-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Szkolenie z komunikacji za darmo

W normalnych warunkach, to znaczy takich, gdzie zachodzi zgodność zdarzeń z tym co się myśli oraz gdzie liczy się jakość i precyzja, Gabriel dawałby na uniwersytetach gościnne wykłady z systemów komunikacji dotyczących werbalnych i pisanych przekazów, na wydziałach polonistyki, dziennikarstwa, historii, itp. i brał za to ciężkie pieniedze, a ludzie dostawali konkretne narzędzia i argumenty do ręki, które generowałyby poważną dyskusję i jakieś konkretne decyzje i działania.

 Notka Gabriela to modelowy przykład komunikacji o komunikacji. Akurat dotyczy pisania na SN, ale to nie ma znaczenia, bo kontekst jest znacznie szerszy. Wymienię je w punktach:
1. Wzruszenia nie są materią twórczości

2. SN nie jest miejscem, gdzie rozpoczyna się pisarską karierę

3. Dyscyplina, znajomość ludzi i atmosfery, która inspiruje są źródłem pisarskiej twórczości

4. Co jest ważne? To, że stary, uniwersalny porządek katolicki został rozbity, zdewastowany, zbałkanizowany w wymiarze politycznym i zastąpiony mniejszymi porządkami.

5. Receptą na kryzys jest wiara i dyscyplina. Tą zaś wyraża się w uporczywej pracy, która daje wymierne rezultaty.

Przydałoby się, żeby patriotycznie i moralnie zaangażowany personel wbił sobie w swoje pojemne głowy te kilka zasad i zaczął stosować. Wiele rzeczy by się przydało, ale te o których napisał Gabriel to akurat są proste do zastosowania. Nie wymagają ponoszenia żadnych DODATKOWYCH kosztów. Wystarczy tylko posłuchać i stosować.

Moje uwagi do tego tematu. 

Każdy jest odpowiedzialny za konsekwencje swoich czynów bez względu na intencje i powody jakimi się kierował. Wyeliminowałbym z myślenia tzw. wyższe racje, bo te czynią ludzi głuchymi i ślepymi na „powody niższego rzedu”, a to prowadzi wprost do tego, że mało kto słucha i wyciąga dla siebie jakieś praktyczne wnioski. Za to każdy chce mieć rację i czuje się w obowiązku udowodnić. Stąd się biorą bezsensowne dyskusje. Właściwie za każdym razem udowadnianie swoich racji kończy się źle i cierpią na tym rzeczywiste rezultaty. Przypadków, które żeśmy tutaj na SN przerabiali nie będę przywoływał. Efekt jest zawsze taki sam. Demolka, poczucie racji i spełnionej misji informacyjnej i ZERO rezultatów, które można uznać za liczące się.
Padło takie zdanie tutaj, podczas dyskusji o wynikach wyborów – „Ciagle zawodzi komunikacja PiSu ze swoimi wyborcami”. Można się z tym zgodzić, ale co to w rzeczywistości oznacza? Po pierwsze „komunikacje jednokierunkowa”. My mówimy, a wy to posłuchajcie.

Po drugie – mówimy do wybrańców. Niestety komunikacja pakietem socjalnym to błąd. Te wybory pokazały, że programy z plusem nie działają. Nie działają np. na mnie bo ja nic nie dostaje, ale też nie działają na tych, którzy dostają.
PiS postawił na politykę „obiecujemy i dotrzymujemy slowa”. To niestety jest komunikat na poziomie „na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”. Zatrzymali się na etapie harcerki i dalej ani rusz. Jeśli chcieliby rzeczywistych zmian i wymiernych rezultatów, jak np. zmiany w sądach i prokuraturach, to wystarczy jeden okólnik ministra, że decyzje administracyjne wydawane są od ręki, albo w terminie do tygodnia i po trzech miesiącach masz 50% urzędniczej bandy do wymiany. Ta niewydolna machina nie byłaby sprostać zadaniom, tak jak piłkarska kadra nie potrafi szybciej biegać i strzelać bramek. Żadne „dodatki motywacyjne” tu nie pomogą, bo ci ludzie nawykli do odwalania roboty w żółwim tempie nie są wstanie wejść na inny poziom. Po pół roku masz armię ludzi z upomnieniami, naganami i postępowaniem dyscyplinarnym (czyli z „podkladka”do wymiany) co się nie nadaje. Efekt dodany jest taki, że w urzędzie czekasz na decyzję tydzień i zaczynasz lubić takie państwo i głowie powstaje myśl i uczucie, że to jest wartość, której warto bronić.
No, ale patriotycznie i moralnie ukierunkowane przywództwo ma rację i realne rezultaty np. w postaci sprawnego i szybkiego aparatu urzędniczego jest poza zasięgiem tych umysłów.

Na koniec podzielę się informacja z ostatniego szkolenia, które miałem we wrześniu.

Przekaz komunikacyjny powinien wyglądać jak długi pocałunek. K-I-S-S-S-S.

Keep

It

Simple

Structured

Short

Stimulatedtagi: komunikacja werbalna  k-i-s-s-s-s 

valser
23 października 2018 10:04
127     3771    11 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Vesuvio @valser
23 października 2018 10:34

20 lat na szkoleniu miałem motyw krótszy i treściwszy: KISS

Keep It Simply Stupid

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser
23 października 2018 10:43

Problem z urzędnikami jest taki, że każda władza ich hoduje po to, by na nią głosowali, więc żadna sobie nie podetnie fundamentów likwidując biurokrację. 

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 23 października 2018 10:43
23 października 2018 10:45

No, ale wladza na pstrym koniu jezdzi i sie zmienia.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @valser
23 października 2018 10:47

"Demolka, poczucie racji i spełnionej misji informacyjnej i ZERO rezultatów, które można uznać za liczące się....Wyeliminowałbym z myślenia tzw. wyższe racje, bo te czynią ludzi głuchymi i ślepymi na „powody niższego rzedu”   

To klasyka sedna. "Misja informacyjna" woli np przeklejać przez lata te same, "straszne"  linki o błędach liturgicznych, zamiast pójść pomóc w parafii, a potem porozmawiać z proboszczem itd itp. Bohaterstwo długopisów.

 

Natomiast kwestię "wystarczy jeden okólnik ministra, że decyzje administracyjne wydawane są od ręki" widzę inaczej. Władza nie może sobie pozwolić, by powstała silna dodatkowa grupa. To są prawnicy przeciw prawnikom. Łatwiej wykopać konkurencję na górze i przejąć doły administracyjne, niż eliminować doły. Po co walczyć o 40% poparcia, skoro ma się 35% ?

To jest praca na lata. Na teraz to wystarczy pokazać w tv pokrzywdzoną Zdanowską z rozmazanym makijażem i poprą ja nawet mieszkańcy rozwalających się Bałut.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser
23 października 2018 10:52

Ta metoda zadziałałby w dowolnej reformie. Sądów, szpitali, czegokolwiek. I właśnie dlatego nikt jej stosować nie zamierza.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 23 października 2018 10:45
23 października 2018 10:53

a urzędnik zostaje, prezydenci zmieniają się co 5 lat a w kancelarii pracują ludzie nie do ruszenia, tak samo w MinFin

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 23 października 2018 10:45
23 października 2018 11:12

No wiesz, w Krakowie zapowiada sie piata kadencja dziada Majchrowskiego. Rozbudowal siec zaleznosci do niemozliwosci, wyniki wyborow sa jakie sa.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser
23 października 2018 11:20

Prosty przykład. Wszyscy od dłuższego czasu dostajemy od władzy komunikat, że sędziowie nie mają prawa być zaangażowani politycznie. Przywoływane są niemal codziennie przykłady łamania tego prawa przez konkretnych ludzi. I co? I nic... Władza codziennie odnosi "moralne zwycięstwa" nad kolejnymi patologiami, a obywatele muszą ponosić tego konsekwencje, ze świadomością, że sami są traktowani przez ową władzę jak sędziowie drugiej kategorii. Muszą też słuchać banałów o tym że są jakimś suwerenem, a władza wykonawcza i sądownicza są od tego by służyć... Rozjazd sfery "moralnej" jaką roztacza nad sobą Władza, z rzeczywistością, staje się dla niektórych do takiego stopnia nie do zniesienia, że zarówno jednych jak i drugich "pełniących obowiązki służby", chroni przed gilotyną wyłącznie elementarne poczucie moralności w społeczeństwie... Oni mają szczęście że Polska to kraj Katolicki.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @jestnadzieja 23 października 2018 11:12
23 października 2018 11:23

Skoro krakowski szef PiS poukładać sobie interesy z prezydentem to mu nie zależy na "Malgosce"

.

 

zaloguj się by móc komentować


valser @Vesuvio 23 października 2018 10:34
23 października 2018 11:28

Nikt nie lubi byc traktowany jak glupek, dlatego dopuszczam ewentualnie "stupidly simple". Twoja wersja jest do niczego.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 23 października 2018 10:45
23 października 2018 11:29

doktryna sprawowania władzy w RP [a jest taka doktryna] nakazuje najwyższą troskę o aparat urzędniczy [miałem za rozmówców ministrów w tym zakresie] i żadna formacja nie zachwieje ta doktryną]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 23 października 2018 11:23
23 października 2018 11:30

podczas przesłuchań złapani za rękę zawsze recytuja 'to tylko dla pieniedzy i to biznes' - żyjemy w państwie na niby i będzie tylko gorzej

zaloguj się by móc komentować

qwerty @OdysSynLaertesa 23 października 2018 11:20
23 października 2018 11:33

w RP co roku zapada dziesiątki wyroków sprzecznych z normami konstytucyjnymi i ustawowymi, i co sie dzieje po takim dictum w orzeczeniach SN RP? show must go on a frajerzy do piachu, jak to prezes SO w Krakowie onegdaj odpowiedziała, SN jest w Warszawie i nikogo jego wyroki nie wiążą w żaden sposób; środowiska zawodowe wywodzące się ze studiów prawniczych działaja jak najzwyklejsze gangi

zaloguj się by móc komentować

qwerty @dziad-kalwaryjski 23 października 2018 10:47
23 października 2018 11:36

tak, walka na górze jest walką o rząd/wladzę nad podległym aparatem ujmowanym sektorowo [sądownictwo, energetyka, bankowość, etc], 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @OdysSynLaertesa 23 października 2018 11:20
23 października 2018 11:39

i nie będzie żadnych zmian, jedyne kryterium zmian to bransoletki na rękach i wyprowadzanie z urzędów i sal sądowych, w odzieży roboczej [togi, zarękawki]

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 23 października 2018 11:12
23 października 2018 11:39

Nie ma to dla mnie znaczenia. Nie ma takiego przeciwnika, ktorego nie daloby sie zalatwic. Trzeba wybrac tylko wlasciwe srodki i nie tracic celu z oczu. Komunikacja z ludzmi jest tutaj bardzo wazna. To co jest nieakceptowalne, to fakt, ze ludzie wydawaloby sie rozgarnieci i wdrozeni w temat nie rozumieja i nie stosuja sie do prostych komunikatow, tylko beda sie obrazac, albo udowadniac swoje racje. Rezultaty tego, ze sie nie slucha, nie rozumie i na sile udowadnia swoje racje sa zawsze tragiczne w skutkach, ktore sa dlugoletnie.

Potem nastepuje tradycyjna konstatacja, ze winny jest Demos, bo nurkuje w gnojowce. Tak jak u liecencjonowanego konserwatysty Bartyzela, ktory do wyborow jakos siedzial cicho i niezuwazyl, ze jeden kandydat to podejrzany o gwalt, drugi z uprawomocnionym wyrokiem i jest na listach. Krotko w takich sprawach - spadaj pan, panie medrzec na drzewo, bo spuszcze psy z lancucha.

https://nczas.com/2018/10/22/prof-jacek-bartyzel-po-wyborach-niszczy-demokracje-miliony-ludzi-z-entuzjazmem-zanurzylo-glowy-w-gnojowce/?fbclid=IwAR0_aDJL8QM7mD4Q4PPcojRPBqF6RaHoGExVGW1UP3hDpGb1vvkkK2CGFmE

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser
23 października 2018 11:49

KISSS jest słuszne zawsze nawet jak założenia są błędne.

Simple - my pieniądze, wy wdzięczność

Structered - my myślimy, wy słuchacie

Short - my mamy zawsze rację, wy na tym tylko skorzystacie

Stimulated - my lepsi, oni gorsi

 

zaloguj się by móc komentować

bolek @jestnadzieja 23 października 2018 11:12
23 października 2018 11:50

"w Krakowie zapowiada sie piata kadencja dziada Majchrowskiego."

Niekoniecznie. Jeśli "gibałowcy" pójdą głosować w 2 turze to "dziad Majchrowski" idzie na emeryturę.

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 23 października 2018 11:49
23 października 2018 11:58

Dlatego musza miec immunitet bo bez tego to codziennie zbieraliby strzaly w morde.

zaloguj się by móc komentować


jestnadzieja @bolek 23 października 2018 11:50
23 października 2018 12:26

..czego bysmy sobie wszyscy zyczyli.

On jednak zainwestowal powaznie w "kuznie kadr", mysli perspektywicznie.

Krakowskie Towarzystwo Edukacyjne, przez ktore Majchrowski jest jednym z zalozycieli  Akademii Frycza Modrzewskiego, posiada rowniez swoje wydawnictwa. Nie byle co.

https://www.youtube.com/watch?v=bvhZH9U7c14

zaloguj się by móc komentować


bendix @bolek 23 października 2018 11:50
23 października 2018 12:33

Kto to są gibałowcy? ;-)

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @bolek 23 października 2018 11:50
23 października 2018 12:39

Tylko ze gibałowcy są zielono tęczowe ludki...

Wassermann postawiła owszem na "swoich "  ludzi zielonych. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

bolek @jestnadzieja 23 października 2018 12:26
23 października 2018 12:39

Sorry ale to nie jest ważne w co on zainwestował.

Jeśli, powtarzam, jeśli Gibała poprze Wasserman to Majchrowski jest out.

Prosta matematyka.

Jacek Majchrowski - 43,7 proc.
Małgorzata Wassermann - 33,6 proc.
Łukasz Gibała - 16,8 proc.

33,6 + 16,8 = 50,4

:)

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @bolek 23 października 2018 12:39
23 października 2018 12:49

Gibała po pierwszym przecieku ze popiera, zaraz zaprzeczył. .

.

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @bolek 23 października 2018 12:39
23 października 2018 12:49

Proszę nie robić z Gibały większego durnia niż jest.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @bolek 23 października 2018 12:48
23 października 2018 12:53

Wiem...przecież jestem połowę czssu w Krakowie.  Widziałam xmasowana kampanię Gibsly.

Jużza dużo bylo by opisywać. 

Zobaczymy co zrobią wyborcy. 

.

Ja kibicowałam innym wyborom. .ale wygrał miazdzaco stary burmistrz i jego komitet. .i tyle 

.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 23 października 2018 12:39
23 października 2018 12:54

Gibala to siostrzeniec Gowina, POlszewik i nawet byl w Ruchu Palikota. Jesli on odda komus "swoje glosy" to z pewnoscia nie Wassermanowej. On spelnil funkcje "wentyla" w tych wyborach. To jest wykreowana alternatywa dla tych, ktorzy maja dosc Majchrowskiego", ale dla ktorych Wasserman jest pisowska i zbyt radykalna. Tak to zostalo zaplanowane i wykonane. Odebrac glosy Wassermanowej. Zrobil robote, bo gdyby potraktowac jego glosy jako oddane "przeciw Majchrowskiemu", to Wasserman wygralaby w pierwszej turze. To jest oczywiscie dobra pozycja negocjacyjna, zeby zostac np. wiceprezydentem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 23 października 2018 11:39
23 października 2018 12:56

Konserwatysta Bartyzel to uczeń naszego ulubionego konserwatysty Henryka Krzeczkowskiego de domo Henryk Gryner, co to był na SN mocno "analizowany":)))

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 23 października 2018 12:56
23 października 2018 13:32

W konserwatywnym, elitarnym swiecie opartym o niewzruszone wzorce moralne jest tak, ze Demos pije gnojowke, a syn konserwatysty Bartyzel Junior - liebertarianin, ateista i sympatyk Nowoczesnej - ma problem, ze w Warszawie rano budza go koscielne dzwony.

https://ipragapoludnie.pl/artykul/dzwony-z-kosciola-budza/497549

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 23 października 2018 12:54
23 października 2018 13:37

Potwierdzenie oczywistej sprawy:

http://niezalezna.pl/242176-kandydat-na-prezydenta-strzela-focha-nie-dostal-sie-do-ii-tury-wiec

O prezydenturę w Krakowie zmierzą się Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski. Łukasz Gibała, który w niedzielnych wyborach uzyskał trzeci wynik stwierdził, że nie poprze nikogo i odda nieważny głos.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 23 października 2018 12:54
23 października 2018 13:41

Nie!! Poważnie???  Siostrzeniec Gowina??? Jaki ten świat jest mały. I nawet "do ruchu Palikota wstąpił' - po drodze mu było.

zaloguj się by móc komentować

valser @bendix 23 października 2018 13:37
23 października 2018 13:41

Wentyl, ktory rznie glupa. Trzeba byc niezlym durniem, zeby ruszyc sie tylko po to, zeby oddac niewazny glos. Ja nie mam do takich ludzi zadnego szacunku.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @valser 23 października 2018 13:32
23 października 2018 13:45

Drugi cios i leżę na deskach:)))) Po Gibale - Bartyzel Junior "ateista sympatyk Nowoczesnej" - to jest po prostu szok. Ale w sumie, może oficer prowadzący kazał się już "ujawniać" w drugim pokoleniu':)))) Wielkie dzięki za info. Te wybory są strasznie kształcące w kwestiach towarzyskich i poglądowych.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 23 października 2018 13:41
23 października 2018 13:46

Przecież to oczywiste że to gierka była. kukiz to też gierka operacyjna.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 23 października 2018 13:43
23 października 2018 13:49

"...i zaczął prowadzić przedsiębiorstwo produkujące m.in. filamenty do drukarek 3D oraz deski kompozytowe"

humanista i deski kompozytowe oraz filamenty ROTFL (-;

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 23 października 2018 13:45
23 października 2018 13:49

Kluby libertarianskie, gdzie mlody Bartyzel jest w zarzadzie postuluja nowoczesne konserwatywne wartosci, ktore amanuja w postulatach rozdzialu Kosciola od panstwa, wyprowadzeniem religii ze szkol, i takie tam inne konserwatywne wartosci liberalne.

https://liberte.pl/author/jacekbartyzel

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 23 października 2018 13:43
23 października 2018 13:51

Ciekawe. On też był stypendystą University of Notre Dame, katolickie zresztą ale nieprzesadnie, bowiem bardzo ich chwalił Obama prezydent. No to Gibała nie musi się tłumaczyć z przynależności do Palikociarni. Nic co ludzkie, nie jest mu obce.  A zwłaszcza dobrze doładowane korytko.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 23 października 2018 13:49
23 października 2018 13:55

Dlaczego mnie to nie dziwi. Dyć Bartyzel jr. :"... ukończył bankowość i finanse na Cass Business School w Londynie..".  Wytrenował się tam w teorii i praktyce  "rozdziału kościoła od państwa" oglądając Królową Elę II w akcji.  Henio Krzeczkowski wykonał kawał dobrej roboty : kolejne pokolenia  na kolejnych "etapach historii" obstawiają opcje "zamówione przez kogo trzeba".

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 23 października 2018 13:51
23 października 2018 14:01

"Jones then obtained his Ph.D. from Temple University and began to teach at Saint Mary's College, of Notre Dame, Indiana. To his displeasure, he found this college to be what he considered to be (in the words of Michael W. Cuneo, who interviewed him) "the antithesis of what a Catholic college should be", as it was pro-choice, feminist and secular.

He made little effort to conceal his views, which led to conflicts with many faculty, his department chairwoman, and eventually the college's president. Though he was in a tenure track position, the department, which viewed him as a religious absolutist, decided against renewing his contract after his first year."

zaloguj się by móc komentować


jestnadzieja @bolek 23 października 2018 12:39
23 października 2018 14:06

Opowiadacie o jakichs punkcikach procentowych, a ja mowie o dzialaniu dlugofalowym Majchrowskiego. Wychowal sobie cala rzesze.

Optymizm troche na wyrost.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @pink-panther 23 października 2018 13:55
23 października 2018 14:07

Brat Glińskiego, brat Kurskiego, synuś Bartyzela, siostrzeniec Gowina a my się jeszcze dziwimy, że PiS nie rozumie ... To mu się powinniśmy w głowę stuknąć! Eh!

Co do synka Bartyzela nie chcę być złośliwy...  Ja ciągle słyszę jakie wredne owoce rodzi ten niebu obrzydły SWII. Teraz mam ochotę odwrócić argument. I co? Pomogło w wychowaniu syna odrzucanie ciągłości Kościoła i kwestionowanie papieży od św. Pawła VI włącznie? Eh!

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @boson 23 października 2018 14:01
23 października 2018 14:09

No to Gibała  znad Wisły świetnie katolicko - wyedukowany. I pogalopował prosto do Ruchu Palikota.   Dla nich każdy, kto się przeżegna publicznie - to "fundamentalista i bigot".

zaloguj się by móc komentować


jestnadzieja @mniszysko 23 października 2018 14:07
23 października 2018 14:12

Bardzo na miejscu zlosliwosc. :-)

 

zaloguj się by móc komentować

boson @mniszysko 23 października 2018 14:07
23 października 2018 14:14

Eh... no tak, ale co zatem zrobić z abp. Rysiem, red. Bocheńskim, prof. Życińskim i Hellerem i im podobnym wielbicielom odnowy w Kościele?

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 23 października 2018 14:07
23 października 2018 14:17

Szczesc Boze ojcze Wincenty. Jesli juz mamy stukac sie po glowach, to ja raczej wybiore ich glowy. Tylko mlot trzeba dobrac wlasciwych rozmiarow, zeby dobrze zahuczalo i nie trzeba bylo poprawiac.

Ja co jakis czas slysze, ze prof. Bartyzel boleje, ze syn mu sie odrodzil, chociaz ja akurat widze, ze to jabluszko niedaleko spadlo od jabloni. Profesor boleje nad wyborami syna, ale nie przeszkadza mu to pisac, ze Demos nurkuje w gnojowce. Tak jakby jego syn plawil sie w innych cieczach. Szacunku do takich typow nie mam zadnego.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mniszysko 23 października 2018 14:07
23 października 2018 14:20

Wielce Szanowny Ojcze. Te rewelacje Kolegi Valsera to jest namacalny dowód, że kiedy pytamy w dobrej wierze, to dostajemy - właściwą odpowiedź.  Teraz rozumiemy te wszystkie "niemożności", "bezradności" DZ  a jednocześnie przyzwolenie na wylew tego całego medialno pseudoartystycznego szamba na Kościół, na katolicką Polskę i na Polaków.   I z pewnością nie jest tak, że "PiS nie rozumie". 
Wg mojej skromnej wiedzy ten cały tutejszy "tradycjonalizm polityczny" to jest - cepelia uszyta dla aspirujących studentów-idealistów, żeby błąkali się po manowcach. Prostych kibiców SIĘ po prostu sadza na dołek na 48 godzin albo i na 3 miesiące i dłużej.  I jeszcze się kibice muszą cieszyć, jeśli nie pada oskarżenie o słynny polski "neo-nazizm".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 23 października 2018 14:14
23 października 2018 14:23

Abp Życiński już na sądzie Bożym a wśród "wielbicieli" zapadła cisza bo "kwity z IPN zginęły". Całe 8 segregatorów. W instytucji, w której za każdą pojedynczą kartką chodzi strażnik historii:)))  Za w.w winniśmy się - modlić. Tyle możemy.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 23 października 2018 14:09
23 października 2018 14:23

Tyle, że my sami chwacko w tym samym kierunku zmierzamy - w czołówce oczywiście KUL, ale UKSW i UPJPII też próbują nadążać... 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @boson 23 października 2018 14:14
23 października 2018 14:27

Nie chcę trollować notki Valsera. Nie podobają mi się wybory polityczne abp. Rysia czy śp. abp. Życińskiego. Radzi mnie przesadny ich ekumenizm czy niektóre gesty publiczne. Fakt, że ten drugi śp. abp. używał niepokojąco niedookreślonych, okrągłych i pojemnych pojęć ale na herezji ich nie złapałem. Przynajmniej ja nie znalazłem.

P.S. Mnie nie przeszkadza, że ktoś chce poznawać i formować w duchu tzw. "tradycji trydenckiej" (cokolwiek to znaczy). Do szału mnie doprowadza natomiast twierdzenie, że kto przyjmuje nauczanie SWII tak jak interpretuje to Nauczycielski Urząd Kościoła i nauczanie papieży po soborze WII to błądzi i sprzeciwia się Tradycji pisanej z dużej litery. Notabene zarówno Jan XXIII jak i Paweł VI czy Jan Pawł II to święci Kościoła Katolickiego.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @valser 23 października 2018 13:41
23 października 2018 14:28

Oczywiście zgadzam sie z tym co napisałeś. Ale ja jednak jestem za mysleniem ,ktore uwzglednia realia. Warto również zwrócić uwagę,ze jestes osobowoscia wlascicielską ,i myslisz tak jak przystało na wlasciciela ,ktory zarzadządza  firmą. Sadze ,ze nie zadałas sobie pytania, jakich ludzi mamy w polityce, a sa to glownie ludzie o osobowosciach najemnych z przeszłością urzędnicza,ich proces decyzyjny całkie inaczej przebiega ,niz u wlasciciela. I kto mogłby przeprowadzic tego rodzaju działania , o ktorych piszesz ?Coryllus bardzo istotna sprawę poruszył w rozmowie z JO. PiS jest zamknietą korporacja na ludzi z zewnątrz. Nie ma rowniez oparcia wsrod przedsiębiorców ,i mnie sie wydaje ,ze to jest zasadniczy błąd jaki popełnia PiS,ze nie pozyskuje ludzi z tego środowiska.  A moze to nie jest błąd, tylko swiadome działania, bo PiS postawił na typowe działania socjalistyczne, głownie liczy na tzw. biedotę, tak jak to wyraznie powiedział Coryllus.  To wszystko co napisałeś ma rację bytu, jedynie wówczas ,kiedy umozliwi sie działania ludzi przedsiębiorczych, ktorzy mają doswiadczenie w zarządzaniu wlasnychmi firmami, i tu zaden prezes banku nie pomoze, bo on tez jest osoba najemną,i realizuje wytyczne wlasciciela. Także ,jezeli PiS bedzie działał wyraznie tylko w rejonach typowo socjalistycznych, jak sam zauważyłeś, to nici beda z większego poparcia, nie wspominając o tych 50% wyborców ,ktore od lat nie biora udziału w wyborach. PS. PiS , po aktualnych wynikach wyborów, bierze szesc Sejmików bezwzgledną większością, jednak w porownaniu do poprzenich wyborów, po ktorych rzadził tylko w jednym , to jednak mozemy mowic o sukcesie w stosunku do tego betonu PONPSLSLD, co nie oznacza ,ze wiele jeszcze trzeba zmienić ,zeby osiągnąć jeszcze większy sukces.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 23 października 2018 14:17
23 października 2018 14:28

Ja mysle, ze on syna z tego nie wylaczyl.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @boson 23 października 2018 14:14
23 października 2018 14:30

A co Ty chcesz robic?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @boson 23 października 2018 14:14
23 października 2018 14:32

Widze ze te cala Twoja nauka grzebanie w historii doprowadzily Cie do momentu, ze albo Lefebre - albo bp Marks. I nic pomiedzy sie u Ciebie nie miesci.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 23 października 2018 14:17
23 października 2018 14:32

Ja tylko ciągle mam pytanie od którego opędzić się nie mogę.

Czy Jarosław Kaczyński tego nie widzi. Skoro my wiemy ... to tym bardziej on.

Chyba że to nadanie władzy jest prawdę tak wszechmocne, że on tylko palcem w bucie ruszyć może... Jeśli więc naprawdę nic nie może zrobić, bo wszystko odgórnie jest zadecydowane, to po co ją sprawuje?

To są takie moje pytanie nieboraczka. Męczą mnie one ilekroć przyglądam się Naszej Ojczyźnie od strony polityki.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 23 października 2018 14:23
23 października 2018 14:33

Problem w tym, że im podobni "wielbiciele" mieli wpływ i na sam SWII i na to co potem z tego zrobiono... nie wylewajmy dziecka z kąpielą i nie zaszczuwajmy tych co tęsknią do tradycji - Krzeczkowscy są i byli we wszystkich zakątkach, a im zakątek ważniejszy tym ich więcej... dlatego ten Bartyzel jr to marny szczegół niewarty takiej uwagi - oni zresztą na nią liczą...

JPII był wielki, ale nawet z tym prymitywnym w końcu Tygodnikiem Powszechnym nie dał rady - wykorzystali go.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @boson 23 października 2018 14:23
23 października 2018 14:39

No chyba nie "my". Władze katolickich uczelni nie są uzależnione od tzw. prostych wiernych tylko działają w strukturach kościelnych. KUL jest podległy Biskupowi Lubelskiemu. Chociaż jeśli się weźmie pod uwagę ewentualne dotacje rządowe czy z UE - to zapewne jest obowiązek "rozcieńczenia przekazu" np. przez wprowadzenie kierunku "gender" - na KUL-u. Poza tym dochodzą stare dobre uwarunkowania rodzinne i dziedziczenie katedr, więc tak naprawdę to "ten rządzi", kto "rządzi profesorem X" i jego rodziną.

zaloguj się by móc komentować

valser @boson 23 października 2018 14:33
23 października 2018 14:40

Mysle, ze nie masz racji - http://libertarianin.org/tag/fundacja-wolnosci-i-przedsiebiorczosci/

za tym stoja ludzie z Nowoczesnej i mlody Bartyzel. Dla niezorientowanego, na pierwszy rzut oka te haselka wolnosciowo-wolnorynkowe wygladaja jak wolnosciowe korwinizmy. Zgoa co do tego, ze oni nie graja pierwszych skrzypiec i nie sa nazwiskami z pierwzsych stron gazet. Stanowia jednak wazna czesc orkiestry, ktora zasysa naiwnych i ich moderuje.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @boson 23 października 2018 14:33
23 października 2018 14:41

Taaa. Krzeczkowski Gerner z enakwede i obozu filtracyjnego w Rembertowie to był "niewarty uwagi szczegół". Włącznie z jego "uczniami" pousadzanymi na uczelniach i w europarlamentach.  W jakim sensie TP "wykorzystał" JPII? Oni się na nim lansowali, póki się dało. A teraz zdychają.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 23 października 2018 14:39
23 października 2018 14:44

cała Polska daje na tacę raz w roku - choć w Krakowie była ostatnio nowość i taca zamiast na KUL była na UPJPII - chętnie skorzystałem...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 23 października 2018 14:44
23 października 2018 14:45

Kto daje, to daje:))))

zaloguj się by móc komentować

boson @valser 23 października 2018 14:40
23 października 2018 14:46

ja mówiłem o podkreślaniu tej rodzinnej relacji Bartyzel "konserwa" senior vs nowoczesny junior

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @boson 23 października 2018 14:33
23 października 2018 14:47

Niech Pan spojrzy na to z innej perspektywy.

Co to znaczy "nie dal rady?". TP kisi sie i gnije, ma juz niewielu czytelnikow, a Swiety jan Pawel II triumfuje w chwale:)

zaloguj się by móc komentować

valser @boson 23 października 2018 14:46
23 października 2018 14:51

To jest ciaglosc rewolucyjna. Ja nie widze, zeby prof. Bartyzel mial z tytulu swojego syna wychowanego w duchu konserwatyzmu jakies rozterki. Nigdzie w kazdym razie nie znalazlem zadnego tekstu na ten temat - w stylu takim jak Jozef Mackiewicz napisal o swoim bracie Stanislawie, ze juz go nie ma. To by rzucilo troche swiatla na sprawe, jesli uznac, ze byloby to na powaznie.

Mozna za to poczytac, ze "miliony ludzi z entuzjazmem zanurzylo glowy w gnojowce". Haczyk jest taki, ze te miliony, ktore nie poszly na Kler sa gotowe klaskac profesorowi. Beze mnie.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 23 października 2018 14:41
23 października 2018 14:52

1. już odpowiedziałem wyżej

2. no, niezupełnie zdychają jako TP, a już zupełnie nie - jako szerokie "zaplecze" kard. Nycza, abp. Rysia i innych "nowoczesnych" duszpasterzy

+3. nawet wielki kard. Wyszyński dał się wplątać w "legendę" Lasek...

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 23 października 2018 14:40
23 października 2018 14:56

Panie Piotrze nie dajmy się znowu wciągnąć do rezerwatu Indian aby odbywać taniec słońca...

Chodzi mi o dyskusję w którą w dobrej wierze próbuje nas wciągnąć Boson. Źli biskupi byli, są i będą. Tak samo jak papieże byli różni. Gadanie, że to wina SWII to jest robienie wody z mózgu. A czyimi rękoma została dokonana np. kasta w Polsce w  1819?

Cieszący się dobry zdrowiem Prymas zapada na śmiertelną chorobę i umierając "podpisuje" dekret. Podpis nieczytelny. Musimy wierzyć duchownym świadkom o baaardzo wątpliwej biografii. O biskupach, którzy się przy tym kręcili i potem z tego powodu awansowali jak np. Szczepan Hołowczyc miłosiernie zamilczmy. I co?

Stosując ich logikę musiałbym powiedzieć, że to wina soboru trydenckiego? Ta logika jest obłędna i prowadzi wprost do gabinetu, na kozetkę u prof. Święcickiego.

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 23 października 2018 14:56
23 października 2018 15:12

Ja sie nie dam wciagnac w idiotyczne dyskusje. Na pierwszych targach mialem takich klientow, ktorzy uczestnicza tylko w mszach trydenckich i zaczeli mnie agitowac ze "posoborowe wynalazki" to jest prawie ze diabelstwo. 

Wyslalem ich do Ciebie ojcze Wincenty, zeby sie podzielili z Toba ta nowina, ze sie zle modlisz i zle msze odprawiasz i nawet o tym chyba nie wiesz. 

Tak sie skonczyla ta glupia dyskusja i nie sadze, zeby oni do Ciebie z nowina przyszli. 

Jest zasadnicza roznica miedzy zyciem grzesznym, a bezboznym. Kto jej nie widzi to niech sie dopyta, a kto twierdzi, ze jej nie ma to jest po prostu glupek. Jest tez wielu religijnych ludzi, ktorych trzeba dopytac  do jakiego Boga sie modla? Zeby sie doinformowac z kim mamy do czynienia? Dyskusja, ktora przynosi w tej materii chwiejnosc postaw i buduje przekaz dwuznacznosci jest falszywa.

 

zaloguj się by móc komentować

boson @valser 23 października 2018 14:51
23 października 2018 15:27

Rozumiem, że zostałem tu w końcu rozpoznany jako "indianin z rezerwatu" więc zanim tam wrócę tylko przypomnę, że ów J. Mackiewicz napisał "Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy".

 

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 23 października 2018 12:54
23 października 2018 15:31

"On spelnil funkcje "wentyla" w tych wyborach."

Wiesz co, jak sobie tak myślę o tym teraz, to faktycznym "wentylem" był Majchrowski, Gibała najwyżej "wentylkiem".

"Jacek Majchrowski długo trzymał wszystkich w niepewności. Jeszcze do środy, a nawet w czwartek rano pojawiały się informacje w mediach, że urzędujący prezydent w wyborach nie wystartuje. Tuż po godzinie 14 Jacek Majchrowski rozwiał wszelkie wątpliwości."

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/krakow-jacek-majchrowski-bedzie-kandydowal-na-prezydenta-po-raz-piaty/ar/13164391

zaloguj się by móc komentować

valser @bolek 23 października 2018 15:31
23 października 2018 15:34

On tak co kadencje trzyma wszystkich w niepewnosci, a potem mowi, ze skoro prosicie, to dobrze, zgadzam sie i bede kandydowal. Dla was.

zaloguj się by móc komentować

valser @boson 23 października 2018 15:27
23 października 2018 15:36

Nie przekrecaj komunikatu. Jestes Boson, Polak i zaden indianin. Nikt tu nic innego nie napisal.

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @valser
23 października 2018 16:08

"Niestety komunikacja pakietem socjalnym to błąd. Te wybory pokazały, że programy z plusem nie działają. Nie działają np. na mnie bo ja nic nie dostaje, ale też nie działają na tych, którzy dostają."

Socjalizm nierozerwalnie jest zwiazany z ograbianiem ludzi i z redystrybucja. W imie "sprawiedliwosci spolecznej". Jest atrakcyjny pozornie i uwodzi masy, zwlaszcza jesli jest serwowany przy pomocy odpowiednio spreparowanej papki medialnej.

Arytmetyki nie da sie oszukac. Zeby cos dac jednym trzeba zabrac innym.

Stanislaw Michalkiewicz kiedys w jednym ze swoich wystapien przytoczyl przyklad: w latach 90-ych ukazala sie ksiazka jakiegos amerykanskego profesora na temat programu "Great Society"[Wielkie Spoleczenstwo], wprowadzonego w polowie lat 60-ych przez prezydenta Johnsona i rozwijanego pozniej przez kolejnych prezydentow.

Otoz autor tej ksiazki skalkulowal ze w ciagu mniej wiecej 30 lat utopiono w tym programie takie pieniadze ze mozna by za to kupic 500 najwiekszych korporacji  i w dodatku cala ziemie w Stanach.

W imie wyrownywania szans i zwalczania "nierownosci".

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 23 października 2018 16:08
23 października 2018 16:15

A teraz wyobraz sobie, ze kasa z 500+ jest inwestowana w jakies sensowne projekty infrastrukturalne - np. komunikacyjne. Ja juz nie mowie o szalenstwach typu - port morski w Toruniu, bo gdyby to lezalo w moim zasiegu to decyzja jest w jeden dzien. Tymczasem droga z Poznania do Wroclawia, czy Warszawa - Krakow to jest dalej matnia.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Szczodrocha33 23 października 2018 16:08
23 października 2018 16:17

I co, ktoś wykupił 500 największych koroporacji i całą ziemię w Stanach? :)))

Mam nadzieję, że za rok nie będzie nas Pan przekonywał że za 500+ to możnaby wykupić 200 największych firm w Polsce i jeszcze pół ziemi w Polsce...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @jestnadzieja 23 października 2018 11:12
23 października 2018 16:31

Pani Wasserman powinna zainwestować - to znaczy jej sztab - w bilbordy z napisem: Majchrowski - prezydent z Sosnowca. 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 23 października 2018 16:15
23 października 2018 16:34

Zgadza sie. 

Droge ekspresowa S17 z Warszawy do mojego miasta rodzinnego Lublina juz buduja ponad 10 lat. 10 lat!

Odleglosc miedzy Warszawa a Lublinem 170 km. Samochodem jazda to gwarantowane 3.5-4 godziny. Wiec ostatnio jak lecialem do Polski w sierpniu wybralem lot do Lublina  tluklem sie z trzema przesiadkami przez Islandie i Londyn, wydajac dodatkowe pieniadze.

Ta ekspresowke maja ponoc wreszcie skonczyc w 2019 roku. Znajomy taksowkarz mowil mi ze po ukonczonej trasie bedzie mozna dojechac z Lublina do stolicy w nieco ponad godzine.

Tak ogolnie jesli idzie o polityke i wizerunek PiS to mnie cos juz tknelo ladnych pare lat temu. To bylo chyba podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku.

Jaroslaw Kaczynski w jednym ze swoich wystapien mowil o "tragedii PRL", a potem za ktoryms tam razem chwalil Gierka jako dobrego gospodarza.

Dla mnie to jest golenie sie przy pomocy drewnianej zyletki.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @dziad-kalwaryjski 23 października 2018 16:17
23 października 2018 16:38

Nie, nie bede. Chodzi o skale finansowa tego przedsiewziecia.

Ja tylko przytoczylem przyklad zeby latwiej bylo zrozumiec ze marnotrawstwo [czy jak kto woli, kradziez w majestacie prawa] plus oglupianie ludzi rowna sie socjalizm.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @dziad-kalwaryjski 23 października 2018 16:17
23 października 2018 16:42

Wiec Panie smieszku wedlug moich szacunkowych, obliczen:
Kapitalizacja bazowa WIG20 to:  13 632 290 000
a 30 lat 500 plus   :                     1 260 000 000 000
takie tam obliczenia na kolanie, jesli masz lepsze to mnie popraw.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @parasolnikov 23 października 2018 16:42
23 października 2018 16:47

mala poprawka 30 lat 500 plus to polowa tego co napisalem. .. co niewiele zmienia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa 23 października 2018 16:31
23 października 2018 16:54

No i pani poseł Małgorzata coś na tym zyska? Nic, bo na takie dictum krakowianie wzruszą ramionami, bo Sosnowiec w większości przypadków ich ani ziębi, ani grzeje. Niby ma się za hasłem takim kryć sugestia, że prezydent miasta powinien pochodzić z miasta, o którego prezydenturę się ubiega? Czterokrotnie można było sugestię tę wykorzystać przeciwko panu Majchrowskiemu i tyleż razy bezskutecznie. Można ją wykorzystać po raz piąty ze skutkiem takim samym, czyli żadnym.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser
23 października 2018 17:06

Dzisiaj w telewizji widziałem dwie relacje ze sztabów - PiS i PO, w obydwu otrąbiono sukces...Ja jako przedstawiciele narodu sukcesu nie widzę

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 23 października 2018 17:06
23 października 2018 17:20

Niech zrobia koalicje to beda mieli bezwzgledna wiekszosc. W Bytomiu kandydat z PiS na prezydenta cala kampanie zrobil pod haslem ze on jest z ugrupowania co dotrzymuje slowa. Starczylo na trzeci platz. Do drugiej tury nie wszedl. Rozgrywka bedzie miedzy kandydatem PO/Nowoczesna i obecnie urzedujacym Bartyla, ktorego w grudniu nieskutecznie odwolywali w refetendum.  Niestety wyglada to tak, ze  mocnych za duzo nie ma, a lawka rezerwowych jest krotka. 

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
23 października 2018 17:22

W Bytomiu taki billboard zrobilby kariere. W Krakowie nie wiedzieliby o co chodzi. 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @valser 23 października 2018 17:20
23 października 2018 17:32

We wszystkich radach musi być większość. W większości i tak wydaje się, że będą koalicje.

Gdyby na 10 pytanych dorosłych osób w danym mieście, 6 umiało podać 5 różnic w programach kandydatów to byłby sukces.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 23 października 2018 16:54
23 października 2018 17:38

Tak. Uważam, że coś tam może  zyskać. Ona jest z Krakowa, on ze stolicy czerwonego Zagłębia. Jeżeli na przekonać do siebie tzw. konserwatywny elektorat, to to akurat wydaje mi się całkiem dobrym posunięciem. A już na pewno jej nie zaszkodzi. 

zaloguj się by móc komentować

valser @dziad-kalwaryjski 23 października 2018 17:32
23 października 2018 17:39

W Bytomiu wszyscy kandydaci chca walczyc z nielegalnymi wysypiskami smieci. Logiczny wniosek jest taki, ze jest wszystko jedno na kogo sie zaglosuje. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 23 października 2018 17:06
23 października 2018 17:40

Trudno żeby sztaby dwóch największych partii zachowywały się na użytek mediów inaczej. 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @parasolnikov 23 października 2018 16:47
23 października 2018 17:40

Zakładam iż liczby są trafne. Abyś sam zobaczył o co chodzi, zadam proste pytanie:

Dostajesz 500 zł podwyżki. Podatek dochodowy wynosi 20%. Jakiego przychodu może spodziewać się budżet/minister finansów?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 23 października 2018 17:22
23 października 2018 17:42

Chyba chciałeś napisać do mnie. I wiadomo, że na Śląsku byłby mocniejszy oddźwięk, ale i w Krakowie wieść, że ich włodarz jest z Sosnowca może mieć swą moc. Choćby i z tego powodu, że obok Radomia i Łodzi, to również topowe miasto dla prześmiewczych memów. 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @valser 23 października 2018 17:39
23 października 2018 17:48

Ano właśnie. Ale każdy chciałby płacić swoim za "walkę z wysypiskami".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa 23 października 2018 17:38
23 października 2018 18:10

Gdyby pani poseł startowała na analogiczne stanowisko samorządowe w Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu czy Świętochłowicach, publika się pokapuje, tylko po co przed ewentualnym objęciem urzędu konfliktować się takim hasłem z prezydentem Sosnowca i sosnowieckimi radnymi, z którymi tak czy inaczej przedstawiciele miejscowości leżących po drugiej strony Brynicy muszą współpracować? To  pomysł nawet w teorii bezsensowny do sześcianu. W Krakowie jest to pomysł bezsensowny do potęgi n. Pojęcie Czerwonego Zagłębia funkcjonuje w pamięci ludzi w wieku 50+, którzy na myśl o tym wzruszają ramionami, a Sosnowiec w umyśle wielu ludzi w wieku 40- funkcjonuje jako część województwa śląskiego zrównanego ze Śląskiem. Ludzie ci zazwyczaj nie słyszeli o Zagłębiu Dąbrowskim. Sam tego doświadczyłem niecałe dwie dekady temu. Pan Majchrowski, jak wiemy, został wybrany czterokrotnie, mimo że kontrkandydaci wypominali mu fakt niepochodzenia z Krakowa. Konserwatywny elektorat krakowski zmobilizowany tym hasłem przeciwko panu Majchrowskiemu? Śmieszne. Pan Majchrowski obstawia wszystkie kierunki, żyje w doskonałych stosunkach z przewielebnym kardynałem Dziwiszem, ponadto honorowo należał do Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 23 października 2018 18:10
23 października 2018 18:23

To jest Twoje zdanie i OK. Ja jednak obstaje przy swoim. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @przemsa 23 października 2018 18:23
23 października 2018 18:27

No i dobrze. Ale nawet jeśli pani poseł zrobi coś takiego, wątpię, że w ten sposób wygra z obecnym piastunem tego organu władzy publicznej. A jeśli wygra, no to zysk dla niej i dla PiS-u. Czy dla krakowian, o tym ewentualnie się przekonamy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 23 października 2018 18:27
23 października 2018 18:35

Nie twierdzę, że to ma szanse przesadzić o jej wygranej, ale upieram się, że mogłaby trochę na tym zyskać. A zaszkodzić nie zaszkodzi. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-laskowski 23 października 2018 18:27
23 października 2018 18:37

A jak wygra Majchrowski, no to zysk dla niego i dla PO. Czy dla krakowian, o tym ewentualnie się przekonamy. 

(Sorry, nie mogłem się jednak powstrzymać)

 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @mniszysko 23 października 2018 14:32
23 października 2018 21:28

"Chyba że to nadanie władzy jest prawdę tak wszechmocne, że on tylko palcem w bucie ruszyć może... Jeśli więc naprawdę nic nie może zrobić, bo wszystko odgórnie jest zadecydowane, to po co ją sprawuje?"

 

Szczęść Boże :)

(Twoje komentarze są najdelikatniejsze na forum.)

Ja niestety nie mam w sobie tyle pokory jak do tej pory:

I dlatego próbuję jeszcze stawiać odpowiedzi.

 

Być może, że ten człowiek jest tak mocno uwikłany w hierarchię władzy, że nie może zrezygnować z roli, którą teraz wypełnia. Właśnie tam może jest Piekło?

 

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @przemsa 23 października 2018 16:31
23 października 2018 21:45

To by może zadziałało w Katowicach, chociaż... chyba już nie te czasy :D

zaloguj się by móc komentować

valser @maria-ciszewska 23 października 2018 21:45
23 października 2018 22:03

Czasy sa takie, ze kandydat na prezydenta Bytomia z komitetu obywatelskiego PO/Nowoczesna, ktory wygral pierwsza ture wyborow ma haslo wyborcze "Bytom to nie hasiok". To potrafilo przekonac do zaglosowania 16 tysiecy ludzi, co dalo wejscie do drugiej tury z najlepszym wynikiem.

I rest my case.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 23 października 2018 17:39
23 października 2018 22:06

Oczywiscie ze wszystko jedno.

Bo o wygranych wyborach zwyciezcy zajma sie kreceniem lokalnych lodow. I ockna sie ponownie przed nastepnymi wyborami zeby zadeklarowac nieustepliwa walke z nielegalnymi wysypiskami smieci.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @maria-ciszewska 23 października 2018 21:45
23 października 2018 22:09

Przecież mnie nie chodzi o to, że on dla mieszkańców Krakowa ma być gorolem, czyli tym "nie naszym" jak dla Ślązaków, ale o sam fakt, że jest nie tylko spoza tego ponoć tak konserwatywnego miasta i na dodatek nie z Bochni, Nowego Sącza czy Poznania, a z mającego słabą - ogolnopolsko - renomę Sosnowca. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 23 października 2018 14:52
23 października 2018 22:37

Ad.2. Obowiązuje zasada "dłużej klasztora niż przeora". 

Ad 3.  Prymas Tysiąclecia miał 1000 spraw na głowie i akurat "Laski" to nie był żaden priorytet dla niego. Tam się dziwne rzeczy działy, bo generalnie tam był jakiś dyskretny dom spokojnej starości i cmentarzyk dla arystokracji.A to oznaczało i paczki od rodziny zza granicy i listy i dyskretne wiadomości przekazywane przez "kuriera".W tych okolicznościach przyrody to nie tylko bracia Brandys ale nawet Brystygierowa usiłowała "się nawrócić". Żeby tylko był pretekst do łażenia i podglądania. Zakonnice wyraźnie podkreślają w oświadczeniach, że sam klasztor - żył odrębnym życiem.  A te całe "duszpasterstwa" to takie mydlenie oczu. Nie sądzę aby księża, którzy tym się zajmowali nie mieli "stanu świadomości". Za dużo widzieli i słyszeli - wcześniej.

A jak przyszło co do czego, to i do Papieża można było strzelać. I "intelektualiści" nie utonęli we łzach.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 23 października 2018 12:54
23 października 2018 23:19

No prosze...

... ile zajefajnych rzeczy dowiedzialam sie dzisiaj z Twojego wpisu  !!!

Dzieki piekne,

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 23 października 2018 13:32
23 października 2018 23:21

To sie nam dopiero...

... familia Bartyzelow udala  !!!

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 23 października 2018 22:09
23 października 2018 23:22

Też tak myślę, Toyah to opisał na przykładzie Warszawy. Warszawka chce być nowa europejska a krakówek stary królewski. A tu buc z Sosnowca ;) Oczywiście przepraszam sosnowiczan bo to tylko taki zabieg socjotechniczny.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @onyx 23 października 2018 23:22
23 października 2018 23:25

Z tym, że w dużych miastach wygląda tak, jakby to nie były wybory na włodarzy miasta, tylko plebiscyt popularności partii.

zaloguj się by móc komentować

onyx @ewa-rembikowska 23 października 2018 23:25
23 października 2018 23:52

Jedno z drugim się łączy. PO warszawska to jest ten europejski sznyt, te blaski sklepowych neonów w niedzielę. Kraków ma inny klimat, to taki niespełniony gród królewski, byłem tam kilka lat temu na wycieczce i pani oprowadzająca na pytanie i prezydenta komunistę nie bardzo wiedziała jak wybrnąć i radości w niej za wiele z tego powodu nie było. Powiedziała, że Majchrowski tak rozkopał miasto, że nowy się nie połapie i trzeba czekać aż skończy remonty. A on przez tyle lat to sobie elektorat zrobił budżetówką i zleceniami dla prywatnych. To jest już władza przez zasiedzenie, ciężko takiego wykopać bez potężnego budżetu inwestycyjnego z zewnątrz.

zaloguj się by móc komentować

genezy @onyx 23 października 2018 23:22
24 października 2018 00:13

Ta diagnoza jest zupełnie nietrafiona wst. do Warszawy, to zupełnie o co innego chodzi. Ludzie nie chcą szeryfa w syfie, bo to zagraża ich egzystencji. Z innymi miastami chyba jest podobnie. Valser dobrze zdefiniował, że PiS porozumiewa się pakietem socjalnym- to jest katastrofa. Co się stało z Solarisem, jedyną już chyba dużą prywatną firmą? Jeszcze ten Kasprowy, sukces-ochłap za publiczne pieniądze.

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 23 października 2018 23:52
24 października 2018 00:20

Z Warszawa jest taki problem, ze druga wojna zlamala miastu urbanistyczny kregoslup i generalnie to jest miasto bez centrum, albo z wieloma centrami. Wszystko jest chaotycznie porozrzucane i fatalnie skomunikowane.

Bylem w Krakowie w ubieglym miesiacu i scisle centrum miasta wyglada bardzo dobrze. Domy sa wyremontowane i zadbane.

Chcialem po latach zobaczyc w Manggha kolekcje samurajskiego oreza i jeden z drzeworytow 36 widokow gory Fuji. Wielka fala na Kanagawie. Okazuje sie, ze w Manggha zlikwidowali stala kolekcje i wystawiaja jakies nowoczesne japonskie badziewie i chca jeszcze 3 dychy, zeby ta japonska perwersje ogladac.

No, ale pare krokow przez most i jest sie na Skalce, pare metrow do Wawelu, kosciolow sw. Piotra i Pawla, sw. Andrzeja, Sukiennic (warto zobaczyc kolekcje malarstwa Polskiego). Prezentuje sie to wszystko bardzo dobrze. Oczywiscie, ze Rynek, Grodzka, Florianska, pl.Szczepanski sa zatloczone i pelno jest turystow. No, ale gdzie ich nie ma i czy czasami nie o to chodzi?

Nie wiem jak sie w Krakowie mieszka? Ciezko jest znalezc miejsce do parkowania i kosztuje juz po europejsku. Ale generalnie same dobre wrazenia i wspomnienia.

 

zaloguj się by móc komentować

mooj @valser 24 października 2018 00:20
24 października 2018 00:35

Ładnie wygląda, ale nie jest prawdą z tym wojennym łamanie urbanistycznego kręgosłupa w Warszawie. Przedwojenna Warszawa to projekt w budowie (komisarycznego, a nie wybranego) gospodarza. Ani komunikacyjnie, ani w żaden inny sposób nie była (jako cała) miejscem łatwym, przyjemnym do mieszkania. Z "Centrum" też niełatwym do określenia.

Jest źle, ale dobrze nie było. Dobrze miało być - wojna nie kręgosłup, a plany budowy przerwała. Fragmentami na pewno piękne miasto..choć większość z tych wspominkowych pocztówkowych ochów iachów, to migawki sprzed poprzedniej -Wielkiej Wojny, nie II.

zaloguj się by móc komentować

onyx @genezy 24 października 2018 00:13
24 października 2018 08:17

Jedno nie wyklucza drugiego a wręcz jedno drugie wspiera. Słoma w butach nie przeszkadza by brnąć w gnoju po kolana.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 24 października 2018 00:20
24 października 2018 08:29

Rynek krakowski też mi się bardzo podobał, w Warszawie dawno nie byłem nie widziałem tej nowej fali nowoczsności.

zaloguj się by móc komentować

MZ @mniszysko 23 października 2018 14:32
24 października 2018 10:19

Proszę Ojca ,on to bardzo dobrze widzi,po to jest ustawiony,a sprawa z abp.Wielgusem dziwnie zapomniana.Bez złudzeń.

zaloguj się by móc komentować

valser @mooj 24 października 2018 00:35
24 października 2018 11:08

Wiadomo. Boleslaw Bierut, jeden z zalozycieli Warszawskiej Spoldzielni Mieszkaniowej w okresie miedzywojennym juz wtedy "ksztaltowal urbanistyczna rzeczywistosc" Warszawy. Tak to wyglada.

https://www.youtube.com/watch?v=UHw-F7LWrEM

zaloguj się by móc komentować

Paris @MZ 24 października 2018 10:19
24 października 2018 11:21

100/100  !!!

zaloguj się by móc komentować


andy @pink-panther 23 października 2018 14:23
26 października 2018 22:48

Ja jestem pod wrazeniem tej krotkiej  https://www.youtube.com/watch?v=smaTmvOdx5c wypowiedzi

s.p. abp. Zycinskiego.To zapewne bedzie dla niego duuuza zasluga na Sadzie Bozym.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować