuacji „przechodzenie do konkretów” to jest postulat, który mi się podoba, bo póki co ja żadnych konkretów nie widzę, a wyciąganie z tego co jest dostępne jakiś wniosków będzie ustawienie się w pozycji manipulowanego durnia.

I ostatnie słowo - o uczuciach. Jeśli już jakieś uczucie się pojawia u mnie to jest złość. On jest skierowana na tych, którzy ukrywają i manipulują informacją, tych którzy w miejsce faktów dają swoją „ekspercką” opinię, czasami tak odległą od faktycznych zdarzeń, że absurdalną.

To co wiadomo z całą pewnością, to fakt, że scena zbrodni została nieprzebadana przez ekspertów policyjnych, zadeptana, a dziś już zdemontowana, że ludzie, którzy znajdowali się na scenie nie zostali na miejscu przesłuchani i rozeszli się spokojnie tego wieczora do domów, a po tygodniu mają już obrazy fantomów wmontowane w głowę przez telewizję i jeśli ich o coś zapytać z przebiegu wypadków, to będą stali bezradnie tak jak ja podczas woich pierwszych hokejowych meczy, nie mogąc sobie przypomnieć numeru zawodnika, który pół minuty wcześniej popełnił faul.

Ja oczywiście przypuszczam możliwość, że jestem już stary, niedowidzę, mam jakieś skrzywione spojrzenie na sprawę i ogólnie się do niczego nie nadaję i jedyne co mnie powstrzymuje, żeby w pełni się do tego przyznać to jest te trzydzieści pompek w jednej serii, które jakoś ciągle potrafię zrobić.

Dlatego pozwalam sobie powiedzieć – nie sądzę, żebym w tym przypadku się mylił.



tagi: zbrodnia  zamach  adamowicz 

valser
19 stycznia 2019 09:50
160     5389    18 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @valser
19 stycznia 2019 10:06

panie kolego ma pan rację...normalnie po takim numerze zabezpiecza się csi... przesłuchuje świadków, uczestników zdarzenia, bada miejsce zbrodni...mamy do czynienia z jakąś dziną indolencją, można powiedzieć zaniechaniem... a teraz z przedstawieniem...aluzju paniali ??

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser
19 stycznia 2019 10:19

Ładnie napisane. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser
19 stycznia 2019 10:23

Bardzo klarowne.

.

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser
19 stycznia 2019 10:30

Valserze! Mnie przekonałeś. Dlatego ja dalej nie mogę i teraz nie chcę się opędzić od przekonania, że faktyczny zabójca (nie stukam o zleceniodawcy) a ten ukazywany przez media to dwie różne osoby. Tam był czas i miejsce, aby spokojnie zmienić osoby. W każdym bądź razie taka możliwość istniała.

To, co mnie ostatnio uderza w narracji dotyczacej zabójstwa Adamowicza to takie kształtowanie profilu mordercy, aby pasował do niego tzw. szary obywatel, kierowany znowu tzw. mową nienawiści. Mordercą ma być blogosfera i wolność wypowiedzi w internecie. Jest bardzo ciekawe, że w tym formowaniu profilu oficjalne kanały dystrybucji informacji czy instytucje kulturalne są ujęte poza nawias.

zaloguj się by móc komentować

boson @valser
19 stycznia 2019 10:31

"Następnie ciało prezydenta Gdańska poddane zostało kremacji"

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
19 stycznia 2019 10:35

Trzeba patrzec czy w nastepnych kilku miesiacach ktos z graczy polityczno-biznesowych nie poslizgnie sie na mydle, albo nie bedzie kolejna ofiata "nienawisci".

zaloguj się by móc komentować

marianna @boson 19 stycznia 2019 10:31
19 stycznia 2019 10:36

"Msza święta pogrzebowa powinna być sprawowana nad trumną z ciałem, a nie nad urną z prochami. Tak mówią wytyczne watykańskie. W polskich kościołach te wytyczne były przywołane do publicznej wiadomości, podczas niedzielnych kazań w listopadzie 2011 roku. Zaznaczono także: Obrzęd sprawowany jest przy udziale najbliższej rodziny, bez zewnętrznej okazałości"

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @valser 19 stycznia 2019 10:35
19 stycznia 2019 10:51

właśnie o tym napisałem w innym miejscu, jak się wszystko uspokoi a łooopozycja zacznie się godzić z rządzicielami to chyba chodziło o uspokojenie zaplecza logistyczne pod rozprawę z Iranem oraz o pokazanie stronnictwu pruskienu kto tu rządzi...Izraelskiemu też...to wszystko ma znamiona przedstawienia...jeśli jakiś polityk aluzju nie paniał może się zadławić lodami malinowymi albo pośliznąć na mydle...

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser
19 stycznia 2019 10:54

Co się rzuca w oczy to minimum przyzwoitości, poszanowania reguł i norm tuż po śmierci P. Adamowicza i bizantyjskie uroczystości po jego śmierci. Tak wielu odetchnęło z ulgą?

zaloguj się by móc komentować

lchlip @mniszysko 19 stycznia 2019 10:30
19 stycznia 2019 10:55

"....Dlatego ja dalej nie mogę i teraz nie chcę się opędzić od przekonania, że faktyczny zabójca (nie stukam o zleceniodawcy) a ten ukazywany przez media to dwie różne osoby.Tam był czas i miejsce, aby spokojnie zmienić osoby......"

Jednym słowem maskirówka.

Znana ze Smolenska.

 

zaloguj się by móc komentować

boson @gorylisko 19 stycznia 2019 10:51
19 stycznia 2019 10:55

jeśli już, to chodzi tu o zdyscyplinowanie stronnictwa pruskiego i jego konsolidację

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser
19 stycznia 2019 11:03

Dezinformacja medialna  jak w przypadku  operacji specjalnej "Smoleńsk 2010"

zaloguj się by móc komentować

przemsa @boson 19 stycznia 2019 10:55
19 stycznia 2019 11:04

Jeżeli już, to właśnie tak. 

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 19 stycznia 2019 10:30
19 stycznia 2019 11:08

Jesli byly techniczne mozliwosci zerejestrowania mordu tak, zeby bez watpienia mozna bylo rozpoznac i ustalic sprawce ataku, to w jaki sposob mozna byc pewnym, ze osoba, ktora usiadzie na lawie oskarzonych to ta sama osoba?

Trzeba jeszcze sledzic co sie bedzie dzialo z osobaby, ktore moga byc potencjalnymi swiadkami w sprawie. Osoby, ktore staly najblizej Adamowicza podczas zamachu, techniczy, ktory go "obezwladnil", ochroniarze, ktorzy go transportowali, itd.

Jak morde zamachowca sie ujawnia od razu, to ucina sie wszelkie spekulacje. Wszystko jest czarno na bialym. Nikt nie ma pytan i watpliwosci. Buzie sa zamkniete i jest po temacie. 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 19 stycznia 2019 11:08
19 stycznia 2019 11:16

Do ujawnienia "mordy zamachowca" chyba potrzebne są jakieś przepisy prawne? Czy może te wszystkie "wymazywania" twarzy podejrzanych o przestępstwo i podawanie inicjałow to jakieś wymysły?

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser
19 stycznia 2019 11:40

Programiści lubią w tworzonym oprogramowaniu umieszczać niespodzianki, tzw. easter eggs,, które można uruchomić specjalną kombinacją klawiszy. Podobne poczucie humoru mają służby i tak w zawalonych i spalonych wieżach WTC znaleziono cały paszport jednego z porywaczy, w Tu-154M był certyfikat z innej tutki i niexniszczony wieniec z szarfą, a tu faceci w różnych porciętach. Świadczy to o tym, że prawdy nam nie wyjawią, 

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 19 stycznia 2019 11:16
19 stycznia 2019 11:41

To maskowanie zdjec i inicjaly to jest calkowita sciema. Jak publikuja list gonczy to maz zdjecia, albo portret, rysopis, znaki szczegolne, nazwiska, pseudonimy i cala reszte ingormacj. Jak juz goscia zlapia, to wszystko "ze wzgledu na dobro sledztwa" jest tajne, "bo takie sa procedury". 

 To jest choroba ogolna. W 2001 w NY jeszcze sie dobrze wieze nie zawalily, a caly swiat znal buzie Bin Ladena. 

Ze znanych i spektakularnych niemieckich maskirowek przypomne prowokacje w Gliwicach i niemieckich dywersantow, ktorzy strzelali do "swoich",  bedac przebranymi w polskie mundury. Pare trupow tam zostawili w polskich mundurach, uspionych zastrzykami niemieckich kryminalistow.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @gorylisko 19 stycznia 2019 10:51
19 stycznia 2019 11:50

Scenariuszy i wyznaczonych celów może być kilka. Choć już rysują się pewne zarysy.

W pierwszej kolejności takie skojarzenie jak był Smoleńsk to nikt do kupy resztek nie poskładał i nie badał ot leży sobie taki złom i niszczej – to był podstawowy przekaz dla ośrodków kierowniczych w Polsce … nikt o was nie dba i nikt was nie szanuje i wara wam to zmieniać ..

Przypadek Gdański – jaki jest przekaz odstrzelenia twarzy układu Gdańskiego dla ośrodków w Polsce .. nie jesteście Panami daty swoje śmierci bo tą roznoszą nasi posłańcy...

Opozycja nie będzie łączyć się z obozem rządzącym – dostał paliwo do pogrzania emocji i trumnę na swe sztandary. Obóz rządzący jako coraz słabszy będzie zmuszony godzić się na coraz większe ustępstwa na rzecz obcych dworów. Tym jest akcja Irańska ale i Berlin/Bruksela wyczekuje i urealnia zakres szantażu.

Wracając do tematu zabezpieczenia terenu i prowadzenia śledztwa – prowadzenia go zgodnie ze sztuką utrudnia zarządzanie emocjami a to układ Gdański w mateczniku ma pełną władzę. I może takie osobiste spostrzeżenie – temat precyzji ciosów i typ noża już stał się wiralem. Znajomi zwolennicy obu obozów politycznych na tym się zastanawiają. [drobna uwaga znajomego podobno podany nóż ciężko trafić rzadko jest w obiegu na rynku wtórnym]. Coraz więcej osób to dementuje Kostek [ochroniarz i kontroler Guzowatego oraz instruktor ALFY w FSB] gen. Polko ubogi emeryt [ dorabiający jako lobbysta i trener motywacyjny w korporacjach]. Kolejna kwestia do reakcja rządu pełne wsparcie i celebra do zarzygania – co już się ludziom przelewa a co on taki święty [akurat trafna taktyka wobec ataku opozycji].

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 19 stycznia 2019 11:41
19 stycznia 2019 11:52

No tak.

Gliwice i Bin Laden to nieodparte dowody.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 19 stycznia 2019 11:52
19 stycznia 2019 12:16

A znasz lepsze?

Jak znasz, to karty na stół.

zaloguj się by móc komentować

valser @Nieobyty 19 stycznia 2019 11:50
19 stycznia 2019 12:25

Ochroniarz Gudzowatego mnie na swoim profilu zablokowal. Niech se wsadzi te swoje ekpertyzy w zadek. Wygrzebali goscia na ta okazje i polecili dac glos w sprawie. Wyglada to tak:

Pytanie jest bardzo proste - co to sa te "zasady profesjonalnego dzialania" i jak one sie maja do tego, ze wystarczylo 5 sekund i trzy ciosy nozem, przez trzy warstwy odziezy, w tym dwa w serce? No i co z "zasadami profesjonalnego dzialania" ochrony na imprezie, bo o tym, to w ogole jakos malo kto sie sie wypowiada. To napisalem a profilu FB ochroniarza od Gudzowatego, po czym komentarz zniknal, a ja zostalem zablokowany.

Kossek? BUAHAHA!!! Z jego bajki wynika, ze za ochrone osob publicznych odpowiedzialne jest szczescie. To jest matol i sciemniacz. Po takiej ekspertyzie to ja bym mu nie dal psa wyprowadzic do parku bo by sie zgubil, albo spieprzylby temat.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Nieobyty 19 stycznia 2019 11:50
19 stycznia 2019 12:26

Wg mediów (https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/zamordowal-prezydenta-wojskowym-nozem-aa-DJWu-g5pr-kVES.html ) nóż to Kandar KD6706, do kupienia w sklepie internetowym (obecnie brak w ofercie).

Był (ten sam sklep go wystawiał) do kupienia w marcu 2017 na Allegro - ale nikt go nie chciał. Cena: 41,99 PLN. Pewnie, gdyby ktoś zamówił, to by sprowadzili. Oferta noży jest bardzo bogata - ten nie jest popularny, bo nie jest populary - chyba, że jest to oryginał z II WS - a nie jego współczesna replika. Mała dostępność zwiększa prawdopodobieństwo ustalenia źródła pochodzenia - niemniej jest to produkt handlowy, a nie unikat.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @lchlip 19 stycznia 2019 11:52
19 stycznia 2019 12:30

to nieodparte dowody

Dowody zbiera (mam nadzieję) organ - my tu co najwyżej sugerujemy hipotezy do zweryfikowania, poparte przykładami z przeszłości - ewentualnie wyłapujemy sprzeczności w narracji, że o ewidentnych przekłamaniach nie wspomnę.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Nieobyty 19 stycznia 2019 11:50
19 stycznia 2019 12:39

"Obóz rządzący jako coraz słabszy będzie zmuszony godzić się"

Wczoraj RMF podał wyniki sondaży, PiS 39%, peło 22% PSL 6%.

No faktycznie - coraz słabszy. Przecież drugą kadencje mają w kieszeni - i to z jeszcze wiekszą przewagą nad stronnictwem pruskim.

zaloguj się by móc komentować

valser @Wolfram 19 stycznia 2019 12:26
19 stycznia 2019 12:41

za czterdziesci zlotych to kupisz jakas atrape, ktora po pol roku bedzie zlomem. Porzadny sprzet, ktory sie nie ttepi i po dwoch rzutach nie rozleci sie to sie trzeba troche wykosztowac. 500 do 1000zl.

https://www.waffenboerse.ch/produkte/ausrustung/messer/ka-bar-kampfmesser-original.html

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 19 stycznia 2019 12:16
19 stycznia 2019 12:43

Dowody?

Na co?

Że gość którego złapano to nie jest ten sam co zabił?

Ludzie, bądzcie poważni.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Krzysiek 19 stycznia 2019 12:39
19 stycznia 2019 12:45

Pod warunkiem, że popierający PiS nie wybiorą jednak wymarzonego wariantu Platformy, czyli jakiejś TruePrawicy® i nie zagłosują na Kukiza, Brauna, czy innego Jurka tudzież Korwina.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 19 stycznia 2019 12:25
19 stycznia 2019 12:49

Te wszystkie Twoje rozważania czy gangster umie się posługiwać nożem i jakie właściwie szkolenie do tego jest potrzebne są bardzo ciekawe. Tak na chłopski rozum to bym powiedział, że więzienie w towarzystwie innych gangsterów to dosyć dobre miejsce na podobne szkolenia, no ale nie siedziałem więc nie wiem.

Ale znajomości metod posługiwania się nożem do zabijania można ci pozazdrościć. Sądzisz, ze tylko tacy jak Ty je znają?

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 19 stycznia 2019 12:43
19 stycznia 2019 12:56

Rozważamy tutaj rozmaite wersje, a nie tylko  wersję kanoniczną  wg propagandy  oficjalnej.

Jeśli jesteś zdania, że narracja oficjalna serwowana w mediach przedstawia adekwatnie i zgodnie z  interesem społecznym  otaczającą nas  rzeczywistość, to nie rozumiem, co porabiasz na tym forum.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Wolfram 19 stycznia 2019 12:30
19 stycznia 2019 12:59

Hipotez tu multum i jeszcze trochę. Najbardziej podoba mi się  że tego którego złapali to już zdążyli podmienić.

Tylko że hipotezy można tworzyć na doniesieniach telewizyjno-plotkarskich lub ich braku, albo na podstawie materiału dowodowego. Dowody zbierają organy śledcze i chyba czytelnik SN nie bardzo ma do nich dostęp. Pytanie czy powinny one być dostępne opinii publicznej NA TYM ETAPIE śledztwa jest może sensowne, ale wątpię aby one przekonały wyznawców np. maskirówki. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 19 stycznia 2019 12:49
19 stycznia 2019 13:02

Uważasz, że w więzieniach prowadzone są kursy posługiwania się nożami bojowymi?

Dla wszystkich chętnych, czy tylko dla wyselekcjonowanych.  Jeślli to drugie, to przez kogo i w jakim celu?

 Kto i po co selekcjonuje oraz  kto (i gdzie) prowadzi  tego rodzaju szkolenia?

Bo valser przedstawił róznicę pomiedzy ulicznymi bójkami z użyciem noży  a działaniem  operatorów specsłuzb posługujacych się taką  cichą bronią (sztylet wojskowy to jak pistolet z tłumikiem).

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 19 stycznia 2019 12:59
19 stycznia 2019 13:03

"Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje kto ich do tego skłonił"

"Morderstwa dokonał szaleniec, który zadał trzy precyzyjne ciosy nożem przez grube ubranie. Do ustalenia pozostaje, czy sympatyzował z Kaczorem"

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 19 stycznia 2019 12:56
19 stycznia 2019 13:03

Nie jesteś pierwszy i pewnie nie ostatni, który uważa, że poddawanie w wątpliwośc rozumowania czy to Twojego czy innych to grzech ciężki i pozbawiający mnie prawa do wypowiadania się na tematy na tym forum poruszane. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 19 stycznia 2019 13:03
19 stycznia 2019 13:05

Za to podawanie w wątpliwości Twoich intecji lub rozumowania, to - ho, ho! - dowód, że na SN chcą Ci usta zakneblować.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 19 stycznia 2019 13:02
19 stycznia 2019 13:07

Nie siedziałem to nie wiem.

Hipoteza tak samo dobra jak hipoteza maskirówki. A według mnie lepsza.

Kto szkolenia prowadzi to dowiesz się od valsera. On przecież przeprowadza wykład na temat posługiwania się nożem. Gdzie się tego nauczył też nie wiem. Ale przecież wszystko na ten temat wie?

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 19 stycznia 2019 13:03
19 stycznia 2019 13:08

O tym co ja uważam masz pojęcie bledsze niż blade.

Jak może sobie przypominasz, takie "chwyty erystyczne" działały na mnie w początkowych latach mojej bytności na s24 i starałem się "dyskutować".  Od dawna uodporniłem się  i nie wchodzę juz w prowokowane  przez wspomniane sztuczki erystyczne jałowe polemiki.

bye

zaloguj się by móc komentować

sebom @lchlip 19 stycznia 2019 12:49
19 stycznia 2019 13:08

Skąd pewność że sprawca przebywał w więzieniu w towarzystwie gangsterów?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @sebom 19 stycznia 2019 13:08
19 stycznia 2019 13:10

Bo wszyscy skazani to gangsterzy! I spece od szkolenia w zadawaniu precyzyjnych ciosów nożem!

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 19 stycznia 2019 13:05
19 stycznia 2019 13:12

Jeżeli nie chcą to daj mi Po Prostu pisać tak jak to robią wszyscy inni. 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 19 stycznia 2019 12:43
19 stycznia 2019 13:12

BUAHAHA!!! Naprawde? Badzcie powazni?

Tak na szybko, bo mi sie juz nie chce tracic czasu. Przypatrz sie uwaznie.

Zdjecia publikowane w SE. Facet na scenie lezy na glebie. Ubrany w kurtke, dzinsowe spodnie i ciemne buty na grubszej podeszwie. Twarzy nie widac, tak, zeby moza bylo ja rozpoznac.

Ta sama gazeta, ten sam artykul. Kolejne zdjecie pokazujace jak wyprowadzaja zatrzymanego goscia. Bez kurtki, w pasiastej ciemnej koszuli, brazowo bezowe spodnie, cizemki na bialej podeszwie. Byc moze to jest ta sama osoba, ale poprosil o wyjscie do toalety i sie szybko przebral. BAUAHAHA! Jest jeszcze kilka zdjec jak sie w radiowozie skulony z lbem wbitym miedzy fotele.

Trzecie zdjecie. Ten sam artykul, ta sama gazeta. Tutaj to juz pojechali po bandzie i wzieli jakies zdjecie z sadowe ze stocka, z jakims przypadkowym gostkiem. Dobrze, ze napisali date.

Tak wyglada to informowanie spoleczenstwa. W innych gazeta i internetach nie jest lepiej tylko gorzej. Za takie akcje to sie juz nalezy strzal w morde. Klapsik ostrzegawczy i otrzezwiajacy. Tak jak sie strofuje dzieci, zeby nie klamaly, po pierwszym werbalnym ostrzezeniu i wykladzie.

Tak wiec? Tego? Kolego Ichlip? Na powaznie?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 19 stycznia 2019 13:12
19 stycznia 2019 13:13

A ja Ci zabraniam? Masz chociaż bana na komentowanie na moim blogu?

 

zaloguj się by móc komentować


valser @lchlip 19 stycznia 2019 12:49
19 stycznia 2019 13:17

Moge ci dac namiary na szkolenia. Nie widze problemu. Moge ci tez udostepnic moj plan treningowy, ktory mnie zaprowadzil do mistrzostwa Europy. To, ze bedziesz wiedzial, nie znaczy nic. Trzeba jeszcze umoczyc tylek w trening, zeby wiedza stala sie umiejetnoscia. Na to potrzeba czasu, woli i motywacji.

Nie musisz isc do wiezienia, zeby sie tego nauczyc. Ale jak myslisz, ze mozesz to opanowac po weekendowym seminarium, to chce cie miec za przeciwnika.

zaloguj się by móc komentować

boson @valser 19 stycznia 2019 12:25
19 stycznia 2019 13:18

Ten Kossek to nie byle jaki wsi'ok - wszak brał udział w zatapianiu Gudzowatego, a teraz wypoczywa en Suisse

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 19 stycznia 2019 13:12
19 stycznia 2019 13:21

No cóż.

Oglądaj dalej zdjęcia i wysnuwaj wnioski.

A klapsik ostrzegawczy i otrzeżwiający kieruj do odpowiednich organów. Bo jak pokazałeś kłamią na potęgę. 

To niezła zmowa musi być. I chyba bardzo dobrze przygotowana. Nikt się jeszcze nie połapał.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 19 stycznia 2019 13:17
19 stycznia 2019 13:23

Jeżeli Ty się tego nauczyłeś to chyba mogą i inni? I chyba mniej znani bo przecież zabijanie nożem to nie jest konkurencja olimpijska?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 19 stycznia 2019 13:23
19 stycznia 2019 13:26

Tak, bo Valser*, co ciągle powtarza, nauczył się tego na spacerniaku we Wronkach.

*Wybacz żart, ale nie mogłem się powstrzymać.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser
19 stycznia 2019 13:27

"I ostatnie słowo - o uczuciach. Jeśli już jakieś uczucie się pojawia u mnie to jest złość. On jest skierowana na tych, którzy ukrywają i manipulują informacją, tych którzy w miejsce faktów dają swoją „ekspercką” opinię, czasami tak odległą od faktycznych zdarzeń, że absurdalną."

Zgadza się. U mnie też, ale zakładam, że jest to u ciebie energia którą zdołasz wykorzystać konkstruktywnie. Słucham ciągle Ks. Grzywocza św.p., mistrza delikatności uczuciowej, a on na przykład agresję nazywa pięknym twórczym uczuciem. Ja natomiast marginesem świadomości nie ogarniętym gniewem konotuję, że być może ten cel: złość irytacja gniew z naszej strony, również jest wliczony w tą grandę. Bo kiedy przestanę przetważać moją złość na aktywność sumienia, zacznę robić głupie rzeczy. I wtedy emocjonalizm zalicza kolejne bramki, przy nieobecności na tafli kapitana naszej drużyny, rozumu, którego nieopatrznie wysłaliśmy na ławkę drużyny. 

Wolę zatem przyjąć spojrzenie miłosiernego Władcy, bynajmniej nie ckliwego, bo miłosierdzie wyraża się również w wymierzeniu sprawiedliwej kary. To jest akt miłosierdzia wobec przestępcy, bo poucza go, otrzeźwia i daje możliwość zadośćucznienia, i wobec jego kolejnych potencjalnych ofiar, bo broni ich przed nim. Ja tej władzy nie mam, rzecz jasna, ale i na grandziarzy próbuje patrzeć jak na chłopców, którzy w piaskownicy probują wykopać grób dla swojego kolegi. Ja temu bezpośrednio nie zapobiegnę, ale rodzi się wtedy we mnie przekonania że miłosierny a sprawiedliwy Władca pośle kogo trzeba by chłopaków tych wysłać do poprawczaka, pośle kogo trzeba by tych co trzeba, żeby im nagadał i otrzeźwił ich. I oto się to dzieje. W twoim tekście, jednym i drugim i w tekstach Gabriela. Spoko, chłopaki od Błaszczaka i od Antoniego czytają te teksty. Trzeba by jeszcze z dzięsiątek różańca żeby zajarzyli. Będzie dziś wieczorem. A nawet jeśli oni upierać się będą przy ciemnocie, bo nie potrafią opanować lęku, to wasi czytelnicy już na wstępie zajarzyli i zapamiętają. 

"Żywe bowiem jest Słowo Bożeskuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, ..."  - tak mi się skojarzyło. Nie mówię, że twoje słowo to jest Słowo Boże. Ale per analogiam, po co nam Stwórca dał rozum?   

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 19 stycznia 2019 13:17
19 stycznia 2019 13:28

Zresztą po Twoim szkoleniu, to na wsi w stodole mogę sobie kukłę postawić i trenować przebijanie ubrań do woli. I podcinanie gardła na dodatek.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 19 stycznia 2019 13:21
19 stycznia 2019 13:28

Po tygodniu od operacji wiem, ze wszyscy leca w cioola na calego. Zaczalbym jednak od organow scigania i aktualnie panujacej wladzy, bo to oni sa na dzien dobry odpowiedzialni za dzialanie sluzb i przekaz medialny, ktory jesli jest naklamany, to powinien byc z urzedu scigany i karany, za wprowadzanie opinii publicznej w blad. Tak sie jednak nie dzieje i dla mnie to jest w pierszej kolejnosci podejrzane. Kossek zainstalowal sie w Lugano. Pewnie ma jakies kwity od nieboszczyka Gudzowatego, na ktorych zrobil troszku sianka i teraz to jest jego polisa na zycie. No, ale to nie jest powod, zeby ludziom cisnac glupoty.

Ciebie tez bym prosil, zebys otworzyl oczy, bo moja jedna para to jest za malo. Kazdy ma swoje zycie, ograniczenia czasowe i te przyrodzone, ktore bez wzgledu na wiek i okolicznosci da sie zniwelowac, tak jak jak zniwelowalem, po to, zeby byc lepszym sedzia hokejowym. Mnie detali mi umyka po prostu, bo sie lepiej przypatruje.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 19 stycznia 2019 13:26
19 stycznia 2019 13:29

Jak się przeczyta "instruktaż" Valsera to dużo można się nauczyć.

Też żart.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @lchlip 19 stycznia 2019 13:21
19 stycznia 2019 13:29

Gdzie tam nikt. Połowa czytelników sieci, już wie. I jeszcze roznieśli to po realu. Ja o tym usłyszałem na ploteczkach. Bo nie mam teraz czasu prawie na nic.

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 19 stycznia 2019 13:28
19 stycznia 2019 13:30

Jest jeszcze kwestia techniki. Ustawienia wlasnego ciala, samego ruchu, treningu wspomagajacego, czucia przeciwnika, ktory moze byc w ruchu i uzbrojony. To nie jest takie proste jak sie pano z gazety wydaje, ze wystarczy nienawiedziec, zeby zabic. To glupoty sa.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 19 stycznia 2019 13:29
19 stycznia 2019 13:32

Słabszy, ale nie jestem obiektywny :)

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Wolfram 19 stycznia 2019 12:26
19 stycznia 2019 13:37

Uwagę o nożu podał znajomy który na giełdzie staroci widziła 2 sztuki i to wciagu paru lat - zatem chodziło mu o oryginał.  Ale czy nie przypomna to Dallas - nie typowy karabinek manlichera [tzn. konstrukcja sprzez I wojny i przepisowy za czasow CK].

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Magazynier 19 stycznia 2019 13:29
19 stycznia 2019 13:40

Ja się tylko tak zastanawiam. Po jaką cholerę podmieniać? Mają psychola gangstera, w końcu operacja, według specjalistów spiskowych, musiała być perfekcyjnie przygotowana a tutaj robią sobie jeszcze jakieś duże problemy aby podmieniać. Kogo właściwie na kogo? Mordercę na lepszego mordercę? A może mordercę na tego co będzie mówił to co trzeba bo ten pierwszy do tego się niezbyt nadaje? 

Hipotez można jeszcze kilka stworzyć. Pewnie jedna lepsza od drugiej.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 19 stycznia 2019 11:08
19 stycznia 2019 13:40

No to udostepnili. Ale jakiegos Stefana W. Wprawdzie zdjecia z wakacji i innych okolicznosci, ale coz szkodzi biednym ludziskom wierzyc, ze to ten wlasnie chory schizofrenik (bo przeciez w manifescie sie przedstawil...smiechu warte)

zaloguj się by móc komentować

lchlip @przemsa 19 stycznia 2019 13:32
19 stycznia 2019 13:41

Zrobię ci przyjemność i przyznam, że słabszy.

Ale też nie jestem obiektywny :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 19 stycznia 2019 13:40
19 stycznia 2019 13:41

Akurat na to odpowiedź jest bardzo prosta.

 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @lchlip 19 stycznia 2019 13:21
19 stycznia 2019 13:49

a organy to juz o niczym innym nie marzą i przejmą się do wzruszenia

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @lchlip 19 stycznia 2019 13:40
19 stycznia 2019 13:52

Podmiana jest hipotezą, na razie nie sprawdzoną. Konotujemy strumień informacji i analizujemy go pamiętając również o tej hipotezie. Może coś nam stanie w celowniku.  

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Krzysiek 19 stycznia 2019 12:39
19 stycznia 2019 13:57

Do wyborów jest jeszcz trochę a sondaże to elem kreacji rzeczywistosci  a nie opis. Dlaczego RMF podaje dla PiS 39% o to jest proste. Na tą chwile obóz rządzący do obrzydzenia jest miły i uległy to stwarza problem emocji i zwarciu w gorącym czasie. [np. spóźnienie  JK musi starczyć jako pierwszorzedne paliwo].  Jeżeli ktos ulegnie ułudzie zwyżki popracia będze chciał inne reakcja niż bombardowanie miłością.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Nieobyty 19 stycznia 2019 13:37
19 stycznia 2019 14:04

Valser podał linka do modelu pełnowartościowego, wiernie odwzorowującego, jak sądzę historyczne oryginały (wykonany przez producenta pierwowzoru) - dla laika wygląda podobnie (poza materiałem rękojeści) - ale jest różnica chociażby w długości ostrza - 180 mm (oryginał) vs. 145 mm (nóż "budżetowy").

Tu ten z mediów:

https://hobbyhouse.pl/product-pol-6706-Noz-wojskowy-szturmowy-Kandar-KD6706.html

zaloguj się by móc komentować

valser @Magazynier 19 stycznia 2019 13:52
19 stycznia 2019 14:09

Nic nie wiemy 100% pewnego. A po tygodniu powinnismy wiedziec na przyklad, jak on spedzil ostatnie trzy dni przed zamachem, z kim sie kontaktowal, do kogo dzwonil, kto do niego dzwonil, jakie kontakty mial wbite w telefon, co ogladal na komputerze - a co za tym idzie powinno byc co najmniej kilka, kilkanascie zatrzyman do wyjasnienia. Nie mam zadnych informacji, zeby cos w tym kierunku sie dzialo.

Moze zle szukam? Moze ktos podpowie?

Pierwszy tydzien - najwazniejszy - bo wszystko jest swieze, minal. To co bylo swieze i niezaniedbane jest juz zdemontowane i zatarte.

To co sie dzieje, to jest proba wepchniecia publicznosci w odbyt. Jestesmy na poczatku drogi, ale ja sie tam wepchnac nie dam.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 19 stycznia 2019 14:09
19 stycznia 2019 14:14

"....A po tygodniu powinnismy wiedziec na przyklad, jak on spedzil ostatnie trzy dni przed zamachem, z kim sie kontaktowal, do kogo dzwonil, kto do niego dzwonil, jakie kontakty mial wbite w telefon, co ogladal na komputerze...."

 

Tak.

A obrady ekipy dochodzeniowej powinny być transmitowane przez telewizję.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 19 stycznia 2019 14:14
19 stycznia 2019 14:15

Wastarczylaby informacja, ze w zwiazku ze sprawa doszlo do zatrzyman.

zaloguj się by móc komentować

valser @Wolfram 19 stycznia 2019 14:04
19 stycznia 2019 14:19

Taki noz 180 ostrze i 10-11 cm rekojesc nie nadaje sie do bandyckich porachunkow. Do kieszeni spodni takiego sprzetu nie schowasz. To jest pierwsza praktyczna roznica. Bandyta zawsze nosi przy sobie maly kozik, albo sprezynke, bo jak go najdzie 3-5 lbow, zeby mu lomot spuscic, to on ich wtedy wywiorkuje. No, ale w Gdansku bylo o czym innym.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 19 stycznia 2019 13:46
19 stycznia 2019 14:22

Gdyby faktycznie doszło do podmiany, to w celu ochrony faktycznego sprawcy. Człowieka świetnie wyszkolonego przez poważnych ludzi, pozbawionego skrupułów i posłusznego. Posiadającego w jakimś zakresie wiedzę o swoich mocodawcach, a zapewne też bogatą przeszłość: raczej operacyjną niż stricte kryminalną. Jednym słowem osobnika, którego nie tylko szkoda tracić ze względu na posiadane umiejętności, ale też strach oddawać w ręce wymiaru sprawiedliwości, gdyż nigdy nie wiadomo, czy ktoś jednak nie przekona go do opowiedzenia tego czy owego. 
Jakiś megalonam, niezbyt inteligentny recydywista, z problemami natury psychicznej byłby więc idealnym zamiennikiem.
Oczywiście to tylko gdybanie i nie mam zamiaru twierdzić, że doszło do jakiejś podmiany, ale jeżeli już inscenizacja miałaby się odbyć, to prawdopodobnie z tego rodzaju powodów.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 19 stycznia 2019 14:22
19 stycznia 2019 14:26

Mala wskazowka. Na scenie masz goscia, ktory unosi rece w gescie triumfu, bierze mikrofon i przemawia, a niedlugo potem masz zdjecia klienta, w innym przebraniu, z glowa wcisnieta miedzy ramiona, albo w aucie miedzy fotele. Szybka i dramatyczna metamorfoza.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 19 stycznia 2019 14:26
19 stycznia 2019 14:30

Nie chcę się rozpędzać. Za mało wiem. I pewnie dobrze. Lchlip zapytał o coś - wydało mi się, że oczywistego - to odpowiedziałem, jak ja bym to wytłumaczył.

 

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @lchlip 19 stycznia 2019 14:14
19 stycznia 2019 14:31

Chyba ostro prowokujesz, bo chcę przypomnieć iż Tu-154M zmaterializował się przed podejściem na Siewiernym.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @valser
19 stycznia 2019 14:32

Witam.

W tej chwili, to jest po kilku dniach od morderstwa, największy problem jaki widzę w opisie tego zabójstwa, jest semantyczny. Nikt nie odważa się nazywać zdarzenia po imieniu, a moim zdaniem nie ma wątpliwości, iż mieliśmy do czynienia z aktem terrorystycznym. To zaś implikuje określone konsekwencje, szczególnie w przypadku badania zdarzenia. Jest dla mnie oczywiste, że polskie służby mogą nie być przygotowane na atak terrorystyczny, wszak terroryzm w Polsce nie występuje. Stąd może też wynikać brak odpowiednich procedur i sposobów zachowania się służb po takim akcie i zaniechania, które są w notce opisane. Warto jednak dostosować semantykę do zdarzenia. Tak mi się wydaje.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

valser @tomciob 19 stycznia 2019 14:32
19 stycznia 2019 14:47

Ja mam nadzieje, ze to jednak sa gangsterskie porachunki.

zaloguj się by móc komentować

valser @Magazynier 19 stycznia 2019 13:27
19 stycznia 2019 14:59

Dzis na 17.30 ide na niedzielna msze, a o 20.15 sedziuje mecz. Na szczescie u siebie, 15 minut do lodowiska. Jutro ni ma czasu, bo dwa mecze rozpisane. W Dübendorf kolo Zurichu i potem wieczorem w Arosa. Ni ma czasu panie, ni ma.

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser
19 stycznia 2019 15:01

W relacjach jest wyraźna nieciągłość czasowa więc nawet fachowcom trudno określić czy to możliwe, aby przebiec przez scenę, zadać trzy ciosy, odskoczyć na środek sceny i zrobić to co pokazują nam do znudzenia w TV. Zastanawiający jest fakt dwóch ran na przestrzał nadgarstka lewej ręki, kiedy atak nożownika nastąpił z prawej strony.

Przypomina to cedzenie informacji po katastrofie w Smoleńsku, tak aby nic nie układało się w jedną sensowną całość.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @valser 19 stycznia 2019 12:25
19 stycznia 2019 15:17

Gdy wybuchła afera z taśmami Gudzowatego – ten się bronił że to Kostek bez jego wiedzy nagrywał. To kim był kontrolerem czy ochroniarzem. Teraz się rozpisuje ekspert Kostek w technikach walk nożem – a gdzie teraz pracuje w swej wersji „ochrony”.

Co do generała Polko https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/teoria-spiskowa-wokol-tragedii-w-gdansku/wggzv4j

...Te teorie są absurdalne. W warunkach zimowych, gdy prezydent miał na sobie kilka warstw ubrań, co powinno osłabić impet uderzenia, rzeczywiście trzeba było być zdeterminowanym i mieć szczęście, żeby taki atak się powiódł. Narzędzie zbrodni było wybrane dobrze, ale przy determinacji i uderzeniu mocno takim nożem, właściwie przeciętny dorosły człowiek bez problemu jest w stanie zadać niestety śmiertelne ciosy - komentuje gen. Polko...

Nie mogą odnaleźć cytatu generała z inne wypowiedzi – o tym jak to w GROM szkoli się z technik walki nożem [sens że to taka nie znacząca technika].

No ale cóż można powiedzieć o człowieku który tak odbierali podwładni w roku 2010 - Generał Roman Polko nie jest już posiadaczem Złotej Odznaki GROM numer 003.

I jeszcze Dziewul i Polko – ta to są specjaliści od zawsze od zabezpieczeń.  https://hnews.pl/index.php/2019/01/15/general-polko-wskazuje-winnych-tragedii-w-gdansku-nie-zostawia-na-nich-suchej-nitki/

Ale najlepsze z tego wszystkiego to guru prawny Polityki i Oko.press

Ewa Siedlecka od lat tłumaczy zawiłości prawne w przypadku ruchów PiS wobec TK, SN oraz TSUE. A teraz nawet pracuje nad listami proskrypcyjnymi sędziów i prokuratorów do depisizacji. I ten jej cudowny blog i artykuł

Nie pozwólmy sobie związać rąk naszą przyzwoitością Ewa Siedlecka

https://siedlecka.blog.polityka.pl/2019/01/15/nie-pozwolmy-sobie-zwiazac-rak-nasza-przyzwoitoscia/

…. A PiS przejmuje narrację. To on jest w całej sprawie pokrzywdzony. I staje w pierwszym rzędzie żałobników. Telewizja publiczna robi materiały dowodzące, że winny dopuszczenia do zabójstwa jest „organizator imprezy”: nie zadbał o właściwą ochronę, bo dla oszczędności nie zgłosił Orkiestry jako „imprezy masowej”, tylko imprezę powodującą utrudnienia w ruchu drogowym (TVN24 ustalił, że jednak warunki zgody na imprezę zawierały podobne rygory, ci dla imprezy masowej) ….

Zajęcie pasa ruchu drogowego – to ten sam rygor prawny co „impreza masowa” bo tak podaje TVN24 – i ma być cicho ale przy innych tematach w rozważaniach prawniczych i interpretacjach – Pani Ewa już zna paragraf i artykuł Ustawy, Kodeksu, Konstytucji.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Nieobyty 19 stycznia 2019 15:17
19 stycznia 2019 15:28

Czy ofiara zamachu  miała kilka warstw ubrań, to jest, póki co, tylko domniemanie.

Może miał tylko koszulę, marynarkę  i cienki płaszcz. A może nawet  marynarki nie miał.
Przecież nie przebywał na scenie non-stop przez kilka godzin.

Nawet jesli wskazany napastnik jest prawdziwym sprawcą, to takim nożem , podostrzonym na szlifierce, można z powodzeniem zadać śmiertelne ciosy. A wskazywany sprawca nie jest wszak zastrachanym amatorem wyciągniętym za uszy zza segregatorów w klimatyzowanym biurowcu.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Wolfram 19 stycznia 2019 14:04
19 stycznia 2019 15:29

Każdy dobiera swoje ekspertów akurat znajomy  i jego ojcieć  to od długich lat pasjonaci militarów i kolekcjonerzy,  zatem ufam uwadze że oryginał nie jest łatwo zdobyć. I gdyby to był jednak oryginał czy to nie był by podpis [tzn. są dwie opcje ktoś mówia tak to my lub ktoś rzuca cien na drugą stronę].  Cóż najbliższe miesiące wiele wyjaśnią. Czy nie będziemy  mieli powtórki raportu MAK-u - Tuski liczył że Moskwa choć trochę winy weźmie na siebie a tu dostał między oczy.  Może być podobnie - wyskoczą dziwne rzeczy jak ostanion komisja AMBERGOLD tak cudowanie została zasypana nowymi materiałami dowodowymi po zakończeniu przesłuchań [tylko że model zeznań - nic nie wiem i nie pamiętam - daje szansy na uratowanie prac komisji].

zaloguj się by móc komentować

valser @Nieobyty 19 stycznia 2019 15:17
19 stycznia 2019 15:32

Polko sam sobie przeczy, a tekstow tej smutnej baby to nie ma co komentowac.

Zeby miec wlasne zdanie na ten temat, oparte na doswiadczeniu, a nie ekspertyzach jakiej smutnej rury, ktory swiat oglada zza biurka i budzetowej pensji, to mnie wystarczy jazda z dwoma edycjami targow ze zgloszeniami, umowami, zalacznikami do umowy, aneksami, klauzulami, obowiazkowym ubezpieczeniem OC (ciekawe czy ci z WOSP mieli) bo rodzina zmarlego moze ich pozywac z tytulu zle zgloszonej i zle zabezpieczonej imprezy i spokojnie wygra.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser
19 stycznia 2019 15:33

ciekawe, czy  za jakiś czas nie dowiemy się o depresjach i samobójstwach osób, które przebywały gdzieś tam w pobliżu estrady

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Nieobyty 19 stycznia 2019 13:57
19 stycznia 2019 15:33

Zmartwię Cię - wynik zostanie zachowany, +/- 2 procent. Musisz poczekać do 2023 r.

zaloguj się by móc komentować

Berdychowski @valser
19 stycznia 2019 15:36

Siedziałem w kilku więzieniach przez 8 lat na przestrzeni ćwierć wieku. Zakończyłem odsiadki w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych i wiem co nieco na temat zakładów karnych i śledczych.

Niczego się tam nie nauczyłem, pomijając sprzątanie celi i układania „kostki” (ubranie dzienne wystawiane na taboretach po wieczornym apelu na korytarz z boku, obok drzwi do celi).

 

Czego nowego o czym wcześniej nie wiedziałem dowiedziałem się w wiezieniu? A utkwiło mi w pamięci.

 

Że w Poznańskiem piją denaturat na weselach, przepuszczając go uprzednio przez chleb. Technologi jak to czynić nie poznałem, należałoby zatem zacząć od eksperymentów.

 

Zrobienie zacieru (wina) z marmolady podawanej często w latach siedemdziesiątych, i oczywiście jak parzyć i pić czaj. Ot i cała wiedza z „więźnia”, którą mogą ci przekazać współtowarzysze niedoli, pomijając podkulturę czyli „grypserkę” (grypsowanie).

 

Jeżeli ktoś myśli że więzienie wygląda jak na filmach, szczególnie amerykańskich to ma problem z otaczającą go rzeczywistością. 90 % skazanych to debile z którymi nie idzie nawet porozmawiać „o dupie Maryny”.

zaloguj się by móc komentować

valser @Nieobyty 19 stycznia 2019 15:17
19 stycznia 2019 15:49

Z tym zabezpieczeniem imprez to jest tak, ze wymysla sie najbardziej nieprawdopodobne i absurdalne scenariusze, ocenia sie je pod katem statystycznego prawdopodobienstwa i do tego dobiera ekipe i srodki. Wejscie osob nieuprawnionych na scene to jest bardzo prawdopodobny scenariusz i scene zabezpiecza sie zawsze. Tutaj wyglada, ze oni nic nie wymyslili, ani nic nie dobrali pod zadnym katem. Scena byla po prostu niezabezpieczona i wejscie na nia rowniez. To, ze wszedl na nia gosciu, robil co chcial przez poltorej minuty to najlepszy dowod. Gdyby z tej sceny uciekl, to prawdopodobnie nikt by go nie zatrzymal.

Teraz jesli chodzi o to, czy zwykly dorosly czlowiek moze zadac takie smiertelne ciosy. Odpowiedz jest - ze oczywiscie moze. Tylko pytanie jest takie - jakie jest prawdopodobienstwo skutecznosci (tutaj 100% bo atakowany stracil przytomnosci i zmarl) oraz - po co w takim razie specjalistyczny trening z nozem komandosow, jak przecietny czlowiek ma te same efekty bez treningu? Pewnie cwicza w ramach walki z nuda.

zaloguj się by móc komentować

boson @valser 19 stycznia 2019 14:47
19 stycznia 2019 15:51

nie ma gangsterskich porachunków na takim poziomie których odpowiednie służby nie kontrolują/inspirują

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @valser 19 stycznia 2019 15:32
19 stycznia 2019 15:53

... tekstow tej smutnej baby to nie ma co komentowac. ...

Zgodził bym się z tym zdaniem ale jest jedno małe ale - to jest ekspert prawny tygodnika Polityka od lat. Ta smutna baba była w centrum narracji broniącej wygłupów Rzeplińskiego, wybryków kasty jak Żurek, Tuleja, Gersdorf.

.. rodzina zmarlego moze ich pozywac z tytulu zle zgloszonej i zle zabezpieczonej imprezy i spokojnie wygra. .. ale tego nie zrobi z jej wiadomych powodów.

I wracając do Siedleckiej bardzo wielu ludzi - nie zdaje sobie sprawy jak słaba jest druga druga strona od strony merytorycznej. Dodatkowo 3 lata ćwiczeń przez biurokracje UE przybliżyło nam że tu nie chodz o siłę prawa ale prawo siły  [użytej w inne formie przemocy  nie militarnej]. Problemem jest fakt że obecny obóz władzy tego nie tłumaczy w sposób prosty i klarowny [nie chce lub ma zabronione] oraz sam plączę  się w swoich grach zminami ustaw.  Ale to już inny temat.

Można powiedzieć jedno że gdy w roli eksperta [np. dowolny akt terrou]  woła się  gen. Polko, Dziewulskiego, [dołącza obecnie Kostek] to znaczy że  "zamulacze tematu" muszą coś przykryć, skanalizować emocje.

zaloguj się by móc komentować

valser @Berdychowski 19 stycznia 2019 15:36
19 stycznia 2019 15:53

Piekne sprowadzenie dyskusji na ziemie.

zaloguj się by móc komentować

valser @boson 19 stycznia 2019 15:51
19 stycznia 2019 15:57

Dlatego stupor ministra Ziobry jest symptomatyczny.

zaloguj się by móc komentować

boson @valser 19 stycznia 2019 15:57
19 stycznia 2019 15:59

ja stawiam na "polskie" służby na obcym utrzymaniu

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 19 stycznia 2019 15:49
19 stycznia 2019 16:07

ale dlaczego sprawca to "przeciętny człowiek". Skoro był "nakierowany" na atak nożem ze skutkiem smiertelnym, to chyba nie ograniczał się do marzeń sennych w tym temacie. Raczej  poświęcił spora czasu na zajęcia praktyczne.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Krzysiek 19 stycznia 2019 15:33
19 stycznia 2019 16:14

Jako monarchista liczę na odrodzenia Królestwa Polskiego i koronację króla, więc wybory i demokracja liberalna to tylko ułuda.

Co będzie jesienią to zobaczym, choć jedno wiem PO dyszy tak zemstą że nie zastanawia się na tym że nawet gdy nie daj Bóg obejmie władzę to gdy wykończy odrębność kulturowa i religijną Polski - zostanie szybko odsunięte. A PiS - niech  zawiążą przez wyborami sznurówki bo się o nie mogą wywrócić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Nieobyty 19 stycznia 2019 16:14
19 stycznia 2019 16:27

PiS już został postawiony do pionu przez wiadomych ambasadorów, którzy pilnują, aby nie została przekroczona "cienka czerwona linia", którą mozolnie  wyrysowano przy Table Route.

zaloguj się by móc komentować

spox @valser
19 stycznia 2019 16:28

ja zanim sie pograzymy w rozwazaniach na temat tego co widac a czego nie widac i co jest mozliwe i po jakim treningu, to chcialbym sie najpierw dowiedziec czy sa juz jakies oficjalne wypowiedzi jakichs ekspertow od ratownictwa medycznego w sprawie tego masazu serca zaserwowanego dzgnietemu w serce adamowiczowi przez ludzi ktorzy mieli go ratowac...ktos cos widzial lub slyszal??

zaloguj się by móc komentować

valser @spox 19 stycznia 2019 16:28
19 stycznia 2019 16:44

wyglada na to, ze oni mu robili masaz serca przez plaszcz. Nawet go nie rozpieli fachowcy. Tu akurat jestem po kursie ratownictwa w studium fizjoterapii i jeszcze pozniej PZ Mot.

Gdyby rozpieli mu plaszcz i zobaczyli krwawienie z okolic klatki piersiowej to musieliby sie skupic rowniez na tamowaniu krwotoku, a zamiast ucisku klatki dwie osoby kontyuowalyby non stop-usta usta do przyjazdu karetki i transportu do szpitala. A tak... wypompowali mu krew.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 19 stycznia 2019 15:53
19 stycznia 2019 16:46

spędzilem kilka dni w Białołęce i  na Montelupich i w celach poznałem: majora kgb, innych i dość dużo się nauczyłem. wiele osób w ktorych procesach karnych zeznawałem jako swiadek spędzało i spędza czas w zakładach karnych i mozna sie wiele od nich nauczyć, nie są to wsiowe głupki;- a co powiedzieć o takich na których ćwiczy sie mniej lub bardziej skutecznie zbrodnie sądowe? w moim przypadku sąd w Krakowie byl uprzejmy podkładac pod realne firmy figurantów np. kawiarnio-piwiarnie Birkur zamiast realnej f-my Birkut, na sali sądowej dowidziałem sie że jestem głupek i to bez wyksztalcenia, i ku swemu zdziwieniu uświdomiłem sobie, że jestem byłym pracownikiem naukowym i autorem wielu publikacji z matematyki, metod numerychnych, etc i co to wszystko jest w RP warte? liczy sie wskazanie figuranta do obrobienia a reszta? gawiedź i tak we wszystko uwierzy bo to: rząd, prezydent, sąd, ....; a tak ląduje się w RP za kratami: 

 SN RP wyrok IV KK 93/09 z dnia: 27.11.2009r.: ..”Analiza uzasadnienia zaskarżonego wyroku nie pozostawia wątpliwości co do tego, że  Sąd Okręgowy [w Krakowie] nie rozważył żadnego z zarzutów podniesionych w apelacji. Ponadto do treści wniesionego środka odniósł się w tonie nie tylko ironicznym, ale ponadto w sposób mogący świadczyć o rozpoznaniu apelacji z naruszeniem zasady bezstronności.”

Nikogo prawo/dowody/etc w RP nie interesują jak w grę wchodzi kasa, jest prikaz to jest ofiara.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @stanislaw-orda 19 stycznia 2019 15:28
19 stycznia 2019 16:48

Gdy usłyszałem że doszło do ataku nożem na Abramowicza - nie przejałem się tym ot pozszywają go w szpitalu i tylko totalsi będa mieli wycie.  Gdy usłuszałem że zmarł i uznałem że na stole go ratowali ale  tych parę kluczowchy godzin po operacji  nie wytrzymał. Dalsze komuniaty był dziwne o stanie urazów i ich skali  - jak tak szybko można było udeżyć w  serce.  

I teraz sprawa napastnika - ma to być szaleniec i tak precyzyjnie atakuje, parę ciosów - dziwne. Gdy potem mamy akcję gdy jedni opisują że nie tak łato operuje się nożem wojskowym a potem zawodowi zamulacze tłumaczą że jednak to tak prosto zabić nożem  to co jest grane. 

 Autor  notki Valser - dał dla mnie proste wyjaśnienie:  .. po co w takim razie specjalistyczny trening z nozem komandosow, jak przecietny czlowiek ma te same efekty bez treningu.. 

  Mam zatem postprawde:

.. Narzędzie zbrodni było wybrane dobrze, ale przy determinacji i uderzeniu mocno takim nożem, właściwie przeciętny dorosły człowiek bez problemu jest w stanie zadać niestety śmiertelne ciosy - komentuje gen. Polko...

Taką sama jak zdaniem Siedleckiej:  Zajęcie pasa ruchu drogowego – to ten sam rygor prawny co „impreza masowa” bo tak podaje TVN24.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @valser 19 stycznia 2019 15:49
19 stycznia 2019 16:53

To jest klarowne i proste - tylko kto o tym w maeinstremowych mediach powie.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 19 stycznia 2019 16:44
19 stycznia 2019 17:00

Teraz nie znajdę linka. Ale pamiętam, że jak lekarze podawali wiadomość o śmierci Adamowicza mówili właśnie o długotrwałym niedotlenieniu mięśnia sercowego. 

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
19 stycznia 2019 17:06

Polko jest dobry...

"Narzędzie zbrodni było wybrane dobrze, ale przy determinacji i uderzeniu mocno takim nożem, właściwie przeciętny dorosły człowiek bez problemu jest w stanie zadać niestety śmiertelne ciosy - komentuje gen. Polko.

To absurd. Opowieści, że ktoś szkolił Stefana W., są pochlebstwem dla tego pospolitego bandyty - komentuje gen. Roman Polko, były dowódca GROM"

Ja odwroce ta generalska ekspertyze i powiem, ze zolnierze GROM powinni jako pierwsi nakopac swojemu bylemu dowodcy w tylek, bo on twierdzi, ze do opanowanie poslugiwania sie nozem w trzech posunieciach to amatorka na poziomie przecietnego doroslego czlowieka i ewentualnie pospolitego bandyty. BUAHAHA! Oni naprawde sa niezli w tych ekspertyzach. Sami sie sprowadzaja do poziomu.

Powiem tak - jak oczywiscie nie spalili jeszcze tych ubran, ktore mia na scenie Adamowicz...

Zamawiasz manekina zelowego 3D za tysiac dolarow, ktory bedzie imitowal ludzka postac, nawet wzrostowo i wagowo podobna do pyknicznej sylwetki Adamowicza i ubierasz go w czujniki oraz odziez, ktora mial zmarly podczas ataku, czujniki do noza i eksperymentalnie zmierzysz - nie wyliczysz tylko zmierzysz - sile potrzebna do przebicia odziezy i zadania ran o tej glebokosci - energie, co do niutonometra. Potem bierzesz typa na wizje lokalna i polecasz mu to wykonac.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Nieobyty 19 stycznia 2019 16:48
19 stycznia 2019 17:10

Niech General Polko, albo jakis inny gromowiec powie ile maja godzin zajec z nozem i jak im idzie na poczatku jako lekko ponadprzecietnym ludziom. Jak to jest takie proste, to chyba nie musza cwiczyc wcale?

 

zaloguj się by móc komentować

Berdychowski @qwerty 19 stycznia 2019 16:46
19 stycznia 2019 17:19

19 stycznia 2019 16:46

To jakaś dziecinada. W każdej celi w AŚ w poważnych sprawach jest przynajmniej jeden konfident, było tak już 30-40 lat wstecz i dałbym ... kto przytomny zacząłby opowiadać o sobie albo przekazywać wiedzę, która mogłaby go pogrążyć na rozprawie sądowej.

 

Podczas przeglądania akt przed procesem wyjęto z nich w mojej obecności dwie zalakowane koperty, tylko do wglądu sądu, o których z dalszego doświadczenia życiowego mogę śmiało powiedzieć, że były notatkami tajnymi sporządzonymi przez oficera... powołującego się doniesienia konfidenta, dziś TW. :)

 

nic dodać

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Nieobyty 19 stycznia 2019 16:14
19 stycznia 2019 17:28

" A PiS - niech  zawiążą przez wyborami sznurówki bo się o nie mogą wywrócić. "

Z dobrej rady skorzystamy. No ale każdy się może kiedyś wywrócić, a w demokracji to jest nawet przymus (rotacja musi być). Ale dla PiSu to nie będzie teraz, może za pięć lat. Różnica między nami jest chyba taka, że ja uważm iż to dobrze, że będzie ta druga kadencja (dobrze w znaczeniu lepie niż gdyby stronnictwo pruskie wróciło + gazownia (Gejeta Wybiórcza)).

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 19 stycznia 2019 17:06
19 stycznia 2019 17:32

To jest ostatnia rzecz, której doczekamy.

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 19 stycznia 2019 17:32
19 stycznia 2019 17:40

Specjalisci cisna wersje, ze to robota amatora, a on wiecje czasu poswiecil na szwedanie sie po scenie i wyglaszanie oredzia, niz na sama akcje. Od tych ekspertyz to nie juz zeby bolo.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @valser 19 stycznia 2019 17:06
19 stycznia 2019 18:13

... powiem, ze zolnierze GROM powinni jako pierwsi nakopac swojemu bylemu dowodcy w tylek, ...

Muszę Pana lekko rozczarować  to się już stało - generała Polko w 2010 pozbawiono honorowej odznaki Grom decyzją chyba 417  żołnierzy ktorzy służyli w jednostce. Musiał  oddać Złotą Odznakę numer 003, która jest dużym wyróżnieniem w oddziale. Kapituła Odznaki wezwała generała do „niezwłocznego zwrócenia odznaczenia wraz z legitymacją do Jednostki Wojskowej 2305” .

Kolejne wypowiedz Polko jeszcze bardzie go pogrążają. np. słowa o Petelicki .. „byłego esbeka, który strzelił sobie w łeb, a dziś pewnie by mu emeryturę obniżyli.”...    

Dlaczego zatem jest on tak promowa w mediach jako ekspert od bezpieczeństwa i zawsze podkreślana jego rola byłego  dowódcy GROM.  

Meainstemowe media chyba zawsze opierają  się  na personelu i ekspertach z  różnymi deficytami [łatwość sterowania i wykorzysania]. 

Może przyjać jako pewnik jeżeli Polko czemuś zaprzecza lub forsuje jakąś teza - prawdą będzie coś wprost przeciwnego a on odwraca uwagę. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @przemsa 19 stycznia 2019 14:22
19 stycznia 2019 18:19

Bardzo dobrze powiäzałeś to od strony narracyjnej, jako pisarz. 

Valser skupił się mocno na narzędziu zbrodni, bo jest w sumie narzędziowem.

Mnie jeszcze brakuje opinii lekarza kryminologa na temat utraty krwi po takich ciosach. A także o możliwości zatrucia nożem, tak, aby pacjentem mogły na 100% zająć się odp. służby "ratownicze", a następnie kremacyjne. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @valser 19 stycznia 2019 14:47
19 stycznia 2019 18:20

W takiej formie to chyba nawet w filmach nie ma gangsterskich porachunków. Lecz jest coś jeszcze. To coś sieje u mnie pewną, delikatnej natury wątpliwość, wątpliwość nie tyle do sprawcy co do ofiary. Tym czymś jest forma publicznego przeżywania traumy przez najbliższą rodzinę. Ale to już zostawiam sumieniu, swojemu sumieniu i sumieniu komentujących.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser
19 stycznia 2019 18:52

Pojawil sie film na You Tube [kilkuminutowy], pokazana jest scena jak ci medycy go reanimuja. Jest tez inna scena, jak ci "ochroniarze" klecza przy jakims facecie lezacym na brzuchu. A potem policja prowadzi jakiegos goscia skulonego w kurtce z kapturem.

I ludzie platajacy sie jak krowy po pastwisku, apele "prosze panstwa, prosze sie rozejsc, prosimy o dostep do karetki".

To sa jakies kpiny w zywe oczy.

Jestesmy zdani tylko na domysly i przypuszczenia.

Moze ci ktorzy stoja za tym chcieli rowniez uderzyc w Owsiaka i jego biznes?

Przeciez tam na tym podium staly dzieci. Jesli trzymac sie tej oficjalnie podawanej wersji, ze to furiat, to co tam sie jeszcze moglo stac? Zgroza w czystej postaci.

A Owsiak? Zamiast siedziec w budynku prokuratury i byc przesluchiwanym, urzadza konferencje prasowa i szumnie oglasza ze rezygnuje z funkcji prezesa.

zaloguj się by móc komentować

onyx @lchlip 19 stycznia 2019 12:49
19 stycznia 2019 18:55

"Wpis na jednym z portali internetowych "Jedną z teorii, którą poważnie biorą pod uwagę śledczy,  wskazuje, że to w więzieniu Stefan W. nauczył się się posługiwania się  nożem."
Śledczy nie badają takiej teorii. Nieprawda. Państwo dziennikarze więcej rzetelności."

https://twitter.com/SW_GOV_PL/status/1085528277098336256?s=19

W innych wpisach jest opis przebywania kary i zdementowano kilka innych hipotez.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 18:52
19 stycznia 2019 19:05

Właśnie wrócił. Owsiak. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @mniszysko 19 stycznia 2019 10:30
19 stycznia 2019 19:07

"To, co mnie ostatnio uderza w narracji dotyczacej zabójstwa Adamowicza to takie kształtowanie profilu mordercy, aby pasował do niego tzw. szary obywatel, kierowany znowu tzw. mową nienawiści. Mordercą ma być blogosfera i wolność wypowiedzi w internecie."

Tak wlasnie jest.

To co zaszlo w Gdansku to ognisko na ktorym mozna kilka roznych pieczeni wyrychtowac.

Pamietam co bylo w USA po 11 wrzesnia. Podsluchy sieci telefonicznych, znajomi w Chicago mowili mi ze chcac wyslac przez Western Union czy MoneyGram pare tysiecy do Polski, musieli sie najpierw spowiadac z pol godziny, z jakiego zrodla sa te pieniadze, do kogo wysylane, w jakim celu, jaka sytuacja w rodzinie, co robi zona, gdzie synowie itd.

Wszystko w ramach walki z terroryzmem.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tadman 19 stycznia 2019 10:54
19 stycznia 2019 19:16

Nie wiem czy to prawda, ale ponoc byla na tej mszy i Magdalena Sroda. Jesli tak, to pytanie:

co zdeklarowana i wojujaca ateistka robi w kosciele?

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 19:07
19 stycznia 2019 19:21

Na to akurat jest Revolut. Szkoda tylko ze w Chinach nie dziala

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 19:16
19 stycznia 2019 19:22

Na tym pogrzebie byla masa ludzi ktorzy pierwszy raz byli w kosciele. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 18:52
19 stycznia 2019 19:31

ależ on dzisiaj na pogrzebie ogłosił, że wraca na stanowisko prezesa. Widać nikt nie będzie zbyt głęboko drążyć tematu zabezpieczenia imprezy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 19:16
19 stycznia 2019 19:34

Skoro był pop, rabin i imam, to i Środa mogła być.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 19 stycznia 2019 19:34
19 stycznia 2019 19:46

"za robotnikiem ksiadz, za ksiedzem kosynierzy,

i ktos sie modli klnac, ktos bluzni ale wierzy"

A Dalai Lamy nie bylo?

zaloguj się by móc komentować

spox @valser
19 stycznia 2019 19:51

no ale co z ta akcja medykow, bedziemy udawac, ze tego nie widzimy i przejdziemy nad tym do porzadku?? mowie o tych wszystkich zatroskanych dziennikarzach i komentatorach, tu nie ma mgly, widac jak byk, ze facetowi z przeklutym sercem ktos wypompowywuje krew, bo na tym polega pobudzanie akcji serca ktore wykonuje ratownik, serce to pompa, jesli  jest przebita i pobudzana do intensywniejszej pracy, przed zatamowaniem krwawienia , to niech sobie kazdy dopowie czemu cisnienie krwi w ukladzie krwionosnym szybko spada..., po prostu ktos zawalil sprawe i nie dopilnowal szczegolow , na przyszlosc pewnie wroca do samobojstw, w koncu zaszczuty mowa nienawisci adamowicz mogl napisac wspanialy pozegnalny list a nastepnie w garazu sie zastrzelic, nie budzac zadnych watpliwosci, swoja droga w ksiazkach ludluma o bournie, cia wyrok smierci okreslala, ze dany czlowiek jest " nie do uratowania" i tu fachowi ratownicy byli na miejscu, teraz nawet jakby zaczeli sie tych ratownikow czepiac to juz troche za pozno i podejrzanie by to wygladalo

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 19 stycznia 2019 19:31
19 stycznia 2019 19:53

"ależ on dzisiaj na pogrzebie ogłosił, że wraca na stanowisko prezesa. Widać nikt nie będzie zbyt głęboko drążyć tematu zabezpieczenia imprezy."

Tak, to zalatwia sprawe, przynajmniej na tym froncie.

Wyglada na to ze beda eksploatowac temat "nienawisc", pokazujac oczywiscie od czasu do czasu jakiegos skulonego faceta w koszuli prowadzonego do radiowozu [z zamazana twarza oczywiscie, bo takie sa procedury]. Juz czytalem ze Hall w kosciele zaznaczyl ze Adamowicza zabila nienawisc.

Uroczystosci pogrzebowe dobiegly konca.

Od jutra walka z nienawiscia.

Jak to ladnie ujal Stanislaw Michalkiewicz: "III wojny swiatowej nie bedzie, ale nastanie taka walka o pokoj ze kamien na kamieniu nie zostanie".

zaloguj się by móc komentować

sebom @valser
19 stycznia 2019 19:56

Ja się tak zastanawiam Panie Valser jakie szanse na zbiórkę pieniędzy miałby Owsiak  w takiej Szwajcarii. Czy musiałby się wykazać odpowiednimi dokukentami, czy byłby odpowiednio prześwietlony przez ludzi, służby zanim jakikolwiek frank trafił na jego konto?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @spox 19 stycznia 2019 19:51
19 stycznia 2019 20:02

Czy nie jest tak, ze jesli on otrzymal te smiertelne ciosy zadane takim wyprofilowanym nozem, z taka sila, precyzja, to zmarl po prostu po kilkudziesiciu sekundach tam na tym podium?

Jak mozna reanimowac czlowieka z rozerwana aorta i przeklutym sercem?

A oni mowia o o dlugiej reanimacji na miejscu, potem jazda karetka do szpitala, pieciogodzinna operacja [ktora przezyl!].

Na kazdym kroku sciemnianie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 19 stycznia 2019 11:08
19 stycznia 2019 20:03

Napewno mozliwosci byly...

... i mord  "kolekcjonera cudzych mieszkan" zostal zarejestrowany.  To naprawde widac to "klebowisko" z boku gdzie dzgany jest  Adamowicz... a po "sprawdzeniu i upewnieniu sie"  ten rzekomy czub co to robi za "zabojce"  wyglasza swoj "manifest"... to jest tak dete, ze tylko dziecko mogloby sie na to nabrac.

Oczywiscie, ze nalezy sledzic co bedzie sie dzialo z potencjalnymi swiadkami, co beda wygadywac i co bedzie strugac z tego  pseudodziennikarska mierzwa od Kurskiego i Michnika...

... to jest  ewidentna  POWTORKA ze Smolenska... to samo mataczenie... takie samo pociecie filmikow... i to dokladnie przez  TYCH  SAMYCH...

... prawie 8 lat temu  Sakiewiczowa mierzwa walczyla o pomniki  dla LK, a teraz beda walczyc o pomniki dla PA... tyle tam  "slodzenia" na tym patologicznym portalu "niezaleznym od rozumu" dla KCM, ze te "projekty pomnikowe" to bedzie tylko kwestia czasu...

... tym bardziej, ze  WYBORY  zblizaja sie coraz wiekszymi krokami... a jeszcze trzeba bic piane  o kAferencji bliskowschodniej w lutym, ze to taki  prestiSZ  dla Polski... takie uznanie naszego  Fkladu w rozwiazywanie  Sfiatowych problemUF  z d**y  wzietych...

... mam nadzieje, ze polski narod nie nabierze sie na te kolejna CHUCPE,  bo potrzebna jest nam ona jak plaster na d**e  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 19 stycznia 2019 11:41
19 stycznia 2019 20:13

Dokladnie...

... tak samo bylo we Francji po "zamachach" w Betaclan czy w Nicei czy na Hebdo... w ciagu kilku doslownie godzin po opublikowaniu twarzy "terrorystow" bylo wiadomo o nich doslownie  WSZYSTKO... i o ich rodzinach po szwagierki i bratowe  !!!

To jest tylko taka POPiS'owa  "niemoc"  i  celowe zaniechanie... do jakiego stopnia skandaliczne  to cala Polska juz od tygodnia widzi i slyszy... i jeszcze te patalachy rzadowe myslo, ze ktos w swiecie bedzie ich szanowal albo uwazal...

... kacyki z bantustanu  - tak jak powiedzial Pan Gabriel - maja wiecej rozumu w d***ch  niz oni w glowach  !!!  

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 20:02
19 stycznia 2019 20:28

Tu jest film opublikowany przez Gazetę z samego momentu ataku. Wygląda ten moment ataku na tyle dziwnie szybko, że aż nieprawdopodobnie, no i do tego facet natychmiast skupia uwagę na sobie w potwornie luzacki sposób, po czym się kładzie. To nie wygląda jak atak człowieka szkolonego przez służby. To kiepsko wygląda:

 

zaloguj się by móc komentować

spox @valser
19 stycznia 2019 20:36

ja tam wolalbym wiecej szczegolow o zespole ratunkowym, maja imiona nazwiska?? beda zeznawac, udziela wywiadu, ktos ich zna?? przeciez jezeli to zaplanowana akcja to niemal na 100% wsrod ratownikow musial byc kolejny  egzekutor(mozliwe ze nie jeden), ktory dopilnowywal zalatwienia sprawy, gdyby jednak ciosy nozem nie byly tak smiertelne, bo jak zaznacza valser natychmiastowe zabojstwo czlowwieka 3 ciosami noza jest bardzo trudne i nawet fachowiec moze popelnic blad. A ratownik pompujacy adamowicza moze rzeczywiscie nie wiedzial co czyni, albo zwyczajnie konczyl robote...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 20:02
19 stycznia 2019 21:09

wg gazet reanimacja trwała 20 minut

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @spox 19 stycznia 2019 20:36
19 stycznia 2019 21:14

żeby nie skończyło się tak jak w przypadku Waleriana Pańko, kiedy to policjanci, którzy pierwsi przybyli do wypadku z niedługim czasie rozstali się z życiem w dziwnych okolicznościach.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tomciob 19 stycznia 2019 20:28
19 stycznia 2019 21:17

A teraz jedno z pytań do tego filmu dla spostrzegawczych. Która jest godzina na twittcie naszego Pana Prezydenta umieszczona na tym filmie? Podpowiem 11:58. A która godzina jest na oryginalnym twittcie Pana Prezydenta, do sprawdzenia na oficjalnej stronie? Podpowiem 8:58 PM. Ktoś tu się bawi godzinami w oficjalnych i publicznych publikacjach. Tylko, po co?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 19 stycznia 2019 21:09
19 stycznia 2019 21:17

No i niech jeszcze nie zapomna dodac ze kilka sekund trwala odezwa do ludu, zeby sie rozszedl i odblokowal karetke.

Bantustan na sto procent.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 19 stycznia 2019 21:17
19 stycznia 2019 21:25

plus karetka jechała jakieś 10 minut, bo na miejscu nie było.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 19 stycznia 2019 15:32
19 stycznia 2019 21:39

No to Juras  zalatwil sie na  AMEN  !!!

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @tomciob 19 stycznia 2019 21:17
19 stycznia 2019 21:59

Polska Produkcja. NOW. 1 minuta + sekund 50. Tak mało a cieszy.

Nawet gazownia kupiła. Znawcy tematu i tempa docenią.

Co do twitów to tam wszystkie o tej 11 plus tyle a tyle minut. A 11PM to 23.

23 ?!? Kurcze Pieczone ! Znawcy tematu i tempa docenią. NOW. Polska Produkcja.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 19 stycznia 2019 16:48
19 stycznia 2019 22:19

Ja tez sie nie przejelam...

... nawet mu dobrze zyczylam zeby z tego wyszedl, bo chcialabym go zobaczyc "przez kratke"... ale przy nim pojawil sie aniol smierci i stalo sie inaczej !!!

Zwyczajnie... mnie ta smierc nie dotknela... a co do opinii tego calego "eksperta" od 7 bolesci Polko czy tej drugiej Siedleckiej  - to oni sa juz zdegradowani... tylko w Polsce to  bydlo pozwala sobie bezkarnie wciskac  narodowi polskiemu takie idiotyzmy  !!!

Narod polski ma oczywiscie swiadomosc tego co sie dzieje i co jest na nim "cwiczone"... w koncu  kAferencja bliskowschodnia i rozpetanie "zadymy" w Iranie czeka... CETA  czeka... zlodziejski projekt "czyste powietrze" czeka... i jeszcze wiele, wiele innych "atrakcji" dla ciemnego polskiego luda...

... przeciez ktos  MUSI  zaplacic za to uszczesliwianie  narodu "na sile",  "na zywca"... i w koncu  "na chama" i po  TRUPACH  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @tadman 19 stycznia 2019 11:40
19 stycznia 2019 22:22

No właśnie - te różne porcięta. A już myślałam, że mam omamy. Taka skucha nieprzewidziana im sie stała.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @valser 19 stycznia 2019 13:12
19 stycznia 2019 22:34

Dobrze, że skopiowałeś te zdjęcia. Zapewne po czasie znikną z netu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 19 stycznia 2019 18:13
19 stycznia 2019 22:44

Piekna wiadomosc...

... i chwala tym 417 zolnierzom, ze nie pozwolili zeby taka  SZMATA, z latwoscia do sterowania i wykorzystania byla ich dowodca i plamila mundur polski  !!! 

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @spox 19 stycznia 2019 16:28
19 stycznia 2019 22:52

Przeczytałam, iż patolodzy oświadczyli, że przyczyną zgonu P.A. był wstrząs krwotoczny. Ergo - dobiła go reanimacja na scenie.

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @ewa-rembikowska 19 stycznia 2019 22:54
19 stycznia 2019 23:08

To, że na scenie już nie żył - usłyszałam nastepnego dnia.

zaloguj się by móc komentować

Paris @tomciob 19 stycznia 2019 21:17
19 stycznia 2019 23:11

Przyzwyczajenie...

... ze Smolenska... mataczenie  !!!

zaloguj się by móc komentować

valser @sebom 19 stycznia 2019 19:56
19 stycznia 2019 23:26

Owsiak to symbol patologii polskiego panstwa. Nie ma problemu, zeby robil zbiorki i pomagal, pod warunkiem, ze ta pomoc rozdysponuje od poczatku do konca sam, a nie przez panstwowe szpitale. Taka akcja jest w szwajcarii w polaczeniu ze sluzba zdrowia niemozliwa. Natomiast wszystkie akcje typu zbiorki pieniedzy, loterie, losowania nagrod sa proste w obsludze. przy targach 2016 coryllus dawal 100 ksiazek do rozlosowania na numer biletu, ale zeby to zrobic legalnie to trzeba zglosic do urzedu celnego i zaplacic 2500zl. Patologia wieksza niz w Bizancjum.

zaloguj się by móc komentować


tadman @valser
19 stycznia 2019 23:39

Obejrzałem jeszcze raz film z ataku. Facet przesuwa się powoli od lewej strony sceny i dopiero przyspiesza w momencie zapalenia rac, dopada prawdopodobnie ofiarę i wraca na środek sceny.

1. Czy można w tak krótkim kontakcie z ofiarą zadać jej trzy precyzyjne ciosy?

2. Czy na scenie był tylko jeden człowiek z nożem?

Jedno należy podkreślić, że obserwacja sceny była trudniona, bo publiczność była rozbawiona, skoncentrowana na odliczaniu, towarzyszyła temu głośna muzyka, gwar, fajerwerki, światła, sporo osób na scenie, więc warunki były więcej niż sprzyjające maskirowce.

zaloguj się by móc komentować

sannis @tomciob 19 stycznia 2019 18:20
20 stycznia 2019 01:03

"Tym czymś jest forma publicznego przeżywania traumy przez najbliższą rodzinę."

Ewidentnie jest nienaturalna, wystudiowana. Te polityczne deklaracje. W pierwszej chwili oceniłem, że nie ma sie co dziwić, bo w Palermo życie toczy się naprzód, i córki trzeba ustawić. Teraz obawiam się, że to bylo przygotowane... 

zaloguj się by móc komentować

onyx @tadman 19 stycznia 2019 23:39
20 stycznia 2019 01:17

Dlatego jeśli to ktoś zrobił to zimny specjals a nie amator. Albo było inaczej czego już się nie dowiemy. Niech pokażą cały filmik to będzie widać konkretniej. Ale nie pokażą i na tym to polega. W "katastrofie smoleńskiej" wg wersji oficjalnej odlatywała prawie setka osób jednym samolotem i są trzy zdjęcia na krzyż z całej odprawy. Ludzie się zmaterializowali już w samolocie a później pykło i już było pogorzelisko. Taki mamy klimat...

zaloguj się by móc komentować

sannis @valser
20 stycznia 2019 01:20

No i szukam, kto tam, tak szybko, widowiskowo zaśpiewał "The  sound of silence"....

zaloguj się by móc komentować

sannis @sannis 20 stycznia 2019 01:20
20 stycznia 2019 01:25

Do usunięcia. Znalazłem. Agrafka w brodzie. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 19 stycznia 2019 23:26
20 stycznia 2019 02:27

Rzecz w tym ze Owsiak kreci lody na tej orkiestrze [spolka Zloty Melon?]. Nikt nie wie gdzie, jak i w jakiej ilosci przeplywaja te zgromadzone pieniadze.

No i w ogole w Szwajcarii, przynajmniej z tego co wiem, nigdy nie bylo Milicji Obywatelskiej i Sluzby Bezpieczenstwa, wiec pojawienie sie gada takiej klasy jak Owsiak nie byloby mozliwe.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 20 stycznia 2019 01:17
20 stycznia 2019 02:30

Jestem pewien ze beda nas raczyc zdjeciami dobrze zbudowanego mlodego czlowieka z zamazana twarza. Dla dobra sledztwa i zeby byc w zgodzie z procedurami.

zaloguj się by móc komentować

valser @tadman 19 stycznia 2019 23:39
20 stycznia 2019 06:58

Tysiace telefonow kreci swiatelko do nieba i zaden film ze sceny nie jest nigdzie dostepny. A przeciez wystarczy go wrzucic do sieci i to leci jak ogien po prerii. Czy to nie jest dziwne? 

Moment ataku wybrany zaledwie sprytnie bo nie wolno powiedziec zawodowo. Uwaga wszystkich przekierowana na nieistotne bzdury. Glosno i oslepiajaco. No, ale ochroniarz Gudzowatego mowi, ze to "nieprofesjonalne procedury". 

Zabojca gra do jednej bramki, a wszyscy eksperci chca go widziec jako amatora. Pewnie zawodowiec by w tym czasie wybil 30 osob. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 20 stycznia 2019 02:27
20 stycznia 2019 07:00

Komuchy w Szwajcarii byly i sa, ale to jest nieistotny margines, ktory tu nigdy nie byl u wladzy.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @tomciob 19 stycznia 2019 18:20
20 stycznia 2019 07:05

W filmach nie ma żadnych porachunków, tylko inscenizacje. Faktyczne porachunki wyglądają tak, że rzadko kiedy je rozpoznamy. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 20 stycznia 2019 06:58
20 stycznia 2019 21:54

Tu jest link do programu pana o nazwisku Max Kolonko. Nie przepadam za tym czlowiekiem i nie zachecam do obejrzenia calego filmu (ponad 20 minut), ale zaraz na poczatku jest nagranie ktore w zblizeniu pokazuje moment ataku.

Nagranie jest bardzo zlej jakosci, a moze to tylko powiekszenie tego oficjalnego filmiku ktory krazy w sieci:

https://www.youtube.com/watch?v=hRSTkm7PR78

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Szczodrocha33 20 stycznia 2019 21:54
20 stycznia 2019 22:41

Facet prowadzony przez policję ma inne spodnie i inne buty, niż ten, który położył się na scenie. 

Hipoteza badawcza: ten nożownik ze sceny został dyskretnie, bokiem, w tłumie i zamieszaniu wypuszczony /miał zabić Adamowicza/, a głupek Stefan W. jest tu zającem. W logicznym ciągu takiej hippotezy - powiesi się w celi. 

zaloguj się by móc komentować

karakony @valser
24 stycznia 2019 11:33

https://www.youtube.com/watch?v=lOkzM6b4iY8

Kamera, zdaje się telewizyjna. Stream HD.

0:13 - wychodzi z lewego backstage'u. Osoba kręcąca komórką obok.

0:18 -  pięć sekund na dojście do centrum sceny nim wystrzelą fajerwerki

0:19 - atak

zaloguj się by móc komentować

valser @karakony 24 stycznia 2019 11:33
24 stycznia 2019 11:38

Amatorka, Panie. Amatorka.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @karakony 24 stycznia 2019 11:33
24 stycznia 2019 11:41

A może na zlecenie  dotychczasowej ferajny politycznej wymierzona została  kara za zdradę i wiarołomstwo ?

zaloguj się by móc komentować

valser @stanislaw-orda 24 stycznia 2019 11:41
24 stycznia 2019 11:47

Napisalem to w innym miejscu, ale sie powtorze.

Moja prywatna wersja jest taka, ze Adamowicz zaczal zagrazac interesom Platformy jak okazal swoja nielojalnosc. Jednoczesnie stanowil duze zagrozenie, gdyz byl aktywnym uczestnikiem afery Amber Gold i po tym jak sie politycznie usamodzielnil i wygral wybory z kandydatem PO, jasnym sie stalo, ze bedzie im mocno przeszkadzac. Platforma Obywatelska, w tym Tusk (w zwiazku ze sprawa Amber Gold) miala istotny interes, zeby sie Adamowicza pozbyc. Poza tym to oni w tej chwili najglosniej krzycza "lapac zlodzieja" cisnac "walke z mowa nienawisci".

Jakbym mial wskazywac na jakas grupe, kto skorzysta na smierci Adamowicza najwiecej to bedzie Tusk i Platforma.

zaloguj się by móc komentować

karakony @valser 24 stycznia 2019 11:38
24 stycznia 2019 12:13

Wiadomo. Ale to chyba jedyne czym na razie dysponuje YT.

BTW: słyszeli że Dariusz S. - szef ochrony Tajfun, to syn bylego komendanta miejskiego policji w Gd.?

zaloguj się by móc komentować

valser @karakony 24 stycznia 2019 12:13
24 stycznia 2019 12:46

Wszystkie firmy ochroniarskie w czeciejepre sa zalozone przez bylych milicjantow, esbekow i ludzi zwiazanych ze sluzbami. Wszystkie - bez jednego wyjatku. Bedac w Polsce bylem wielokrotnie zatrudniany do obstawy imprez masowych jako zolnierz pierwszej linii i kazda z tych firm miala taki rodowod.

W 1999 roku staralem sie o koncesje ochroniarska (wtedy byly dwie i chyba sa nadal - mnie chodzilo o licencje dla wlasciciela firmy) i jej nie dostalem. Dluzsza historia o tym jak dziala "czeciaerpe".

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować