-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Szwajcarska prywatyzacja po bankstersku

Krótko, bo ni mam casu. Szwajcarski parlament przegłosował, że prywatne firmy (znaczy się banki) będą miały prawo wystawiania E-paszportów dla obywateli Szwajcarii.
Trwa zbiórka podpisów, żeby referendalnie zablokować tą banksterska próbę prywatyzacji państwa.

https://www.parlament.ch/de/services/news/Seiten/2019/20190604160741989194158159041_bsd150.aspx

 tagi: referendum  szwajcaria  e-id 

valser
8 października 2019 08:06
28     1668    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @valser
8 października 2019 08:13

Szykuje się rozbiór Szwajcarii, ale jaja....

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski 8 października 2019 08:13
8 października 2019 08:44

To sa pierwsze kroki dużych korporacji o samostanowieniu,  oderwania się od administracji państwowej .. Poszerzenie wpływów prawa bankowego .. Wszak nie jedna korporacja obraca większym kapitałem niz np. Polska, ba ,dysponują odzielnymi jednostkami paramilitarnymi, np w transporcie u wybrzeży Somalii.. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 8 października 2019 08:44
8 października 2019 09:20

Pytanie, czy to sąpierwsze kroki... Ja myślę że to raczej ostateczne dożynki tego co jeszcze się uchowało...

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Marcin-K 8 października 2019 09:20
8 października 2019 09:36

Pelna zgoda Panie Marcinie - rzady na pasku kredytu z dodruku :)

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski 8 października 2019 08:13
8 października 2019 10:19

Fajnie, że mamy kolegę nawigatora VALSER-a i może nam pisać o njusach ze szwajcarii. We wspomnieniach Śledzia Otrembusa Podgrobelskiego z lat 60 szwajcaria to taki obóz o ładnym rygorze. W gospodarstwie gdzie pracował, ojciec traktował syna jak parobka, parobek traktował własciciela jak wariata.
No a wszędzie dookoła porządek jak na pudełkach/okładkach czekolady Milka, o której wszyscy dobrze wiemy, że nie jest już szwajcarska. Tego porządku pilnowali panowie w długich płaszczach przeganiający przysypiających, na peronach dworców kolejowych, robotników włoskich.
Ten fragment książki miał smutny tytuł, coś w stylu kraj smutnych ludzi.

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @valser
8 października 2019 10:33

no robi się ciekawie... moim zdaniem to jest banksterskie rozpaczliwe działanie coby zawłaszczyć jakieś terytorium na którym będą mieli decydujący głos w sprawach obywateli... monopol wszechwładzy banksterskiej od paru miesięcy zaczyna być łamany przez firmy technologiczne... powstały nowe generacje banków zaś kredyt jest dostępny wszędzie i na bardzo dogodnych warunkach... banki próbują rozpaczcliwcem zachować kontrolę and wybranymi enklawami jakie sobie kiedyś wykroili... ale nic z tego...nie siedzą w technologiach... jak napisał autor... trwa zbieranie podpisów pod petycją... założe się o worek owsa albo o kiść bananów, że petycja jest w necie i gdzieś tam w tle wujek google trzyma rękę na pulsie... cokolwiek się stanie, czyli petycja będzie za a nawet przeciw... technologie wygrają... po prostu formularze i przesył danych via google albo cosik innego...składowanie danych...  zdaje się, banki chyba zauważyły, że istnieją już dzięki technologii... z poczatkui banki używały technologii a teraz technologia zawładnęła bankami... one już są zombie na rynku finansowym... jak na razie technologie idą do przodu... siłą rzeczy technologie mają świadomość zapotrzebowania na zródła energii... ich nie interesuje kredyt jako taki... ale kredyt oparty na solidnych aktywach mogących dać megawaty mocy... cosik mi się zdawa, że era pieniądza fiducjarnego się kończy...  zaczyna być widoczne, że liczy się moc... (nie ta z gwiezdnych wojen ;-) ) tylko ta liczona w kilowatogodzinach... dlatego w USA Trump jest wyraziecielem środowisk kapitału teksańskiego...to nafciarze, producenci gazu etc. czyli moc liczona na biliony kilowatogodzin... cokolwiek by o tym nie mówić to jest konkret...solidne aktywa, coś jak pieniądz kruszcowy... a nie rubryki kredyt/debet... ciekawi mnie czy nastąpi powiązanie waluty z mocą produkcji energi ? czy pokrycie waluty w towarze i mocy  liczonej w kWh... moim zdaniem to wcale niewykluczone... można pokusić się o stwierdzenie, że to zwycięstwo zza grobu Jakuba Fuggera...

dlatego panie Valser... cokolwiek się stanie spokojna pana rozczochrana... i tak technologie na tym trzymają łapę

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser
8 października 2019 10:33

Czują się mocni i po podstolikowych zabiegach społeczeństwo dojrzało wreszcie coś, co jest bardzo niepokojące; może za późno na referendum, bo rząd jest już w ich kieszeni.

zaloguj się by móc komentować

valser @tadman 8 października 2019 10:33
8 października 2019 10:44

Ja widzialem sprywatyzowane panstwo na Okeciu, jak pracownicy Konsalnetu robia kontrole bezpieczenstwa na lotnisku. Dasz takiemu w morde to idziesz siedziec jak za pobicie policjanta?

Nigdy nie jest za pozno. Wedlug badan 87% ankietowanych jest na "NIE" i ten projekt w referendum nie przejdzie. Zlodziejo-bandyterka dziala wszedzie, politycy sa tak samo przekupni i skorumpowani jak w kazdym innym kraju, dlatego dla sportu trzeba ich lac po mordzie w zasadzie w ramach dzialan profilaktycznych, nie wnikajac za bardzo czy sie nadaja czy nie, albo czy maja cos sczegolnego na sumieniu.

Nikt nigdzie nie jest bezpieczny, bo nic wiecznie nie istnieje i nie jest dane raz na zawsze. Kazdy kto daje sie zrobic w glupa, tracac przy tym majatek lub zycie jest sobie sam winny, ze nie potrafil sie obronic.

Gra toczy sie dalej.  Ja jestem caly czas na plusie i widoki na przyszlosc (moja) nie rysuja sie w czarnych kolorach. Wrecz przeciwnie. Reszta to jest jest emocjonalna goraczka, ktora mnie nie dotyczy.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @valser
8 października 2019 10:56

W XVIII wieku przekraczasz granicę Rzeczypospolitej, a tu granicy pilnuje albo i nie pilnuje prywatna chorągiem jaśnie oświeconego księcia Wojewody...  a już we wszystkich krajach była dzierżawa podatków, więc.. nihil novi sub soli..

a ten E-Paszport czym się różni od zwykłego urzędowego paszportu?

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser 8 października 2019 10:44
8 października 2019 11:03

Balice, kontrola i delikwent zapomina o kluczach w tylnej kieszeni, więc karnie każą ściągać mu buty i pakują do rentgena, a w nim stać z rozczapierzonymi rękami. Inni klną, bo takie zdarzenie opóźnia odprawę jego bagaży. Jedyne co facet może zrobić to powiedzieć p......ę, nie lecę. Kiedyś tylko kazaliby powtórnie przejść przez bramkę. Państwo w państwie.

zaloguj się by móc komentować

tadman @grudeq 8 października 2019 10:56
8 października 2019 11:06

Biometryczny paszport ułatwia odprawę, bo można go zeskanować w automacie i po sprawie, a ci z DO muszą karnie czekać w długiej kolejce. Z e-paszportem wszystko poleci jak na bramkach dla TIR-ów, czyli w locie.

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @gorylisko 8 października 2019 10:33
8 października 2019 13:58

ciekawi mnie czy nastąpi powiązanie waluty z mocą produkcji energi ? czy pokrycie waluty w towarze i mocy  liczonej w kWh..

Wydaje mi się że kryptowaluty są taką próbą (bitcoin, ethereum). Kryptowaluty istnieją tylko wtedy gdy istnieje Internet i mogą być tworzone (wydobywane, ang.  mined) tylko tam gdzie jest dostęp do elektryczności . 

zaloguj się by móc komentować

MZ @valser 8 października 2019 10:44
8 października 2019 19:37

Jak się nie mylę w Konsalnecie robią Chińczycy...

zaloguj się by móc komentować

valser @MZ 8 października 2019 19:37
8 października 2019 19:41

Tak. Z Milicji Obywatelskiej.

zaloguj się by móc komentować

klon @gorylisko 8 października 2019 10:33
8 października 2019 20:06

"...liczy się moc... (nie ta z gwiezdnych wojen ;-) ) tylko ta liczona w kilowatogodzinach... dlatego w USA Trump jest wyraziecielem środowisk kapitału teksańskiego...to nafciarze, producenci gazu etc. czyli moc liczona na biliony kilowatogodzin... "

W takim ujęciu, "atrakcyjność" złóż węgla na Śląsku wzrasta podwónie :-) 

zaloguj się by móc komentować

klon @valser
8 października 2019 20:30

Czy w szwajcarskim "dniu powszednim" odczuwalny jest wpływ banków na życie przeciętnego Szwajcara? Tak odbieram zaprazentowaną informację o prawie do wystawiania e-paszportów przez banki. 
Czy banki, jako instytucje, są widoczną siłą kreującą regulacje prawne, czy powyższy przypadek to precedens? 
 

zaloguj się by móc komentować

valser @klon 8 października 2019 20:30
8 października 2019 20:46

Banki to zlodziejskie instytucje, a rzady panstw to paserzy z mozliwoscia stosowania przymusu bezposredniego.  Mysle, ze nikt nigdzie nie moze sie czuc bezpieczny. O ile jeszcze mozna miec ograniczone zaufanie do organizacji panstwowej w Szwajcarii to do bankow juz nie. Ten pomysl w referendum bedzie zmiazdzony.

zaloguj się by móc komentować

MZ @valser 8 października 2019 19:41
8 października 2019 21:09

Częściowo tak ale Chinczycy kupili kilka lat temu jakiś pakiet.

zaloguj się by móc komentować

MZ @MZ 8 października 2019 21:09
8 października 2019 21:12

Jednak nie.

zaloguj się by móc komentować

klon @valser 8 października 2019 20:46
8 października 2019 21:25

Czego szczerze życzę :-)

ps. Dziekuję za wskazanie Gryzonii. Na poczcie napisałem trochę więcej.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @valser 8 października 2019 10:44
9 października 2019 01:37

Dasz takiemu w morde to idziesz siedziec jak za pobicie policjanta?

Jak najbardziej:

Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia:

Art. 42. Pracownik ochrony podczas wykonywania zadań ochrony obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie korzysta z ochrony prawnej przewidzianej w Kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych.

Lista zawodów, które korzystają z przywileju "jak funkcjonariusz publiczny" - nawet gdy nimi nie są:

Ochrona jak funkcjonariusz publiczny

Intencja ustawodawcy jest taka, że w drugą stronę, jak taka osoba coś nabroi, to okres przedawnienia dyscyplinarnego w przypadku łamania prawa przez funkcjonariuszy publicznych czy korzystających z takiej ochrony jest krótki, a bez postępowania dyscyplinarnego postępowanie karne jest utrudnione.

Tzn. za gwałt na nieletniej pójdzie siedzieć, o ile nie był to gwałt służbowy - wtedy jest trudniej - to bardzo uproszczona, wręcz wulgarna wykładnia obowiązującego prawa. Dobrze to było widać na przykładzie Ambera Golda - delikty dyscyplinarne szybko się przedawniły i hulaj duszo, piekła nie ma. Podobnie pobicie w przypadku funkcjonariusza (lub uprawnionego), który w zakresie obowiązków ma prawo stosowania przymusu bezpośredniego - to przekroczenie uprawnień - Ty miałbyś zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 9 października 2019 01:37
9 października 2019 08:02

to własnie jest ów 'system' - równość wobec prawa jako norma konstytucyjna?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 9 października 2019 01:37
9 października 2019 08:04

ripostą wobec funkcjonariusza publicznego jest uzasadnione obywatelskie zatrzymanie wykonane w asyście świadków ...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 8 października 2019 20:46
9 października 2019 08:05

dobra pointa i niestety prawdziwa

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wolfram 9 października 2019 01:37
9 października 2019 08:12

Aż tak, to chyba nie: " Jeżeli czyn funkcjonariusza zawiera znamiona przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, upływ terminu określonego w ust. 4a nie może nastąpić wcześniej niż terminów przedawnienia karalności tych przestępstw." - to akurat z regulacji dla KAS, ale u innych jest podobnie. Wykroczenia po 3 latach się przedawniają, zdaje się. 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Grzeralts 9 października 2019 08:12
9 października 2019 12:15

O tym, czy czyn zawiera znamiona przestępstwa decyduje w praktyce organ, a nie opinia podmiotu nieuprawnionego, czy tzw. ludu. Taką wiedzę można posiąść z gazety - np. publikowane komunikaty, iż jak prokurator nie stwierdził popełnienia przestępstwa, to go nie ma. Na tym właśnie polega patent ochronny - iż czynom znacznej wagi nadaje się znaczenie deliktów dyscyplinarnych [co najwyżej] i zaprzestaje badania. Nie ma badania - nie ma oceny, nie ma znamion.

Przykład tłumaczący - przestępstwo zaboru mienia znacznej wartości z potencjalnym lub faktycznym użyciem przemocy (znamiona rozboju na mieniu) w przypadku działania komornika, np. na podstawie wadliwego tytułu egzekucyjnego (niesitniejący, sfałszowany, wyłudzony etc.) - jako mechanizm obronny masz powództwo przeciwegzekucyjne - czyli narzędzie czysto cywilistyczne. Mam bogate dossier, dokumentujące, jak wygląda karna obrona przed takim atakiem - i jak władza odreagowuje. Nasza władza, by nie było nieporozumień.

Wracając do tematu - w Polsce profil zaufany [surogat podpisu elektronicznego, potwierdzenie tożsamości] można uzyskać za pośrednictwem banku. Jest kwesią woli ustawodawcy, czy dowód osobisty uzyska cechy instrumentu bankowego (karty płatniczej) - czy karta bankowa cechy dowodu osobistego. IMHO - nie jest to w Polsce przesądzone - i z pewnością nie będzie przedmiotem referendum. Na razie władza zastrzega to prerogatywy dla siebie - ale technika idzie do przodu i może się to zmienić.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 9 października 2019 12:15
9 października 2019 19:08

Egzekucje na wypozyczane i zaspokojone tytuły wykonawcze, praktycznie bez szans na obronę; po zakończeniu egzekucji powództwo przeciwegzekucyjne jest niedopuszczalne- i rozstrzygnięcia nie zapadają a kradzieże są arcyskuteczne

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 9 października 2019 19:08
9 października 2019 19:17

Jesli ktos oczekuej sprawiedliwosci, to musi ja wyegzekwowac sam.  Nie ma sensu wloczyc sie po sadach, bo to strata czasu i energii. W takim przypadku moga tam ustalac cokolwiek i to nie jest w zaden sposob wiazace.

Jak potrzeba cos wyegzekwowac, to nie ma sensu dzwonic na policje (bo to moga byc koledzy petenta do rozliczenia), ani zglaszac sprawy do prokuratury. To sa dzialania przeciwskusteczne, obliczone na dluga bitwe na wyniszczenie. Slowem bez sensu.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować