-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Krzysztof Karoń - bezrobotnego rozważania o etosie pracy

Jest gorzej niż myślałem. Na samym początku spotkania Grzegorz Braun zapytuje Krzysztofa Karonia – „a skąd pan się wziął?” No i pada odpowiedź, że z Tomaszowa. Dalej Karon sam stwierdza – „jest pasozytem”, bo od kilku lat jest na utrzymaniu rodziny. Tak to bezrobotny, o dwóch sprawnych rękach i niesprawnej głowie robi wykłady o etosie pracy, że instynkt i chciwość motywują ludzi do pracy. A on – prawdziwy chrześcijanin - nie kieruje się w życiu, ani instynktem, ani chciwością, dlatego jest na utrzymaniu rodziny.
I mamy sytuacje, gdzie bezrobotny lump robi karierę w internetach i wielu jego zwolennikom się wydaje, że „on mądrze gada”. On biedak nie jest nawet nasłany czy finansowany przez jakieś siły tajemne. My natomiast jesteśmy w samym epicentrum rewolucji. W Paryżu w 1789 fryzjerzy, praczki i piekarze wyszli na ulice, bo im wbili do łbów, że są powołani do sprawowania władzy. W Unii Europejskiej, Martin Schultz, który jedenastą klasę dwa razy repetował, był również bez roboty, dzięki czemu został funkcjonalnym alkoholikiem z depresją, ostatecznie wykształcił się na księgarza, po czym został politykiem.
A my tu mamy pana Krzysia po liceum, bez roboty, który robi nam „ramy wiedzy społecznej, której centralnym punktem jest neomarksizm”. Trzeby wyjść z tego odbytu jak najprędzej bo nas fekalie zalejo.

http://www.wyszperane.info/2018/01/10/grzegorz-braun-i-krzysztof-karon-webinar-9-01-2018-dyskusja/

Wysypane jest zaraz na początku, w końcu czwartej minuty się ten dramat zaczyna. Potem nie ma co słuchać. Grzegorz Braun go podszedł po mistrzowsku i dał mu się wygadać na tyle, że jak teraz ma jakieś wątpliwości, to znaczy że z nim jest gorzej niż z Karoniem.tagi:

valser
11 stycznia 2018 22:15
117     5723    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bolek @valser
11 stycznia 2018 23:24

Popraw mnie jeśli się mylę.

Ty jesteś fanem p.Grzegorza, tzn szanujesz go itp itd.

Pan Grzegorz jeździ po Polsce z ... no właśnie brakuje mi tego właściwego określenia.

Domyślasz się może, o co chodzi w tym "projekcie"?

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 11 stycznia 2018 23:24
11 stycznia 2018 23:39

Grzegorz Braun na prosbe Gabriela Maciejewskiego wystapili razem w filmie reklamowym naszej imprezy - targow ksiazki "Rozetta" w 2016 roku. Wystapil gratis i zrobil dobra robote. Robi sensowne filmy, gada do rzeczy. Jedyne co ja mu moge zarzucic to epizod z polityka, ale tylko dlatego, ze byl nieskuteczny. 

https://www.youtube.com/watch?v=PeXYEyAsulM&t=278s

Obu Panom jestem wdzieczny i musialoby sie stac cos naprawde strasznego, zeby sie od nic odwrocil. Gdzies ok. 17 roku zycia wyroslem z fazy, wieszania plakatu Brusa Li na scianie i symulowania jego kopniec. W zwiazku z tym nie jestem niczyim fanem. O co chodzi w "tym projekcie" mussz zapytac Grzegorza Brauna. To nie moj projekt. Ja mam swoje i tylko za siebie moge odpowiadac.

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 11 stycznia 2018 23:39
11 stycznia 2018 23:50

OK. Nie drążę tematu.

Ty poznałeś go osobiście, ja tylko z tego co na youtube.

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 11 stycznia 2018 23:50
11 stycznia 2018 23:55

To jest tak, ze jak ktos sie do mnie frontem ustawia to ja to bede zawsze pamietal i jak przyjdzie chwila, ze ja jestem potrzebny to ja jestem.

Nawiaze do Karonia bo to jest pewien modelowy przyklad - jak ktos pojawia sie nagle, znikad, nic o nim nie wiadomo, gada jakies dziwne rzeczy, o ktorych nikt inny nie wspomina i do tego robi furore w internetach to znaczy, ze jest trefny. I to tyle. Kolejny dandys, ktory dzialal i chyba juz podzialal na tej samej zasadzie to jest Jablonowski/Olszanski.

zaloguj się by móc komentować


tadman @valser
12 stycznia 2018 00:14

[...] Karon sam stwierdza – „jest pasozytem”, bo od kilku lat jest na utrzymaniu rodziny. Tak to bezrobotny, o dwóch sprawnych rękach i niesprawnej głowie robi wykłady o etosie pracy, że instynkt i chciwość motywują ludzi do pracy.

Widzę tutaj podobieństwo do Kijowskiego, obaj to bezrobotne człowieki, a gadają jak najęte i mają recepty dla nas.
Okazuje się, że nawet czterominutowa cierpliwość jest wynagradzana. :)

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser
12 stycznia 2018 00:18

"Dalej Karon sam stwierdza – „jest pasozytem”, bo od kilku lat jest na utrzymaniu rodziny. Tak to bezrobotny, o dwóch sprawnych rękach i niesprawnej głowie robi wykłady o etosie pracy, że instynkt i chciwość motywują ludzi do pracy. A on – prawdziwy chrześcijanin - nie kieruje się w życiu, ani instynktem, ani chciwością, dlatego jest na utrzymaniu rodziny."

Jezeli Karon tak twierdzi to znaczy to ze ma naprawde niesprawna glowe. Co do rak nie wiem ale z glowa na pewno cos nie tak.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 12 stycznia 2018 00:18
12 stycznia 2018 01:03

To slaby i przez to przegrany facet. Bez historii, bez wynikow, za to z pretensjami do swiata. Zaryzykuje, ze rowniez nikotynista i pijak.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 01:03
12 stycznia 2018 08:37

To samo można o Tobie valserze napisać żeś pijak. Do tego "głupi" bo za ten sam alkohol tylko obcej produkcji, w fikuśnej butelce i z markową nalepką gotów jesteś zapłacić 20 razy więcej niż jest wart.

Sam jestem bezrobotny a nawet mam tzw "wilczy bilet" więc wiem co to znaczy w faszystowskim kraju gdzie zwykli pedofile i bandyci dostają pensję inspektora a nawet dyrektora MOPR-u podobnie jak dyspozycyjni wobec nich sędziowie rejonowego sądu, a o tym czy masz w mieście posadkę nawet babci klozetowej decyduje gang miejscowych UB-eków. Nie wiemy dlaczego pan Karoń nie ma pracy. Znam wielu, którzy nigdy żadnej pracy już nie dostaną w karaju zwanym Polska. Tłumaczenie Karonia, że rodzina dała mu stypendium na dokończenie i wydanie "Historii Marksizmu" jest wiarygodne dla mnie tak samo jak to że valser ma pieniądze z własnej pracy i pomysłowości a nie z posagu żony. Rodzina przecież nie musi mieć wiedzy, że praktycznie tego się nie da wydać bez posiadania swojego kapitału ani sprzedać bez własnego sklepu.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 08:37
12 stycznia 2018 09:11

Chrzanisz. Nikt mu nie ma za złe, że jest bezrobotny. Tylko, że będąc "pasożytem" uczy innych jak nim nie być. Płytki by się nauczył układać...

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 09:11
12 stycznia 2018 09:45

Widziałem ten fragment kiedy się Karoń nazwał "pasożytem". W jego filozofii pojęcie "pasożyt" jest kluczowe i żeby to zrozumieć trzeba trochę go posłuchać bez uprzedzeń. Odczytałem to "wyznanie" Karonia jako dowód dystansu do samego siebie i do tego co robi, świadczące o inteligencji i kulturze, oraz jako dużą determinację w pilnowaniu spójności głoszonych poglądów. Dlatego śmieszą mnie amatorskie próby skonstruowania na tym "pasożycie" jakichś zarzutów pod jego aderesem które by zdyskwalifikowały jego osiągnięcia. Bo przecież osiągnięcia ma większe niż większość z nas - i taka jest naga prawda. Być może lansuje go i wspiera jakaś tajna siła... ale to się szybko okaża, więc nie mam obaw i póki co nie musże się nakręcać. Na razie uznaję dzieło pana Karonia za korzystne dla dobra wspólnego Polaków i z zainteresowaniem będę się przyglądał jak to się rozwinie.

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 08:37
12 stycznia 2018 09:50

Zastanow sie teraz co powiedziales. Tlumaczenie Karonia o rodzinnym stypendium jest dla Ciebie malo wiarygodne, ale napisana z tego stypendium "Historia marksizmu" juz tak? Gadanie bezrobotnego, pozostajacego na utrzymaniu rodziny doroslego goscia o etosie pracy to nie jest kabaret, tylko horror. A jak ktos te jego beblanie traktuje powaznie to rzeczywiscie nie ma go co przekonywac, tylko trzeba leczyc.

Powiem ci tak. Ja bylem wielokrotne w sytuacji, gdzie mi sie woda z rynny lala na kolnierz i topor wisial nad glowa. Nigdy jednak nie wpadlem na to, zeby ta wode zbierac do butelek po koli, liczac, ze to zmieni moja sytuacje. Szukalem miejsc gdzie nie pada.

Wybacz, ze ci teraz cos napisze. Sytuacja w ktorej sie znajdujesz jest suma twoich wyborow, a nie tego ze sie jakies gangi na ciebie uwziely. Podobnie jest ze mna. Jestem to gdzie jestem z wyboru i jesli mi cos przestanie pasowac to odpale w miejsca gdzie mi pasuje i nie bede biadolil, ze sie na mnie ktos uwzial.

No i dzieki za ten przypis o alkoholu. Wyrzuty sumienia mi znacznie opadly.

 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 09:11
12 stycznia 2018 09:57

" Chrzanisz. Nikt mu nie ma za złe, że jest bezrobotny. "

- :) a to:

                  " I mamy sytuacje, gdzie bezrobotny lump robi karierę w internetach i wielu jego zwolennikom się wydaje, że „on

                   mądrze gada”. On biedak nie jest nawet nasłany czy finansowany przez jakieś siły tajemne. "

 

" Tylko, że będąc "pasożytem" uczy innych jak nim nie być. "

- Skoro zaznał życia wyrzutka społecznego (lumpa) i pasożyta i doszedła do tak głębokiego dystansu i samoświadomości swojej pozycji oraz roli społecznej to niewątpliwie ma najlepsze kwalifikacje żeby dawać świadectwo a nawet się doktoryzować i habilitować w tej dziedzinie :)

" Płytki by się nauczył układać... " - Broń Boże! Płytki może układać każdy głupi a książkę pt: "histria marksizmu" napisał tylko on. Chętnie ją kupię zwł jeśli będzie poprzedzona wstępem autorstwa Grzegorza Brauna albo Gabryjela Maciejewskiego :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 09:57
12 stycznia 2018 10:05

Karon to jest ten sam model co Jean-Jacques Rousseau. Facet, ktory przez wiekszosc zycia byl utrzymankiem napisal traktat o wychowaniu, ktory do dzis jest lektura na studiach pedagogicznych, a on swoje wlasne dzieci oddal do przytulku.

To jest jego sprawa jak on zarabia na zycie, z czego sie utrzymuje. Jesli innych nie okrada to ja jestem z tym OK. Natomiast jego pieprzenia nie ma zamiaru brac na powaznie bo to co on robi i to co mowi mi sie zwyczajnie nie skleja. Bubel.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 09:50
12 stycznia 2018 10:23

No cóż masz u mnie wielki plus za ten komentarz :) Spodziewałem się raczej, że mnie zakneblujesz, a potem zabetonujesz raz na zawsze za pomocą perfidnego bana jak to zrobił Krzysztof Osiejuk :) wiele miesięcy temu pozbawiając się rzeczowego i konstruktywnego krytyka swojej radosnej twórczości.

Moim zdaniem Karoń się uwiarygodnił tym występem u Brauna. Nie napisałem, że stypendium rodzinne Karonia jest dla mnie mało wiarygodne! Ale, że leganda pana Karonia jest dla mnie tak samo wiarygodna jak Valsera. A to przyznasz wielka różnica.

Przez rok "bawiłem się" w kotka i myszką z takimi co chcieli mnie leczyć Tylko interwencja Bożej Opatrzności sprawiła że tu dziś piszemy, więc jestem uczulony na argumenty medyczne w niemedycznych dyskusjach. Boje się ludzi którzy z taką łatwością kwalifikują swoich bliźnich jako głupszych od siebie.

 

" Powiem ci tak. Ja bylem wielokrotne w sytuacji, gdzie mi sie woda z rynny lala na kolnierz i topor wisial nad glowa. Nigdy jednak nie wpadlem na to, zeby ta wode zbierac do butelek po koli, liczac, ze to zmieni moja sytuacje. Szukalem miejsc gdzie nie pada. "

Skąd wiesz ze Karoń takich rzeczy nie próbował? Może też jest człowiekiem sukcesu jak Ty,  tylko z większego gówna się wydobył i teraz chec nam swoje cenne doświadczenia sprzedać po całkiem umiarkowanej cenie?

" Wybacz, ze ci teraz cos napisze. Sytuacja w ktorej sie znajdujesz jest suma twoich wyborow, a nie tego ze sie jakies gangi na ciebie uwziely. "

Wybaczam :) W pełni się nawet z Tobą zgadzam. Z jednym mały zastrzeżeniem Ja nie biadolę. Ja daję świadectwo bo te gangi rzeczywiście istnieją i rzeczywiscie się uwzięły ale nie konkretnie na mnie, tylko na ludzi o określonych cechach.

Czyli na:  1. Rodziny najlepiej wielodzietne, posiadające zdrowe ładne i dobrze ułożone dzieci w wieku do 6 lat. Najlepiej nie będące członkami lub pod ochroną kasty NKL, świeżo przesiedlone z innych środowisk, mające problemy finansowe.

2. Samotni staruszkowie posiadający ładne mieszkania i oszczędności, których rodzina jest daleko, albo słabo się interesuje ich losem.

3. Zdemoralizowana, roszczeniowa i rozpuszczona moralnie młodzież dająca się wykorzystać do złożenia fałszywego swiadectwa przeciwko własnej rodzinie.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
12 stycznia 2018 10:53

Ostatecznie licza sie wyniki, a ilosc prob. To sa stare sztuczki wytrenowane w podstawowce przy tablicy, kiedy dostajesz pale i ciagle masz cos do powiedzenia na swoje usprawiedliwienie w stylu "ale ja sie tego uczylem". Dlatego Karon jest tam gdzie jest i dolka w ktory sie sam zakopal z wyboru, dolka wlasnych - dla mnie glupich wyborow i deficytow - bedzie pouczal o etosie pracy i wciskal, ze czlowieka napedzaja instynkty i chciwosc.

Mnie juz wystarczy analizowania tych nonsensow. Ja sie napedzam zupelnie innymi tekstami i co innego mi w glowie. Karonia posluchalem, nie wiedzac kim on jest i w jaka sytuacje sie wpedzil? I te jego gadanie nie skleja sie z moim. Jest dysonans. Od tego filmu gdzie wystepuje z Braunem juz wiem dlaczego.

Taki przypis z mojego zyciorysu. To bylo lata temu, ale dalej jest aktualne - w 1989 roku wygralem swoj pierwszy medal na mistrzostwach Polski seniorow. Na nastepne jechalem jako faworyt. Wychodze do pierwszej walki, ktora przegrywam z jakims leszczem, przez decyzje sedziow. Potem sie dowiaduje, ze on na macie mial trzech kumpli. Byl tak obity, ze do nastepnej walki nie wyszedl, ale to nie byla zadna pociecha. Moglem biadolic, ze sedziowie mnie przejechali, a ja taki dobry faworyt zasluzylem na wiecej.

Postanowilem, ze nastepnym razem im pomoge w podjeciu decyzji. Tak bede trenowal, zeby wszyscy padali jak sledzie, ze o wyniku walki jak bede decydowal, a nie sedziowie przez swoje widzimisie. Jak sie podsumowalem po 23 latach wystepow na matach to wiekszosc swoich walk wygralem przez nokaut. Tam gdzie musialem liczyc na przychylnosc sedziow to zwykle szlo w druga strone.

O swoje porazki mozna miec pretensje tylko do siebie. Za malo woli, za malo dzialania, glupie decyzje, liczenie na szczescie, ze jakos to bedzie.

Z Karonia nic nie bedzie, bo on kity pociska przede wszystkim sobie, a dopiero potem calej reszczie.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @valser
12 stycznia 2018 11:01

Nieomal nieskomenowany (jakieś bąknięcie się tam jedynie odezwało) przeszedł jeden z najważniejszych komentarzy forum.

Przytoczę go z malutkim skrótem, opuszczając tylko wstęp, który z treścią komentarza i tak się nie łączy.  Trzy uzupełniające zdania, po wyrzutni, podsumowują obraz sytuacji w Polsce. Sama notka jednak jest na temat Karonia, więc po drugiej wyrzutni dam fragment, najlepiej trafiający w karonizm. Komentarze valserowskie. Czytajmy VALSERA:

 

1. Ojciec Terleckiego to byl zwykly oportunista. Co innego mowil, co innego robil i nie mial cojones, zeby sie poskladac w jedna calosc. Terleckiego syna zalatwia fakt, ze on dzisiaj jest rozprowadzajacym w polityce. Dla mnie w tej sytuacji nie ma roznicy miedzy tandemem  Maksymilian Schnepf i jego synek ambasador Ryszard Schnepf, a parka ojciec i syn Terleccy. Paleczka zostala przekazana i kolejna generacja rozpisuje scenariusze i dzieli kase.

2. Polityczne podzialy sa z natury sztuczne i pozorne. Tak jak podzial na partie Konserwatywna i partie Pracy w Anglii.  Rady sie moga zmieniac, ale to i tak nic nie zmienia. W Polsce jest tak samo. Zrobia teatr w sejmie, a potem pojda na obiad i na wodke. Tego Goliszewskiego z ekipa widzialem w 2009 roku, okolo marca-kwietnia. Moge dokladnie to sprawdzic co do dnia bo mam to w swoim diariuszu zapisane kiedy bylem w Warszawie. Nie pamietam nazwisk tych poslow. To byly mordy z drugiego szeregu, zadne glosne nazwiska, tzn. nie takie ktore codziennie sa publikowane w mediach, ale to byly osoby ktore kojarzylem skad sa.

3. Memoza internetowa to jest narzedzie tak slabe ze juz dzieci z przedszkola sie na to nie daja nabierac. Dochodzenie czy oni pracuja dla City czy dla Ruskich jest generalnie z doopy i  poza tym zupelnie nieistotne. Liczy sie cos zupelnie innego. Dwa lata minely od dobrej zmiany, a w sferze rozwiazan gospodarczych nie dzieje sie nic - zadnej obnizki podatkow, taryf celnych czy likwidacji tego czerwonego Bizancjum. Jest zitegrowany pakiet i wglad urzedu skarbowego w to ile robisz kasy. No i propaganda plus zastepcze tematy, tak jak ten Slawomir, ktorego najpierw przyjeli po dobrej znajomosci do szkoly teatralnej, a potem zrobili normalnego Polaka. Co to jest za poziom to bylo widac na Sylwestra. To jest ten sam poziom co Schnepf, ambasador co wyglada jak lump i nie potrafi sie uczesac i ogolic, albo Terlecki, ktory tez ucieka przed fryzjerem. Slabizna, fajansiarstwo i uzurpacja po calosci, pasnik zrobiony na budzetowych pieniadzach i jakies nostalgie zeby innym pisac scenariusze na zyciorys. (...) 

Kurski jest w telewizji, a Terlecki w Sejmie plus [jeszcze] Morawiecki jako premier. Bo oni sa dookoptowani na tej samej zasadzie. Oni moga dobrze wygladac na tle Ryska Petru i Schetyny, ale generalnie to jest taka nedza i zenada jak ten Slawomir. (...)

Karoń cisnie caly czas neomarskizm z manifestem z Ventotene, a to jest mniej wiecej tak, jakby cisnal tezy Lutra, przybite do drzwi kosciola w Wittenberdze. To jest tylko propaganda, ktora przykrywa to, co zwykle - masowy, zorganizowany rabunek. Jak sie bedzie na tym trzymac wzrok, to po prostu z kieszeni bedzie ubywac.

 

Słusznie, słusznie, po trzykroć słuszność ma VALSER. Kto się oddaje w opiekę takim koryciarzom, lub w nich nadzieje pokłada, ten pomylił porządki.

Zebrałem trzy komentarze VALSERA w jednym miejscu, aby podkreślić, jaką klasę reprezentują. Ktoś powie lekce sobie ważąc "to i tak widać". Sądzę że tych, którzy myślą z nas najtrafniejsze wyciągając przy tym wnioski, można i należy zwłaszcza wtedy podkreślić, gdy kakofonia tych lekceważących zatapia te syntetyczne przemyślenia.

VALSER, powodzenia.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 10:53
12 stycznia 2018 11:11

Mam w nosie deficyty i głupie czy mądre wybory dokonywane w prywatnym życiu przez pana Karonia. Nic o nich nie wiem i mało mnie one interesują. Po owocach ich poznacie, mówi mój mistrz więc staram się ludzi oceniać po owocach. Historia Marksizmu w formie jaką sobie wymyślił Karoń będzie cennym owocem, posiadającym wiele wartości odżywczych. Wiem to bo widziałem sporo jego filmów na YT. Czekam więc na to dzieło niecierpliwie. Cennym owocem jest też kampania uświadamiająca społeczeństwo jaką KK przeprowadził w mediach na temat neomarksizmu i zagrożeń jakie niesie dla naszego bezpieczeństwa i jakości życia. Świetnie ona uzupełnia to czego uczy ksiądz prof Tadeusz Guz, Grzegorz Braun, Coryllus...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 09:57
12 stycznia 2018 11:40

Książkę o historii marksizmu i ja mogę napisać. Ale wolałbym, żeby napisał ją ktoś, kto się tym od wielu lat zajmuje i ma na to jakieś dowody materialne. 

Pławiąc się w częściowej anonimowości, możemy jednak powiedzieć, że osiągnięcia p.Krzysztofa większości z nas nie imponują. Nurzanie się w nędzy i upadku nijak nie daje mądrości, wręcz przeciwnie, zazwyczaj trwale uszkadza mózg. Jedyne, zatem co mogło by do mnie przemówić to mądre wypowiedzi rzeczonego. 

Układać plytki dobrze, to jest poważna, konkretna umiejętność. Znacznie większa niż napisanie książki o marksizmie w czasach googla i wikipedii.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 11:40
12 stycznia 2018 12:07

" Układać plytki dobrze, to jest poważna, konkretna umiejętność. Znacznie większa niż napisanie książki o marksizmie w czasach googla i wikipedii. " - rozumiem że mówisz to na podstawie osobistej praktyki?

" Książkę o historii marksizmu i ja mogę napisać. Ale wolałbym, żeby napisał ją ktoś, kto się tym od wielu lat zajmuje i ma na to jakieś dowody materialne." - napisz... Z pewnością brakuje takiej pozycji na rynku więc jeśli tylko upilnujesz jakości zagwarantuje Ci to sukces finasowy i wizerunkowy. Ale jak by nie patrzeć Krzysztof Karoń dostrzegł ten brak na rynku treści jako pierwszy :)

" Nurzanie się w nędzy i upadku nijak nie daje mądrości, wręcz przeciwnie, zazwyczaj trwale uszkadza mózg. " - widzę że wiesz więcej odemnie zarówno na temat biografii pana Karonia jak i uszkodzeń mózgu. Chętnie poznam Twoje źródła.

" Jedyne, zatem co mogło by do mnie przemówić to mądre wypowiedzi rzeczonego.  " - Jego wypowiedzi są całkiem rzeczowe a nawet skłonny jestm uznac je za mądre :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 11:11
12 stycznia 2018 12:22

Widze, ze te ewidentne bzdury o etosie pracy pomijasz, albo rzeczywiscie uwazasz, ze sila motywujaca czlowieka do dzialania sa instynkty i chciwosc. To co robi Karon we wlasnej osobie przeczy temu co glosi. To sie po angielsku nazywa "lack of integrity".

Abstrahuje od tego, ze gdybym potraktowal na serio te pierdy, to musialbym skonstatowac chyba, ze nie jestem czlowiekiem, bo mnie cos innego napedza. Np. zdrowy rozsadek i ograniczenie przychodow do konkretnego pulapu, ktory tak zeby spedzac wiecej czasu np. na zbijaniu bonkow niz w robocie.  Takie przeciwienstwo protestanckiej etyki pracy, chodzi o to, zeby nie dac sobie szansy na zbawienie przez prace. Nie wiem czy chwytasz o co mi chodzi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Integrity

Chcialem rowniez zwrocic uwage, ze w polskiej wikipedii nie ma tego hasla.

Ja jestem mocno zafiksowany na tym, zeby to co myslisz, bylo tym co mowisz, a to co mowisz, zeby bylo tym co robisz. To sie musi zgadzac. Inaczej wychodza takie bluki jak np. u politykow, ze nagminne i standardowe jest u nich to, ze co innego mysla, co innego mowia i co innego robia. Rozmowy u Sowy to namacalne powierdzenie tego faktu. Ja sie oczywiscie specjalnie tym nie oburzam i nie przejmuje, dopoki nie musze dilowac z rezultatami tych idiotyzmow. Nie musze tez przezywac rozczarowan czy sie wsciekac, bo to jest tak, jakby sie denerwowac, ze deszcz pada. Trzeba wziac gumowce i parasol i jest po klopocie.

Generalnie ksiazke o marksizmie napisal juz Leszek Kolakowski - Glowne nurty marksizmu. Ciezko to bedzie przebic, bedac zaledwie po liceum i siedzac przed komputerem. Polecam rowniez prace o. Jozefa Marii Bochenskiego - Filozofia Bolszewizmu.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 12:22
12 stycznia 2018 12:47

Nie czuję się na siłach żeby się odnieść do twierdzenia, że Kołakowski i Boheński raz na zawsze wyczerpują i zamykają temat neomarksizmu i zagrożeń jakie niesie dla naszej egystencji...

Pewnie zabanowany wczoraj Stachura mógłby się do tego jakoś odnieść i coś wnieśc wartościowego, ale niestety porywczość parasola nam odebrała możliwośc tego sprawdzenia. No ale fakt że zaczął tym mieczem wojować jako pierwszy :)

Dlatego właśnie brzydzę się tego rodzaju tanią przemocą i ubolewam że jestem na tym forum w tej kwestii w mniejszości.

 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 12:22
12 stycznia 2018 12:58

" Widze, ze te ewidentne bzdury o etosie pracy pomijasz, albo rzeczywiscie uwazasz, ze sila motywujaca czlowieka do dzialania sa instynkty i chciwosc. To co robi Karon we wlasnej osobie przeczy temu co glosi. " - skoro już na wejściu uważasz coś za bzdury to po co o bzdurach dyskutować? Ja katolickiego etosu pracy KEP nie uważam za bzdurę. Kiedyś Stanisław Michalkiewicz powiedział, że nie istnieje Społeczna Nauka Kościoła bo to nie jest żadna nauka która by była spójna logicznie i weryfikowalna w sposób powtarzalny. Myślę że jednak jest to nauka a katolicki etos pracy to praktyczne narzędzie które zaistniało w świecie realnym i spowodowało określone skutki. Dobre skutki dla ludzi Myślę że KEP jest jedyną deską ratunku dzięki której były marksista Karoń był w stanie przezwyciężyć marksizm i odnaleźć drogę do Boga. A ty go chcesz wtrącić z powrotem do piekła neomarksistowskiego nihilizmu. Nie mogę na to patrzeć :)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 12:47
12 stycznia 2018 13:00

Sam pogląd, że domorosły myśliciel mógł by cos wnieść do myśli Bocheńskiego jest oburzajacy. Natomiast, bazując na Bocheńskim można oczywiście, mieć jakieś wartościowe przemyślenia. Ale właśnie bazując, a nie swobodnie interpretując wyrwane z kontekstu cytaty.

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 12:47
12 stycznia 2018 13:02

Stachura, Karon to sa smieci. Wiedza bezuzyteczna, ktora do niczego sensownego nie prowadzi. To droga na manowce i w maliny. A my tutaj nie mamy czasu dyskutowac w kolko nonsensow i studiowac spam. Spam po jednym obrzucie oka jest do kosza. Widze, ze masz z tym problem. Ja nie mam i wiekszosc ludzi tutaj przychodzacych tez nie ma. Wez ilka glebokich oddechow i to przemysl.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 13:00
12 stycznia 2018 13:05

" Sam pogląd, że domorosły myśliciel mógł by cos wnieść " - Nie ma innych myślicieli :) Wszyscy są domorośli, włącznie z Boheńskim. Z wyjątkiem Diogenesa z Synopy który był bezdomnym :)

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 13:02
12 stycznia 2018 13:14

Nie zgadzam się z Tobą. Nie przedstawiłes żadnych poza emocjonalnymi dowodów na swoje twierdzenia. Karoń przedstawił opis sytuacji zgodny z obserwowaną reczywistością. Pokazał nam swoje narzędzia którymi tego dokonał, zdiagnozował najważniejsze bolączki i problemy jakie nas już dotykają bądź dotkną w najbliższej przyszłości. Zaproponował konkretne lekarstwo, które może nie wyleczy choroby ale ma przynajmniej szansę zmniejszyć śmiertelność. To na prawdę dużo jak na początek.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:14
12 stycznia 2018 13:20

Nie zrobił nic z tych rzeczy. Przeczytaj najpierw Bocheńskiego.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 13:20
12 stycznia 2018 13:27

Co ma Bocheński do wiatraka?

Obejrzyj filmy Karonia na YT to może zauważysz że zrobił

" przedstawił opis sytuacji zgodny z obserwowaną reczywistością. Pokazał nam swoje narzędzia którymi tego dokonał, zdiagnozował najważniejsze bolączki i problemy jakie nas już dotykają bądź dotkną w najbliższej przyszłości. Zaproponował konkretne lekarstwo, które może nie wyleczy choroby ale ma przynajmniej szansę zmniejszyć śmiertelność. "

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:27
12 stycznia 2018 13:36

Przeczytaj Bocheńskiego. Przestaniesz się ekscytować Karoniem.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 13:36
12 stycznia 2018 13:46

Może ty go najpierw przeczytaj? Nie ekscytuję się Karoniem tylko jestem zdumiony formą i poziomem "polemik" niektórych polemistów. Zagrywki poniżej pasa, polemiki z zabanowanymi interlokutorami, zwykłe kłamstwa, wycieczki osobiste, argumenty ad personam w merytorycznej dyskusji... itd. Po prostu włos się na głowie jeży!!!

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 12:58
12 stycznia 2018 13:46

Czyli co? Tobie ten "etos pracy" w wydaniu Karonia sie zgadza? Bo nie rozumiem?

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:27
12 stycznia 2018 13:50

Z Karoniem jest tak, ze on jest jak male dziecko. Siedzi w domu przed kompem, a rodzina daje mu jest, zeby on mogl zadanie domowe w koncu odrobic, to dostanie w koncu piatke. Dajmy juz spokoj. To sa nonsensy, ktorych nie da sie nikomu sprzedac. Czy ty myslisz, ze jak on skonczy ta ksiazke o marksizmie i ja wydrukuje to ona mu sie sprzeda? No chyba ze zaniesie ja do Wydawnictwa Literackiego, ci wystapia o dotacje z Ministerstwa Kultury i wtedy to jakos pojdzie.

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:46
12 stycznia 2018 13:52

Ja Karonia mam odfajkowanego na amen w pazdzierniku 2017. Nie ma sensu do tego wracac. Koncze produkcje w tym watku.

http://valser.szkolanawigatorow.pl/krzysztof-karon-czyli-aktualizowana-wersja-olszanskiego-20

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 13:46
12 stycznia 2018 13:57

Mi się zgadza "etos pracy" tak jak ja go rozumiem. Zakładam że Karoń rozumie go mniej więcej tak jak ja, ale tego do końca nie wiem bo definicji ścisłej tego pojęcia jeszcze nie opublikował.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 13:50
12 stycznia 2018 13:59

No nie da się sprzedać :( Bez względu na jakość. Karoń to nie Coryllus, nawet na wydrukowanie zapewne zabraknie mu kasy.

Ale Ty byś dał radę i jeszcze na tym zarobił :)

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @valser 12 stycznia 2018 13:02
12 stycznia 2018 14:04

Chyba przesadnie ekscytujesz się brakiem jasnej odpowiedzi z czego p. Karoń żyje. MOże nie chce ujawniać tak po prostu, skąd ma środki. Nie sądzę by rzutowało to negatywnie, bo nie mógłby jeździć po seminariach duchownych i tam swoje opowiadać. Już ktoś z publiki go trochę sprawdził i wyszukano, że jest autorem Krzysztof Karoń Techniki druku i komputer.

zaloguj się by móc komentować

valser @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:59
12 stycznia 2018 14:15

Jest taka ksiazka japonskiego szermierza Miyamoto Musashi "The Book of five rings". On tam podaje takie zalecenie - "Do not engage in useless activity". Jak ktos sie cwiczy w sprawach powaznych, ktore decyduja o tym czy bedzie czy nie bedzie - tak jak prawdziwa, a nie sportowa szermierka, to nie ma czasu na bullshit, bo to moze kosztowac zycie. Ja mam to w glowie caly czas. Karon niestety jest w sytuacji stypendysty i to ryzyko jest mu obce wiec nie ma o czym gadac.

Ja zyje w innej bajce, gdzie rzeczy dzieja sie naprawde i zle decyzje trzeba oplacic gotowka, albo zdrowiem. Albo jedno i drugie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:46
12 stycznia 2018 14:16

Jakbym nie przeczytał, to bym nie polecał.

Karoń jest słaby, po prostu. Szkoda na to czasu. Jest mnóstwo bardziej wartościowych rzeczy do przeczytania, jeśli interesujesz się marksizmem. A jeśli szukasz życiowej mądrości to wystarczy PŚ.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 14:16
12 stycznia 2018 14:33

Może i jest słaby... Ale jest. Bocheńskiego nie ma. Kołakowskiego z resztą też :) Czyżby tak działało prawo Kopernika-Greshama?

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser
12 stycznia 2018 14:44

Oni dwaj nawet w grobie są lepszym materiałem ba guru niż Karoń.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 12 stycznia 2018 14:44
12 stycznia 2018 14:47

sw. Benedykta i sw. Tomasza tez nie ma. Karon jest. Dobra. Pora zrobic cos w realnym swiecie, choc wlasciwie to moglbym sie juz dzis nie ruszac.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 stycznia 2018 14:44
12 stycznia 2018 14:50

Chyba się źle zrozumieliśmy Pisałem o (nie)obecności w obiegu publicznym treści

Twoje wartościowanie jest dla mnie błędem w sztuce dowodzenia czyli słabością

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @valser 12 stycznia 2018 14:47
12 stycznia 2018 14:53

Zacznijcie z Grzeraltsem krucjatę na YT na rzecz przywrócenia Benedykta, Tomasza i Bocheńskiego z Kółakowskim. Życzę sukcesów porównywalnych z Karoniem

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @valser
12 stycznia 2018 15:12

Re. Karoń, który potrafi mówić (bez przerwy na wdech, lub wydech)

Pasożyt (na utrzymaniu rodziny) - Mówiło się o takich Bożydar

Formalne wykształcenie - Przeciętny amerkański preacher nie ma formalnego wykształcenia (najwyżej college), ale gadać potrafi, bowiem o to chodzi

Moje 'wrażenia' - K przypomina mi wykładowcę - miły, likeable facet  -ekonomii politycznej przedsiębiorstw, który był na etacie komitetu wojewódzkiego, a na (mojej) uczelni, wykładami głupot, dorabiał sobie na wódkę i papierosy z komisu lub peweksu

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 14:53
12 stycznia 2018 16:14

Nie sukcesem na YT mądrość się mierzy.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 12 stycznia 2018 16:14
12 stycznia 2018 17:23

Sorry. Zaproponowałem YT bo sądziłem w swej naiwności że do TVN-u i TVP wstępu nie macie, własnego wydawnictwa też nie macie, o katedrach uniwersyteckich już nawet nie wspominając.

zaloguj się by móc komentować


Aquilamagna @valser
13 stycznia 2018 09:28

Siedzę przy laptopie w takiej czytelnio-kawiarence w Galerii Bronowickiej w Krakowie. Podchodzi facet 40-50 lat, żeby pożyczyć ładowarkę do telefonu. Coś tam grzecznościowo zagaduje. Po pewnym czasie przychodzi oddać i na pożegnanie odwraca się jeszcze i rzecze tak: "Polecam Krzysztofa Karonia, proszę sobie obejrzeć na YT. Takie ciekawe, inne spojrzenie na historię..."

Nie powiem, zdziwiłem się. Może jednak on tę książkę sprzeda mimo swoich deficytów.

(Mogłem odpowiedzieć, że polecam G. Maciejewskiego, ale w zaskoczeniu zabrakło mi refleksu...)

zaloguj się by móc komentować

DarekBema @valser
13 stycznia 2018 19:41

Nie znam Karonia, sluchalem tylko fragment jego rozmowy,wywiadu z "kimś tam", podczucił mi link syn, ciekaw mojej opinii.Opinii nie mam, bo na podstawie malutkiego fragmentu nigdy bym sie nie podjął oceny wiekszej całosci.jaka by ona nie była.Natomiast podzielic musze poglady Godnego Ojca, ze trudno deprecjonowac  czyjes poglady m.innymi  na podstawie tego, że ktoś przyznaje sie,. ze jest bezrobotnym {pasozytem} , czy dlatego, ze ma glos nalogowego palacza itp.Argument o braku wyztalcenia jest ...wg mnie kiepskim argumentem, znam wielu niewyksztalconych myslacych i znajacych sie na danej rzeczy lepiej, niż niejden pan z tytułem.Historia nauki zna wiele "przyapadkow", gdzie wlasnie "domorosly"  majsterklepka odkrył czy stworzył  coś, czego nie "potrafili" akademicy, ot chociazby zwykly wąż ogrodowy "przysposobiony" do bycia zaczynem opony itd..A nazwanie kogoś śmieciem niesie w sobie cechy emocjonalnej pychy i arogancji, ot takie ustawianie siebie na wyzszym szczebelku "wlasnej drabinki hierarchii".Jesli nie lubie pewnych potraw, staram sie ich unikac i nie jadac, a nie twierdzic , ze sa niesmaczne,niestrawne czy malo wartosciowe z punktu widzenia dietetyki."Niegrożny jest piorun, co tylko świeci,grozniejszy,ten niewidoczny, gdy z nim moc nadleci"

zaloguj się by móc komentować

szafran @DarekBema 13 stycznia 2018 19:41
14 stycznia 2018 10:30

A tymczasem "bezrobotnego śmiecia" można będzie podziwiać na żywo i w kolorze:

https://www.youtube.com/setkatv/live

20.01.2018 godz. 16.00 Wrocław ul. Borowska 174 w rotundzie Kościoła św. Franciszka z Asyżu

Raj czy piekło? Ks. prof. T. Guz i K. Karoń

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @szafran 14 stycznia 2018 10:30
14 stycznia 2018 18:40

Ciekaw jestem, kto za tym projektem stoi? Jonny Daniels?

zaloguj się by móc komentować

valser @DarekBema 13 stycznia 2018 19:41
14 stycznia 2018 18:43

Mnie on juz tylko smieszy. Facet bedacy na utrzymaniu rodziny probuje cos pouczac o etosie pracy. Reszte mozna sobie najzwyczajniej pominac. Trageda jest, ze on z tymi glupotami startuje do normanych, zdrowych ludzi, a ludzie to lykaja jak pelikany. Zapewne "w tym cos jest".

zaloguj się by móc komentować

szafran @Grzeralts 14 stycznia 2018 18:40
15 stycznia 2018 09:02

Dorobek jaki mają prof. Guz i twórca portalu http://historiasztuki.com.pl/

za tym stoi.

zaloguj się by móc komentowaćvalser @valser
15 stycznia 2018 16:18

Na kawie czy na flaszce? Oni pieprza jakby juz byli przy trzeciej.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @valser
15 stycznia 2018 16:49

Wyświetliło mi że -o dziwo- nadal tu komentują, więc przekleję część mojego komentarza z innej dyskusji, aby zamknąć temat.

1-Otwieram google. Wpisuję "Krzysztof Karoń". Pierwsza, druga strona to bieżące występy. Na trzeciej jest http://www.akademia-wiedzy.eu/Archiwum/Poligrafia/Akademia-Zarzadzania-Barwa-9.-Konferencja/Prelegenci/Krzysztof-Karon  Faktycznie na stronie Karonia jest też filmik o barwie, zatem facet ma czy miał coś wspólnego z poligrafią, drukiem.

2-Wpisuję w google "Karoń druk" . na pierwszej pozycji wyskakuje książka z olx - techniki druku i komputer ! Na drugiej stronie http://druk.info.pl/firmy/karon-lettero.html 

3-Bingo wchodzę! https://www.lettero.com.pl/

4- No i pasuje! Tomaszów Mazowiecki (o czym mówił w webinarze z Braunem), color, poligrafia, Karoń, występy na targach, sponsorowanie festiwalu jazzowego, lista referencji taka, że nie trzeba się "martwić" jak biedny Krzysiu się utrzyma i czy będzie kto miał mu wydać książkę.

Podsumowanie: punkty od 1 do 4 zajęły mi, internetowemu prawie-analfabecie, trzy minuty.

TRZY MINUTY panie valser.

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
15 stycznia 2018 17:30

Ja zostalem zablokowany przez autora notki wiec nie komentuje pod nia.

Znalazl pan fundatora stypendium Krzysztofa Karonia, co rzeczywiscie trudne nie bylo. Byc moze nawet znalazl Pan wydawce jego ksiazki, jak on juz skonczy ja pisac. Firma z pewnoscia ma kontakty w branzy poligraficznej i byc moze to sie przelozy na dystrybucje. Zobaczymy u kogo ksiazka sie pojawi w sprzedazy.

To sa wszystko jednak sa sprawy malo istotne.

zaloguj się by móc komentować

szafran @valser 15 stycznia 2018 17:30
15 stycznia 2018 18:25

Był taki wydawca (obecnie bezrobotny), wydał 2 ksiązki K Karonia, może on. Facet prowadził wiele lat agencję reklamową.

https://e-isbn.pl/IsbnWeb/start/publisher.html?publisherId=1000010591

A tak wogóle to artysta fotografik.

zaloguj się by móc komentować

valser @szafran 15 stycznia 2018 18:25
15 stycznia 2018 18:37

Karon jako autor i wydawca nie funkcjonuje. Nie ma zadnych publikacji. On funkcjonuje jako internetowa gadula w zakresie wiedzy bezuzytecznej.

 

zaloguj się by móc komentować


Aquilamagna @szafran 15 stycznia 2018 19:44
15 stycznia 2018 19:57

Nie umie Pan używać Googla, niech Pan nie zamydla.

zaloguj się by móc komentować

valser @szafran 15 stycznia 2018 19:44
15 stycznia 2018 20:25

daj pan jakis tytul co Karon napisal, gdzie go mozna kupic i skoncz juz pan rznac glupa.

zaloguj się by móc komentować

szafran @valser
15 stycznia 2018 21:10

Pocieszny z pana człowiek.

zaloguj się by móc komentować

valser @szafran 15 stycznia 2018 21:10
15 stycznia 2018 21:22

Tez tak mysle. Mamy w takim razie moje przymioty omowione i mozemy sie juz skupic na konkreatach. Te akurat juz padly, ale jak ktos zyje formatowany przez nieuzytki, mglawice nieokreslonosci i brak wymiernych rezultatow to nie zlapie kontekstu.

zaloguj się by móc komentować

szafran @valser 15 stycznia 2018 21:22
15 stycznia 2018 21:49

Gdybym ja potrafił łapać kontekst jak n.p. Grzeralts,

też bym miał wymierne rezultaty a nie po nocy kopał się z koniem.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser
15 stycznia 2018 22:01

Skoro zostałem wywołany...

Ok, Valser ma specyficzny sposób wyrażania opinii. Ale dyskutowanie, kto ile wydał książek o poligrafii i jakie regały produkuje nijak nie zbliża nas do konkluzji, jakie ten ktoś ma pojęcie o marksizmie.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 15 stycznia 2018 22:01
15 stycznia 2018 22:23

Przeciez to wyszlo jak na dloni wlasciwie w kazdym jego wystapieniu, a ta masakra w ktora Grzegorz Braun go wpuscil zalatwia temat do konca. To jest wiedza bezuzyteczna wymieszana z idiotyzmamy typu, ze motywacja czlowieka do pracy jest instynkt i chciwosc. I pisze to facet, ktory jest na utrzymaniu rodziny, do czego sam sie przyznaje. Ergo - sam przeczy temu co twierdzi.  Ja juz nie chce sie wdawac w szczegolowe analizy dot. instynktow czlowieka bo to sa kwestie tak wielce umowne, ze mozna je przy flaszce z przymruzeniem oka ogarnac. Czlowiek, ktory tworzy kulture, a tworzy ja zawsze, bo inaczej przestaje byc czlowiekiem, to przestal byc zwierzeciem. I to jest wlasciwie koniec konkluzji o instynktach. Karon ma tez potezne braki w wyksztalceniu ogolnym i to co pare minut wychodzi z jego opowiesci, ktore on maskuje dygresjami i zamykaniem watkow o ktorych nie ma pojecia, tlumaczac to brakiem czasu i kierujac uwage na rzeczy nieistotne i bez sensu.

jesli sila napedowa do pracy sa instynkty do moze omowimy przypadek np. Kazimiery Szczuki i Roberta Biedronia np. w kontekscie instynktow macierzynskich. Ja wiem, ze kazde durenstwo da sie uzasadnic, ale czy koniecznie trzeba brac w tym udzial? Dla mnie rozwazania o marksizmie sa jalowe i prowadza donikad. To jst wlasnie wiedza bezuzyteczna.

Karon nic nie odkrywa. On miesza w glowach tak samo jak Jablonowski, a ludzie sie daja na te idiotyzmy nabierac. Szkoda gadac.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @Grzeralts 15 stycznia 2018 22:01
16 stycznia 2018 00:11

1- Fakt, iż w 3 minuty można było znaleźć zarys historii "człowieka znikąd" zbliża nas do konkluzji o tym, jaki komentujący (większość) mają stosunek do poszukiwania czy też "kursu na prawdę".

2- Jakie ten ktoś ma pojęcie o marksizmie to mozna sprawdzić na jego stronach  www.wiedzaspoleczna.pl  http://www.historiasztuki.com.pl/#

3- O ile o poglądach tego pana można dyskutować, to o jego wiedzy i erudycji ww strony mówią co nieco. A przynajmniej tyle, by pan Braun sugerował mu współtworzenie szkoły, a pan Korwin-Mikke stwierdził że "to człowiek genialny". Obaj przy tym polemizowali z niektórymi jego poglądami. Oczywiście jak kto ma alergię na solidną, żmudną analizę to się dyspensuje "ruskimi agentami"itp

 

zaloguj się by móc komentować

valser @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 00:11
16 stycznia 2018 00:46

Daj pan spokoj. On leci te swoje wyklady internetowe z promptera, ale jak to ma powtorzyc na zywo sie zawiesza i nie pamieta prostych faktow. To nie jest zadna erudycja tylko bigos, tak jak ten zbior paradoksow o etosie pracy. Slabizna.

jesli chodzi o szczegoly biograficzne p. Karonia to dalej wiadomo bardzo niewiele. Kiedy sie urodzil, jakie szkoly konczyl, gdzie pracowal, z kim. On sie pojawil nagle i znikad. Jak ktos chce byc osoba publiczna to powinien byc transparentny. Mnie ta rekonstrukcja marksizmu nie interesuje. To nie jest zadna analiza, to zbior paradoksow i memow. Stary, odgrzany bigos.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 00:11
16 stycznia 2018 06:12

Nic nie poradzę na miłość. Niemniej jednak wrócę do starej propozycji, żeby najpierw poczytać np. O.Bocheńskiego, a dopiero potem posłuchać Karonia (jeśli się jeszcze będzie miało ochotę). 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 15 stycznia 2018 22:23
16 stycznia 2018 06:12

I to miesza w głowach pod konkretną tezę. 

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @Grzeralts 16 stycznia 2018 06:12
16 stycznia 2018 10:51

- Panie profesorze, o tu , od 320 do 380 strony jest wytłumaczone w którym miejscu popełniamy błąd...o

- No dobra, proszę pokazać... Ee... przeglądnąłem... No tak, nie znam autora... teza z góry założona... Rozumiem, że jest pan zafascynowany, niemniej polecam Newtona.

- To ja zostawię panu...

- Nie, dziękuję, no nie... Wie pan to ja nauczam w tej szkole...

zaloguj się by móc komentować

valser @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 10:51
16 stycznia 2018 11:08

Jasne, nie ma to jak wyklad o marksizmie z promptera. To wlasciwie wszystko wyjasnia.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 10:51
16 stycznia 2018 11:10

Zanim skapituluję. Trzeba trochę poczytać, m.in. Bocheńskiego, ale także neotomistów, w tym JPII żeby umieć rozpoznać w krytyce marksizmu (neo)marksizm. To, co słyszymy jest klasycznym "socjalizm tak, wypaczenia nie". Nie mam jednak ochoty drugi raz słuchać tych męczących wykładów, tylko po to, żeby pokazać konkretne przykłady. Sami sobie znajdźcie.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @Grzeralts 16 stycznia 2018 11:10
16 stycznia 2018 11:37

Wygrałeś.

Ja o koronie królów, a ty że Jasienica lepszy. Nie ważne, że z tysięcy oglądaczy ktoś sięgnie po tom. Powinni iść do piwnicy poszukać i odkurzyć, bo jeszcze uwierzą że dziurki na guziki były obrabiane owerlokiem.

Jak mówią na polu- twardszy hełm wygrywa.

zaloguj się by móc komentować

valser @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 11:37
16 stycznia 2018 11:58

BUAHAHA!!! Korona Krolow? Jak najbardziej na temat... Moze Karon ma cos w tym temacie do powiedzenia. Musi tylko tekst na prompterze podmienic. Daj juz pan spokoj.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 11:37
16 stycznia 2018 13:07

Nie. To jest niebezpieczne. Zwyczajnie. Z tego gadania nie wynika wprost, jaką ideologię chcą nam sprzedać. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 16 stycznia 2018 13:07
16 stycznia 2018 13:23

Wrecz przeciwnie. Mamy sie przejac tekstami goscia, ktory robi to w ramach walki z nuda, bo zwyczajnie nie chce sie wziac do roboty. Faceta, ktoremu na stare lata przyszlo do glowy edukowac ludzi z promptera. Karon nic nie rozumie, a o tym mowi sytuacja w ktorej sie znalazl i od dluzszego czasu nie potrafi sie z niej wydobyc. Za nim musi stac ekipa, ktora go lansuje i zalatwia te jego pogawedki w roznych miejscach. To jest dla mnie jasne.

zaloguj się by móc komentować


wronski111 @valser
16 stycznia 2018 17:52

Taaa.... parafrazując słynną kwestię z "Ojca Chrzestnego" - kto pierwszy wspomni o Spinellim ten zdrajca 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 12 stycznia 2018 11:40
16 stycznia 2018 17:58

No to niech Pan napiszę tę książkę o marksizmie...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 12 stycznia 2018 13:02
16 stycznia 2018 18:00

No tak. "wiedza bezużyteczna", a opanowała niemalże cały świat buałego człowieka.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:05
16 stycznia 2018 18:01

Bingo z Diogenesem... że bezdomny. Tutaj mamy za to samych ludzi rozumnych, którzy wszystko wiedzą... Zaczynając od Webera, a na Marksie kończąc... O katechizmie nie wspominając!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 12 stycznia 2018 13:36
16 stycznia 2018 18:02

Chyba tu nie chodzi o ekscytację, tylko o PRAWDĘ i FAKTY...?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Godny-Ojciec 12 stycznia 2018 13:46
16 stycznia 2018 18:04

"Zagrywki poniżej pasa, polemiki z zabanowanymi interlokutorami, zwykłe kłamstwa, wycieczki osobiste, argumenty ad personam w merytorycznej dyskusji"

To niestety norma w tutejszej Szkole...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 17:58
16 stycznia 2018 18:19

A po co? Jest mnóstwo książek o marksizmie. Niektóre świetne.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 18:02
16 stycznia 2018 18:21

Karoń przedstawia opinie, nie fakty. A czy to prawda, czy nie przeciętny słuchacz nie jest w stanie ocenić. 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 14 stycznia 2018 18:43
16 stycznia 2018 19:32

Wysłuchał Pan całość ?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 16 stycznia 2018 18:19
16 stycznia 2018 19:36

To po co Pan "chlapie" bez sensu: "Książkę o historii marksizmu i ja mogę napisać"?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 16 stycznia 2018 18:21
16 stycznia 2018 19:38

Ta jakie fakty sa na temat twórczosci Webera lub myśli Marksa?

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @Grzeralts 16 stycznia 2018 18:21
16 stycznia 2018 19:39

Czy marksizm(neo) umarł?

Kto go ostatnio widział? Bocheński?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 19:36
16 stycznia 2018 19:40

Bo każdy może. Pytanie, czy będzie dobra. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 19:38
16 stycznia 2018 19:43

Takie, że one obie istnieją. 

Tu nie chodzi o to, co i jak mówi K.Karoń (choć mówi akurat strasznie), ale po co. Ponieważ na pierwszy rzut oka nie wiadomo po co, bo nic z tego nie wynika (Coryllus, jakby nie patrzeć, jednak żyje z upubliczniania swoich przemyśleń) to należy domniemywać, że służy to czyimś interesom.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 19:38
16 stycznia 2018 19:45

Takie, że one obie istnieją. 

Tu nie chodzi o to, co i jak mówi K.Karoń (choć mówi akurat strasznie), ale po co. Ponieważ na pierwszy rzut oka nie wiadomo po co, bo nic z tego nie wynika (Coryllus, jakby nie patrzeć, jednak żyje z upubliczniania swoich przemyśleń) to należy domniemywać, że służy to czyimś interesom.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 19:38
16 stycznia 2018 19:45

Takie, że one obie istnieją. 

Tu nie chodzi o to, co i jak mówi K.Karoń (choć mówi akurat strasznie), ale po co. Ponieważ na pierwszy rzut oka nie wiadomo po co, bo nic z tego nie wynika (Coryllus, jakby nie patrzeć, jednak żyje z upubliczniania swoich przemyśleń) to należy domniemywać, że służy to czyimś interesom.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 19:39
16 stycznia 2018 19:48

Nie umarł. Ma się świetnie. Ale nie trzeba Karonia, żeby to wiedzieć, a i nic z upowszechniania tej wiedzy praktycznego nie wynika. 

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @Grzeralts 16 stycznia 2018 19:45
16 stycznia 2018 19:48

Przepraszam za obcesowość, nie znam Pana, czy żyje Pan z upubliczniania swoich przemyśleń, bo na pierwszy rzut oka nic z tego nie wynika, domniemam więc...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 19:48
16 stycznia 2018 19:51

Nie. Żyję z czegoś innego. Ale nie robię z siebie guru.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @Grzeralts 16 stycznia 2018 19:51
16 stycznia 2018 19:57

Ja też żyję z czegoś innego. Obalenie guru jest proste jak pokonanie maratończyka. Wystarczy go dogonić a potem wyprzedzić.  Molon labe.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @sacco-di-schola 16 stycznia 2018 19:57
16 stycznia 2018 20:04

Ok, pas. Słuchajcie sobie Karonia i wyciągajcie wnioski. Ale jak już pójdziecie z dzidami na tych wrednych protestantów, nie oczekujcie po powrocie litości i zrozumienia. 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 16 stycznia 2018 19:45
16 stycznia 2018 20:10

Po to, żeby był Pan lepiej zorientowany. A czy on "służy" to jest Pańska opinia...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 16 stycznia 2018 19:45
16 stycznia 2018 20:12

Czy pisanie trzy razy ma na celu udowodnienie jakiś wyższych racji ?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 16 stycznia 2018 19:40
16 stycznia 2018 20:13

Rzoumiem, że Panu już wie, że będzie kiepska...

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @Grzeralts 16 stycznia 2018 20:04
16 stycznia 2018 20:14

OK. Rozumiem, że ten fragment dyskusji z Braunem, gdzie Karoń broni Webera, a potem protestanckiej etyki pracy był za późno. Przepraszam za tą drobną uszczypliwość, ale dzięki za dyskusję !

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 18:00
16 stycznia 2018 20:59

Od kiedy powszechność jest miarą jakości,Pana teksty o historii plemion słowiańskich nie mają oszałamiajacej ilosci odsłon, a są znakomite i to nie stanowi o ich wartości.Pozdrawiam serdecznie

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 16 stycznia 2018 18:00
16 stycznia 2018 21:42

Pan rzeczywiscie sadzi, ze Mendel Kossoj po dwoch klasach szkoly powszechnej mial jakas filozoficzna wiedze, ze ona byla mu do czegos potrzebna i moze on sie nia w zyciu kierowal? Dobre sobie. 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 16 stycznia 2018 21:42
17 stycznia 2018 07:24

Fajne jest to, że Pan sądzi co ja sądzę. Więc napiszę: sądzę, że pan Grzegorz "wystawił" się i nie sprostał...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @JOLANTA1 16 stycznia 2018 20:59
17 stycznia 2018 07:27

"Powszechność miarą jakości"... Nie za bardzo rozumiem. Moje "prace" polegające na sklejeniu "wiedzy" wikipedialnej miały jedynie na celu wykazanie, że nawet wiedza o takiej niskiej jakości może być do czegoś użyteczna. Nawet sama systematyzacja i rozłożenie w skali minionego czasu...

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @valser
17 stycznia 2018 08:26

I to jest jakość.Proszę porównać swoją kompilację z kompilacją Pana Karonia.Ma Pan swietny analityczny umysł i nie widzi Pan różnicy,Pan podaje obiektywnie  fakty,a Pan Karoń daje do wierzenia podstawy nowej ,starej ideologii. Mam wrażenie ,że załatwiacie Panowie jakieś zaszłości ze szkodą dla całej szkoły,a projekt Karoń jest tylko pretekstem. Za dużo dobrych tekstów pojawiło się ostatnio i moze o to chodzi.Serdecznie pozdrawiam i czekam na Pana nowe notki historyczne.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @JOLANTA1 17 stycznia 2018 08:26
17 stycznia 2018 09:54

No i właśnie... Każdy ma swoje "kompilacje" i o tym warto rozmawiać, a nie czy ten pan jest utrzymankiem albo, że być może pali papierosy. Z tego co słyszę, to on daje "kopa" w kierunku zainteresowania się problemem w ogóle. Czytam komentarze różnych "mondrali", którzy mają wiele do powiedzenia w "tematach" przez niego wskazanych, którzy w tej Szkole nie popełnili niczego poza wymadrzaniem się - ja takich nazywam pięknoduchami: chcieliby ale nie mogom, bo... (tu można wpisać cokolwiek).

Pisze Pani: daje do wierzenia podstawy... Oczekiwałbym zamiast filipik "dyskutantów" zaproponowanie innych. Proszę przesłuchać wskazanej audycji pod kątem propozycji pana Grzegorza. Czy nie prawdą jest stwierdzenie interlokutora o "hermetyczności" środowiska Pobudki, a co za tym idzie "elitarności" jego przekazu w sytuacji, gdy mamy obowiązek "czynienia sobie ziemi poddaną".

Ja jestem od starych jezuitów. I wystarczy ze zrozumieniem podejśc do historii Guarani, aby zrozumieć różnicę.

I na koniec - ja niczego nie załatwiam. Nie znoszę jedynie zwrotów typu: a kto to jest, kto nim mówi, kto za nim stoi lub postawy nie będę tego czytał, bo szkoda czasu, ale pogląd w "temacie" mam.

Proszę zwrócić uwagę na to, że pod "moimi" wpisami mało było komentarzy. Tak to jest z faktami. Oczywiście można byłoby uznać poglądy inkryminowanego za "fakty medialne" (rodem z "kuźni intelektualnej" Geremka), w związku z czym można byłoby oczekiwać od licznych w Szkole krytykantów, że zamienią je na "fakty rzeczywiste" (oczywiście pozostające w opozycji do "faktów medialnych" pana KK). Póki co mamy jedynie wycieczki ad personam i bicie piany... I to nie tylkow tym wątku!

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 17 stycznia 2018 07:24
17 stycznia 2018 10:43

Pozwoli wiec pan ze zacytuje co napisal:

" "wiedza bezużyteczna", a opanowała niemalże cały świat buałego człowieka."

Dalem panu przyklad "Konika". Bandyty, ktory zadnej szkoly nie skonczyl i ledwo co czytal i pisal. To jest dowod, ze to nie zadna wiedza opanowala swiat, tylko ledwo co skladajacy litery bandyci.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Komar

Mnie sie bzdety Karonia nie sklejaja na samym poczatku jak on mowi, ze motywem napedzajacym czlowieka do pracy jest instynkt i chciwosc. To glupoty sa i ja pod to nie podpadam. On zreszta tez, jesli mu stypendium funduje rodzina i on z ta chciwoscia raczej juz wyzej do rodziny nie podskoczy. Te jego rozwazania to sa pierdy, ktore nie sklejaja sie z codziennoscia. One moga wybrzmiec w jakis niedoswietlonych salach jako wiedza tajemna, a ludzie ktorzy tego sluchaja musza byc podlaczeni do kroplowki z mozgowym znieczuleniem.

Jesli ja mowie, ze mi ta karoniada nie pasuje do moich motywacji do pracy, to co na to ma do powiedzenia Karon? Ano taka rzecz - ze jest inaczej, ze jest tak jak on mowi, a ja jestem po prostu nieuswiadomiony duren, ze przeciez musze cos jesc i pic i miec dach nad glowa bo nic nie jest za darmo. Za darmo w internecie sa przeciez jego glupoty, ktorych, jak ktos ma za duzo czasu do zutylizowania, to sobie moze posluchac.

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @valser
17 stycznia 2018 10:46

Panie Marku, jeżeli jest Pan ze starej szkoły Jezuitów, to ma Pan więcej do zaoferowania niż wdawanie się w jałowe dyskusje.To zabiera Panu czas i energię,a stare jezuickie metody pedagogiczne, dedukcyjne,logiczne,oratorskie warte są przekazywania.Pana cykl notek w świetle ostatniej notki Pana Stalagmita jest nie do przeceninia.Marzy mi się, wydanie pisane, Panów ,,genialnych kompilacji,,.Na razie czekam na Pana dalsze notki.

Serdecznie pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 17 stycznia 2018 10:43
17 stycznia 2018 10:48

"motywem napedzajacym czlowieka do pracy jest instynkt i chciwosc". W rozumieniu pierwotnym tak było...

Do czasu pojawienia sie religii. A dzisiaj wystarczy popatrzyć na niektórych bezpożników, aby znaleźć potwierdzenie wstepnej tezy.

Panu nie pasuje karoniada, mnie nie pasuje... sam Pan wie najlepiej co!

Wańkowicz pisał: "wymieniłem z nim myśli i odczułem pustkę w głowie"... Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 17 stycznia 2018 10:48
17 stycznia 2018 11:00

Wychodzi na to, ze to pan Karonia nie odsluchal.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @valser
20 stycznia 2018 21:02

Spotkanie Tytanów antymarksistowskiej kontrrewolucji

 

Ponieważ zablokowano mi na SN możliwość publikowania postów tym komentarzem odgrzewam ten stary temat

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować