-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Patriotyczny socjalizm wytycza kierunki rozwoju ludzkosci

POyeboosy z dobrej zmiany wykazuja sie po raz nie wiem ktory troska o zdrowie narodu i kontynuuja chwalebne tradycje Wojciecha Jaruzeskiego "wychowania w trzezwosci i przeciwdzialaniu alkoholizmowi". Poprzeczka ustawiona przez towarzysza generala wisi wysoko, bo kartki na gorzalke i sprzedaz od god. 13.00 wyznaczaja tutaj standardy. No ale trzeba probowac.

Dla kontrastu powiem, ze w Szwajcarii zakupionego browarka mozna wychylic wszedzie (flaszke rozlac na tej samej zasadzie) - w obrebie sklepu, na dworcu, w pociagu, na przystanku, na ulicy, w parku. Generalnie wszedzie. Kupiles legalnie, mozesz legalnie dysponowac dobrem. Nikt nie zrobi z tego tytulu problemu, dopoki gosc nie zacznie robic jakiegos wiekszego gnoju. Dobrej zmianie i reszcie tej socjalistycznej choloty nie zmiesci sie to w pale, ze mozna w parku napic sie browara. Bo picie w plenerze jest zarezerwowane dla menelni. Ale wystarczy w tym samym parku dostac koncesje, wygrodzic teren, postawic parasol i juz jest kultura. 

Szykuje sie "nowelizacja" ustawy.

https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r3930286434823,Projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-wychowaniu-w-trzezwosci-i-przeciwdzialaniu-alk.html

 tagi:

valser
3 listopada 2017 13:33
89     1629    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
parasolnikov @valser
3 listopada 2017 13:40


U mnie to wygląda mniej więcej tak.

Ale to jest banda idiotów, bo ta nowela nic absolutnie nie zmieni. Tych ciulów to trzeba pałami tłuc.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser
3 listopada 2017 13:41

sposób powolywania szefa agencji co ma rozwiązywac problemy alkoholowe jest celem tej nowelizacji; reszta wynika z doktryny, iż ludziom nie wolno bez nadzoru robić cokolwiek, a w tle jest jak zwykle tworzenie zakzów/nakazów i służb do ich egzekowania; i wynika to z tego, że normy zachowań ludzi i ich respektowanie nie może byc ludziom pozostawione samopas - bo zwariują ze szczęścia

zaloguj się by móc komentować

chlor @valser
3 listopada 2017 13:50

Gdy na 3 miesiące pozwolono obywatelowi wyciać swoje drzewo w ogródku, to władze  się przeraziły swojej pobłażliwości dla wyborcy.

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 3 listopada 2017 13:40
3 listopada 2017 13:59

Z tej chwalebnej okazji ide w miasto i walne se browarka na ulicy.  Pionteczek.

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @valser 3 listopada 2017 13:59
3 listopada 2017 14:45

Może jeszcze kupie sobie jakieś piweczko na święta, ale zasadniczo sezon rumowy uznaje za rozpoczęty :)

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 3 listopada 2017 14:45
3 listopada 2017 14:58

Pacz to Parasol. Lokalna ipka w miejskim plenerze. Dobrej zmiany nie widac. Obok niedaleko mnie parka saczy w sloneczku Quellfrischa. Normalny swiat. Generalnie na zdrowie i na pohybel dobrozmianowcom.

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 3 listopada 2017 14:15
3 listopada 2017 15:11

Hotel Waldhaus am See w St.Moritz to jest legenda jesli chodzi o whisky. We wrzesniu robilem w Bytomiu degustacje szkockich maltow i mialem trzy butelki sygnowane przez Waldhaus Hotel. Cala historia ma kontekst marketingowy. Ta whisky to byl fake. Butelka byla z roku 1970 i szef baru z Waldhaus pofatygowal sie do Chin oddac degustatorowi pieniadze. W swiat poszly dwie wiadomosci, ze Szwajcar ostatecznie jest uczciwy i ze w St.Moritz maja 40-50 letnie trunki. Moze nie skasuja cie za nie 10 kola, ale pare stowek za baniak to bedzie standard.

Mam jedna butelke, ktora kupilem w 1994 roku i trzymam ja nie otwierana do dzis. To najstarszy okaz w mojej skromnej kolekcji. Do Waldhaus hotel niewielu ma start. To kultowe miejsce jesli chodzi o whisky. Ktos pod moja notka pisal o japonskiej Hibiki 12lat. To jest blend ale w Azji jest na niego taki hype, ze mozna niezle sprzedac butelke. 12, 15, 18letnie Hibiki, podobnie jak sygnowane tymi rocznikami Yamazaki, tudziez Singleton of Glen Ord 12 lat mozna w Hong Kongu czy w Chinach puscic za niezle pieniadze. Tomintoul 12yo ze stajni Glenliveta - tak samo. Niestety ciezko w Europie te whisky dostac.

zaloguj się by móc komentować

valser @valser 3 listopada 2017 14:58
3 listopada 2017 15:26

Ups.. sorry. Po prawej stronie Quöllfrisch po lewej Feldschlösschen.

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @valser 3 listopada 2017 14:58
3 listopada 2017 15:56

Do czego ten świat zmienia, ja tłusta opita świnia kupiłem właśnie hantelki i rozpoczynam mój codzienny trening, a Ty taki sportowiec alkohol w miejscu publicznym! Na zdrowie!

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser
3 listopada 2017 16:15

Powiem tak. Ja, jako pijak. Lubiący wypić i się pobawić (teraz jak piszę, to też wypiłem setuchnę mojej pigwówki). Miejsca należące do państwa i samorządów,. generalnie powinny być wolne od alkoholu. A więc na ulicach, w parkach czy inszych miejscach, należących do państwa, tudzież samorządu, picie powinno być zabronione (no wiem, że amerykański przykład pokazuje, że jeśli owinę butelkę w nieprzezoroczystą torbę, to kto mi zabroni pić - ale hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek, więc tu jestem wyrozumiały). Dlaczego? Bo dzieci widzą. Tak jak nie uprawiamy miłości na oczach dzieci, tak i nie powinniśmy pić na ich oczach.

Natomiast, jestem jak najbardziej za, gdy alkohol serwujemy w ogródkach piwnych, na zewnątrz restauracji i kawiarni, ale w miejscu wyznaczonym do picia. I gdy dziecko zapyta się - "ale dlaczego pan na ulicy nie pije, ale tu może", no to mamy gotową odpowiedź - "no właśnie pan tu MOŻE". I w myślach odwołać się do powiedzenia: "hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek".

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Starybelf 3 listopada 2017 16:15
3 listopada 2017 16:22

Ale to dlatego, że zdaję się traktujesz picie piwa jako zło, a ja traktuje picie alkoholou jak picie kawy.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @parasolnikov 3 listopada 2017 16:22
3 listopada 2017 17:01

Uważam, że dostęp do używek powinien być ograniczony. Z uwagi na dzieci. Nie traktuję picia piwa jako zło, ale jak pewne wtajemniczenie, które powinno byc dostępne tylko dorosłym. To coś podobnego jak picie kavy na Vanuatu.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Starybelf 3 listopada 2017 17:01
3 listopada 2017 17:13

Zawsze lubiłem jak dorośli pili, i żałowem że ojciec nie pije tyle co inni, bo lubiłem gadać z dorosłymi o polityce itp. a kto trzeźwy gadałbyz 7dmiolatkiem o polityce :)

zaloguj się by móc komentować

valser @Starybelf 3 listopada 2017 16:15
3 listopada 2017 17:50

Kazda regulacja dotyczaca sprzedazy i uzycia produktu wymyslana przez panstwo w takiej skali jak to wychowanie w trzezwosci to jest bolszewicka potrzeba kontroli rynku. Koncesje, akcyzy i miejsca wyznaczone do sprzedazy i do uzycia. W Szwajcarii nie ma akcyzy, nie ma banderoli na gorzalce. Przez to w najdrozszym kraju na kontynencie cena butelki whisky jest taka jak w Polsce, gdzie ludzie zarabiaja nieporownywalnie mniej. Ten pasaz o tym co ludzie widza na ulicy i czego nie powinni widziec to jest propaganda. Picie piwka to normalna rzecz. Idziesz z dzieckiem na obiad do restauracji zamawiasz piwo i po prostu pijesz. Pojdziesz z dzieckiem na laweczke i otworzysz to samo piwo - jaka jest roznica? Moim zdaniem zadna. Kupisu piwko na rynku w Krakowie w ogrodku piwnym, wyjdziesz dwa metry poza parkan i dostaniesz mandat. To sie wszystko trzyma tylko poronionego bolszewickiego myslenia.

Jak ktos sie nachleje na ulicy i bedzie grandzil to ten przyklad jest potrzebny. Razem z policja, ktora goscia zawinie wypaluje i zawiezie na izbe i jeszcze dowali rachunkiem. To bedzie dobra nauka. Postawienie parawanu w postaci przepisow to jest tylko glupota. Za alkoholem stoi zmonopolizowana branza, lewy import, lewe destylarnie i rozlewnie. Reszta to propaganda. Akcyza, podobnie jak VAT w tej skali jak jest w Polsce to jest uzasadnienie dla lewizny i patologii. Nic wiecej. Dla mnie dobra zmiana jest juz pozamiatana. Tak jak POlszewicy byli banda zlodziei, tak ci sa banda idiotow. Nie wiadomo, ktora plaga gorsza.

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 3 listopada 2017 15:56
3 listopada 2017 17:52

Ja nie jestem zaden sportowiec. Od 15 lat staram sie jak moge zdjac z siebie etykiete karateki, sportowca i co gorsze wzorca dla mlodziezy, ale jak widac kiepsko mi to idzie.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @parasolnikov 3 listopada 2017 17:13
3 listopada 2017 18:16

Zawsze lubiłem jak dorośli pili, i żałowem że ojciec nie pije tyle co inni, bo lubiłem gadać z dorosłymi o polityce itp. a kto trzeźwy gadałbyz 7dmiolatkiem o polityce :)

A wsiadłby Pan napruty do samochodu i prowadził pojazd?

Czym innym jest wypicie w domu czy kawiarni ze znajomymi, a czym innym jest chlanie na środku ulicy, bo mam taką potrzebę. To jest jak robienie siku na środku placu, bo akurat mnie się zachciało.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Starybelf 3 listopada 2017 18:16
3 listopada 2017 18:33

W ogóle się nie zgadzam, a co nie powinno budzić wątpliwośći to, że zachowanie nieobyczajne w miejscu publicznym powinno podlegać karze, ale sporzywanie napojów? Badanie zawartości butelek i jakieś papierowe orebki to już cyrk.

zaloguj się by móc komentować

valser @Starybelf 3 listopada 2017 18:16
3 listopada 2017 18:34

Nikt tu nie pisze o ekscesach. Wyjscie z butelka 0,3l w miasto i plynem ktory zawiera 4% alko oznacza ban ze strony panstwa. Pozornie to jest glupota, a tak po prawdzie to ustawka na kase i traktowanie doroslych ludzi jak baranow. Z mojej strony na to nigdy nie bedzie zgody. Wykonywanie polecen baranow jest sprowadzeniem sie do roli wicebarana. Wykonywanie idiotycznych przepisow jest rownoznaczne z uczestnictwem w procesie. Beze mnie.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @valser
3 listopada 2017 18:39

właśnie, chlanie na ulicy i picie / Valser już to objaśnił/
a te place, parki i ulice jak 'se' ''państwo'' i urzędnicy wybudują to będą ich i niech 'se' tam robią co chcą

 

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Matejek 3 listopada 2017 18:39
3 listopada 2017 18:40

miało być do -> Starybelf

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @valser 3 listopada 2017 18:34
3 listopada 2017 20:24

Dla prawdziwych mężczyzn,  foliówka na butelkę. Można wesprzeć państwo czynem. Torebki foliowe mają być objęte podatkiem do 1 PLN od sztuki. Za uzyskane pieniądze państwo wesprze tych, którzy będą musieli kupić nowe piece. Żeby smoga nie było. 
 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @valser 3 listopada 2017 18:34
3 listopada 2017 20:24

Dla prawdziwych mężczyzn,  foliówka na butelkę. Można wesprzeć państwo czynem. Torebki foliowe mają być objęte podatkiem do 1 PLN od sztuki. Za uzyskane pieniądze państwo wesprze tych, którzy będą musieli kupić nowe piece. Żeby smoga nie było. 
 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @valser
3 listopada 2017 20:27

Parasolu, mało kto jest tak delikatny jak ja, a i tak dwie foliowki wskoczyły.

zaloguj się by móc komentowaćbolek @valser 3 listopada 2017 15:11
3 listopada 2017 21:09

To jakaś ustawka chyba była.

BTW Znalazłem 12 Aberloura w delikatesach. Dać mu szansę?

zaloguj się by móc komentować

valser @Rozalia 3 listopada 2017 20:27
3 listopada 2017 21:27

Jedna foliowka Parasola, druga dla mnie. Wszystko sie zgadza. Po zlotowce plus VAT i spalimy foliowki na chwale dobrej zmiany.

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 3 listopada 2017 21:09
3 listopada 2017 21:31

Zaangazowany marketing. W szwajcarskiach info bylo na pierwszych stronach gazet i odbilo sie echem w szerokiej zagranicy. Chiny sa najwiekszym biorca szwajcarskich zegarkow w tej chwili. Pochlaniaja wiecej niz 50% szwajcarskiego eksportu zegarkowego. Mniej przypada na reszte swiata. Mysle, ze z whisky jest podobnie. Ta ustawka z hotelem to promocja szwajcarskiej ekskluzywnej turystyki.

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 3 listopada 2017 21:09
3 listopada 2017 21:41

12 Aberlour to porzadny flakon. Tu jest opis z Single Malt companion.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 3 listopada 2017 17:50
4 listopada 2017 06:03

Valser, jeżeli w Szwajcarii nie ma akcyzy to dlaczego whiski kosztuje tyle samo co w Polsce gdzie jest akcyza? Czegoś tu nie rozumiem.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 4 listopada 2017 06:03
4 listopada 2017 06:16

I jeszcze jedno pytanie:

Czy do Szwajcarii można wwieźć dowolną ilość alku?

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 06:03
4 listopada 2017 07:36

Zarabiaja ci co handluja , a nie zlodzieje ktorzy przywlaszczaja sobie podatek.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 06:16
4 listopada 2017 07:39

Jak wszedzie - 1 litr mocnego alkoholu, szesc butelek wina albo 5 litrow piwa. Wszystko co powyzej jesc clone - 8% od ceny. Jak nie masz paragonu na granicy, to przyjmuja srednia cene. Latat temu jechalem na wakacje, jak tu jeszcze nie mieszkalem i wiozlem ze soba trzy zgrzewki piwa. Po odjeciu 10 piwek od ogolnej ilosci naliczyli mi na reszte clo. Wyszlo jakies 23 franki. Po zaplaceniu w gotowce pojechalem dalej.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 07:36
4 listopada 2017 08:13

To dużą mają marżę. Sądzę że litr łiski kupażowanej u producenta kosztuje około 15 PLN.

Idealizujesz Państwo w którym mieszkasz.

Zamiast akcyzy mają inne podatki - taka prawda )-:

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 07:39
4 listopada 2017 08:22

I od jakiej ceny liczą te 8%? Od ceny wytworzenia czy od ceny w EU? Drogo zapłaciłeś za tą część zgrzewki )-:

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 08:13
4 listopada 2017 08:31

Tak. Wszyscy tak zarabiaja, dlatego maja. Meski fryzjer - 20 minut roboty - 30 do 50 frankow. Tyle kosztuje fryzjera butelka dobrej whisky. Kobiety inwestuja w zrogowaciala tkanke wiecej wiec fryzje ktory godine popracuje z kobieta ma butelke 30 letniej whisky. Za kazdym razem jak jestem w Polsce jestem u fryzjera za 5 frankow z napiwkiem. Niczego nie idealizuje. Sytuacja jest taka, ze nie musze sie liczyc z wydatkiem 200 frankow na flakon. A nie robie nic lepiej, nic szczegolnego, czego nie robilbym w Polsce. Nie przybylo mi rozumu, umiejetnosci, talentow z powodu zmiany miejsca zamieszkania.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 08:22
4 listopada 2017 08:32

byle piwko w szwajcarskim sklepie to 1.50-1.80 franka za pol litra. Od tego licza na granicy 8%.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser
4 listopada 2017 08:50

Gdzieś , ktoś napisał, że brak polskich liter, to brak szacunku dla czytelnika... I na tę okoliczność nie ma wymówki (też ktoś to napisał)...

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser
4 listopada 2017 08:52

Ciekawe dlaczego konkurencja nie sprzedaje po x 0.08 podatku + marża? Czyżby rynek zamknięty?

Jakieś koncesje na bycie fryzjerką/fryzjerem/posiadaczem sklepu?

Coś mi się wydaje że bajki opowiadasz.

Jak rozumiem flakon litrowy "Old Smuglera" kosztuje 90 PLN. W zakupie u wytwórcy 15 PLN.

Czyli marża spora. Zupełnie nie "złodziejska"

zaloguj się by móc komentować

bendix @marek-natusiewicz 4 listopada 2017 08:50
4 listopada 2017 08:53

Czepiasz się człowieku!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @parasolnikov 3 listopada 2017 13:40
4 listopada 2017 08:54

Co kraj, to obyczaj. W Polsce rozpijali Naród obcy i stąd ten syndrom walki z alkoholizmem. Po prostu "wadza" uważa, że to problem... polityczny!

zaloguj się by móc komentować

valser @marek-natusiewicz 4 listopada 2017 08:50
4 listopada 2017 08:54

Musze Cie stad pogonic panie Marku, bo o tych literach to ja w swojej pierwszej notce pisalem i w zwiazku z tym musze byc konsekwentny.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 08:32
4 listopada 2017 08:55

Wiesz ile kosztuje wyprodukowanie pól literka piwka? Nawet w Szwajcarii?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 4 listopada 2017 08:54
4 listopada 2017 08:56

No, jasne! Jak nie wiemy co z tym fantem zrobić, to najlepiej obrazić się. To najprostsze.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 08:54
4 listopada 2017 08:56

No wreszcie. Ugryzłem się w usta żeby nic nie napisać.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @bendix 4 listopada 2017 08:53
4 listopada 2017 08:56

Ano czepiam się... Jak to w szkole!

zaloguj się by móc komentować

bendix @marek-natusiewicz 4 listopada 2017 08:56
4 listopada 2017 08:57

A "człowieku!" zrozumiałeś?

zaloguj się by móc komentować


valser @bendix 4 listopada 2017 08:52
4 listopada 2017 09:08

W ktorym miejscu bajki? Po prostu w Szwajcarii panstwo ludziom mniej zabiera. VAT jest 8% i jego podwyzka byla glosowana kilka lat temu w referendum - z 7,8% na 8%. Glownie chodzilo o to, ze po naliczeniu podatku jakies smieszne kwoty po przecinku wychodzily.

Kobita na kasie w markecie zarabia na godzine 23 franki, liter benzyny kosztuje 1,60. Na fryzjera musi kilka godzin zasuwac. Jesli chodzi o fryzjera to mysle, ze otworzyc zaklad jest latwiej niz w Polsce. Przede wszystkim dlatego, ze nie ma tu polskiego samepidu. Ja mialem w Zurichu dwa biznesy z masazem. Nie musialem nigdzie tego zglaszac w sensie "odbioru sanitarnego". To sa wszystko sowieckie wynalazki. Normalny czlowiek, wie ze musi umyc rece, przetrzec kilka miejsc spirytusem lub innym dezynfekatorem i zmienic reczniki. Problem sie zaczyna wtedy kiedy musisz miec osobny kibel na reczniki do wlasnych rak, osobny dla klienta i inne powymyslane przez idiotow urzednikow bzdury. Gdyby zastosowac przepisy polskiego sanepidu w Szwajcarii to wiekszosc fryzjerow, barow, restauracji, a nawet sportowych klubow i fitnesow bylaby do zamkniecia bo odleglosci miedzy umywalka, gdzie myje sie rece, a zlewem gdzie myje sie naczynia by nie przeszla. Albo w ogole by sie okazalo, ze rece i naczynia, nie daj boze, myja w tym samym zlewie.

To co mnie wkurza we Szwajcarii to system lepszy niz gestapo na drogach. Nie odwaze sie tutaj pojechac 20km szybciej niz znaki pokazuja.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 08:56
4 listopada 2017 09:16

Pan Marek juz nic wiecej nie skomentuje. Kazdy kto zacznie komentowac pryszcze na nosie zamiast odniesc sie do tematu wyklucza sie sam z dyskusji.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 09:08
4 listopada 2017 09:22

Dalej się to nie zgadza 15 PLN + 8% podatku nie wychodzi 80 PLN za literek. Piwko za pół literka 1 PLN a u Ciebie kosztuje  dużo drożej. Coś jest nie tak.

Przytoczę historyjkę ze Szwajcarii:

Taki jak Ty zaprosił kolegę ze szkoły w gości. Jego żona miejscowa. Apartament dwu poziommowy. Żona poszła spać do sypialni na piętrze. Oni sobie posiedzieli i wypili "flaszkę" Nagle puka policja i wlepiła mu mandat bo za głośno było (tylko rozmawiali po latach)

Wiesz kto wezwał Policję?

Jego żona z góry.

Gość się zapytał jak to możliwe?

"A to u nas normalne"

Ja jednak wolę być tu gdzie się urodziłem - jest wspaniale mimo że nie mogę wypić piwa w parku.

Mam nadzieję że zrozumiesz.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 08:52
4 listopada 2017 09:26

Ja jestem z tym OK, jak zarabia ten co produkuje i ten co handluje, bo ci sa zwiazani z produktem, ryzykuja i maja koszty. Jak pod sprzedaz podlacza sie "spoldzielnia", ktora jest tylko posrednikiem, to po pierwsze - produkt jest jeszcze drozszy, a po drugie ci co produkuja i handluja zarabiaja mniej. To po prostu jest niesprawiedliwe. Panstwo ze swoimi podatkami narzuconymi na towar i proces produkcji i sprzedazy, jest pasozytem - paserem, ktory bierze kase za nic. Najlepszy przyklad z innej notki Betacoola - Kroniki zapowiadanych śmierci. 3700 urzednikow z ministerstwa robot publicznych przezeralo caly swoj budzet. Nowo odzyskana niepodleglosc i taki nowotwor na samym starcie. To sie musialo wczesniej rozwijac przez cale lata.

Rzad Szwajcarii - Rada Zwiazkowa to SIEDEM osob. W "demokratycznym panstwie prawa", to tyle "inspektorow" i "starszych specjalistow" i "pelniacych obowiazki" siedzi w jednym pokoju.

Rzad Szwajcarii

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 09:22
4 listopada 2017 09:31

Ja to rozumiem i sie zgadzam. Wakacje spedzam tylko w Polsce. A zona jest do wymiany jak takie numery odwala. No, ale czlowiek uczy sie na bledach. Ja mam druga zone i przyuczony do zawodu doswiadczeniem wybralem starannie. Jak przyjezdza do mnie brat to jedziemy z fura po polsku. Nikt nigdzie nie dzwoni, policja nie puka. Jedyne co mi przeszlo, to "wyjscie w miasto" po pierwszej flaszce.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser
4 listopada 2017 09:35

"Jedyne co mi przeszlo, to "wyjscie w miasto" po pierwszej flaszce."

:-))))))))))))))
 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 09:31
4 listopada 2017 09:38

"A zona jest do wymiany jak takie numery odwala."

Miłość nie wybiera :-)

Jednak Switzerland jest dla mnie za bardzo uporządkowana.
 

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 09:38
4 listopada 2017 09:44

no wlasnie... co to jest milosc? To ze goscia sparlo i cisnienie na zaworach uroslo do niespotykanych granic to nie jest jeszcze powod, zeby sie zenic.

"Milosc nie jest uczuciem. Jest aktem woli". Wiec wybiera jak najbardziej. Tak jest w moim przypadku.

Jeszcze dla pana Marka info z mojej drugiej notki, cytat wlasciwie...

"Pare uwag technicznych. Bede pisal bez polskich znakow. Jak komus to przeszkadza, to niech nie czyta. Jak ktos mi zwroci w tej materii uwage to sam sie autuje. Nie bede przyjmowal rowniez zadnych rad, ofert handlowych, ofert wspolpracy. Nie bede tez potrzebowal do niczego zadnych pomocnikow. Nie szukam u nikogo zadnego zrozumienia, nie szukam przyjaciol i partnerow do biznesu. Poki co - nie bede tu tez niczego sprzedawal. No to jazda... "

Chyba Pan rozumie, ze to sie wszystko musi jakos sklejac w jedna calosc, inaczej sie zrobi balagan.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 09:44
4 listopada 2017 09:50

Nie wiem czy masz żonę z Polski czy lokalną switzerland. Więc mam za mało danych żeby dyskutować o "miłości"

Saądzę że jesteśmy rówieśnikami więc coś już na ten temat wiemy (-:

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 3 listopada 2017 21:41
4 listopada 2017 09:58

Opis to ja czytałem. Chciałem zapytać o osobiste wrażenia :D

Tak w ogóle to czytam tego Jacksona i nie bardzo wiem czym się kierować. Nosem, podniebieniem, punktacją? Ech, długa droga przede mną. Pełna aromatów i innych wrażeń :D

zaloguj się by móc komentować

bendix @bolek 4 listopada 2017 09:58
4 listopada 2017 10:00

Głównie nosem i podniebieniem. W takiej kolejności (-:

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 4 listopada 2017 09:50
4 listopada 2017 10:02

Moja zona jest lokalsem, ale ma dwa paszporty - szwajcarski i hiszpanski. Ozenilem sie dla paszportu i dla kasy. Z paszportem jeszcze jakos poszlo, ale kase musze robic sam.

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 4 listopada 2017 09:58
4 listopada 2017 10:13

Aberlour to typowy Speyside Malt. W zapachu swieza, kwiatowa i owocowa. To jest spokojny, slodki, nieagresywny malt. Zbalansowany - to co jest w zapachu, to jest rowniez w smaku. Przyjemny.

To czego szukam w whisky to bogactwo smakow - kompozycja wielu smakow i aromatow. Polaczenia np. suszonych owocow i jednoczesnie wytrawnosci i cierpkosci. 12 Aberlour jest w smaku owocowa, ale nie jest wytrawna. Jest slodka.

Lubie tez jak trunek jest mocny, np. ma wiecej niz 50% i po smaku nie da sie oszacowac, ze to jest taka moc.

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 4 listopada 2017 09:44
4 listopada 2017 10:15

co to jest miłość? upodobanie w dobru

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 4 listopada 2017 09:26
4 listopada 2017 10:18

żartując: to jest niemożliwe!!! o co z absolwentami studiów prawa i administracji, gdzież oni robotę znajdą, ... to horror 'cywilizacyjny', 

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 4 listopada 2017 10:18
4 listopada 2017 10:39

Pacze wlasnie na buzie gostka co bedzie ten projekt o zdrowotnosci po alkoholu streczyl. Ze tez mu w piaskownicy nikt do doopy nie nakopal?

http://www.mz.gov.pl/ministerstwo/kierownictwo/podsekretarz-stanuzbigniew-jozef-krol/

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 4 listopada 2017 10:39
4 listopada 2017 10:46

w kieleckim straż miejska uczy ludzi jak mają rozpalać w piecach aby dym [ten pierwszy od rozpału] nie był czarny, w następnym kroku będą uczyć jak należy inteligentnie otwierać flaszki i pociagać z gwinta lub ze szklaneczki we wzorki

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 4 listopada 2017 10:39
4 listopada 2017 10:47

ten gość jest uśmiechniety bo juz widzi pasek z comiesięcznym wynagrodzeniem

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 4 listopada 2017 10:46
4 listopada 2017 10:50

Oni za Bieruta mieli mnie POdupcone pomysly, bardziej okrutne - owszem, ale nie tak idiotyczne jak teraz. Ten podsekretarz stanu od publicznego zdrowia urodzil sie w Brzegu Dolnym i byl dyrektorem Szpitala w Drawsku Pomorskim. Obstawiam, ze jego tata byl jakims oficerem w Polnocnej Grupie Wojsk.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 4 listopada 2017 10:50
4 listopada 2017 10:54

Borne Sulinowo wiecznie żywe [kiedyś jak czekaliśmy na dyżurce aby nas MO odebrało, bo nas ruskie przyłapały, to sowiecki żandarm zacząlłsie popisywać żonglerką swoja pałką, i pałka upadła na beton, a my w śmiech bo okazalo sie, że nie gumowa lecz drewniana, biedak się zaczerwienił]

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 4 listopada 2017 10:54
4 listopada 2017 11:08

Ja tez preferuje ekologiczne, drewniane paly.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @parasolnikov 3 listopada 2017 13:40
4 listopada 2017 13:19

A to Polska wlasnie. Im sie zdaje ze wszystko mozna regulowac przy pomocy ustaw. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 4 listopada 2017 09:16
4 listopada 2017 13:26

Jestem tolerancyjny i cierpliwy. I szanuje opinie innych. Ale to byla menda wyjatkowa. Jak mozna sie czepiac takich glupich szczegolow?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Szczodrocha33 4 listopada 2017 13:19
4 listopada 2017 13:30

ALe poza tym ta ustawa w ogóle nie zmienia wiele bo pić de facto nie można było prawo swoje ale pies mandat wstawiał i tak. Sprzedaż alkoholu ograniczą to zamiast flaszki kupi się od razu dwie i tyle. Od takiego zakazu sprzedaży sporzycie paradoksalnie może wzrosnąć. Bez aparatu represji to oni sobie mogą.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @valser
4 listopada 2017 13:32

A kto pisze, że żeby zainstalować polskie litery to wystarczy tu kliknąć tam pyknąć to jest ciulem zwykłym i nigdy w życiu chyba u klijenta nie był, albo jak był u klijenta to zamiast robić za co ma zapłacone to mówił klijentowi czemu ten jest głupi i się nie zna.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 4 listopada 2017 13:26
4 listopada 2017 13:39

Jakbym pisal z polskiej klawiatury to nie byloby problemu. Zreszta tu nie chodzi o p. Marka tylko o mnie. O to co napisalem w sprawie braku polskich znakow w moim tekscie i jakie aplikuje akcje za komentowanie tego. Jestem po prostu konsekwentny o czym p. Marek wiedziec nie musi. Nie ma co dramatyzowac w sprawie. Kwintesencja mojego wpisu jest taka - nikt mi nie bedzie mowil gdzie i kiedy moge pic piwo. A juz na pewno nie jakis podsekretarz stanu. Potraktuje to w kategoriach sportowych i na wakacjach zrobie mundurowym przebierancom "one beer challenge". Bedzie wesolo.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @parasolnikov 4 listopada 2017 13:30
4 listopada 2017 14:44

'sporzycie paradoksalnie może wzrosnąć' 
i oooo to chodzi - podwójna korzyść, a trzeba przecie godziwy byt sobie zapewnić /z pustego to i Salomon nie naleje/
 

''Minister Radziwiłł wcale nie jest skąpy, ... gdy miał sypnąć państwowym groszem dla swoich współpracowników, to nie miał hamulców.

W 2017 roku na nagrody dla swoich zastępców wydał 128 tysięcy złotych. Średnio to od 1750 do 2711 złotych miesięcznie. Na przykład wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko dostała od lutego do września razem 21,5 tysiąca w postaci nagród,
a  Z b i g n ie w  K r ó l – 18,6 tys. zł. Ale to nie są wcale sumy najwyższe.
Wiceministrowie Marek Tombarkiewicz, Piotr Gryza i Katarzyna Głowala średnio miesięcznie wspomagali swoje ministerialne uposażenia dodatkiem powyżej 2700 zł.'' / za lewackim ''strajkeu''/

będzie za mało? to sie zrobi szerszą akcje ''grypa'' np., po 50 tys. od każdego szczególnie upartego barana

''nadchodząca zmiana ustawy o ochronie zdrowia – druk sejmowy 1813 – po zatwierdzeniu przez sejm i prezydenta zostanie nałożony przymus szczepień dla osób pełnoletnich w/g zaleceń GIS – ‚Sanepidu’), a do przymusowych szczepień będzie kwalifikował lekarz POZ lub pielęgniarka''

pogonić bydlaków i już nie drewnianymi pałami ...

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Matejek 3 listopada 2017 18:39
4 listopada 2017 22:13

"hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek"

Dlatego w USA na plaży publicznej (państwowej lub miejskiej), facet może pojawić się w takich kąpielówkach:

a w takich już nie:

 

Podobnie jest z piciem alkoholu - w nieprzezroczystej torebce dopuszczalne, bez torebki nie.

Wiem, że to hipokryzja, ale motto podane jest na początku notki.

zaloguj się by móc komentować

valser @Starybelf 4 listopada 2017 22:13
5 listopada 2017 00:26

Ale na basenie plywackim i przy skokach do wody to znowu moze. W Japonii gonia z lazni i basenow ludzi z  widocznym tatuazem. 

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Starybelf 4 listopada 2017 22:13
5 listopada 2017 19:00

no tak

jadnak chore przepisy i chore prawo to żyzne poletko dla wszelakiej hipokryzji i co lepsze, jak można jeszcze przy tym czerpać niezłe zyski i zarazem ćwiczyć ... w posłuchu

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 4 listopada 2017 13:39
5 listopada 2017 19:14

byle krawężnik nie jest dla Ciebie odniesieniem, szkoda czasu na takie zawody

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 4 listopada 2017 11:08
5 listopada 2017 19:15

ale nie jesteś sowieckim wojskowym żandarmem

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Szczodrocha33 4 listopada 2017 13:19
5 listopada 2017 19:18

to jest mechanizm zaklinania świata uchwałami/rozporządzeniami/.. ;- jest taki film z Eastwoodem, gdzie siedzi na ławce z kumplem i pije piwo z puszki, kumpel mówi do Clinta 'wiesz w tym stanie prawo zakazuje picia piwa w miejscach publicznych' i Clint na to "a kto by się prawem przejmował' Clint byl w tym filmie za starego policjanta/detektywa

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser 5 listopada 2017 00:26
5 listopada 2017 19:49

No, jak w skokach do wody większośc publiki w USA stanowią przyjaciele i adoratorzy Grega Louganisa, no to pewnie jest dopuszczalne.

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 5 listopada 2017 19:15
6 listopada 2017 00:37

Moje drewniane paly to dab afrykanski jesli chodzi o surowiec i japonskie know how.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 4 listopada 2017 10:02
6 listopada 2017 10:44

"Ozenilem sie dla paszportu i dla kasy."

Mocne wyznanie (-:

A dlaczego z kasą nie wyszło? Źle sprawdziłeś "towar" przed zakupem? ;-))))

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 6 listopada 2017 10:44
6 listopada 2017 10:52

Towar dotkniety uwaza sie za sprzedany. Wrzucam takie kawalki,  dla zartow i zeby sprawdzic, czy ktos to czyta. Dziala. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 6 listopada 2017 10:52
6 listopada 2017 11:10

He he - dobrze że małżonka nie czyta ;-)))

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 6 listopada 2017 11:10
6 listopada 2017 17:42

Jest o wiele gorzej. To sa teksty mojej malzonki.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować