-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Krzysztof Karoń, czyli aktualizowana wersja Olszańskiego 2.0

Nazwisko Krzysztofa Karonia pojawilo sie kilka miesiecy temu w sieci i trendowalo oscylujac wokol tematow wolnosci, wolnego rynku, euro-soc-ideologii, a ostatnio "spolecznej nauki kosciola". Pojawil sie Karon w sieci tak jak Olszanski-Jablonowski - znikad. Z sieci nie da sie pozyskac zadnej informacji na temat czlowieka - kiedy, gdzie sie urodzil? Gdzie byl ochrzczony? Kim sa i co robili jego rodzice i dziadkowie? Gdzie sie Karon ksztalcil i pracowal? Z czego sie utrzymuje? Oraz jaki jest jego stosunek do Kosciola Katolickiego?

Jak w kazdym innym przypadku  - nie jest wazne co mowi, tylko kto mowi? W zwiazku z tymi okolicznosciami tradycyjnie juz zachowuje daleko idaca rezerwe i podejrzliwosc co do gloszonych przez Krzysztofa Karonia tekstow.

Wszystko stalo sie jasne w przeciagu jednego tygodnia, gdzie Karon wystapil najpierw na "pikniku prawicowym", a ostatnio dal popis w mateczniku pastora Chojeckiego, wystepujac z Marianem Kowalskim. Karon dal sie poznac jako krytyk eurosocjalizmu demaskujac niejakiego Altiero Spinellego i jego "manifest z Ventotene". To przysporzylo mu sporo entuzjastow po prawej stronie sceny kibicowskiej i dalo generalna ocene, tak jak w przypadku Jablonowskiego/Olszanskiego, ze "facet madrze gada".

Tak bylo do ubieglego tygodnia, gdzie niestety Krzysztof Karon sie wysypal w Mariana-Chojeckiego. Ten caly event zaczal sie od "fali hejtu", ktory wylal sie na Karonia z strony Chojeckiego, a Karon "przyjal zaproszenie", zeby wydedukowac narod i promowac "podstawowe pojecia". Jego wystapienie ogolnie bylo slabe. Nie pamietal dat, nazwisk, miejsc, ktore niedokladnie przytaczal. Czesto gubil watek i nie wiedzial w ktorym momencie wypowiedzi sie znajduje. W pewnym momencie wywiadu zaczal mowic o paleniu czarownic w XVI wieku, chcial cytowac jakies wypisy, ale zgubil kartke w swoim balaganie i zaczal "z pamieci". Wyszlo to zalosnie slabo, ze nie wiadomo bylo do jakich konkluzji te z pamieci teksty maja prowadzic? Karon zdecydowal sie rozpoczac nowy watek, nie zamykajac poprzedniego. Zenujaca slabizna.

Skupmy sie jednak na tym co Karon od poczatku promuje - w swoich "pojeciach podstawowych", a ktore przedstawia w swoim jutubowym filmie pt. Wolnosc-dobrobyt-kradziez. Karon, jak sam sie reklamuje, jest gadula i nie kontroluje swojego dygresyjnego sposobu narracji, co jest niczym innym tylko brak zdolnosci do syntetyzowania i przedstawiania swoich mysli w puktach. Pomoge mu w tym, bo jestem lepiej od Karonia wytrenowany. Karon twierdzi, ze: 

1. Wolnosc to prawo i mozliwosc dzialania zgodnie z wlasna wola oraz niedzialania wbrew wlasnej woli.

2. Praktyczne konsekwencie definicji (???) - Isiah Berlin  "manipuluje semantycznie" przedstawiajac swoja koncepcje wolnosci negatywnej ("wolnosci od") - ktora pozniej nazywa prawem do "nicnierobenia" i bezczynnosci, a ktora Karon uznaje za fikcje oraz wolnosci pozytywnej ("wolnosci do"), ktora tez uznaje za fikcje bo realizacja woli poprzez "wolnosc pozytywna" jest mozliwa tylko poprzez posiadanie "dobr materialnych i niematerialnych" bez ktorych realizacja jest niemozliwa.

3. Stan w ktorym mozliwa jest realizacja wolnosci czlowieka Karon nazywa dobrobytem i uznaje go jako warunek konieczny realizacji wolnosci czlowieka. Karon stwierdza wprost, ze "warunkiem realnej wolnosci jest dobrobyt, a bez dobrobytu wolnosc jest fikcja".

4. Dobrobyt u Karonia bierze sie z pracy lub pochodzi z kradziezy.  Kradziez oznacza niemoralne postepowanie wiec zeby stac sie wolnym, trzeba wziac sie do roboty.

Na ta chwile wystarczy Karonia...

To co Karon przedstawia, to nie jest zadna "doktryna wolnosci", tylko samo centrum heretyckiej doktryny, ktora ma przygotowac ludzi do tego, zeby uwierzyli, ze wolnosc sie realizuje poprzez prace (Kalwin i Luter w wersji HARD) po to chyba tylko, zeby ludzie dobrowolnie sie zakuli w kajdany i przez prace ponad mozliwosci swoje szukali "drogi do wolnosci" bo przeciez juz nie do zbawienia. Mamy oto taki system zaleznosci - WOLNOSC=DOBROBYT=PRACA , ktora chyba najpelniej zostala zrealizowana poprzez slogan "ARBEIT MACHT FREI".

Jest jeszcze jeden aspekt tych pomylonych calkowicie rozwazan, ktory pokazuje falsz tych karoniowych rozwazan. Ten aspekt jest najwazniejszy. Nazywa sie JEZUS CHRYSTUS. Jesli zastosowac "filozofie wolnosci" Karonia, to Jezus zyl fikcyjna wolnoscia, bo calkowicie bagatelizowal "dobrobyt" i na dodatek wciagal jeszcze w ta fikcje innych ludzi - swoich uczniow, a na dodatek byl calowicie bezwolny, bo nie postepowal zgodnie ze swoja wola tylko realizowal WOLE OJCA. Tu sie podepre cytatami, ktore podrzucil moj brat Wojtek. Jak najbardziej trafne...

1) Mateusz 6
Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

2) Jan 12
Pozegnanie w Betanii

3) Marek 10
On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości». 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!»

Tak wiec Jezus, jego uczniowie Apostolowie, pustelnicy i mnisi zyja fikcja, bo bagatelizuja dobrobyt. Mysle w tej chwili o ojcu Wincentym, ktory na ochotnika, nie przymuszany przez nikogo, nie dosc, ze wyrzekl sie majatku, bogactwa to jeszcze sam sobie "wolnosc ograniczyl" nakladajac na siebie obowiazki, rygor i dyscypline, a na dodatek musi meldowac opatowi, ze opuszcza mury klasztoru. Po prostu niewolnika z siebie zrobil. Tak by wynikalo, jesli sie przejac tym karoniowym belkotem. Ciezko mi powstrzymac sie od szyderstwa. Przepraszam.

Drugi przypadek, ktory staje poprzecznie do tych karoniowych idiotyzmow to jest rotmistrz Pilecki. Tu zagwozdka bedzie pietrowa...

1. Poszedl na ochotnika do Auschwitz (zrealizowal swoja wole) - do wiezienia, gdzie ograniczyl swoja wolnosc, praktycznie redukujac wyrazanie swojej woli do zera

2. Zgodzil sie na prace ponad sily, ktora bynajmniej nie prowadzila go do dobrobytu

Ja nie wiem co na to wszystko Karon powie?  Ale to juz jest najmniej istotne.

 

Puenta jest taka: Karonia ktos cisnie na filozofa wolnosci, tak samo jak chwile temu Jablonowskiego. Tymczasem to jest herezja w wersji HARD dla prawicowo-wolnosciowych entuzjastow. Dla mnie rozwazania o wolnosci sa calkowicie jalowe i oszukane, gdyz od czasow Francuskiej Rewolucji bandyterka ma to na sztandarach, po to tylko, zeby ludzi okrasc i zrobic im wode z mozgu.

Pro forma zamieszczam dwa linki do flekow Karonia:

Karon - pojecia podstawowe

Karon u Mariana Chojeckiego

JESZCZE MALE POST SCRIPTUM:

 w dyskusji jeden fonfel z publiki przywoluje nazwisko Gabriela Maciejewskiego - Coryllusa i mowi, ze belkot Karonia to to samo co Gabriel mowi i pisze. To nie stalo sie przypadkiem. Trzeba miec na tych Marianow Chojeckich oko, bo to jest zaklamana heretycka banda, ktora przed niczym sie nie cofnie.tagi: krzysztof karoń 

valser
17 października 2017 16:58
146     5083    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Kuldahrus @valser
17 października 2017 17:51

Projekt Karoń powstał po to, żeby ludzie nadal realizowali się w dzieleniu włosa na czworo i cedzeniu komara ze szwagrem przy wódce albo na internetowych forach. To jest jedna z odsłon.

Wypuszcza się takich, żeby dać ludziom coś w zastępstwie zamiast prawdy. Dla każdego coś miłego, byle nie prawda.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser
17 października 2017 18:47

To jest cały czas ta sama grupa, począwszy od starego dziadka Jędrzeja Giertycha na Karoniu skończywszy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser
17 października 2017 18:52

Nie tylko na "pastorow"  trzeba miec oko...

... jest tych krwiopijcow i oglupiaczy bez liku... teraz bedzie "przesilenie" bo zbliza sie "marsz niepodleglosci"... powylaza z pod ziemi te rozne padalce... kowalskie... ogorki... i esterki...

... zreszta juz wylaza... na zer  !!!

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser
17 października 2017 19:31

Karoń po kilku filmikach na YT, które nagle wysypały się jak za dotknięciem różdżki, trafił do TV jako zapraszany ekspert. To budzi mocne podejrzenia, że to wykreowany gość, który ma odpowiednio skanalizować myślenie bractwa, które mogłoby pójść inną, niekontrolowaną drogą.


Ponoć robił poprzednio w poligrafii i nagle zaczął bełtać w głowach; gdzie Rzym, gdzie Krym.
Kto wysłuchuje Chojeckiego, Kowalskiego nie powinien omijać Karonia, bo wtedy będzie kompletnie ukształtowany z pożytkiem dla tenkraju.
 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser
17 października 2017 20:45

Masz rację w 100%

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @valser
17 października 2017 22:51

Moim zdaniem Karoń czy Olszański i mogą ich być setki innych nie są tutaj problem.

Problem jest wielka pustka i brak poważnej dyskusji publicznej z strony Kościoła katolickiego, który zostawia zagubionych wiernych na pastwę losu. Sam KK mówi jak u mnie powiadają na wsi "w cały świat". Gdzie jest ewangelizacja, kiedy proboszcz chodzący po kolędzie odmawia zaproszenia od starszej schorowanej osoby bo nie ma jej na spisie!

I  stąd te wszystkie herezje, zapomniano też o takiej nauce jak apologetyka, bez której nasi księża są bezbronni jak dzieci.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @ApesCornelius 17 października 2017 22:51
17 października 2017 23:35

Co do Kościoła to w pewnych segmentach się budzą

Episkopat wydał instrukcję o muzyce kościelnej. Koniec pobłażliwości dla „Hallelujah” ze Shreka

https://www.pch24.pl/episkopat-wydal-instrukcje-o-muzyce-koscielnej--koniec-poblazliwosci-dla-hallelujah-ze-shreka,55401,i.html

A co do Karonia, to ja nic przeciw gościowi nie mam. W niczym mi nie zaszkodzi, a co pożyteczne to od niego wyciągnę.

zaloguj się by móc komentować

valser @ApesCornelius 17 października 2017 22:51
17 października 2017 23:55

Nie Corneliusie. Trzeba zrobic swoje pol drogi, ruszyc zad i pojsc do kosciola. Wtedy Pan Jezus wyjdzie do Ciebie i wpol drogi Cie spotka. Jak ktos siedzi w domu, oglada tefaueny i ma ciezka doope, to sam sie spisuje na straty. Kazdy krok, ktory wykonasz bedzie policzony, tak samo jak te, ktorych z lenistwa nie wykonales.

zaloguj się by móc komentować

valser @rotmeister 17 października 2017 23:35
17 października 2017 23:56

Z KAronia nie ma zadnego pozytku. To jest facet intelektualnie niesprawny. Wyklad ktos mu zasuflowal z promptera, a jak trzeba bylo to na zywo powtorzyc, to zgubil karte o czarownicach i byla katastrofa. On jest cienki jak wiezienna zupa. Nic nie kuma.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @tadman 17 października 2017 19:31
18 października 2017 00:02

Karon cisnie filozofie wolnosci dla biedoty, ktora jak juz zaplaci czynsz i prond, to zostanie jeszcze na piwko i to bedzie ta wolnosc,  a jak wezmie jeszcze nadgodziny to nawet starczy na drugie piwko. W tej koncepcji najbardziej wolnymi sa szejkowie arabscy, bo ci dziennie zarabiaja wiecej niz przez miesiac moga wydac. Te idiotyzmy nie maja zadnego sensu. Trafna uwaga od ojego brata - jakiego rodzaju dobrobytu (srodkow) potrzebuje czlowiek, zeby podjac decyzje woli o Poscie Wielkanocnym?

Powtorzmy zatem jeszcze raz. Karon to duren. Jak bedziemy to powtarzac to sie lepiej utrwali.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser
18 października 2017 00:14

Slyszalem o tym Karoniu wiec gdy ostatnio na You Tube zobaczylem jego wystep w Lublinie z ciekawosci kliknalem. Najpierw ten dlugowlosy pan zaczal cos mowic o kulturze europejskiej, ze do II wojny byla oparta na katolicyzmie. W pewnym momencie kamera tak jakos sie cofnela i zobaczylem ze tam kolo naszego mowcy siedzi pan ....Marian Kowalski. 

 Czlowiek ktory ostatnio oswiadczyl ze Kosciol Katolicki to najwieksza zbrodnicza mafia na swiecie. Wiec to mi juz wystarczylo i dalem sobie spokoj z Krzysztofem Karoniem. Tak sie bawic nie bedziemy.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 18 października 2017 00:14
18 października 2017 00:30

Impreza w Lublinie to jest ustawka. Jesli Karoniowi rzeczywiscie ktos nawymyslal i on tam pojechal cos wyjasniac to znaczy, ze cos tu nie styka. Ja bym na tych typow sie wypial, a jesli juz by pojechal to z ekipa i zrobil im ostatni zajazd w Lublinie. Uszyli ta impreze, zeby typa wypromowac, bo format, ktory sami stworzyli zaczal im dolowac.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser
18 października 2017 01:36

Karoń w Lublinie przez całe spotkanie bronił Kościoła Katolickiego przed napaściami ze strony tzw. protestantów. Wyjaśniał chojeckim bałwanom jak krowie na rowie, że jest to jedyna obecnie w Europie instytucja, która ma potencjał do powstrzymania zwycięskiego pochodu neomarksizmu - nie ma żadnej innej skutecznej alternatywy dla Kościoła. Z pojedynku w sprawie niewolnictwa, czarownic oraz katolickiej inkwizycji wyszedł zwycięsko - poprzez podanie faktów wręcz ośmieszył wyznawców Pastora. A ten fonfel z publiki przywołał Coryllusa w kontekście Karonia właśnie ze względu na obronę Kościoła, którą obaj prowadzą. Poniżej link do pełnej relacji z zapisem obrazu:

https://www.youtube.com/watch?v=FtTHPwH3coI

Coryllus pojawia się mniej więcej od 1:49:00.

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 01:36
18 października 2017 01:43

Wszystko pieknie wyglada, ta obrona spolecznej doktryny kosciola, ale koncepcje wolnosci to mu Chojecki podyktowal. Plus przytyki do papieza Franciszka. To chyba tez z Chojeckim i z Marianem uzgadnial.

Powtorzmy, zeby sie utrwalilo. Karon to duren. Niech spada na drzewo. Porownanie Karonia do Coryllusa to tez jest swiadectwo, gdzie ci ludzie maja glowe.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser
18 października 2017 02:20

Cyt.: " To co Karon przedstawia, to nie jest zadna "doktryna wolnosci", tylko samo centrum heretyckiej doktryny, ktora ma przygotowac ludzi do tego, zeby uwierzyli, ze wolnosc sie realizuje poprzez prace (Kalwin i Luter w wersji HARD) po to chyba tylko, zeby ludzie dobrowolnie sie zakuli w kajdany i przez prace ponad mozliwosci swoje szukali "drogi do wolnosci" bo przeciez juz nie do zbawienia. Mamy oto taki system zaleznosci - WOLNOSC=DOBROBYT=PRACA , ktora chyba najpelniej zostala zrealizowana poprzez slogan "ARBEIT MACHT FREI". ".

Karoń nie twierdzi, że "wolność realizuje się poprzez pracę", wręcz przeciwnie: praca według niego jest ograniczeniem wolności - tej potocznie rozumianej jako możliwość nicnierobienia, którą nazywa "wolnością negatywną" i która jest zgodna z ludzką naturą. Dlatego jest możliwe, że jedni ludzie korzystają z prawie pełnej wolności - nic nie robiąc mają prawie pełny dostęp do dóbr, ale kosztem pracy (wysiłku) tych, którzy je  wytwarzają. Tak dzieje się obecnie, gdy mieszkańcy starej części Eurokołchozu realizują swoją wolność poprzez to, że Chińczycy (szerzej - mieszkańcy Azji) zapieprzają, wytwarzając towary i usługi.

Skąd wziąłeś to Auschwitz? Przecież dość dokładnie w Lublinie wyjaśnił różnicę między katolickim a protestanckim ujęciem i sensem ludzkiej pracy. Chodzi Ci o to, że ludzie mają w ogóle nie pracować?

http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Tes/3.php

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 02:20
18 października 2017 07:11

Ale różnica między protestanckim a katolickim sebsem pracy została już setki razy wyjaśniona i rozebrana na czynniki pierwsze przez mózgi znacznie tęższe od niego.

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 02:20
18 października 2017 08:22

Etos pracy to protestancka herezja. Karon mowi w swoim "wykladzie" o podstawowych pojeciach wprost "dobrobyt jest warunkiem koniecznym wolnosci" - czas 8:08. 

To glupota jest. Cala reszta rozwazan wobec tego idiotyzmu jest bez znaczenia. 

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser
18 października 2017 10:39

Mniej więcej od połowy XIX w. zaistniał katolicki etos pracy jako wynik powstania i rozwoju tzw. Społecznej Nauki Kościoła, której sednem było podniesienie mas biedoty z kompletnego upadku - tak twierdzi Karoń. KNS jest jak dotychczas jedyną koncepcją ekonomiczno-społeczną, która w relacje gospodarcze między ludźmi wplata moralność wynikającą z religii. To właśnie ten katolicki etos w połączeniu z tzw. rozwojem techniki i technologii umożliwił niebywały rozwój gospodarczy państw Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Ten spór z chojeckimi durniami w Lublinie dotyczył przede wszystkim tego, iż ubzdurali oni sobie, iż USA stały się krajem szeroko rozumianej wolności dzięki protestantyzmowi. Karoń mówił im, że ekonomiczną pomyślność i bogactwo Ameryki zbudowali katoliccy emigranci z Europy wykształceni i przygotowani do pracy w rozwijającym przemyśle dzięki systemowi powszechnego szkolnictwa podstawowego prowadzonym przez Kościół Katolicki od połowy XIX wieku.

Dobrobyt jest warunkiem koniecznym wolności w sensie dostępu do dóbr, które umożliwiają człowiekowi działanie zgodnie z jego własną wolą. Gdy ktoś chce podróżować, to nie tylko musi mieć pieniądze na przejazdy, noclegi itd., lecz również ktoś wcześniej musiał wytworzyć środki lokomocji, zbudować hotele, by podróżnik mógł z nich korzystać. Można oczywiście udać się w podróż pieszo, ale bez butów raczej ciężko gdzieś dalej zajść itd.

zaloguj się by móc komentować


valser @valser
18 października 2017 13:09

To jeszcze bedzie klerykom w glowach herezja zakladal. To jest dramat.

zaloguj się by móc komentować

szafran @valser
18 października 2017 15:09

Początek 2014r Karoń wychodzi z czeluści:

Klub Ronina - 5.01.2014

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 10:39
18 października 2017 15:14

No wlasnie, ze nie jest. Dobrobyt i wola sie tylko u Karonia schodza i wtedy niby jest konieczna wolnosc. Najpierw jest akt wolnej woli, a cala reszta jest wtorna. Jakbym chcial dac kopa Karoniowi, to nie zalezy to w zadnym stopniu od tego ile bede mial pieniedzy. To bzdura jest. Tu nie zachodzi zaden warunek konieczny w postaci dobrobytu. Powtorze sie, ale moze sie utrwali. Karon to glupek.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser
18 października 2017 15:51

Według Karonia:

wolność ("wolność pozytywna") = wolna wola + dostęp do dóbr (który realizację wolnej woli w istniejącej rzeczywistości umożliwia).

By Karonia kopnąć musisz być do tego zdolny - mieć siłę fizyczną taką, by wykonać odpowiedni ruch nogą. Siłę fizyczną uzyskujesz po zjedzeniu czegoś. To coś co zjadłes musiałeś kupić za pieniądze lub sam uprawić, czyli wykonać pracę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 15:51
18 października 2017 15:58

To fałszywa definicja. Z wielu względów.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @Grzeralts 18 października 2017 15:58
18 października 2017 16:00

Nie upieram się, że prawdziwa, więc może wskażesz gdzie tkwi fałsz?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser
18 października 2017 17:07

To jest matematyczna transformacja heglowskiego "wolność to uświadomiona konieczność". Skoro nie mając dostępu do dóbr nie jesteś prawdziwie wolny, to znaczy, że musisz o nie zabiegać. Nie musisz. Chrześcijanin ma wolność głodowania przy zastawionym stole, jak i na pustyni.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser
18 października 2017 17:31

Nie ma czegoś takiego jak wolność głodowania. Jeśli zgodnie ze swoją wolną wolą (wolnym wyborem) chcesz je na swej osobie przeprowadzić, to będzie konieczne byś się do niejedzenia niczego sam siebie przymusił. Wbrew swej naturze biologicznej domagającej się pożywienia.

zaloguj się by móc komentować


Hreczkosiej @valser
18 października 2017 17:34

 

"Chrześcijanin ma wolność głodowania przy zastawionym stole, jak i na pustyni."

Tak. I może jeszcze w Auschwitz, w bunkrze głodowym, bo w gułagu to już by się postarali, aby duszę obrócić na nice. Ironicznie zabrzmiało to zdanie o wolności głodowania. Istnieje w moim przekonaniu istotny związek między trzema wielkimi wartościami: wiarą, wolnością i własnością.

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 15:51
18 października 2017 17:47

HEHEH... zaczales gadac Karoniem. Przeciez to glupoty sa pietrowe i prowadza donikad. Ciekawe co Karon zjadl, ze takie glupoty gada?

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 17:31
18 października 2017 17:54

Jakim dobrobytem musisz dysponowac, ile musisz miec pieniedzy, zeby podjac decyzje ze w okrescie Wielkiej Nocy bedziesz poscil?

zaloguj się by móc komentować

valser @Hreczkosiej 18 października 2017 17:34
18 października 2017 17:56

Rozwin prosze ten watek o zwiazku wiary, wolnosci z wlasnoscia.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser 18 października 2017 17:54
18 października 2017 18:08

Do samego podjęcia decyzji nie są potrzebne pieniądze ani jakieś dobra, lecz do wprowadzenia jej w życie. Realnie pościć możesz tylko dlatego, że wcześniej byłeś najedzony - czyli mialeś co jeść.

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 18:08
18 października 2017 18:17

Post nie zalezy od zadnego dobrobytu. To bzdura jest. Podobnie wolnosc nie zalezy od dobrobytu. Karon nic nie rozumie i cisnie protestancka etyke pracy. Tym razem nie chodzi o zbawienie tylko o wolnosc.

Wolnosc jest idea, a te nie zaleza od zadnego stanu dobrobytu. Karon tego nie rozumie i zaczyna gadac, o tym, ze jak chcesz jesc to musisz pracowac. To jest caly czas obok tematu. Bez wolnosci przeciez da sie zyc. Czy moze sie nie da? Jeden Karon wie...

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser 18 października 2017 17:47
18 października 2017 18:21

Piszę to co zapamiętałem z jego pogadanek. Nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonywać, jednak polemika na te ważne przecież tematy ma chyba jakiś sens?

zaloguj się by móc komentować

valser @szafran 18 października 2017 15:09
18 października 2017 18:24

No prosze... z tylnych rzedow Klubu Ronina do eksperta od komunizmu w telewizji Republika. Oprocz glupot, ktore on gada i ludzie to maja za slowo objawione. I to jest drugi wazny i ciekawy watek.

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 18:21
18 października 2017 18:27

Ja stracilem ze cztery godziny, zeby tych pierdow posluchac. Facet jest cienki jak wiezienna zupa. Draat jest gdzie indziej... ze ludzie masowo daja sie nabierac na tykich durni jak Jablonowski czy Karon. To znaczy, ze masowo brak jest zarowno usystematyzowanej wiedzy jak i zdrowego rozszadku.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @valser
18 października 2017 18:39

Ideę możesz wymyślić i trzymać ją w głowie, i nikt się o niej nie dowie, dopóki komuś o niej nie powiesz, nie zaczniesz sam postępować zgodnie z nią, albo zachęcać czy zmuszać innych ludzi do takiego postępowania. W ten sposób idea przyjmuje realny wymiar - zaczyna istnieć w rzeczywistości. Również wolność ma swój namacalny wymiar - wolnościowcy od Korwina mówią, że w realu oznacza ona prostu brak przymusu, Karoń ma inne zdanie.

Skoro wciska protestancką etykę pracy, to Jak według Ciebie wygląda i czym jest ta nieprotestancka? Czy w ogóle jest taka?

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 18:39
18 października 2017 18:44

Ja sie nie bede madrzyl na temat etyki. Glownie ze strachu, ze moge zostac ekspertem w TV Republika.  Rotmistrz Pilecki powiedzial swojej zonie, jak juz wiedzial ze koledzy Stefana Michnika  go zabija, zeby czytala ich corce "O nasladowaniu Chrystusa". Mysle, ze to jest jakas wskazowka.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 17:31
18 października 2017 21:00

Specjalnie napisałem "głodowania" nie "postu". Wolność oznacza, że nikt cie nie przymusza. Bóg nie przymusza, wybór jest zawsze twój. Oczywiście okoliczności zewnętrzne lub wewnętrzne mogą ograniczać twoje realne możliwości wyboru, ale nie jego wolność. Tylko inna osoba może ci ograniczyć wolność. 

Karon mówi ni mniej, ni więcej tylko: "byt określa świadomość". To jest marksizm, nie żadna protestancka etyka pracy.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 18 października 2017 21:00
18 października 2017 21:06

Wolnos oznaczy, ze nawet jak cie ktos przymusza do czegos to i tak dalej robisz swoje. Posluchaj sobie tych pierdow Karonia o dobrobycie. Jakas siodma minuta 45 sekunda i dalej... On miesza w te bzdury nawet fizjologie, ze jak nie zjesz to nie jestes wolny, bo musisz jedenie kupic, azeby kupic to musisz zarobic albo urasc.

To jest matol. On jakby poszedl na studia na seninarium z ontologii, etyki to by nie ugral ani sztycha.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 18 października 2017 21:06
18 października 2017 21:10

Myślę, że jednak zadaniowiec, który chce sprzedać Marksa opakowanego w św.Tomasza.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 18 października 2017 13:09
18 października 2017 21:21

To rzeczywiscie jest dramat...

... i jeszcze bp Tyrawa zaprasza... koniec swiata, Pani Popiolkowa  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @szafran 18 października 2017 15:09
18 października 2017 21:24

A potem w telewizorze u  oszusta smolenskiego  !!!... i tak do dzisiaj grzeja ten "projekt".

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 18 października 2017 21:10
18 października 2017 21:36

To jest facet znikad. Bez notki biograficznej w internecie. Zero na temat skad jest, kto rodzina, jakie szkoly konczyl, gdzie pracowal? Pare miesiecy i bedzie tak jak z Jablonowskim. Na dluzsza mete te pierdy sa nie do utrzymania. Mnie dziwi tylko, co juz napisalem, ze wydawaloby sie rozsadni i jakos tam rozgarnieci ludzie cierpia na brak elementarnej usystematyzowanej garsci informacji i brak zdrowego rozsadku. Kiwaja glowami ze zrozumieniem, ze Karon "dobrze mowi"... to jest dramat.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 18 października 2017 21:36
18 października 2017 21:51

Nie jedyny dramat, niestety.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @Grzeralts 18 października 2017 21:00
18 października 2017 21:53

Powtarzam: Po to, by zrealizować głodowanie podjęte z własnej nieprzymuszonej woli (wolnego wyboru) konieczne jest byś sam siebie do nieprzyjmowania pokarmu przymusił, bo jest ono sprzeczne z ludzką biologią i organizm Cię o tym szybko poinformuje. Jeśli uporczywie nie odpowiesz na jego żądanie, wtedy uruchomi mechanizmy biologiczne pozostające poza zasięgiem wpływu Twej wolnej woli (wolnego wyboru).

Nie dyskutujemy o wolnym wyborze (wolnej woli), lecz o wolności - i to nie tyle jej definicji, co praktycznych, rzeczywistych aspektach.

zaloguj się by móc komentować

valser @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 21:53
18 października 2017 22:00

To jest pomieszanie fizjologii z filozofia. On nie rozroznia obszarow wiedzy, dyscyplin, porzadkow i kategorii. Karon to ignorant.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Zadziorny-Mietek 18 października 2017 21:53
18 października 2017 22:01

Głodowanie jest tylko przykładem. Wolność jest wtedy, gdy nikt, także ty sam, cię do danego wyboru nie przymusza. To, że finalnie będziesz musiał zjeść, albo umrzesz z głodu nic do tego nie ma, bo to są okoliczności na które wpływu już nie masz. Twoja wolność przejawia się w tym, że możesz zmoknąć lub otworzyć parasol, ale nie wstrzymać deszcz. Zaś wg logiki Karonia nie tylko brak możliwości powstrzymania deszczu, ale i brak parasola pozbawia cię wolności. Nieprawda, po prostu nie będziesz miał tego konkretnego wyboru. Ale zawsze może się okazać, że w pobliżu rośnie jakieś drzewo...

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 18 października 2017 22:01
18 października 2017 22:25

Te przyklady sa nietrafione. Chleb, woda, parasolka, bilet lotniczy, prad w gniazdku i moze jeszcze ciepla woda w kranie nie maja nic wspolnego idea wolnosci. Ta sa jakies blooki bez sensu i nie na temat.

Abstrahujac od tego pomieszania faktow i pojec - wolnosc zachodzi wtedy, kiedy i tak zrobisz co chcesz nawet jak cie ktos do czegos przymuszal albo odwodzil od zamiarow. 

Polaczenie parasola (tudziesz jedzenia) i innych rzeczy z wolnoscia jest komiczne. To sa rzeczy zupelnie poza tematem. Wolnosc sie zawsze wiaze z podjeciem decyzji za ktora nastepuje akcja, a to jakimi srodkami bedziesz ta wole realizowal to jest techniczne zagadnienie, ktore z samym procesem decyzji i podjecia akcji w celu zrealizowania woli jest zagadnieniem czysto technicznym.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @valser
18 października 2017 23:03

To co w takim razie zrobił Ksiądz Wacław Bliziński w Liskowie tą pracą?  

zaloguj się by móc komentować


Zadziorny-Mietek @Grzeralts 18 października 2017 22:01
19 października 2017 01:42

Cyt.: "Twoja wolność przejawia się w tym, że możesz zmoknąć lub otworzyć parasol (...). Zaś wg logiki Karonia (...) brak parasola pozbawia cię wolności. Nieprawda, po prostu nie będziesz miał tego konkretnego wyboru.(…)".

Nie może w rzeczywistości zaistnieć opisany powyżej przez Ciebie przypadek przejawiania się (czyli okazywania się na zewnątrz) mej wolności w tym, że mogę zmoknąć lub otworzyć parasol, skoro parasola nie posiadam. Jeżeli zamanifestuję innym przechodniom swoją wolność w taki sposób, wtedy oni - widząc, że parasola nie mam - w tę wolność nie uwierzą i będą mieli rację. W takiej sytuacji bowiem zawsze muszę zmoknąć i żaden mój konkretny wybór nie ma szans tego zmienić.
Chyba, że przejawy wolności mają się sprowadzać wyłącznie do samego rozważania, wyobrażeń, rozmyślań, odnośnie tego co by było gdyby, co mógłbym a co nie.

Żeby decyzję o głodowaniu wprowadzić w życie, wykonać, staniesz przed koniecznością realizacji powstrzymania się od spożycia posiłków. Kontynuując głodowanie będziesz nakłaniał sam siebie coraz mocniej do niejedzenia, by pokonać narastające sygnały obronne i reakcje organizmu. Czyli przez cały ten czas będziesz stosował wobec niego przymus, a być może nawet przemoc, zgodnie z Twoją własną wolną wolą. Organizm swoje, a Ty swoje. Podobnie dzieje się na przykład wtedy, gdy człowiek przezwycięża tzw. własne lenistwo - organizm komunikuje mu, że chciałby jeszcze odpoczywać, regenerować się (na przykład leżeć praktycznie bez ruchu), lecz decyzja wynikająca z wolnej woli przymusza go do podjęcia działania - porzucenia tego stanu.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Zadziorny-Mietek 19 października 2017 01:42
19 października 2017 04:55

Bo, jak Valser słusznie zauważył, to są jedynie przykłady, logiczne zabawy bez odniesienia do rzeczywistości. Fizjologii nie można mieszać z filozofią, to fakt. To oczywiśnie nie znaczy, że fizjologia nie ma na ciebie wpływu. Tyle, że to z wolnością nie ma nic wspólnego.

Reasumując i odnosząc się do wyjściowych przemyśleń: 1.brak wolności nie wynika z biedy, tylko 2.bieda wynika z braku wolności. Rozumienie tej kwestii na sposób 1. to heglizm/marksizm, zaś 2. to chrześcijaństwo.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 18 października 2017 22:25
19 października 2017 04:59

To są tylko przykłady. Świadomie uproszczone dla wykazania sposobu myślenia. To, co zdefiniowałeś to nie jest wolność tylko upór. Wolność jest wtedy, kiedy robisz coś z własnej, nieprzymuszonej woli - wiesz co robisz i dlaczego to robisz, a wypływa to z twojego wewnętrznego przekonania, że tak właśnie zrobić należy. W sumie nieważne, czy inni też tak uważają, czy nie. 

Dostępność lub brak narzędzi i środków absolutnie jest kwestią czysto techniczną i nie ma nic do definicji wolności.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 19 października 2017 04:59
19 października 2017 08:24

Glupoty gadasz okrutne. Stosujac Twoje "uproszczone przyklady" mozna powiedziec, ze Pan Jezus Chrystus przesluchiwany przez Pilata byl "uparty". Karoniowi by tez tak wyszlo. Zamiast robic kase, zeby byc wolnym, to sie wloczyl ze swoja banda po pustyni, a u Pilata zamiast "odpuscic temat" to tylko draznil namiestnika swoim uporem.

Ks. Andrzej Bobola chyba tez "byl uparty".

Konsekwentne stosowania tych "karonizmow" dadza zawsze skutek oplakano-komiczny. Karon to ignorant, ktory nie ma podstawowego rozeznania o co chodzi. Pojechal troche po lewactwie i unii europejskiej, podparl sie "spoleczna doktryna Kosciola" i zrobil z tego trampoline do tego, zeby cisnac swoje pierdoly. To po pierwsze.

Po drugie - czlowiek znikad, bez biografii, w krotkim czasie robi za internetowo-telewizyjny autorytet na prawej stronie. Dodajmy, ze robi to kiepsko, bo nie pamieta dat, nazwisk, miejsc, rwie mu sie watek, a sam autor czesti sie zawiesza. Kiepscizna.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 19 października 2017 08:24
19 października 2017 09:38

Nie wiem czy zauważyłeś, że zasadniczo sie zgadzamy. Ja ci tylko mówię, że twoja definicja wolności pasuje bardziej do uporu, bo zakłada, że robisz coś wbrew innym. A to nie jest konieczne. Możesz być wolny także robiąc coś na co wszyscy dookoła się zgadzają. 

A związku bezpośredniego między wolnością a biedą czy bogactwem nie ma w ogóle. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 19 października 2017 09:38
19 października 2017 09:52

Powiedz mi prosze, jak kozacy Chmielnickiego rzeznickim sprzetem wycinali ornat na plecach sw. Andrzeja Boboli naklaniajac go, zeby sie wyrzekl swojej wiary to on byl wolny czy uparty?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 19 października 2017 09:52
19 października 2017 10:23

Jedno i drugie zapewne. Natomiast w samym momencie rzezania to już była tylko fizjologia i konsekwencje podjętej wcześniej (wolnej) decyzji. Ok,być może jako święty miał nieco większe możliwości niż przeciętny smiertelnik, ale kiedy wycinają ci ornat na plecach trudno w ogóle mówić o wolności. Do tego raczej konieczne jest zastosowanie poważnej przemocy fizycznej. Tak samo jak do ukrzyżowania.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 19 października 2017 10:23
19 października 2017 10:33

Widze, ze ci umyka ten moment, kiedy wolnosc sie realizuje. To jest ten moment kiedy masz do wyboru powiedziec TAK, albo NIE. Cala reszta jest tylko konsekwencja.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 19 października 2017 10:33
19 października 2017 13:01

Realizuje się zdecydowanie przed rezaniem. Mi chodzi o to, że wolność może się wyrażać także w potulnym niewyróżnianiu się z tłumu. Kompletnie niespektakularnie.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 19 października 2017 13:01
19 października 2017 15:40

To jest jasne. Tak samo jak to, ze pieniedze maja co najwyzej luzny zwiazek z praca. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 19 października 2017 15:40
19 października 2017 18:15

W najlepszym wypadku luźny.

zaloguj się by móc komentować

elpicador @valser 18 października 2017 01:43
21 października 2017 15:51

Przytyki do Papieża Franciszka były jak najbardziej na miejscu. Ten człowiek niszczy KK od środka podpierając się swoin urzędem. Pan Karoń jest pro protestanckim agentem ale Papież, który celebruje rocznicę reformacji nie?!!! Ostatnio stwierdził, że kara śmierci jest sprzeczna z nauką kościoła. To jest herezja w czystej postaci. Proszę mi podać innego publicystę, dziennikarza itd, który niemal w karzdej swojej wypowiedzi mówi o Biskupie Ketteringu, Rerum Novarum czy społecznej nauce kościoła?

zaloguj się by móc komentować

szafran @valser
21 października 2017 19:10

„Marksizm jest ideologią władzy sprawowanej nad społeczeństwem pozbawionym zdolności do ekonomicznej samodzielności i skazanym na popieranie systemu kradzieży” – taką tezę próbował uzasadnić Krzysztof Karoń, który 20 października był gościem bydgoskiego seminarium duchownego.

Cała relacja tutaj

zaloguj się by móc komentować

valser @szafran 21 października 2017 19:10
21 października 2017 22:08

Moze mi ktos wytlumaczy jak to sie dzieje, ze facet znikad, bez biografii, bez wyksztalcenia w kierunku w ktorym sie wypowiada, przychodzi na uczelnie i robi wyklad?

zaloguj się by móc komentować

valser @elpicador 21 października 2017 15:51
21 października 2017 22:10

Jedyne przytyki, ktore sa w tym monencie na miejscu, to sa do Karonia.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @szafran 21 października 2017 19:10
21 października 2017 23:59

"Krzysztof Karoń podkreślił, że katolicki etos społeczny doprowadził do upadku idei marksistowskiej w zachodniej Europie, co spowodowało konieczność rewizji marksizmu i powstania nowego marksizmu antykulturowego" - nawet nie wiem co mi opada jak czytam coś takiego.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 21 października 2017 23:59
22 października 2017 00:43

To jest taka krepujaca slabizna ze nie wiadomo co z tym zrobic. On by na seminarium z etyki czy ontologii nie zaliczyl nawet w trzecim podejsciu. Gada tskie glupoty na takim poziomie ogolnosci ze to jest wszystko wata. Gubi watek, nie pamieta dat, nazwisk, zdarzen,  miejsc. I takiego nieuka ignoranta bierze uczelnia zeby molestowal studentow.  Ktos go cisnie na obronce katolicyzmu. Predzej czy pozniej fakty przenikna o tym kto on jest, skad on jest i czym sie za pieniadze zajmuje. Cuchnie siarka mimo pozorow.  Nic mnie do goscia nie przekona. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 22 października 2017 00:43
22 października 2017 08:21

Ano prawda. A ludziom się nie da wytłumaczyć, że z takim poziomem ogólności dyskutować merytorycznie się nie da. I wietrzą spisek w tym, że nikt z poważnych komentatorów nawet nie próbuje. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 22 października 2017 08:21
22 października 2017 11:30

Jest jeszcze taki format, ze postawia za stolem 2-3 i wiecej idiotow, a publika ma nie wiadomo skad przekonanie, ze jeden z nich musi miec racje.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 22 października 2017 11:30
22 października 2017 12:41

Tak ich przez lata uczono, to i zostało. 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @szafran 23 października 2017 03:26
23 października 2017 07:13

Na tym się przynajmniej zna. 

zaloguj się by móc komentować

valser @szafran 23 października 2017 03:26
23 października 2017 21:07

Czyli dobra zmiana go sponsoruje. Ciekawe ile dostaje za rozmowe?

zaloguj się by móc komentować

szafran @Grzeralts 23 października 2017 07:13
24 października 2017 10:59

Krzysztof Karoń

Kraków 14-15 IX 2017 15.00–16.30 

Zagadnienia upowszechniania i popularyzacji sztuki oraz edukacji artystycznej

Moderator: Piotr Bernatowicz, historyk sztuki

Krzysztof Karoń, portal

 

Biografia

 

Ur. 1955 r., amator, bez wykształcenia w zakresie sztuki, jej teorii i historii. Prowadzi witrynę internetową poświęconą historii sztuki (www.historiasztuki.com.pl), której najistotniejszymi częściami są historia antykultury, publikowana w formie filmów na kanale YouTube pn. historia sztuki, oraz promowany przez autora witryny Program Wiedzy Społecznej. Dwa teksty z witryny („Infantylizm krytyczny” i „Krótka historia marksizmu”) opublikowane zostały na łamach dwumiesięcznika „Arcana”. Opracowanie książkowe „Historii Antykultury” zaplanowane jest do publikacji jeszcze w tym roku.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser
24 października 2017 13:05

Czyli na tym też się nie zna. Fajny gość. Musi go ktoś żelazną pięścią za jaja trzymać, że się tak wystawia. 

zaloguj się by móc komentować

szafran @valser
24 października 2017 13:48

"Dziedziniec wiernych" jest programem, w którym dyskutujemy z ludźmi Kościoła na tematy związane z jego działalnością i posłannictwem. :

Krzysztof Karoń - Kościół katolicki a praca

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @valser
24 października 2017 15:02

Karoń jest chyba architektem po Politechnice Warszawskiej. Wygląda na to, że teraz poczuł misję opowiedzenia tego nad czym się zastanawiał od lat. Nie uważam, za właściwe ujmowanie Mu wartości, tylko dlatego, że niewiele o Nim wiadomo i nie opowiada kto go finansuje, a opowiada jak sam rozumie historię marksizmu i jego wpływ na życie ludzi w ostatnich 150 latach. Jest świadomy swych wielorakich ograniczeń i mówi o tym, przedstawia swoje prywatne wnioski na wybrany temat. Z uwagi na dostępny język i spójność wywodów zasługuje na uwagę. Nie sądzę, żeby dał się zaprząc do realizacji niegodnych celów.

Podejrzewam, że dostał pewnie parę groszy na jakiś program, a może właśnie na takie spotkania, i prowadzi prywatną misję w dobrym kierunku. Jakiś czas temu, na swoim blogu prosił o wsparcie finansowe na potrzeby Jego bloga, na którym przedstawia syntezę dziejów sztuki światowej. Można zarzucić, że zbyt osobistą. Z relacji medialnych spotkań klubu Ronina wynika, że jest znajomym Józefa Orła. Poziom zażyłości trudno ocenić.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wrotycz 24 października 2017 15:02
24 października 2017 15:17

Nikt nie ma do niego pretensji, że opowiada o swoich przemyśleniach, tylko, że szerzy herezję, nie mówiąc przy tym nic o sobie, ani kto za nim stoi. Każda z tych rzeczy z osobna byłaby niegroźna, razem tworzą podejrzaną konstelację.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @valser
24 października 2017 15:56

Karoń nie ma nic wspólnego  jakąkolwiek herezją. Jasno mówi, że nie wypowiada się na tematy teologiczne, bo nie ma odpowiedniej wiedzy. Przestrzega ponadto, by nie traktować Jego wypowiedzi, jako odnoszących się w jakikolwiek posób do teologii. Do herezji ma więc daleko i tak pewnie zostanie. Czasami zauważa maksistowską inspirację pewnych zachowań czy wypowiedzi ludzi Kościoła. Ma do tego prawo, ale czy taka inspiracja jest i czy się nie myli, to jest osobny temat. Stawianie sprawy inaczej jest nadużyciem. Nie szukaj wroga po naszej stronie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wrotycz 24 października 2017 15:56
24 października 2017 16:38

Szerzy herezję. Głosi tradycjonalizm w wersji dla wątpiących i demontuje KNS (jej samo Rerum Novarum nie wyjaśnia) a przy tym wprowadza pod szyldem katolicyzmu heglowskie pojęcia. Ale to wolno każdemu. W końcu w wolnym kraju żyjemy. Niebiezpieczne jest to, że mówi to nie wiadomo w czyim imieniu, za to podprogowo podpierając się autorytetem Kościoła. Jeśli to wyjaśni, nic więcej do niego nie mam. Niech gada, co chce i dyskutuje z kim chce. 

zaloguj się by móc komentować

valser @szafran 24 października 2017 10:59
24 października 2017 17:19

Taki sobie gadulka, co ma wlasne przemyslenia. Dla ktorego dobrobyt jest warunkim koniecznym wolnosci. Ta sa wlasnie bzdury.

Jak jestem ciekaw jak on by ta swoja "koncepcje wolnosci" zastosowal do Bobby Sandsa, ktory zaglodzil sie w irlandzkim wiezieniu i Witolda Pileckiego, ktory dobrowolnie sie zniewolil w Oswiecimiu?

On nie rozumie kontekstu, ze czlowiek, to nie zwierze i ma zdolnosci, ktore wykraczaja poza "zaspokojenie potrzeb" i w tych zakresach wolnosc sie zaczyna dopiero realizowac.

zaloguj się by móc komentować

valser @Wrotycz 24 października 2017 15:56
24 października 2017 18:00

Herezja jest filozofia "zapchajkichy" na wiekszym poziomie. 

zaloguj się by móc komentować


marek-natusiewicz @valser
24 października 2017 18:46

"Jak w kazdym innym przypadku  - nie jest wazne co mowi, tylko kto mowi?"

No, ciekawa teza! Mnie się wydaje, że najważniejsze jest to czy mówi prawdę. Ale to chyba przekracza możliwości wielu, więc wolą twierdzić tak jak na wstępie...

Jeden z moich "znajomych" zwykł był mówić: ponieważ niewiele zrozumiałem, to na wszelki wypadek obrażę się.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 24 października 2017 18:46
24 października 2017 19:04

Pytanie, czy trzeba rozbierać wypowiedź na części pierwsze, gdy ktoś wali ewidentne babole. Można się w to bawić na TT, czy forach ogólnych, jeśli kto lubi.

Sytuacja zmienia się całkowicie gdy poglądy sprzeczne z logiką padają ex cathedra. Jako człowiek wykształcony przyrodniczo na ogół nie podejmuję dyskusji w kwestiach biologiczno-zdrowotnych z ewidentnymi oszołomami. Sywierdzam jedynie fakt, że z oszołomem mamy do czynienia. Jeśli ktoś poza tym rozsadny myli się w istotnych, zwłaszcza potencjalnie groźnych dla zdrowia kwestiach, staram się krótko i grzecznie sprostować jego wypowiedź dla dobra reszty słuchaczy. Dyskutować obszerniej widzę sens jedynie z kimś na przynajmniej moim poziomie wiedzy.

Zakładam, że Valser nie ma raczej powodu dyskutować o filozofii z inżynierem poligrafii. 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Kuldahrus 17 października 2017 17:51
24 października 2017 19:32

Rozumiem, że od wielu lat wie Pan o Spinellim i Ventotene... na przykład!

 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 24 października 2017 19:04
24 października 2017 20:42

"Poglady sprzeczen z logiką"? Chyba właśnie w takiej sytuacji był Einstein ze swoją E=mc2...?

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @Grzeralts 24 października 2017 16:38
24 października 2017 21:47

i do  Valsera

Tak,też tak sądzę, szerzy herezję.Dobrobyt jako zródłó wolnosci -teza ta uderza wprost w podstawy wiary katolickiej,mojej wiary.To Pan Bóg uczynił człowieka wolnym i nie obwarował tego daru żadnymi warunkami w rodzaju,będziesz wolny jeśli zapracujesz lub powiększysz stan posiadania.Człowiek wolny wybiera dobro lub zło  i ponosi tego konsekwencje.Zło w wierze katolickiej nazywa się grzechem. Wolność jest od grzechu , czyli naszego egoizmu, instynktów , chciejstw, porządliwości  ,a nie w ich realizowaniu. W skrócie P.K.mówi ,że wolność daje świat ,-musisz zapracować -,a nie Bóg w akcie stwórczym, darmo . W Jezusie Chrystusie dał nam poznać jak ją odzyskać po grzechu pierworodnym /kuszenie Pana Jezusa na  Pustyni/ . P.K. lansowany jest jako kapłan konsumpcjonizmu.Wywody na szerokim poziomie ogólności ,jak już Pan zauważył , mieszanie poziomów -filozofia ,fizjologia ,teologia,ekonomia , pomieszanie prawdy z fałszem ,wszystko to utkane w dużych emocjach, daje efekt proroka i wyznawców. Nie wiem czy P.K. przetrwa dłużej ,ale warto zapamiętać tą odsłonę herezji.Niepokojące jest to ,że przyciąga ludzi inteligentnych, oczytanych ,którzy bronia Go jak niepodległosci,ale to chyba odpowiedż na pozę proroka.

Pan /Pani Singelton jakiś czas temu zaproponował dyskusję nad marksistowskimi korzeniami poglądów  Pana Karonia  i również dzięki Pana uwagom i Pana Tadmana zapowiadała się bardzo ciekawie jako analiza nowej odsłony herezji ,ale niestety ugrzęzła w emocjach.Bardzo się cieszę ,że Pan Valser znowu ją przywołał.Dziękuję.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @marek-natusiewicz 24 października 2017 20:42
24 października 2017 22:21

Nie, Einstein posługiwał się w pełni logiką.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Hreczkosiej 18 października 2017 17:34
24 października 2017 22:24

To absurdalna pomyłka.

Otóż WIARA pozostaje w relacji z NADZIEJĄ i MIŁOŚCIĄ.

I z niczym ponadto.

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 24 października 2017 18:46
25 października 2017 01:36

Taki tekst...

"Dlatego zadamy:

Niehonorowania dochodow nie osiagnietych przez prace"...  podoba sie Panu?

Moim zaniem to pieknie koresponduje z Karoniowym "warunkiem realnej wolnosci jest dobrobyt, a bez dobrobytu wolnosc jest fikcja" i ze dobra mozna tylko wyworzyc samemu (wypracowac) lub ukrasc.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 24 października 2017 19:04
25 października 2017 01:49

"Zakładam, że Valser nie ma raczej powodu dyskutować o filozofii z inżynierem poligrafii."

Zalezy o czym. O skladzie, zloconych literach, wkleslym druku - czemu nie? Kazdy ma prawo do opinii i jedna nie jest lepsza od drugiej. Ja jestem po magisterskich studiach na kierunku nauki polityczne, drugi kierunek filozofia z absolutorium na studium doktoranckim, podyplomowo AWF, do tego jeszcze dwie szkoly zawodowe - technikum mechaniczne i studium medyczne. W tych zakresach nie musze nic konfabulowac i jakas podstawowa wiedze mam. Karon nie ugralby jednego sztycha na seminarium z ontologii, logiki czy epistemologii. Dobrobyt - powtorze to jeszcze raz - jako podstawa wolnosci, to jest doktryma "zapchajkichy". Jak juz te pieniadze, zeby sie uwolnic sa zarobione to co dalej? Co z wolnoscia?

To jest herezja. Ludzie maja uwierzyc, ze praca jest warunkiem koniecznym wolnosci. Jak ktos w to uwierzy i sie przejmie to bedzie tyral jak idioci w poludniowej Francji przy krosnach, tylko zamiast zbawienia beda mieli nowoczesna wersje Auschwitz, gdze nie trzeba bedze juz niczego pilkowac bo za czynsz, wode i swiatlo w baraku na osiedlu trzeba bedzie jeszcze zaplacc rachunki.

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 24 października 2017 19:32
25 października 2017 01:52

Ten Spinelli to jest wyciagniety z niebytu ziutek, w celu odwrocenia uwagi od istoty problemu. To jest propaganda, ktora ma pomoc w tym, zeby ludzie odwrocili swoja uwage od kontynuacji powszechnego rabunku i zajeli sie propagandowymi pierdolami.

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 24 października 2017 18:46
25 października 2017 02:12

Jeszcze jeden cytat w temacie "nie wazne kto mowi, najwazniejsze ze mowi prawde"...

 

... " Panstwo powinnio sie troszczyc o podniesienie poziomu zdrowia narodu poprzez objecie opieka matki i dziecka, zakazanie pracy dzieci, wzrost sprawnosci fizycznej ustanawiajac w szkolach z mocy prawa obowiazek cwiczen gimnastycznych i uprawiania sportu, a takze udzielanie szerokiego poparcia klubom zajmujacym sie rozwojem fizycznym mlodziezy".

Piekne? Nieprawdaz? A jakie madre i pozyteczne?

To jeden z postulatow programowych NSDAP, podobnie jak ten cytat o niehonorowaniu dochodow ktore nie sa osiagniete poprzez prace...

Adolf Hitler, Monachium, 24 lutego 1920 roku.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 25 października 2017 01:49
25 października 2017 06:19

Myślę, że w odpowiednim pomieszczeniu, przy szklaneczce dobrego łyskacza, dyskutowałoby się wam całkiem dobrze o najróżniejszych sprawach.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 18 października 2017 18:27
25 października 2017 06:30

"brak jest zarowno usystematyzowanej wiedzy...". Wystarczy spróbować tej "systemacji" w szkole nawigatorów aby zrezygnować z dokształcania sie. Poza tagowaniem ZERO systematyki. A komentarze...? Obraz chaosu no i od Sasa do Lasa! Z taką "nawigacją", a może bardziej jest usystematyzowaniem szkoła pewnie zmierza do "akademizmu" bez adeptów, bo trudno zdobywać "zdrowy rozsądek" w świecie chaosu.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @stanislaw-orda 24 października 2017 22:21
25 października 2017 06:32

Ale habilitacji by nie dostał gdyż trzej recenzenci zapewne napisaliby, że co prawda zgodnez logiką , ale nie zgodne z nauką...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 25 października 2017 01:52
25 października 2017 06:42

Ten "ziutek" to jest motto Unii wyryty na kamiennych płytach "pałaców" w Brukseli.

Po prostu trzeba oddzielać "ziarna od plew", tj. informacje od interpretacji. To, że Unia wyzbyła się Ojców podmieniając ich na Ojczymów typu Spinelli to fakt. I o faktach dzisiaj powinniśmy jedynie mówić, bo właściwa interpretacja jest możliwa jedynie wówczas gdy wiemy wszystko, co ważne. A niestety wiemy niewiele, gdyż zewsząd leje się tylko "woda"... Ludzie "odwracają się" najczęściej z powodu nieumiejętnego przedstawiania "istoty problemu". Proszę np. w kilku słowach (czyli samo gęste) znaleźć opisaną w tej "szkole" jakąkolwiek wizję Coryllusa (ale nie przez autora). Ona w tej szkole tonie w zalewie szlachetnych "pierdoł"... Tutaj każdy uważa się belfra, a tylko nieliczni za uczniów!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 25 października 2017 02:12
25 października 2017 06:44

Przepraszam, mam pytanie: czy to FAKT, czy interpretacja? Zatem dziekuję za koleją porcję niezbędnej wiedzy... Dalida śpiewała: parole, parole. parole...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 25 października 2017 06:19
25 października 2017 06:46

Jak to "Polak z Polakiem" potrafią... bez konkluzji, a potem zero działania!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @JOLANTA1 24 października 2017 21:47
25 października 2017 07:31

Oczywiście. A na takiej najprostszej płaszczyźnie wyprowadza z prawdziwej, skądinąd tezy, że bieda jest ograniczeniem wolności wniosek, że dobrobyt wolność zapewnia. A to w sensie logicznym jest bzdura.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 25 października 2017 06:46
25 października 2017 07:35

A co tu jest do działania? Karoń ma jakąś wizję działania? Jestem fanem króla Juliana i uwielbiam jego "A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu". Ale staram się nie stosować tej maksymy w życiu.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 25 października 2017 06:19
25 października 2017 09:18

Do poznej nocy. Ja wczoraj sobie odswiezylem jeden wyklad, ktory redukuje jalowe gadanie na rzecz dzialania. Karon to gadula. On by zagadal kazdy temat. Podazanie za takim typem to jest wejscie w ciemny las. Ja na to nie mam czasu poniewaz chce jeszcze kilka celow osiagnac i dyskusja musi miec sens komunikowania do momentu w ktorym trzyma sie celu i nakierowana jest na cel  i najkrotsza droge do niego. Wszystko inne jest dewiacja. Dla mnie z jego wykladow wynikaja same nonsensy, a juz zupelnie nie wiaze sie to z jakims praktycznym dzialaniem.

Trzeci rok z rzedu z rozpedu wale glowa w mur, probujac organizowac targi ksiazki. W Polsce, w urzedach, w jednostkach publicznych ludzie zyja w jakims letargu, nie potrafia podjac decyzji, odkladaja sprawy na pozniej bez glebszej przyczyny. Kazdy kto tak postepuje sam wyklucza sie z grona ludzi, ktorzy skutecznie dzialaja.

Mnie sie kalendarz na 2018 rok szybko zapelnia. Mam zaplanowanych i potwierdzonych 19 roznych eventow z terminem. Zaplanowanych- to znaczy ze jak przyjdzie czas to trzeba juz tylko w tym czasie rzeczy wykonac.

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 25 października 2017 06:44
25 października 2017 09:24

To sa cytaty z programu NSDAP wiec trudno mowic o interpretacji. W samym Mein Kampf znalazloby sie kilka pasazy, ktory skleja sie z karoniowa konkluzja "trzeba wziac sie do roboty, zeby byla wolnosc i dobrobyt". Zawsze pozostaje pytanie - a co z tymi, ktorzy niechca wziac sie do roboty, tylko chca przebimbac cale zycie?  Maja do tego prawo czy nie?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 25 października 2017 07:35
25 października 2017 09:25

No, z "gadania" ma wynikać jakieś działanie... a nie jedynie "piana"!

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @marek-natusiewicz 25 października 2017 06:42
25 października 2017 09:26

,,I o f aktach dzisiaj powinniśmy jedynie mówić, bo właściwa interpretacja jest możliwa jedynie wówczas gdy wiemy wszystko, co ważne. A niestety wiemy niewiele, gdyż zewsząd leje się tylko "woda"..Nie do końca się z tym zgodzę

 Ja uważam się za wiejskiego prostaczka,a moim kryterium jest Dziesięć przykazań i Tomasz a,Kempis.Do najbardziej uczonych tekstów przykładam tą miarę i jeśli coś wystaje, wyrzucam, nie wazne, kto to mówi.Oczywiście ma to swoją cenę.Podziwu świata nie ma,ale jaki pokój.Nadmiar wiedzy bez Boga zawsze rodzi pychę ,a póżniej to już z górki.Co do wizji Corylusa ma Pan rację,dla mnie są ważne ,ich zadaniem jest zmieniać myślenie,ale trudno z nimi dyskutować,po prostu się je przyjmuje. Co do  efektów bloga,jednego z najlepszych jakie znam, trudno się z Panem nie zgodzić,ale aby to uznać potrzebna jest pokora.Konkretną aktywność i systematyczność i należną pokorę wykazał Pan Wawrzyniec i myślę ,że jeżeli  przyjdą owoce to będzie to  też jego zasługą.                                                  W przypadku Pana Karonia właśnie zastosowałam ,,nożyce Corylusa ,,.                                                                Corylus to wyczerpująco opisał, podpięcie pod socjalizm niepodległosci, zeby przekonać                  Polaków do socjalizmu ,a  tym razem podpina się Pana Boga i wolność .Widocznie uznano ,że rdzeniem naszego jestestwa jest wolność i na tym bazują.To w gruncie rzeczy dobra dla nas wiadomość.

Pozdrawiam

 

,, same fakty to nie wszystko,potrzebna jeszcze miara do ,której się odnosi ,inaczej się utonie wpowodzi prawd i 

         

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 25 października 2017 09:18
25 października 2017 09:39

"Trzeci rok z rzedu z rozpedu wale glowa w mur, probujac organizowac targi ksiazki. W Polsce, w urzedach, w jednostkach publicznych ludzie zyja w jakims letargu, nie potrafia podjac decyzji, odkladaja sprawy na pozniej bez glebszej przyczyny. Kazdy kto tak postepuje sam wyklucza sie z grona ludzi, ktorzy skutecznie dzialaja."

To jest po prostu FAKT. I dopiero z chwilą przyjęcia do wiadomości faktu istniena tego FAKTu rozpoczyna się "gra" rozumu: co z tym zrobić? Żyją w letargu? To prosze posłuchać kazań w kościele? Tam jest ciągle o tym co powinni robić... ani krzytny o odpowiedzialności "karnej" za nic-nie-robienie. Ksiądz Małkowski ma zakaz odprawiania Mszy św. poza cmentarzem od 1984 roku! I co , ano nic. Wszyscy biadolą, a nikt nie zada publicznie pytania "Niczowi"... Ale pełne zadowolenie w wielu z powodu "słusznego prawienia" jaka to wielka krzywda...

Proszę zrobić "krytyczną analizę" tego portalu. Proszę zadać proste pytania i poszukać odpowiedzi. Toż to mission impossible. Gdzie są kategorie artykułów, gdzie pdf głównych treści. I to ma być dla młodych? Wolne żarty.

Piszę coś, wysyłam na portal, widzę błąd... i nijak nie potrafię znaleźć "ścieżki dojścia" do możliwości poprawienia. A Pan tu o targach książki. Jak mówi Coryllus: bez zbudowania rynku książki trudno sprzedawać książki. Coryllus z niczego wykreował rzeczywistość, która tutaj jest notorycznie deprecjonowana przez wielu piszących o "całym świecie", byle nie o knocie do lampy naftowej na własnym stole. Gdzie newsletter, gdzie dyskusje szczegółowe, gdzie konkluzje ? Zapewne wszystkiem winni masoni i kolejarze... acha ostatnio też rowerzyści!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @JOLANTA1 25 października 2017 09:26
25 października 2017 09:46

Ale zgodzi się Pani z okolicznościa, że FAKTY są niezbędnym punktem wyjścia do formułowania poprawnych rozwiązań. Faktem np. jest brak publikacji Aneksu. I to dopiero może być punktem wyjścia do interpretacji. Czy ktoś tutaj o tym napisał z sensem? A jeśli wykonał to Ścios, to leją się na niego hektolitry pomyj z pytaniem dlaczego to czyni? i od razu formułuje się tezę, że "zapewne ktoś zły za nim stoi". Sam FAKT umiera, a na jego miejsce pojawia sie emocjonalne interpretacje. I tak piana zalewa nam oczy i wypełnia mózgi.

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 25 października 2017 09:39
25 października 2017 10:08

Ma pan stuprocentowa racje. Ale zeby takie rzeczy ogarnac, to trzeba miec organizacje - zespol ludzi, ktorzy beda mieli wspolna wizje, wspolny cel i beda mieli bardzo konkretne oczekiwania i wszystko beda robic w nierzekraczalnych terminach.

Jesli chodzi o trzecie targi w Bytomiu to sprawy sie przedstawiaja znacznie gorzej niz rok temu. Nad Bytom nadciaga tornado i dodatkowe turbulencje. Na ta chwile nie mam ustalonego miejsca i daty imprezy. Nie da sie w tej chwili nic ustalic. Prosze zerknac na te linki.

Prezydent Bytomia na wylocie

http://plus.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/korupcja-w-polskiej-pilce-prezydent-bytomia-damian-bartyla-czeka-na-wyrok,12612017

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 25 października 2017 10:08
25 października 2017 10:25

"Ale zeby takie rzeczy ogarnac, to trzeba miec organizacje - zespol ludzi, ktorzy beda mieli wspolna wizje, wspolny cel i beda mieli bardzo konkretne oczekiwania i wszystko beda robic w nierzekraczalnych terminach."

No i właśnie o to chodzi, ale bez organizacji. Wspólna wizja, wspólny cel i będą robili coś SENSOWNEGO, co mieści się w dwóch pierwszych. Z Encyklopedii Coryllusa korzysta dziennie 400 ludzi. Można byłoby tu przypomnieć treść jednego z wystapień Marszałka na Zjeździe Legionistów: gdybym ja miał was tylku, to ja bym świat zdobył (wolna interpretacja). Polacy to fujary, bo uwazają, że są pod specjalną opieką Panienki z Jasnej Góry, która ich fuszerki naprawi... A kwestia "nieprzekraczalnych terminów", to jak na Dzikim Zachodzie - najpierw strzelać, tj. coś zrobić z własnej nieprzymuszonej woli, a potem pytać o nazwisko, tj. chwalić się CZYNEM!

A Bytom niestety odpuścić. "Rozpoznanie bojem" poinformowało, że ani wojska, ani amunicji. Można się nie poddawać, a jedynie honorowo skapitulować. A jak wiadomo Polacy są czuli "na honorze" - vide lamenty nad Beckiem, który "na żywca" posłał na śmierć 6 mln ludzi...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @marek-natusiewicz 25 października 2017 10:25
25 października 2017 10:26

Dodam jeszcze: każdą organizację mozna zinfitrować i rozwalić od wnętrza, zatem szkoda życia na "organizowanie"... Liczą się konkrety. Noga w drzwiach zawsze uniemożliwia ich zamknięcie. W Japonii urzędnicy mieli stalowe buty...

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 25 października 2017 10:26
25 października 2017 10:31

Jesli ma sie jasna wizje tego co chce sie osiagnac i mocne, zdeterminowane przywodztwo, to rozwalic jest trudno, a latwo sie pozbyc niepotrzebnych ludzi.

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 25 października 2017 10:25
25 października 2017 10:45

Ze mna jest pewien problem. Moj rejestr porazek i kapitulacji jest znikomy i nie mam intencji go powiekszac. Ale z drugiej strony nie jestem specjalista od walenia glowa w mur. Podejmuje dzialanie i musza byc rezultaty.

Jak pisze o organizacji to nie mam na mysli statutu, listy czlonkow, skladek i "programu dzialania". To jest naiwna dziecinada.

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @marek-natusiewicz 25 października 2017 09:46
25 października 2017 10:53

Widocznie nie jasno się wyrażam,ja przyznałam Panu rację ,zakwestjonowałam tylko osamo oparcie się na faktach bez kryterium weryfikującego.Co do owoców bloga zgadzamy się,mimo  niepodwarzalnej determinacji jego twórców PP.Corylusa i Valsera niewielu myśli Corylusem. Pan z racji płci wyraził to dosadniej i dzięki Bogu ,ale czy uważa Pan ,że Corylus tego nie widzi?. Moje wnioski są też inne .Po ludzku niewiele już można ulepszyć.Może czas na konstatację ,że warto zaprosić oficjalnie do współpracy np.św .Maksymiliana i uczyć się u najlepszego

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
25 października 2017 15:53

Jeszcze jeden przyczynek do tych karoniowych bzdur, zwiazanych z dobrobytem i wolnoscia oraz tym czym jest praca. trwa to dluzej niz godzine, jest po angielsku i japonsku, ale warto ten obraz przemyslec.

Sen o Sushi

zaloguj się by móc komentować

wojtek34 @valser
18 listopada 2017 19:46

Pan Karoń czyli krytyka materializmu dialektycznego przez system deistyczny. Tak! Deistyczny bo mimo iż coś tam mówiący o Bogu to jednak nie znający Go ani w prawie ani w mocy i działaniu.

Pismo Święte naucza inaczej. Jak?
- Warunkiem dobrobytu społeczeństw jest społeczne szukanie Boga i chodzenie za Nim. Większość przesłania Starego Przymierza o tym jest, bo z niego czerpiemy naukę o Bogu i Jego ludzie.
- Warunkiem dobrobytu jednostki jest wola Pana względem tej jednostki. Ppatrz - przykład z Hiobem, właścicielem dużego przedsiębiorstwa, wobec którego Pan Bóg miał plan, który być dla Hioba dobry choć zakładał przejście przez bankructwo i ciężką chorobę inwestora.
- Warunkiem realnej, osobistej wolności jest (patrz J8:32) (1) wiara w Jezusa Mesjasza, i (2) trwanie w Jego słowie czego konsekwencją jest (1) bycie Jego uczniem i (2) poznanie prawdy. Wtedy to (i dopiero wtedy) ta prawda wyzwala i daje wolność.

To co mówi pan Karoń pięknie brzmi, pięknie wygląda - ale to względem ewangelii o Jezusie i ewangelii o Królestwie Bożym kłamstwa są.

Niech będzie, że się czepiam - ale zmiana jednego bezbożnego systemy na inny, może bardziej religijny nie zmieni nic w życiu nas ani naszego społeczeństwa. Tylko osobiste upamiętanie i nawrócenie, tylko osobiste zbawienie, które jest za darmo, otrzymanie Ducha Świętego, którego Bóg daje i potem chodzenie za Panem Jezusem, uczniostwo o którym mówił i które uczniom swym odchodząc nakazał, a potem zmiany społeczne, które będą tego konsekwencją mogą coś zmienić. Tak naucza Biblia, więc czy warto tracić czas na takich nauczycieli?

Ja zachęcam do studiowania Pisma Świętego. Samemu. Samemu bo to proste jest, bo to jest recepta od Boga dla każego z nas i na nasze życie społeczne również.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @ApesCornelius 17 października 2017 22:51
19 listopada 2017 06:40

I przede wszystki zapomiano o triadzie teza-antyteza-synteza. No i przede wszystkim o umiejętności prowadzenia dyskusji, o czym można przekonać się w komentarzach pod większością wpisów.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @rotmeister 17 października 2017 23:35
19 listopada 2017 06:42

To co począć z taką spiżową "mondorściom" powyżej: "Jak w kazdym innym przypadku  - nie jest wazne co mowi, tylko kto mowi?" ?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 17 października 2017 23:56
19 listopada 2017 06:45

Gdyby nie było, to i nie byłoby tego wpisu. No i przede wszystkim tego bicia piany o nim! Proponuję zatem zlikwidować ten wpis, bo... szkoda gadać!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 18 października 2017 00:02
19 listopada 2017 06:47

Utrwali to się wówczas, gdy będzie się robić za "pudła rezonansowe"... które właśnie się odezwało!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 18 października 2017 07:11
19 listopada 2017 06:50

To może by tak zrobić tutaj krótki wykład na ten temat, a nie "wymondżać siem" w bezproduktywny sposób!

Tak po swojemu i pod własnym nazwiskiem, a nie pod nikiem i wykazać się odrobiną odwagi cywilnej w głoszeniu PRAWDY.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 18 października 2017 15:58
19 listopada 2017 06:53

Zatem proszę podać właściwą, ze szczególnym uwzglednieniem owych "względów"...

Może wszyscy wówczas staniemy się mądrzejszymi i zdolnymi do przeciwstawienia się tezom wspomnianego drukarza.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 21 października 2017 22:08
19 listopada 2017 06:55

Każdy ma swoich znajomych...

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 06:47
19 listopada 2017 07:33

Panu umykaja dwie rzeczy. Po pierwsze - Karon ma twarz  nazwisko, chociaz co robi, co robil, skad jest - to sa pytynia bez odpowiedzi. I po drugie - Karon na temat Coryllusa, "basni jak niedzwiedz" nie wypowiedzial i nie napisal ani jednego slowa.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 19 listopada 2017 07:33
19 listopada 2017 08:40

Archimedesowi również "umknęła" uwadze okoliczność, że właśnie Rzymianie niszczą jego cywilizację... Martwił się jedynie o "swoje koła"...

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 08:40
19 listopada 2017 09:09

To pan jest niby Archimedes?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 18 października 2017 18:44
19 listopada 2017 12:50

Tak, to jest istotą i wolności i pracy i dobrobytu i etyki

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 25 października 2017 10:25
19 listopada 2017 12:57

Naprawia nasze fuszerki bo nas lubi i wie za co

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 08:40
19 listopada 2017 13:01

Nieznośna lekkość bytu u tego co kreślił koła a tak po prawdzie czy  Ty walczysz o tą Twoją Ojczyznę czy tylko tak marzysz słowami?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 06:53
19 listopada 2017 13:02

Jak przyjdzie Godot chyba

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 25 października 2017 10:26
19 listopada 2017 13:06

Pokaż te konkrety choć jeden przykład jak wstałeś rano i systemowi wyrwaleś ofiarę bo walczysz o cywilizację o której Archimedes nie miał pojęcia

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 19 listopada 2017 09:09
19 listopada 2017 13:29

A Pan swoje, tj. odwraca kota ogonem...

zaloguj się by móc komentowaćvalser @qwerty 19 listopada 2017 13:06
19 listopada 2017 13:37

Przepychanki o jakiegos Rojta czy innego Karonia do zadnych sensownych konkluzji nie prowadza. Roznica miedzy tymi typami jest taka, ze Karon pokazuje swoja twarz w internecie i organizuje spotkania w roznych miejscach, Rojt tylko anonimowo pluje. Obaj panowie ze swoja tworczoscia poza zasiegiem moich zainteresowan, przy czym Rojtowi naleza sie klapsy maczuga.

Kazdy cos tam robi i nie ma co tutaj robic licytacji, bo to znowu do niczego nie prowadzi. Pan Marek ma swoje opinie, ale one mnie nic nie obchodza, bo kazdy jakies ma, a glos kogos kto nigdy nie zorganizowal imprezy wiekszej niz urodziny nie moze byc brany pod uwage. Lece jutro do Polski, miedzy innymi w sprawie imprezy Rozetta 2018. Na ta chwile wszystko jest w proszku. Ludzie z ktorymi negocjuje trzecia impreze postanowili zyc w zawieszeniu. Co to oznacza nie bede tlumaczyl, bo to chyba jest jasne. Wyznaczyl jednak termin swojej "zawieszki" i do tego sie dostosowuje. Poczatek grudnia to bedzie data kiedy trzeba bedzie podjac wiazace decyzje. Zobaczymy.

Moja obserwacja polskich patriotow jest taka, ze wiekszosc to sa sieroty, ktore szukaja rodzicow za wszelka cene i reaguja emocjonalnie na kazdy przejaw sympatii i kazda niezobowiazujaca inicjatywa. Najlepiej taka ktora nic nie kosztuje. Konczy sie to banalnie- przemarszem z tekstyliami na patyku i okrzykami, ktore sa jedyna forma ekspresji i organizacji. Potem do domu, zdjecia na fejsbuku i troche szlamu na lewakow, ktorzy hejtuja impreze. Mnie takie glupoty nie przyjda do glowy. To chyba jest oczywiste.

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
19 listopada 2017 13:39

Pan Marek znowu nie uniosl problemu i nie wytrzymal cisnienia.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 19 listopada 2017 13:39
19 listopada 2017 14:44

A Pan minie nie zawiódł. Specjalnie napisałem o Archimedesie... I dokładnie przewidziałem treść Pańskiego wpisu. Jak zawsze obok tematu! I zawsze ad personam...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 19 listopada 2017 13:37
19 listopada 2017 19:14

tak na prawde to tych [pisz Pan patryjotow] nie interesuje jakakolwiek/żadna skuteczność na jakimkolwiek polu konfrontacji;- oni są idealnym tłem do scenografii życia społecznego i do ośmieszania innych, przez porównania/analogię/etc. ;- ot, świat niezbyt dobry a Polacy nic nie rozumieją i kiedyś ta Polska z kolan powstanie;- mariaż naiwności i urojeń;- po jak z reformą wymspr, na pytania: a którą patologię ta reforma ma likwidować lub postawić do konfrontacji z prawem na najbardziej efektywnym szczeblu? zapada cisza - od PADa do Premiera RP, czyli: iluzje i działania pozorowane

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 14:44
19 listopada 2017 19:24

jest Pan geniuszem, ja wysiadam

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 14:44
19 listopada 2017 19:33

Ze niby panskie wpisy sa na temat i nie skierowane ad personam? Dobre. To tez pan przewidzial czy moze zaplanowal? Niech pan dorosnie do sytuacji, wezmie problem na klate i nie mazgai sie tutaj, ze ktos panskie uczucia zranil.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @qwerty 19 listopada 2017 19:24
19 listopada 2017 22:36

Trzyma za słowo... no z tym wysiadaniem. Jak Pan coś napisze od siebie to wsiądę za Panem...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 19 listopada 2017 19:33
19 listopada 2017 22:40

Jak zawsze na temat, z głębią i wysoką kulturą. Ja na współczesne czasy przystało...

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 22:40
19 listopada 2017 23:12

i jeszcze sie Panu wlaczyl wieczorny moralizator i savoir vivre, czyli merytorycznie i na temat. Daj Pan juz spokoj.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 22:36
20 listopada 2017 07:03

no to poczytaj Pan ułamek: www.biblioteka-niepokonani.pl

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować