-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Teoretyczne państwo wersja dla emocjonalnie labilnych

Po 24 godzinach od zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wiele szczegółów wskazuje, że mamy do czynienia z operacja podobną do tej, w której samolot zahaczył o brzozę. Po 10 minutach od pojawienia się informacji o śmierci prezydenta Adamowicza, na portalu WP pojawiło się co najmniej 10 tekstów o nim, jego rodzinie, karierze samorządowca (nic o udziale w aferze Amber Gold). To wyglądało tak, jakby wcześniej te wszystkie teksty były wcześniej przygotowane.

No, ale teorie spiskowe to jest sąsiedztwo psychoz maniakalnych. Zostawmy to. Może przy okazji dopytam prof. Swiecikiego.

Mnie już tylko interesują czynności dochodzeniowo-śledcze, które (jak wynika z braku informacji na ten temat) już na wstępnym etapie zostały zaniechane. Może się nie doczytałem, ale nie słyszałem, żeby zatrzymano wszystkich obecnych na scenie i przesłuchano na okoliczność. Póki co nie ma ustaleń wykluczających czy zamachowiec działał sam czy w zmowie z innymi?

W jaki sposób dostał się na scenę, która w normalnych warunkach powinna być pilnowana przed wejściem osób nieuprawnionych.
Pojawiła się informacja, że gdańska impreza nie została zgłoszona jako impreza masowa, co stanowiłoby naruszenie warunków organizacji imprezy masowej i warunków bezpieczeństwa wynikacych z zapisów ustawy. Podobno prezydent Gdańska wydał zgodę na zorganizowanie finału orkiestry w Gdańsku jako zwykłej imprezy.

https://www.rmf24.pl/fakty/atak-na-prezydenta-Gdanska/news-policja-final-wosp-w-gdansku-nie-byl-zgloszony-jako-impreza-,nId,2782543

Nie zgłoszenie imprezy jest objęte sankcją zapisaną w ustawie.
Art. 58. 1. Kto organizuje imprezę masową bez wymaganego zezwolenia lub niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu albo przeprowadza ją wbrew wydanemu zakazowi, podlega grzywnie nie mniejszej niż 240 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Ustawa dokładnie precyzuje jaką impreza kwalifikuje się z automatu jako impreza masowa, albo jako zwykła. Te warunki zostały zignorowane, prawdopodobnie, żeby ułatwić procedury organizatorom.
Paradoks polega również na tym, że w imprezie tej brali udział urzędnicy, którzy w zakresie swoich obowiązków mają wydawanie tego typu decyzji. W takiej sytuacji można zaryzykować opinię, że brali udział w imprezie na którą nie zostały złożone rzeczowo właściwe pisma i impreza została błędnie zakwalifikowana.

Niezależnie od tego, zapis ustawy mówi jednoznacznie:

Rozdział 2
Bezpieczeństwo imprez masowych
Art. 5. 1. Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada jej organizator.

W związku z zaistniałą sytuacją powinno dojść do zatrzymań osób odpowiedzialnych za organizację gdańskiego finału, przynajmniej w celu złożenia wyjaśnień. Ale ze względu na okoliczności zamacho formalnie powinno dojść do zatrzymań z automatu na trzy miesiące i docelowo postawienia zarzutów związanych z niedopełnieniem obowiązków wynikających z ustawy dotyczących zabezpieczenia imprezy (niezależnie czy była zakwalifikowana jako masowa czy nie).

Tymczysem szef Orkiestry Owsiak w poniedziałek robi konferencję prasową podczas której mówi, że „trudno winić organizatorów”, że sprawa ma „kontekst polityczny”, nienawiść w ludziach", a na końcu coś jeszcze mamrocze, że „dziki kraj”.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jerzy-owsiak-rezygnuje-z-kierowania-fundacja-wosp,900381.html

Zapewne w tej sytuacji winni są telewidzowie i oczywiście internauci, a w szczególności blogerzy którzy „wylewaja fale hejtu”.
To, że nie doszło do zatrzymań organizatorów gdańskiej imprezy to jest dla mnie dowód na to, że „panstwo teoretyczne” jest w natarciu i może nie tyle jest to „dziki kraj”, tylko Bantustan, w którym wybrańcy są wyłączeni że stosowania prawa.

Cała treść ustawy dostępna tutaj:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20090620504tagi: tvn24  owsiak  wośp  o bezpieczeństwie imprez masowych  paweł adamowicz 

valser
15 stycznia 2019 00:33
225     6113    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
KOSSOBOR @valser
15 stycznia 2019 00:51

Dwóch kolegów mojego młodego sąsiada, którzy byli wczoraj na scenie, dzisiaj nie przyszło do szkoły i cały czas byli pod opieką psychologa. Tak że ten... Nawet ten mój młody sąsiad /uczeń/ mówił, że to jakieś głupie jest. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser
15 stycznia 2019 01:40

"Tymczysem szef Orkiestry Owsiak w poniedziałek robi konferencję prasową podczas której mówi, że „trudno winić organizatorów”, że sprawa ma „kontekst polityczny”, nienawiść w ludziach", a na końcu coś jeszcze mamrocze, że „dziki kraj”."

Niestety, to jeszcze raz dowodzi ze mialem racje piszac w komentarzu do tekstu Coryllusa, ze w Polsce nikt za nic nie odpowiada.

I to jest jedna z podstawowych bolaczek ktore nekaja nasz kraj.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @valser
15 stycznia 2019 02:10

Zasada 'Nie wolno, to nie znaczy, że nie można' wydaje się ciągle obowiązywać.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 00:51
15 stycznia 2019 06:04

Bo takie to właśnie jest, że nawet dzieci widzą, jakie to głupie. A orkiestra gra dalej, tylko Owsiak po 27 latach wykonał zadanie i się przestał tym zajmować w tym dzikim kraju. Ciekaw jestem kiedy wreszcie tubylcy pokażą tym Owsiakom, gdzie ich miejsce.

A może to już będzie jak w tej Francji i nie tylko? Większość ma zryte berety. Bo ma i będzie miała tę ciepłą wodę w kranie i Sylwestra w Zakopanem i wystarczy. Czasem kogoś zamordują, czasem wybuchnie jakaś bomba (bo to następny event będzie) i zginą ludzie. Ale to jak w świecie panie, normalka już

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 15 stycznia 2019 06:04
15 stycznia 2019 06:25

Przywódca narodu:

Chcę ci dzisiaj, kochany Pawle obiecać, że dla Ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą - powiedział w poniedziałek szef Rady Europejskiej Donald Tusk na wiecu poświęconemu pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 01:40
15 stycznia 2019 07:05

Fikcji naszej codziennej pogrześć nie damy!....

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 01:40
15 stycznia 2019 07:05

Może dokładniej, że władze za nic nie odpowiadają i są w ciągłym stanie niemożności oraz dziwnego paraliżu. Przede wszystkim boją się dotknąć tzw. świętych krów, którym się wydaje a co potwierdza praktyka ich działania, że mogą więcej niż normalny obywatel. Dla nich prawo jest inne o co dba nadzyczajna kasta sędziów i prokuratorów a tej nie można ruszyć, bo jest chroniona przez Brukselę. Przy tym media perfekcyjnie stymuluję emocje szarego tłumu.

W Gdańsku poza prokuratorami spoza Gdańska powinno od pierwszych chwil działać też ABW.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 07:05
15 stycznia 2019 07:31

Na tym wlasnie polega miedzy innymi fenomen panstwa teoretycznego, ze sa w nim swiete krowy oraz normalni obywatele.

Czy w Polsce rzadzi prawo i sprawiedliwosc?

Tak, ale tylko z duzej litery.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @cbrengland 15 stycznia 2019 06:25
15 stycznia 2019 07:33

Nie wiem ile w tym tragicznym wydarzeniu jest rzeczywistej nienawisci i pogardy, a ile kalkulacji i planowania.

I pewnie w najblizszym przynajmniej czasie sie nie dowiemy.

zaloguj się by móc komentować

valser @cbrengland 15 stycznia 2019 06:25
15 stycznia 2019 07:56

Jak Donek mowi w tej sytuacji o cynizmie i pogardzie, to znaczy, ze bylo tak... Adamowicz, ktory zaliczyl eksmisje z PO, wygrywajac wybory po raz kolejny, uwierzyl, ze to on jest krulem Gdanska i Pomorza i chyba nie bral pod uwage, ze moze zahaczyc o brzoze, bo  inaczej chodzilby z ochroniarzem. Wszedzie. 

Trzeba sledzic co sie bedzie dzialo na Wybrzezu bo mysle, ze dojdzie jeszcze do nastepnych przetasowan, chociaz juz nie tak teatralnych. 

Problem jest taki, ze w Polsce nie ma mediow. Jest pas transmisyjny do propagandy i zeby czegokolwiek sie dowiedziec to trzeba miec swoje zrodla informacji i czytac miedzy wierszami.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 15 stycznia 2019 07:56
15 stycznia 2019 08:09

W normalnym panstwie polityk taki jak Tusk juz dawno usunalby sie z zycia publicznego. Zamordowanego Adamowicza litosciwie pomine.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 15 stycznia 2019 07:56
15 stycznia 2019 08:11

Bardzo prawdopodobne, a przy tym - wobec podobno nowych faktów, do których dotarła komisja Amber Gold - nie jest wykluczone, że w wielu domach oddetchnięto z ulgą. Wilk syty i owca cała. 

Teraz odbędą się w Gdańsku negocjacje o tort po prezydencie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 15 stycznia 2019 07:56
15 stycznia 2019 08:26

Czy New York Times jest wplywowa gazeta? Chyba wszyscy tu sie zgodzimy ze jest.

Ciekawy artykul o tym tragicznym wydarzeniu w Gdansku:

https://www.nytimes.com/2019/01/14/world/europe/pawel-adamowicz-gdansk-mayor-dead.html

Nie jest moim zdaniem wykluczone ze to wszystko jest szyte taka solidna szewska dratwa.

Byc moze to przygotowanie gruntu pod zmiane sceny politycznej w Polsce.

Jesli komus potrzebna jest wersja polska artykulu, chetnie sluze tlumaczeniem.

Ale tak mi sie widzi ze to nie jest konieczne.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 08:26
15 stycznia 2019 08:36

Zdecydowanie tak.

Oni tam ani sie nie zajakneli o marnej przeszlosci i psychicznej kondycji zabojcy.

Tam ich interesuje tylko jedno: Adamowicz byl nowoczesny, bronil praw gejow i imigrantow, a wladza jest konserwatywna.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 08:26
15 stycznia 2019 08:37

Prasa zagraniczna donosi. Bardzo koszerny jest ten tekst pani Berendt, ktora pisze rowniez do Wysokich Obcasow.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 07:05
15 stycznia 2019 08:38

> W Gdańsku poza prokuratorami spoza Gdańska powinno od pierwszych chwil działać też ABW.

Przecież tak naprawdę nie mamy pojęcia, kogo zaangażowano w wyjaśnienie sprawy. To nie tak, że skoro nie powiedziano w telewizji o ABW, to ABW się tym nie zajmuje. Więcej: jestem przekonany, że celowo unika się rozgłosu, a rozważa się i bada wiele różnych hipotez.

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 15 stycznia 2019 08:36
15 stycznia 2019 08:38

Oni przede wszystkim nie zajakneli sie o marnej przeszlosci Adamowicza. O wyrokach i wszczetych postepowaniach.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 stycznia 2019 07:56
15 stycznia 2019 08:41

> Problem jest taki, ze w Polsce nie ma mediow. Jest pas transmisyjny do propagandy
> i zeby czegokolwiek sie dowiedziec to trzeba miec swoje zrodla informacji i czytac
> miedzy wierszami.

Wydaje mi się, że Polska nie jest tutaj jakimś szczególnym wyjątkiem.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 15 stycznia 2019 08:38
15 stycznia 2019 08:43

też bym chciała, aby tak było...

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 15 stycznia 2019 08:38
15 stycznia 2019 08:45

Wymagasz rzeczy niemozliwych. A u nas sie zajakneli?

Mi chodzi tylko o to, ze przyjrzawszy sie blizej osobie tego nozownika, cala narracja o "nienawisci dyskursu politycznego" bierze leb

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 08:43
15 stycznia 2019 08:46

Chyba często zbyt dużo w nas defetyzmu. Owszem, mamy solidne podstawy by wątpić, jednak nie jest tak, że wokół sami nieudacznicy i idioci. 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 15 stycznia 2019 08:45
15 stycznia 2019 08:48

To na pewno. Ale jak sie przyjrzysz osobie nieboszczyka Adamowskiego, faceta z wyrokami i roznymi wszczetymi postepowaniami, to bajka o skutecznym samorzadowcu jest tak samo wiarygodna.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @valser
15 stycznia 2019 08:50

Kiedyś mówiono musimy się policzyć. No to zbierzmy różne pasujące lub nie elementy.

Ostatnie zdarzenia w Kraju.

1. Niedawno Rezygnacje składa całe kierownictwo ONR.

2. W ramach obrony Dzików – grzeje się emocje. Temat idiotyczny ale w sam raz na rozgrzewkę po zimowym śnie.

3. Plastusie i banknot z sześciokątną gwiazdą – wielka afera i nie współmierna reakcja [nikt na okładkę Urbana nie reaguje jemu wolno].

4. Brak paliwa medialnego na WOŚP – oprócz wyskoku byłego szefa GG, traktuje się to jako dopust Boży choć dwa dni przed finałem niemieckie portale polskojęzyczne zwracają uwagę brak zaangażowania w WOŚP służb mundurowych. [I naoczna uwaga opiekunowie kwestujących pod kościołem staranie ich przepytywali czy były jakieś reakcje sprzeciwu jakieś wypowiedzi, pierwszy raz coś takiego pod kościołem obserwowałem]. 

5. Porządki w TVN – dyrekcja zakazuje dziennikarzom wpisów na social media do kont polityków.

6. Bondar wyprasza audencje u Moszbachora i ją dostaje.

Z zagranicy

1. Oś Rzym Warszawa – szybka reakcja Berlina na zagrożenie nad Wisłą i w Brukseli.

2. Niewiarygodna i spolegliwa Biurokracja w Brukseli – chwilowe odpuszczenia w temacie prądu i odstrzału dzików.

3. Uderzenie w Pekin – W 1956 to Pekin hamował Moskwę co do reakcji w październiku dziś nie będzie pomocy w zagrożeniu. Nawet jeśli by chciał Pekin to kto nad Wisłą ją odbierze. Cała akcja wygląda trochę na pułapkę zanęcono agenturę dostępem do źródła miodu i gdy ta się opasła i straciła czujności łatwo ją powiązano.

4. Uderzenie w Iran – resztki sympatii w Lewancie zerwane, tutaj jest i inny trop akurat Persowie i Syryjczycy a nawet Turcy pilnie śledzą i analizują co ich wrogowie wyczyniają nad Wisłą i dziś nie będzie ostrzeżenia o zagrożeniu w ramach przysługi a na złości wrogowi.

Sprawa z Gdańska

1. Wszystko co najważniejsze możemy usłyszeć w ciągu najbliższych godzin po wydarzeniach potem ustalona narracja jest już przyjęta powszechnie. W tym przypadku narracje ustala TVN i to on jest rozgrywającym.

2. Prezydent Gdańska jest idealna ofiarą – śmieć jest do wykorzystania w walce politycznej a jego przeciwnicy/byli koledzy nie tracą zasobu ludzkiego.

3. Zapewnienie honorowego zejścia ze sceny Jerzemu O. - ten Pan już wcześniej zapowiedział wycofanie się z organizacji festiwalu w Kostrzyniu a teraz tylko kontynuuje zwijanie sztandaru.

4. Ile kosztować będzie o ile będzie oferowania – działalność zagranicznych agencji PR w ramach rozwiązania kryzysu. Chodzi o pomoc dla rządu bo scenariusze podsycania konfliktu totalna opozycja chyba już dostała i zabiera się do tłumaczenia a jakby co mapę drogową łopatologicznie podaje TVN24.

I za wszystko przyszłe mówi ten wpis:

"Przyszliśmy tutaj dzisiaj do ciebie wszyscy jako Polacy" - mówi w Gdańsku Donald Tusk. "Chcę ci dzisiaj, kochany Pawle obiecać, że dla ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą" - powiedział przewodniczący RE.

Wnioskuje że III RP zostanie obroniona - siłami krajowymi z bratnią pomocą.  

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 15 stycznia 2019 08:46
15 stycznia 2019 08:51

Nie podejrzewam nikogo o nieudacznictwo i idiotyzm. Moim zdaniem sledztwo zaczelo sie od zaniechan. To, ze Owsiak nie sklada wyjasnien w prokuraturze, a zamiast tego robi konferencje mnie o tym przekonuje.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @valser 15 stycznia 2019 08:51
15 stycznia 2019 09:11

A czy koncerty w innych miastach były zgłoszone i zaakceptowane jako imprezy masowe? Czy zostały zabezpieczone dokumentacje? 

zaloguj się by móc komentować

valser @dziad-kalwaryjski 15 stycznia 2019 09:11
15 stycznia 2019 09:19

Mysle, ze nikt tego nie sprawdza. Prawie trzy dekady rutyny i brak wiekszych problemow uspily problem. Ustawa jednak istnieje i prawo powininno byc aplikowane niezaleznie od tego kto jest organizatorem imprezy. Tak sie jednak nie dzieje. W to miejsce sa glupie tlumaczenia Owsiaka i jego ekipy. 

"Procedury zostaly dochowane". Pacjent zmarl w szpitalu.

https://ochrona24.info/12759,kontrola-w-agencji-ochrony/?fbclid=IwAR3vM94lKlbvzLohfeuqxgOBVAgYq5gjRiUhZeogjleVLit6-JEiIHbv0jE

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
15 stycznia 2019 09:53

Ja juz tylko czekam kto pierwszy znowu powie, ze "panstwo polskie zdalo egzamin"...

https://www.o2.pl/artykul/grozby-pod-adresem-czterech-prezydentow-po-smierci-pawla-adamowicza-6338690865072257a

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 15 stycznia 2019 09:53
15 stycznia 2019 09:59

to jak naprawdę działa państwo jest wiedzą niedostępną [wręcz zakazaną] dla większości obywateli RP; wyobrażenia o owym panstwie to jak majaki po flaszce wypitej na czczo; proza życia jest przerażająca; środowiskowe państewka dla 'wybranych', prawo jako zmienna bynajmniej nie losowa, wojny resortowych gangów, ... a ludek niech sobie poczyta o prawie/państwie/slużbach/administracji/... na dobranoc

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 15 stycznia 2019 08:46
15 stycznia 2019 10:01

Podziwiam Cie ,ze nadal jestes naiwny co do skutecznosci działań .. Pewno wierzysz ,ze kelnerzy podsluchiwali w Sowie, pewno wierzysz ,ze to nasze sluzby byly tak bystre i zlapaly szpiegow chinskich, pewno nie wierzysz w to ,ze Polska jest  wręcz recznie sterowana za posresnictwem lampucery z ambasady USA i Izraela..Pewno wierzysz ,ze PiS to partia zdecydownych, odważnych , pelnych determinacji ludzi, ktorzy chca zrobić porządek, ktorzy chca pobudzic potencjał tworczy w mlodych ludziach ... Pewno wierzysz w to, ze te wszystkie komisje zorganizowane przez rząd , maja na celu wyjasnic ,gdzie sa pieniadze , ktore zostaly wytransferowne z Polski..Niestety ja zauważam jedynie strach i tchórzostwo oraz poczuwanie sie urzedasów do tego  ,ze sa wlascicielami Polski. Na koniec, utwierdze Cie w przekonaniu ,ze PiS wygra kolejne wybory, bo tak jak masz w zwyczaju powtarzac, bo kto jak nie PiS.. Krajobraz polityczny nie ulegnie zmianie ,nadal 50% uprawnionych ludzi nie pójdzie do wyborow, bo nadal uważają ,ze ich glosowanie nie ma zadnego wplywu.. Co do wszelki programow socjalistycznych , osobiscie uwarzam ,ze to sa ochlapy dla niewolników . Dzis natomiast mamy serwowana kolejna hipokryzję wylewana kubłami, mowi sie o budowniczym Gdańska i zarzadza sie żałobę , i tak to sie kręci..Ja natomias w swej naiwnosci, mam nadzieje ,ze urzedasy zaczna się bać i zaczna chadzac z wieksza obstawą..

zaloguj się by móc komentować


przemsa @Draniu 15 stycznia 2019 10:01
15 stycznia 2019 10:13

> Podziwiam Cie ,ze nadal jestes naiwny co do skutecznosci działań .. 

To tylko Twoje wyobrażenia na mój temat.
Ja po prostu dostaję drgawek, gdy słyszę te wszystkie lamenty na temat beznadziejności polskiego położenia, których jedyną puentą jest ZAWSZE: wybierzmy kogoś innego, a wszystko się odmieni. Wtedy niezmienie pytam kogo? i w odpowiedzi dostaję jakieś fantasmagorie na temat Prawdziwie Polskiej Konserwatywnej Partii Katolickiej, względnie zbawczej roli Brauna, Bosaka, Kowalskiego, Korwina czy innego Kukiza.

 

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @adamo21 15 stycznia 2019 02:10
15 stycznia 2019 10:18

Nie wolno, ale szybko można.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 15 stycznia 2019 09:59
15 stycznia 2019 10:20

Jest nie tylko wiedzą niedostępna i zakazana...

Większość obywateli nie chce wiedzieć. Uważają nie tylko ze się ich ma za głupich starając się coś objaśniać,  ale zaczyna działać  hasło zabezpieczające : po co mi wiedzieć  jak ta wiedza niebezpieczna. .

.

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 08:09
15 stycznia 2019 10:30

No nie.

On ma jeszcze trochę zadań do wykonania.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @przemsa 15 stycznia 2019 10:13
15 stycznia 2019 10:56

Korwin to wczesny darwinista / turaniec : 

- mezczyzna musi miec sluzaca w domu zeby miec komu wydawac rozkazy 

-koiety psy dzieci to jednao mozna traktowac jak sie chce jak przezyje to dobrze jak nie to trudno

- dzieci wlasnoscia rodzicow, oczywiscie nie zabijamy ale jak kto ma ochote....

- jak kto lezy na ulicy to nie pomagamy widac tak musi byc

- dzieci demoralizowane w szkole same sa sobie winne

- katolicyzm to socjalizm

i ostatnio slyszalem, nie dajemy mleka w szkole dzieciom bo to tez socjalizm

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 15 stycznia 2019 10:13
15 stycznia 2019 11:23

Oczywiscie masz  rację.. Ale nie rozumiem Twojego toku myslenia, ze np ABW ma sie nie ujawniać, skoro w kretynskich filmach amerykanski pokazuje sie ,ze ichniejsza sluzba wewnetrzna w postaci FBI wchodzi jawnie w kurtkach  z napisem . Dlaczego na miejsce tej tragedni w Gdansku , nie pojawiła sie ABW , bo co by sie takiego strasznego stało ? Niestety ja zauwazam w tej sytuacj nieporadnosc i partactwo oraz lekcewazenie calego zdarzenia ze strony sluzb, ktore sa odpowiedzialne za wyjasnienie calej sytuacji.. Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazuja na to ,ze to nie jest zwykły mord dokonany przez niezrownowazonego kilera.. Wchodzi spokojnie facet  centranie i smiało zabija jednego wybranego czlowieka, to nie jest szalenic ,ktory rzuca sie i rani inne osoby.. Dlaczego ABW ma sie nie ujawniać ,zeby potencjalnych zleceniodawcow nie wystraszyc?  Valser ma racje, nie było natychmiastowej zdecydowanej interwencji , natychwiatowych działan.. A co było? Łaskawie prokuratura w poniedziałek, dopiero w poniedziałek reaguje.. Co mamy ? Procedury ,a nie powage sytuacji ... 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Draniu 15 stycznia 2019 11:23
15 stycznia 2019 11:24

Prokuratura byla na miejscu zaraz po zdarzeniu.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Draniu 15 stycznia 2019 11:23
15 stycznia 2019 11:26

natomiast zgoda co do calej reszty

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 15 stycznia 2019 11:26
15 stycznia 2019 11:33

Najlatwiej pojsc w wersje, ze zabil psychicznie chory. Nic wiecej juz nie trzeba ustalac, bandyty nie trzeba szukac, bo zostal zatrzymany na miejscu zdarzenia. Motywy sa ustalone - chory, ale w sumie to z nienawisci chory. To jest slabe.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 15 stycznia 2019 11:23
15 stycznia 2019 11:34

Może ABW nie wystraszylby. Nie warto robić pokazu. ..Tak sobie gdybam. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Art @valser
15 stycznia 2019 11:36

Zwróćcie uwagę,że robota została wykonana bardzo fachowo i nie bardzo pasuje do wariata.Ten filmik należy prześledzić klatka po klatce i sprawdzić kto tam był na scenie i kto ubył.Tam nic nie stało się nieplanowo.Moją uwagę zwrócił również nasz Józef,który na spotkaniu u Ronina modlił się za duszę Adamowicza.Modlił się,a jednocześnie uśmiechał ironicznie.On jednak dużo wie.Dożo więcej niż wybełkocze przerywając innym.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @cbrengland 15 stycznia 2019 06:25
15 stycznia 2019 11:36

To jest zdjęcie z teraz czy z kwietnia 2010? Bo mina nr 5 taka sama.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @valser
15 stycznia 2019 11:39

Bardzo celne, z mojego punktu widzenia, przedstawienie sytuacji. Na razie nie ma nic do dodania, chociaż sytuacja może być "dynamiczna", jak to mówią niektórzy.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Nieobyty 15 stycznia 2019 08:50
15 stycznia 2019 11:39

WOŚP – opiekunowie kwestujących

Kiedy na propozycję wrzucenia do puszki odpowiedziałam - Nie. - chłopaczek, na oko licealista, rzucił w przestrzeń, półgębkiem, z pańską miną - Szanuję pani decyzję. Ktoś go nauczył formułki Tylko formułki.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 15 stycznia 2019 11:33
15 stycznia 2019 11:41

No to jest bardzo slabe. Dziwie sie, ze na tym PO buduje swoja narracje o "mowie nienawisci" i planuje swoj wielki come back.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @jestnadzieja 15 stycznia 2019 11:41
15 stycznia 2019 11:43

Za to wariaci są najlepsi do takiej mokrej roboty. Nie trzeba ich nawet potem usuwać, bo i tak nikt im nie uwierzy, a nawet jeśli to nie ma to prawnego znaczenia.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @maria-ciszewska 15 stycznia 2019 11:39
15 stycznia 2019 11:57

oni wszyscy byli i sa trenowani; odpowiedź: dziękuje nie jestem zainteresowany - riposta: bardzo mi przykro, że nie jest pan zainteresowany

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 15 stycznia 2019 10:20
15 stycznia 2019 12:10

Dokładnie. Lepiej nie wiedzieć. I piszę to bez grama sarkazmu.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @jestnadzieja 15 stycznia 2019 11:41
15 stycznia 2019 12:12

Tu nic lepszego nie jest potrzebne.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @qwerty 15 stycznia 2019 11:57
15 stycznia 2019 12:17

Mnie rozbawiło, jak ten chłopaczek potraktował tresurę.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser
15 stycznia 2019 12:25

Zobaczcie na ten film, tvn24 zrobiło rekonstrukcję:

https://www.tvn24.pl/atak-na-prezydenta-gdanska-pawla-adamowicza-rekonstrukcja-zdarzen,900540,s.html

Bo ja wciąż nie mogę uwierzyć, że to był aż tak widoczny teatr:

1. Napastnika złapali po 30s od zamachu, w tym czasie chodził po scenie i machał rękoma oraz mówił do mikrofonu

2. Napastnika złapali technicy, ochroniarze przybiegli dopiero po chwili z TYŁU sceny, jakby dopiero na nią weszli i wcześniej ich zupełnie tam nie było.

3. Napastnik kładzie się sam na ziemię, jakby chciał powiedzieć "no wreszcie, ile mam czekać".

Czy naprawdę ten "ciemny lud" nawet TO kupi?

zaloguj się by móc komentować

valser @maria-ciszewska 15 stycznia 2019 12:17
15 stycznia 2019 12:26

Amerykanie, zeby nie mowic "twardego NIE" w takich kwestiach uzywaja formuly "Let me think about it" - pozwo, ze sie nad tym zastanowie. Ja u siebie w Szwajcarii stosuje dwie taktyki - "przepraszam, moj niemiecki jest za slaby i nie bardzo rozumiem o czym mowisz", albo - bardziej uniwersalna - "przepraszam, ale musze o tym najpierw porozmawiac z moja zona".

W obydwu przypadkach mam duzo frajdy obserwujac klientow, no i problem z glowy.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 15 stycznia 2019 12:26
15 stycznia 2019 12:36

:)) Niedawno zupelnie, zastosowalam ten fortel:)

Dwoch mlodych studentow na poczcie zbieralo na jakas organizacje charytatywna, a do ludzi startowali z tekstem: pozwolcie tym biednym dzieciom trzeciego swiata sie uczyc, niech maja taka sama szanse jak pani dziecko (tu lypniecie okiem na moja corke). Prosze sie zadeklarowac na jakas stala wplate cyklicznie, itd itp.  Na moje posby o udostepnienie mi informacji co to za organizacja, bo lubie wiedziec, powtarzali uporczywie: pomagamy biednym dzieciom.

W koncu mowie: musze z mezem sie skonsultowac bo to powazna sprawa. Panowie lekko zglupieli (no bo jak to? zyjemy w nowoczesnym kraju, gdzie kobiety sa samodzielne i nie zyja w opresji patriarchatu, a ja tu takie rzeczy..). Bardzo mnie to rozbawilo.

zaloguj się by móc komentować


Wolfram @valser
15 stycznia 2019 12:44

Zaburzony psychicznie to kandydat idealny - domniemanie działania w osamotnieniu, bez udziału osób trzecich - z inspiracji "telewizorem" i internetem - czyli łatwo wskazać pożądanych inspiratorów (bo mogą być dowolnie wybrani). Wystarczy mieć przewagę ilościową w mediach. Czyli (teza narracyjna) - nie inspirowała go konkretna osoba z jego otoczenia, nikt konkretny nie przyczynił się do podżegania - a za podżegaczy można uznać dowolne osoby ze  świata polityki i mediów, które go (sprawcy) nie znały i nawet nie wiedziały o jego istnieniu.

Taka teza będzie jedną z  osi narracji. Winnych wskaże ten, kto ma większe możliwości medialne.

Jego motywy miały najprawdopodobniej charakter osobisty, w żadnym razie polityczny (subiektywne poczucie krzywdy, bez znaczenia czy uzasadnione) - które można było poznać - i na nie wpływać - osobę zaburzoną, zdolną do agresji, mającą potrzebę publicznego zaistnienia, z ukierunkowanym na konkretne obiekty celem (zemsta, "wymierzenie sprawiedliwości") wystarczy wypuścić na wolność - prawdopodobieństwo dokonania przez nią spektakularnej zbrodni gwałtownie rośnie.

Błędem jest zakładanie, iż taką osobą trzeba ręcznie sterować - bo faktyczny sprawca chce zapewnić osiągnięcie celu. Takiemu (faktycznemu, domniemanemu inspiratorowi) wystarczy uprawdopodobnienie realizacji celu - a wśród obrabianych przez wymiar sprawiedliwości kandydatów do targnięcia się na siebie czy kogoś - w zależności od cech osobistych - jest sporo.

Osoba zaburzona to kandydat idealny - bo osobę zdrową trudno jest namówić do ryzykowania dożywociem - kandydat musi więc mieć zaburzoną ocenę swojej sytuacji życiowej lub być bardzo zdeterminowany - nie mieć nic do stracenia (być o tym przekonany).

Przy okazji można skazać kogoś, kto nie dopełnił procedur - np. powierzył pilnowanie wejścia na podest osobie nie znającej zasad - bo poszedł na papierosa - a taką osobę (strażnika zastępczego) można łatwo "zaczarować" jakimś identyfikatorem. Póki co nie znalazłem informacji w mediach, ile czasu zabójca przebywał w strefie, w której nie powinien się znaleźć - mógł być wcześniej - kilka, kilkanaście minut.

Sprawca nie jest osobą ze środowiska stricte przestępczego - przestępstwa popełniał sam, miał, (jak wynika z informacji) relacje z ludźmi z tzw. normalnych środowisk - czyli jego profil mógł być znany osobom, które mogły być zainteresowane w jego wykorzystaniu. Do sprawdzenia - cała dokumentacja procesowa i pobytu w zakładzie karnym - bo tam może być wiele wskazań. "Wariat" - to kandydat idealny - bo wtedy nic nie trzeba badać - po prostu "nienormalny", co się naczytał internetu, któremu wpojono nienawiść i chęc zbrodni.

Zaburzenie nie oznacza też, że taki osobnik nie planuje, nie działa celowo - należy odrzucić archetyp "wariata", który podaje się za Napoleona, czy twierdzi, że rozmawia z kosmitami - zaburzenia bywają różne.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Wolfram 15 stycznia 2019 12:44
15 stycznia 2019 12:46

Miało być do jestnadzieja (11:41).

zaloguj się by móc komentować

valser @Wolfram 15 stycznia 2019 12:44
15 stycznia 2019 12:49

Facet, ktory popelnia morderstwo z premedytacja, dokladnie wszystko planujac, do tego robi jeszcze przedstawienie nie jest chory psychicznie. Jest degeneratem, ale nie jest chory. To media sa chore, ktore cisna ten watek.

A swoja droga, to to jest dobry moment, zeby jeszcze raz sie zastanowic, czy takich mordow z premedytacja nie karac jednak kara smierci?

Osobiscie tez bym byl za tym, zeby to robic w widowiskowy sposob, np. przez cwiartowanie goracym zelazem. Mysle, ze wtedy nawet chry psychicznie by sie zastanowil czy warto?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Wolfram 15 stycznia 2019 12:46
15 stycznia 2019 12:51

Dziekuje za cenne objasnienia.

Oceniam wszystko z wlasnego punktu widzenia (czyli: ja na te narracje nigdy bym nie poszla), a  jednak trzeba brac pod uwage ogol spoleczenstwa i ze "to dziala".

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @MarcinD 15 stycznia 2019 12:25
15 stycznia 2019 12:57

1. Napastnika złapali po 30s od zamachu, w tym czasie chodził po scenie i machał rękoma oraz mówił do mikrofonu

Proszę raz jeszcze obejrzeć zalinkowany przyczynek rekonstukcyjny z tvn24. [ To rekonstrukcja medialna czy oficjalna? ]  Jest to zarazem przekaz do stron zainteresowanych.

Padają dwa namiary. Napastnik po 25 sekundach od zamachu mówi przez mikrofon. Po 36 sekundach zostaje obezwładniony. Oba namiary ciekawe. [w przyczynku od 1'20'' do 1'37'']

Diabeł tkwi w detalach, jak powiadają... Przyczynek tvn24 trwa trzy minuty i dziewięć sekund.

Ciekawe, bardzo ciekawe.

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 15 stycznia 2019 12:36
15 stycznia 2019 13:01

Taaa. on stoja tu wszedzie, czesto widze te grinpisy i wioskowe nauczanie przy wejsciu na dworzec. Ja sie zatrzymuje przy tych standach jak daja cos do jedzenia, albo do picia. I prawie nigdy jak cos ode mnie chca.

Harcore numer, kiedy mowie wyrazne "nie"  jest taki - chetnie bym przystal na wasza propozycje, ale jak sie o tym dowie moja tesciowa to mam przechlapane. Ten numer wymaga jednak utrzymania na twarzy kamiennej maski, a to nie zawsz sie udaje.

jeszcze numer ze stacji benzynowej, glownie w Polsce stosowany - na pytanie "czy zbiera pan punkty" odpowiadam -  TAK!!! U mojej bylej tesciowej. Mam cala kolekcje ujemnych.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 15 stycznia 2019 13:01
15 stycznia 2019 13:10

Przed nimi nie trzeba sie zatrzymywac, oni napadaja.

Wniosek z tego taki, ze najlepsze wyniki w walce z organizacyjnymi wyludzaczami przynosi odgrywanie modelowego pantoflarza oraz modelowej ucisnionej kury domowej.

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 15 stycznia 2019 13:10
15 stycznia 2019 13:15

Nie ma z tym problemu.

Wszedzie jest stosowany ten sam model. Mlodzi, zideologizowani ludzie, ktorzy za jakies drobne, albo za darmowy wolontariat, ktore potem sobie wpisuja w CV strecza rozne bzdury.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Art 15 stycznia 2019 11:36
15 stycznia 2019 13:21

Moment ataku zbiegł się z odpaleniem rac i ogólnym zamieszaniem, więc wpuszczenie mordercy na scenę właśnie przed tym momentem... Sam Stefan W. dokładnie znał scenariusz imprezy lub ktoś go w odpowiednim momencie wpuścił na scenę. Odwracanie uwagi tak wielu zebranych ludzi może mieć za zadanie to, co Kolega sugeruje. Race spowodowały nasycenie matryc wielu smartfonów, kamer i aparatów, więc trudno o dokumentację filmową, czy fotograficzną.


Podrzucony trop przypomina mi przy okazji zdarzenie z przeszłości, kiedy ktoś ze służb chciał wywołać zamieszki na początku lat osiemdziesiątych i w centrum Sosnowca rozbił ampułkę ze śmierdzącą substancją (ponoć substancja używana do nawaniania gazu). Zrobił to mężczyzna, który nie miał zamiaru się ukrywać i był widziany przez wiele osób. Jego skuteczną identyfikację utrudnił pewien trik, a mianowicie miał na nosie słoneczne okulary i przyczepioną do twarzy pokaźną brodawkę. Większość ludzi zapamiętała tylko te dwa elementy.

Przypomina mi się jeszcze przypadek z prof. Wróblem. Była masa wątpliwości co do przebiegu jego ostatnich chwil przed śmiercią i nie zostały one w śledztwie wyjaśnione, bo takowego nie było. Uznano syna za chorego psychicznie i za mordercę, odesłano go na leczenie i śledztwo zamknięto.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @MarcinD 15 stycznia 2019 12:25
15 stycznia 2019 13:41

Tak patrze sobie na te rekonstrukcje TVN... To wszystko jest wiecej niz dziwne.

Nie, zebym byla zadna krwi, ale czy to normalne, ze nie pokazuja nam momentu ataku (przeciez to musiala byc mocno widoczna rzecz, wiec i reakcje osob stojacych obok tez powinny byc wyrazne). Jest stop-klatka kiedy facet z nozem podbiega, a potem juz tylko rysuneczki, i dalsza czesc akcji jak napastnik biega i gada. Ludzie zas na scenie stoja i nic nie rozumieja. Przeciez kilkukrotne wbicie noza (dzis jakis lekarz opowiadal dokladne szczegoly obrazen wewnetrznych, to jakis czas musialo trwac) ,musialo byc dosc widoczne dla blisko stojacych swiadkow. A tam jakis dziwny stupor panuje, ten gruby co za nim z tym swiatelkiem stoi tez jakis niemrawy, w trakcie jak napastnik chodzi z rekami do gory, wyglada jak jakis znajomy niz ktos zaskoczony.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @jestnadzieja 15 stycznia 2019 13:41
15 stycznia 2019 13:54

Stupor w takuej sytuacji hest akurat normalną reakcją człowieka nieszkolonego.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 15 stycznia 2019 13:54
15 stycznia 2019 14:03

Ja nie jestem szkolony ale zapewniam Cię że coś ciężkiego bym chwycił już w pierwszej sekundzie. Kiedyś w knajpie do mnie podszedł jakiś nurek i wyjął nożyk do listów bo chyba mi go chciał sprzedać i o mały włos nie zaliczył krzesłem w pysk. Jak zobaczyłem że sięga do kieszeni i wyjmuje coś dziwnego...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @DWiant 15 stycznia 2019 10:56
15 stycznia 2019 14:09

Wystarczy krócej: oszust.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 15 stycznia 2019 11:23
15 stycznia 2019 14:11

> Dlaczego na miejsce tej tragedni w Gdansku , nie pojawiła sie ABW ,
> bo co by sie takiego strasznego stało ?

Piszę tylko o tym, że nie mamy pojęcia, kto się tam pojawił i kto prowadzi śledzwo. To, że telewizji nie pokazali kolesi w komiarkach i napisem ABW na plecach nie znaczy, że nikt nie wpadł na pomysł, by również tę - lud dowolną inną - agecję wykorzystać.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 15 stycznia 2019 13:41
15 stycznia 2019 14:13

Moment ataku zostal dokladnie pomyslany i zaplanowany. Adamowicz mial zginac jak sie skonczy odliczanie. On sie spoznil pare sekund bo zaczely sie juz fajerwerki i ostatnie metry podbiegl. To zostalo pomyslane nie tylko jako mord, ale tez jako spektakularny wystep.
Watkow tego mordu i roznych konsekwencji bedzie wiele.

Ja przypomne jeden z POlszewickich grajtrendow po katastrofie smolenskiej - "hieny cmentarne", "graja trumnami", "zbijaja polityczny kapital na smierci niewinnych ludzi". To bylo grane praktycznie caly czas.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 stycznia 2019 12:49
15 stycznia 2019 14:14

Ależ może być chory psychicznie. Choroba psychiczna nie wyklucza zdolności dokładnego planowania albo precyzujnego przyswojenia sobie planu przedłożonego przez kogoś.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 15 stycznia 2019 14:03
15 stycznia 2019 14:19

A widziałeś kiedyś zadźganego nożem live? Nawet nie mówię o samym procederze dźgania, tylko jego ofierze? To, co wtedy odczuwasz to zwierzęcy, paraliżujący strach. Bez treningu większość ludzi nie jest wtedy w stanie podjąć żadnej rozsądnej decyzji. Przynajmniej przez kilkadziesiąt sekund.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 15 stycznia 2019 14:14
15 stycznia 2019 14:22

Jaka niby choroba nie wyklucza dokladnego planowania i precyzyjnej realizacji planu? Chetnie sie dowiem, najlepiej na przykladach, ze ktos chory na glowe mial takie zdolnosci.

W takiej sytuacji orzeka sie o poczytalnosci, czy li zdolnosci rozpoznawania swoich czynow i ich konsekwencji. On sabie jednak ten watek sam z reki wytracil, bo wyglosil po zbrodni manifest, ktory wyraznie mowi o tym, ze wiedzial co robi i jakie sa jego pobudki. Tu moze oczywiscie klamac i konfabulowac, ale fakt zabojstwa stwierdza sam morderca.

To jest psychopata i wykolejeniec. On dokladnie wiedzial co robi i dlaczego. Ten manifest po zbrodni jest dowodem, ze on chory nie jest.

Oczywiscie, kazda chorobe mozna wmowic, orzec i udowodnic. Rezultaty w takiej dziedzinie sa spore. Tylko, ze to jest naciagana i grubo szyta interpretacja.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 stycznia 2019 14:22
15 stycznia 2019 14:27

Nie jestem specjalistą, ale z tego co mi wiadomo, osoby psychicznie chore potrafią być bardzo skrupulatne w swych przedsięwzięciach i zwyczajnie inteligentni. Choćby seryjni mordercy. Po prostu chory psychicznie to nie tylko koleś z kawałów wierzący, że jest Napoleonem. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 15 stycznia 2019 12:44
15 stycznia 2019 15:18

ciekawa jest wbita w mózg klisza działania/narracyjna: pokrzywdzony przez sąd [niewinnie skazany], za czasów PO, i ofiara;- naturalnym w takim przypadku byłby atak na przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości [zemsta], ...; brak związku przyczynowo-skutkowego między uzasadnieniem czynu a relacją do ofiary;- ocena wymaga analizy: z kim przebywał w celach, jakie były tematy rozmów, czy towarzysze z celi byli przypadkowi czy zadaniowani; .... ; wstępnie należy przyjąć, że to w zakładzie karnym nastąpiło ukierunkowanie np. z danych medialnych [on nieszczęsny za parę groszy niewinnie skazany, a inni kumulują majątki i nie są równi wobec prawa, ... - to juz zadanie dla psychologów]

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @valser
15 stycznia 2019 15:24

Jest jeszcze kwestia, czy ów wariat od Adamowicza nie popełni samozabójstwa w areszcie, gdy coś pójdzie nie po linii. Jak to wariat, wiadomo... 

zaloguj się by móc komentować

valser @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 15:24
15 stycznia 2019 15:28

jak mowi Braun, trzeba mu zyczyc duzo zdrowia, zeby mogl zeznawac.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @valser 15 stycznia 2019 15:28
15 stycznia 2019 15:40

Jakąs tam dodatkową myśleńką jest i ta, że w naszym mieście jest jeszcze dużo bardzo ciekawych dewelopersko terenów. Może więc ktoś chciał wypchnąć A. z interesu, bo od lat już się on sporo nafutrował. A on się stawiał, bo futrunku nigdy dosyć. Otóż nie było to u nas nawet tajemnicą poliszynela, że każdy deweloper znał cenę pozwolenia na budowę: jedno mieszkanie dla A.. Jak mniej więcej rzekł Tusk: tam gdzie zło, to zawsze byłeś, drogi Pawle. No fakt. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 15:40
15 stycznia 2019 16:02

Adamowicz to przyklad goscia ktory urwał sie ze smycz .. Sam postanowił, o pardon, wspolnie z kolesiostwem ,ktore żmudnie utkało siec powiazan  przez dwadziescia lat ..Sami postanowili rzadzic miastem, bez kryszy partyjnej.. No i mamy takie kwiatki.. Jestem ciekawy jak to teraz rozegra PiS , kogo wyznaczy premier na komisarza, i kogo wystawi jako kandydata na prezydenta.. Czy komisarz zarzadzi audyt..Ale co tam audyt,jak i tak audyty w ministerstwach po wyborach nic nowego nie wniosly, sprawy zamieciono pod dywan.  No i oczywiscie .kto bedzie kandydował z ramienia PO ..

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 15 stycznia 2019 15:28
15 stycznia 2019 16:19

Jako wariat ma łatwiej - nie musi nic sensownego mówić.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @valser 15 stycznia 2019 12:26
15 stycznia 2019 16:21

Faktycznie. Ominęła mina chłoptasia po deklaracji - "poczekaj, muszę poprosić męża o pozwolenie". Będę stosowała :)

zaloguj się by móc komentować

grudeq @valser 15 stycznia 2019 14:22
15 stycznia 2019 16:34

Tak zapytam z głupia frant, poznałeś kiedyś kogoś kto ma problemy ze zdrowiem psychicznym? 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @grudeq 15 stycznia 2019 16:34
15 stycznia 2019 16:39

A poznałeś kogoś kto okrada sklepy? Albo chociaż radia samochodowe? 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 15:40
15 stycznia 2019 16:43

Obawiam się, iż jest dużo gorzej - tzn. lokalne biznesy to za małe misie, by się na coś takiego poważyć.

Ta smierć może odwrócić wiele wektorów - jak chociażby to, na co zwraca uwagę qwerty - obecnie argumentowanie, iż wymiar sprawiedliwości kogoś krzywdzi i trzeba go naprawiać może stracić siłę przekazu (mamy ewidentnego bandytę, który zaczął od napadania na banki (złapany na gorącym uczynku) a skończył na publicznym mordzie - jako ikona "pokrzywdzonego").

To z kolei wspiera międzynarodową narrację, iż "skok na sądy" (głównie na TK, SN i KRS) nie miał podstaw faktycznych w złym działaniu sądów, a był jedynie potrzebą polityczną PiS. Swoje uwagi do TSUE wnosili m.in. przedstawiciele EFTA - iż pisowskie sądy mogą zagrażać zagranicznym biznesom. To już są dziesiątki (w skali lat setki) miliardów, a nie jakieś tereny developerskie.

Teraz, jak ktoś powie, że go sąd skrzywdził, to będzie pytany, czy chce kogoś zamordować - bo, że jest winny, to oczywiste, jak ten morderca. Jak powie, że wyrok był niesprawiedliwy, to się dowie, że za mało dostał. Tzn. opozycja zadmie w trąbę, którą zabierze Ziobrze. Mści się strategia naprawiania wymiaru "od góry", systemowo, zamiast "pracy na przykładach" - czyli propagandowym i formalnym piętnowaniu tych sędziów, którzy sprzeniewierzyli się niezawisłości i łamali prawo w orzekaniu (a  nie takich, co skubnęli jakies pendrive'y, czy kręlicili lody na budżetach sądowych). PiS popełnił tu bardzo duży błąd i będzie za niego płacił - a przy okazji - my, a nawet głównie my. Wiem, o czym piszę - bo wiem (i nie od cioci na imieninach) - jak faktycznie wyglądają relacje - i one wyglądaja tak, że dopóki ktoś nie naruszy określonych obszarów (jak np. sędzia Tuleya) to są w nim pokładane wielkie nadzieje, a że komuś coś źle przysądził? Who cares? W odpowiedzi jest formalny bunt - bo przeciwnik widzi słabość, iż w konkretnych ludzkich sprawach jest, jak było - a to rozzuchwala i powoduje kontratak.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @parasolnikov 15 stycznia 2019 16:39
15 stycznia 2019 17:02

Owszem. Różni ludzie. Po niektórych idzie się spodziewać, że kradną. Po innych nie bardzo. Najwięcej poznałem takich, co im z tymi kradzieżami średnio szło, bo gdzieś wpadli.  

Swoją drogą, co złodzieje mają do pytania o wariatów?

zaloguj się by móc komentować

valser @grudeq 15 stycznia 2019 16:34
15 stycznia 2019 17:08

Piec semestrow psychologii, dwa psychiatrii plus praktyka miesieczna na oddziale zamknietym. Poznac, to poznalem, ale z nikim sie nie zaprzyjaznilem.

Tutaj mamy inny przypadek - zdegenerowanego faceta, po wyrokach, ktory nie ma zadnych zahamowan i po wszystko idzie jak po swoje. To nie jest choroba w sensie klinicznym. To jest deprawacja i degeneracja. Kazdy brutalny przestepca tak ma. Oczywisce kazdego mozna oszukac, wpuscic w kanal i wykorzystac, no ale to jest domena manipulacji i oszustwa, a nie choroby.

Ten gosciu sam powiedzial na scenie co zrobic. A to oznacza tylko jedno - byl poczytalny w tym momencie. To jest okolicznosc obciazajaca, ktora kwalifikuje ta zbrodnie jako zabojstwo z premedytacja. Za to powinna byc kara smierci bez mozliwosci apelacji z pozbawieniem praw publicznych.

Ja by do tego od siebie dorzucil jeszcze cwiartowanie goscia zelazem przez trzy dni, zeby odstraszyc nawet tych chorych psychicznie.

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 15 stycznia 2019 16:39
15 stycznia 2019 17:11

Poznalem dziesiatki ludzi, ktorzy zajmowali sie bandyterka. Zaden z nich nie byl chory psychicznie. Wszyscy dobrze kombinowali, zeby przezyc. Ja bym chcial wiedziec czy tego bandyte z Gdanska przebadali w kierunku obecnosci roznych seubstancji w jego organizmie? To moglby byc watek, ktory pomoglby ewentualnie cos wyjasnic.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 stycznia 2019 17:11
15 stycznia 2019 17:14

>  Ja bym chcial wiedziec czy tego bandyte z Gdanska przebadali w kierunku obecnosci
> roznych seubstancji w jego organizmie?

Znów się narażę wiarą, że jednak w państwie tym są i ludzie kompetentni, ale chyba nie ma w ogóle możliwości, żeby kolesia nie wzięli na badanie krwi nie tylko na obcność C2H5OH.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 15 stycznia 2019 17:14
15 stycznia 2019 17:18

No tak, ale z tego co wiem, to nie ma dostepnych zadnych informacji na ten temat. Ustalono nieorganoleptycznie, ze on cierpi na "nienawisc".

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @valser 15 stycznia 2019 17:11
15 stycznia 2019 17:29

Nie ma takich rzeczy, żeby nienormalny napadał na banki, na kioski nie mógłby...

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 15 stycznia 2019 17:29
15 stycznia 2019 17:37

Nienormalny, w sensie chory psychicznie. Tez tak mysle. Choroba wyklucza z zawodu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 15 stycznia 2019 17:11
15 stycznia 2019 17:46

Rzeczywiscie...

... bardzo logicznie i rozumowo prawisz... ja tez poznalam takich - no moze nie dziesiatki, ale parunastu to by sie uzbieralo i nawet takich co ludzi zamordowali i napady robili... i rzeczywiscie oni nie byli psychicznie chorzy, choc niektorzy cwaniakowali i swirowali...

... tak... oni wszyscy dobrze kombinowali, a nieliczni kombinuja nawet i dzisiaj... choc to nie ta skala co kiedys.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 15 stycznia 2019 17:18
15 stycznia 2019 17:53

na Niezależnej jest artykuł, z którego wynika, że według opinii jego znajomycy, naużywał sterydów i amfetaminy

zaloguj się by móc komentować

genezy @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 07:31
15 stycznia 2019 17:54

To nie jest państwo teoretyczne- spróbuj stanąć na ulicy choćby z marchewką, to zobaczysz takie teoretyczne państwo, że ci od razu w pięty pójdzie.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 17:53
15 stycznia 2019 17:57

To ma sens. Ciekawe skad bral preparaty? Gdzie i u kogo sie zaopatrywal?

zaloguj się by móc komentować

genezy @cbrengland 15 stycznia 2019 06:25
15 stycznia 2019 17:58

W takich chwilach dobrze widać, że Głodzie są naprawdę nieodzowni.

zaloguj się by móc komentować

valser @Paris 15 stycznia 2019 17:46
15 stycznia 2019 18:00

Logicznie i rozumowo to prawil moj kolega D., ktory jak zakladal swoj balagan w Katowicach to przeliczal ile lozek kupi za dofinansowanie z Zywca, ile godzim lozba beda okupowane po 200zl za godziny i mu wyszlo ze przy 9 lozkach mu sie oplaca.

A oprocz tego to mial taki objazdowy biznes, gdzie zbieral po roznych lokalach oplaty ubezpieczeniowe. Bynajmniej nie byl chory psychichicznie. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Wolfram 15 stycznia 2019 16:43
15 stycznia 2019 18:01

Oczywiscie,ze PiS aktualnie znany jest glownie z wylapywania płotek.. Do grubych ryb pozoruje podejście.. Ich moc charakteryzuje sie glownie w gardlowaniu . Nawet nie bede rozwija wątku , gdzie sie podziały pieniądze z duzych afer, bo to juz sa Himalaje dla tej formacji i strach przed ewentualna zemstą grubasow.. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 15 stycznia 2019 17:57
15 stycznia 2019 18:06

i za co kupował, to nie są tanie rzeczy?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 15 stycznia 2019 08:38
15 stycznia 2019 18:08

Otoz to. Oni w tym "New York Times" kieruja sie rozumnie tym motto zamieszczonym w naglowku:

"All the news that's fit to print" [Wszystkie wiadomosci ktore nadaja sie do druku].

Wiec zamiast pokopac troche w tej sprawie i naswietlic tlo kryminalno-biznesowo-mafijne, oni wola puscic przekaz prosty i zrozumialy

dla czytelnikow - postepowy prezydent Gdanska zamordowany przez szalenca-kryminaliste, ktory mogl byc zainspirowany kampania nienawisci rozpetana przez rzadzacy oboz konserwatywny.

Do dzis pamietam pewien bardzo trafny rysunek satyryczny z czasu rzadow Platformy.

Pokazany jest na nim Tusk wchodzacy do budynku szpitala. I komentarz: "premier odwiedza szpital w ktorym moglby sie znalezc jako pacjent gdyby mial wypadek".

To na tej mniej wiecej zasadzie dziala.

Juz sie pokazaly tytuly w salonie24, typu:

"Fala hejtu sie rozlewa", "Szambo wybilo w internecie".

Zadne szambo nie wybilo, szambo jest [w Trojmiescie i nie tylko] i ma sie dobrze od bardzo dawna.

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 18:06
15 stycznia 2019 18:12

10 ampulek 300-400 zl. Bandyta byl wiec nie musial czekac na wyplate, tylko ja bral. Do kieszeni nie ma co zagladac. Mysle, ze temat dostawcow jest bardziej interesujacy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @genezy 15 stycznia 2019 17:54
15 stycznia 2019 18:35

Przyznam szczerze ze ten komentarz jest dla mnie niezrozumialy. O co chodzi z ta marchewka na ulicy?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 18:35
15 stycznia 2019 18:39

No przyjdzie zaraz straż miejska i walnie mandat a czasem nawet zniszczy towar.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @genezy 15 stycznia 2019 17:54
15 stycznia 2019 18:42

Jest jest, ganianie emerytow po straganach..Brudzinski zamienił sie w posterunkowego, o pardon, minister Brudzinski wyrecza dzielnicowego i wylapuje internautów.. A prezydent Olsztyna prosi o ochronę.. To jest juz cyrk a nie panstwo teoretyczne. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 stycznia 2019 17:18
15 stycznia 2019 18:42

Nie ma informacji, jest narracja. Czyli standard.

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Draniu 15 stycznia 2019 18:42
15 stycznia 2019 19:08

To jest państwo przecwelone, a nie państwo teoretyczne- przenicowane na drugą stronę. O PiS szkoda nawet gadać, bo ich rządzenie z każdym dniem staje się coraz to większą farsą. Przykłady? Europejski nakaz aresztowania dla Stefana Michnika- w jakim celu, przecież Szwecja go nie wyda, to chyba było i jest dla wszystkich jasne? Jaki więc był tego cel? Jedyny jaki mi przychodzi do głowy to epatowanie nas swoja bezsilnością. 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @valser
15 stycznia 2019 19:20

Zobaczymy, kto przejmie niebawem gdańskie "żyrandole". 

Niemcy (grupa ponad trzech) zapytali mnie dzisiaj, czy słyszałem o śmierci prezydenta z ręki nożownika..  Hmm. Odpowiedziałem: u was biegają z nożami, to i do nas przyszło. 

Wałęsę prowadzi Wachowski, Hyżego Graś, a kto prowadził Adamowicza? 

Nic tylko same znaki zapytania.. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Ogrodnik 15 stycznia 2019 19:20
15 stycznia 2019 19:23

a jaki kapitał miał inwestycyjne fory w Gdańsku?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @genezy 15 stycznia 2019 19:08
15 stycznia 2019 19:32

Mocne, ale duzo masz racji.. Niestety , nawet sa slabi w tzw. grze pozorów.. Albo szukaja atgumentacji , pt. próbowaliśmy ,ale nie wyszło itp. itd.. Tylko to nie ma nic wspolnego z  determinacja w działaniu.. Pozory, jeszcze raz pozory i sztampa urzedniczo-proceduralna..

zaloguj się by móc komentować

smieciu @valser
15 stycznia 2019 19:35

Mnie w kontekście tej sprawy ciekawi czy Adamowicz zawsze tak hasał po scenie? Na ile tamten gościu mógł wiedzieć, spodziewać się że gdy weźmie ten swój nóż to zastanie Adamowicza w stanie nadającym się na ofiarę? Analizował przeszłe koncerty WOŚP czy jak?

Faktycznie, w tym momencie to wygląda na widowiskowy mord na zlecenie. Coś w stylu Kuby Rozprówacza jak mi się skojarzyło. Kuba też zdaje się mordował gdyż miał zlecenie na te prostytutki, które zdaje się nie dotrzymały jakiejś tajemnicy. Generalnie takie widowiskowe mordy są zwykle popełnianie na członkach mafii/systemu. Na tych którzy korzystali ale się wyłamali, nie dotrzymali umowy.

Innych po prostu się zabija. A nawet pozoruje wypadki, samobójstwa. Jednak wobec swoich robi się takie pokazówki by wszyscy mający chwile zwątpienia mieli okazję wziąć to do serca, by nie myśleli że warto zboczyć z właściwej drogi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Ogrodnik 15 stycznia 2019 19:20
15 stycznia 2019 19:35

ten sam który prowadzi gauleitera (aktualnie chronionego immunitetem )

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 stycznia 2019 19:35
15 stycznia 2019 19:39

Jestem zdania, że chodziło o Amber Gold. Adamowicz za dużo o sprawie wiedział, a nie było ż gwarancji, że nie zacznie sypać. A faktycznych pomysłodawców afery naszły w tej kwestii wątpliwości.

zaloguj się by móc komentować

Paris @genezy 15 stycznia 2019 17:54
15 stycznia 2019 19:49

Fakt...

... znam z doswiadczenia... to jest mafijne i bandyckie panstwo  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 15 stycznia 2019 19:39
15 stycznia 2019 19:52

Wg. polskiej wikipedii straty powstale na skutek dzialalnosci Amber Gold prokuratura w 2014 roku szacowala na 851 milionow zlotych, ale to chyba mozna uznac taka sume jedynie za wierzcholek tej piramidy.

No i zakladacy firme mieli swoiste poczucie humoru poniewaz jako logo firmowe wybrano tzw. "karawake" czyli jak wyjasnia nasza wikipedia, krzyz morowy z XVI wieku, chroniacy przed zaraza.

To tak jakby w swietle kamer i fleszy aparatow Heinrich Himller na spolke z Reinhardem Heydrichem zakladali kolko rozancowe.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 15 stycznia 2019 19:39
15 stycznia 2019 19:55

W to wyjaśnienie (Amber Gold) nie bardzo wierzę. Przecież oni sobie kpią z Komisji, jak np. Tusk, czy cała tamta Caryca. Nikt nic nie pamięta, nie ma czego się bać. Raczej chodzi więc o coś innego. Niekoniecznie nawet coś o czym możemy mieć pojęcie, gdyż może dotyczyć jakichś ich wewnętrznych ustaleń interesów.

Z drugiej strony jednak interesujące jest to międzynarodowe zainteresowanie. Czy faktycznie mord prezydenta Gdańska zasługuje na takowe? Dlaczego Kurski zawiesił Rachonia? Już nawet takie listki figowe im przeszkadzają? A może szykuje się  jakiś totalny atak propagandy niewiele różniący się od czystego prania mózgów, ma się coś stać i absolutnie wszystkie trybiki mają być w stanie całkowitej gotowości, jakiekolwiek absurdalne gówno mieliby wcisnąć motłochowi? Zwłaszcza pisowskiemu?

zaloguj się by móc komentować

Kuro-San @smieciu 15 stycznia 2019 19:35
15 stycznia 2019 19:58

Faktycznie, w tym momencie to wygląda na widowiskowy mord na zlecenie.

O tym samym pomyślałem. Przypomniała mi się scena z Ojca chrzestnego.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-h9NSi8V4-Y

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 15 stycznia 2019 18:00
15 stycznia 2019 19:59

Absolutnie masz racje...

... z tego co ludzie pisza i co ogladam w linkach, to ten zamachowiec - z cala pewnoscia - nie byl chory psychicznie... w te  KITY  to nawet moj proboszcz, bedacy dzisiaj u nas na koledzie nie uwierzyl  !!!

Troszke sobie z nim pogadalismy... super fajny,  zdaje sie przytomny ksiadz... tak jakby Coryllus'a czytal - az musze go zapytac kiedys przy okazji.

zaloguj się by móc komentować

tadman @smieciu 15 stycznia 2019 19:55
15 stycznia 2019 20:02

Może w jakimś stopniu odpowiedzią na reakcję miedzynarodowej opinii jest fakt, że posypał się przygotowywany dla Polski scenariusz.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/297542-a-to-dobre-pawel-adamowicz-wsrod-najodwazniejszych-prezydentow-miast-swiata-czym-sie-tak-zasluzyl

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 18:08
15 stycznia 2019 20:05

W ktorym internecie  ???

Na onet'ie to tak... tam zawsze bylo, jest i bedzie  SZAMBO  !!!

zaloguj się by móc komentować

grudeq @valser 15 stycznia 2019 17:08
15 stycznia 2019 20:08

A tak, przepraszam, kiedyś o tym wspominałeś i mi to uciekło.

Moje doświadczenie z wariatami jest takie, że on tam czasem kojarzy piąte przez dziesiąte, ale jak na czymś się zna lub muna tym zależy, to tam zachowuje pełną orientację. Nie daj Boże, obiecaj coś wariatowi tak aby go "spławić", oj on sobie to doskonale zapamięta. W pełni zgodzę się,  że facet był w pełni poczytalny i wiedział co cche zrobić, w jakim momencie zrobić i jak to zrobić. Pytanie, które już się przewija, czy ktoś mu w tym pomógł i ewentualnie jak. To mi się wydaje, że jest do sprawdzenia: do zbadania jest miesiąc czasu od wyjścia z wiezienia, można zatem sprawdzić i bilingi i otworzyć każdy dzień, gdzie był z kim się spotykał, jak długo czasu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 18:35
15 stycznia 2019 20:10

Chodzi o handel uliczny.

Straz miejska goni ludzi i rekwiruje towar, + wysokie mandaty.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 18:39
15 stycznia 2019 20:15

Rozmowa z właścicielką straganu przed cmentarzem. Ma kasę fiskalną, płaci placowe i dzierżawę, a miejsce zdobywa w przetargu i zdarzyło sie jej dwa lata temu, ze dała w przetargu za mało i została bez możliwości zarobku i z niesprzedanym towarem, którego w innym miejscu nie da się upłynnić.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @valser
15 stycznia 2019 20:22

Wiecie co? Naprawdę w tym momencie to wydaje mi się że najbardziej odczywalnym efektem dla nas będzie knebel na gębę. W tym tonie uderzono zagranicą, że jest u nas za dużo prowokacyjnej mowy nienawiści. I ten też ton natychmiast, posłusznie podłapał PiS. Już nas informuje Brudziński że będzie ścigać tych co źle pisza. Źle myślą! Nie ważne dla rządu kto jak i dlaczego dokonał mordu. Ważna jest jedynie REAKCJA mas.

Według mnie coś w tym jest że naszeblogi.pl na których sporo pisałem odczepiono niedawno od niezalezna.pl. Że wypadek w Gdańsku stał się pretesktem do zdjęcia Rachonia. Przecież idiotyzm tego pretesktu wali po oczach. Ale nie! Bo chyba właśnie chodzi, nie tylko mord miał być widowiskowy ale i reakcja władzy. Rachoń, Brudziński, żałoba narodowa.

Przekaz jest wyraźny: „Morda w kubeł, swoje myśli lepiej zachowajcie dla siebie. Nadchodzą nowe czasy. I lepiej weźcie to na serio.”

zaloguj się by móc komentować

valser @grudeq 15 stycznia 2019 20:08
15 stycznia 2019 20:22

Ja bym sie nie bawil w sprawdzanie kontaktow tylko zrobil mu konwejer z wiertarka i zelazkiem. I po tygodniu masz 30 lbow do wyaresztowania, no, ale " w demokratycznym panstwie prawa" zamkna go w wariatkowie, a potem sie dowiemy, ze jednak on mial depresje i sie powiesil.

zaloguj się by móc komentować


valser @smieciu 15 stycznia 2019 20:22
15 stycznia 2019 20:27

Wiesz co? Jak ja bym sie przejmowal Brudzinskim i Niemcami, albo kimkolwiek innym to bym chyba dostal takiego stuporu jak ci ludzie na scenie i polecialbym razem z tym swiatelkiem do Nieba. Ja nie bede wchodzil pod stol i szczekal bo ktos ma taki plan, zeby w ten sposob ludzi poustawiac. Takie rzeczy na mnie nie dzialaja wcale. To znaczy, ani mnie nie aktywuja, ani mnie nie deprymuja. Mam je w plecach. Ale jak mi ktos w droge wlezie, to musie sie liczyc z konsekwencjami, ktorych nie jest w stanie przewidziec i bedzie mial trudnosci je uniesc.

To tyle w temacie jak sie trzeba zachowac. Przede wszystkim nie da sobie wejsc na glowe jakims palantom znikad.

zaloguj się by móc komentować


smieciu @valser
15 stycznia 2019 20:41

Ależ valser, jakie ma znaczenie co ty sobie myślisz skoro nie będziesz mieć nic do powiedzenia? Tu nie chodzi o ciebie, o mnie czy całą szkołenawigatorów, która może w swoim wewnętrznym gettcie dyskutować o czym chce. Tu chodzi o masy.

Masy. Nie wiem, rozmawiacie ze zwykłymi ludkami? Mi się czasem zdarza i powiem wam że naprawdę ciężko wytłumaczyć ludkowi że PiS jest rewersem tej samej monety, której awersem jest PO. Ci ludzi faktycznie wierzą. Ludzie generalnie wierzą we wszystko. Ot. np. że kiedy Ruskie nas napadną to z powodu ich mocarstwowych ambicji...

Prawda jest taka że krok po kroczku urywa się płaszczyzna porozumienia. Że krok po kroczku masy przechodzą na inną płaszczyznę rzeczywistości. Gdzie nie będziesz już w stanie dotrzeć do żadnego z tych ludzi. Dotrzeć swoim tekstem, myśleniem itp. I jedyne co będziesz móc robić to pić whisky i czuć się mądrzejszym od innych. Co tych innych ani Systemu obchodzić nie będzie. Wiecej. System będzie z tego powodu zadowolony. Będziesz mógł sobie wygłaszać co chcesz na płaszczyźnie takich jak ty. Którzy nawet nie zauważą że znaleźli się sympatycznym białym budynku z ogrodzeniem, ładnym parkiem i gdzie jest sympatyczna obsługa jakaś taka miła dla ciebie.

Choć z czasem przestaną być mili. Bo i po co?

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 15 stycznia 2019 20:41
15 stycznia 2019 21:02

Masz ambicje, zeby przemawiac do mas? Nie zartuj. A jak masz, to prosze Cie, szybko dorosnij. Bo nawet tutaj ludzie przestana cie sluchac.

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 18:35
15 stycznia 2019 21:07

Co tu jest niezrozumiałego? Jeśli założymy, że państwo jest teoretyczne (Sienkiewicz taką bzdurę palnął) to ono by po prostu nie działało, czy w ogóle by go nie było. A przepraszam, czy nie ma już Polski? A sędziowie to co, jakiś papier z drukarki dostają zamiast wypłaty? A może więzienia są z tektury? Podatków nie trzeba płacić? Armaty strzelają z konfetti?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 15 stycznia 2019 20:22
15 stycznia 2019 21:08

Rachoń poleciał chyba za tę Basię Pielę. Nie wiem, dlaczego akurat on, ale ktoś za tak żenujący syf zdecydowanie powinien wypłacić z roboty. Przecież tych jej plastusiów nie sposób nawet skomentować, bo ręce opadają.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 stycznia 2019 19:55
15 stycznia 2019 21:14

Ci co sobie kpią z komisji to przecież tacy, którzy nie mieli żadnych mocy decyzyjnych. Mieli za zadanie jedynie  nie przeszkadzać.

Nikt nie pyta, gdzie i jak "wywiezione" zostały  złote sztabki z Amber Gold. A może nie było żadnych sztabek i cała pula została  rozdysponowana na numerycznych kontach na Kajmanach?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 stycznia 2019 19:55
15 stycznia 2019 21:15

Ci co sobie kpią z komisji to przecież tacy, którzy nie mieli żadnych mocy decyzyjnych. Mieli za zadanie jedynie  nie przeszkadzać.

Nikt nie pyta, gdzie i jak "wywiezione" zostały  złote sztabki z Amber Gold. A może nie było żadnych sztabek i cała pula została  rozdysponowana na numerycznych kontach na Kajmanach?

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @valser 15 stycznia 2019 21:02
15 stycznia 2019 21:16

Dobrze Panu Śmieciowi odpowiedziałeś. Ale co zrobić z "Młodością"!? 

Panie Śmieciu, ta orwelowska rzeczywistość nigdy nie nadejdzie. Ona jest od wieków obecna w dorosłym świecie :(

 

 

zaloguj się by móc komentować


smieciu @valser
15 stycznia 2019 21:21

No to co jest waszą ambicją?

Jeśli nie zamierzacie „przemawiać do mas” to znaczy że nie zamierzacie zmienić czegokolwiek. Poco więc tutaj zaglądać itd? Po co zdobywać wiedzę potrzebną do rozeznania się w świecie?

A przede wszystkim: po co właściwie cokolwiek krytykować, szukać przyczyn itd? Ot gostka zabili. I co z tego? I tak będzie „Orwell” itp. A skoro tak to nie lepiej po prostu brać 500+ albo jakąkolwiek inną kasę, patrzeć na motłoch z góry i z piwkiem w ręku czekać na to co nastąpi?

Przecież tutejsza wiedza i tak wam w zbawieniu nie pomoże...

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 15 stycznia 2019 20:41
15 stycznia 2019 21:27

Czyzby  ???

Pan to chyba juz sie napil.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @olekfara 15 stycznia 2019 21:16
15 stycznia 2019 21:28

To raczej wyglada na "wersje oficjalna" czyli nikt nic nie wie, albo nic sie nie stalo. Przyszedl hejt i zabil, bo tyle sie go w ludziach nadrzemalo. Nie wiem co robia sledczy i prokuratorzy. Mam jednak wrazenie, ze nic z czynnosci dochodzeniowych. Po prostu siedza i "ustalaja wersje". A przeciez wypadaloby znac jakie organy w tej chwili prowadza czynnosci, kto z imienia i nazwiska kto prowadzi sledztwo. Tego w serwisach informacyjnych nie podaja. A to sa pierwszorzedne informacje. 

Brakuje mi jeszcze detektywa Rutkowskiego ze swoja panna i z ekipa.

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 15 stycznia 2019 21:21
15 stycznia 2019 21:33

Pardon...

... ale bredzi Pan strasznie.

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 15 stycznia 2019 21:21
15 stycznia 2019 21:34

Nie chcesz, to nie zagladaj. I prosze Cie nie zadawaj juz wiecej pytan na poziomie przedszkola.
Chcesz zebym wyznal, ze moja ambicja jest zostac swiatelkiem do nieba?

Ja od wczoraj mam taka mysl - kto teraz bedzie chcial byc samorzadowcem i brac udzial w imprezach? Zwlaszcza jak bedzie mial cos "nagrabione"? Trzeba bedzie w takich okolicznosciach zainwestowac w kamizelke z kevlaru i postawic etat dla jednego chlopa bez hamulcow? To bez sensu jest.

zaloguj się by móc komentować

zkr @Paris 15 stycznia 2019 21:27
15 stycznia 2019 21:42

" Pan to chyba juz sie napil. "

O, widze, ze poziom dyskusji rosnie...

A Pani o olanzapinie nie zapomniala ?

zaloguj się by móc komentować


grudeq @smieciu 15 stycznia 2019 19:55
15 stycznia 2019 21:50

Niech pan zobacczy do czego zostala powołana Komisja Amber Gold...bo tam jest wyjaśnienie dlaczego komisja afery nie wyjaśni i trzeba czekać na wyjaśnienie prokuratury i Sądu w procesie Plichty.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @valser
15 stycznia 2019 21:51

Masakra jakie to typowe, czy tutaj czy gdzie indziej ta sama nieumiejętność odpowiedzi na zasadnicze pytania. Bredzisz, jesteś z przedszkola. Co za standard. Jak zwykle, głupio się wypowiedzieliście i już się wam logika skończyła. Bardzo szybko.

Dobra, nie będę już wam zakłócać waszego światka trudnymi pytaniami. Mędrcy od elitarnej wiedzy, która ma już na zawsze dla każdego pozostać niedostępna.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @olekfara 15 stycznia 2019 21:16
15 stycznia 2019 21:51

Zasłyszana rozmowa pielegniarek w rejestracji:  kiedyś nie było sprzętu, ale chodziło się z przyjemnością do pracy, a teraz sprzętu nie brakuje, ale stosunki są parszywe, że do pracy chodzi się z  niechęcią.

zaloguj się by móc komentować

zkr @parasolnikov 15 stycznia 2019 21:45
15 stycznia 2019 21:51

Jeszcze nie ale wygarnianie komus z kim sie nie zgadzam, ze jest pijany jest ponizej poziomu.

Chcemy tego na tym forum ?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @zkr 15 stycznia 2019 21:51
15 stycznia 2019 21:55

No to podniosłeś swoim komentarzem powyżej poziomu? Tak?
Chcemy tego?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Wolfram 15 stycznia 2019 16:43
15 stycznia 2019 21:55

Widzę tę sprawę wielopoziomowo, ale nie rozpisuję się zanadto; tu jest kilka pieczeni na jednym rożnie. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @parasolnikov 15 stycznia 2019 17:29
15 stycznia 2019 22:02

Wiesz jak on napadał na "banki"? Otóz te "banki" to były jakieś kasy SKOKu, przy których zawsze musiał byc postój taksówek. Napadał z plastikowym pistoletem, następnie wsiadał do taksówki i tak uciekał. Jest ewidentnie ociężałym na umyśle bandziorem. Mógł spokojnie zostać zaprogramowany do tego "występu" na scenie. Teraz siedzi w izolatce dla niebezpiecznych. Ciekawe, jak długo...

Ludziom rozsądnym najbardziej żal jego matki i pozostałego rodzeństwa /ośmioro ma/. 

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 15 stycznia 2019 21:51
15 stycznia 2019 22:03

Cos ci powiem. Ostatni raz takie pytania "co jest twoja ambicja?", "jakie sa twoje marzenia?" to mi zadal moj kumpel, ktory  zapisal sie do Amwaya, i probowal mnie tam wciagnac, bo mu sie wydawalo ze mam potencjal na sprzedaz domokrazna srodkow za 600zl do muszli klozetowej.

Juz z nim nie gadam.

Opanuj sie troche i docen, ze jeszcze z toba w ogole gadam.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 17:53
15 stycznia 2019 22:04

Też to tutaj, od ludzi, którzy znali rodzinę, słyszałam. Koktaile koksów na siłowni ryją berety na amen. A on był fanem siłowni.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 15 stycznia 2019 21:28
15 stycznia 2019 22:05

O tak...

... "kwadratowy leb" jakby dolaczyl to robota dopiero ruszylaby z kopyta... w Egipcie tez sprawe wyjasnil...

... a tak serio to "sledztwo gdanskie"  NIE  ZRE  tak jak tzw. SLEDZTWO  SMOLENSKIE... to dopiero byly pieeekne czasy na sianie ciemnemu ludowi popeliny - komisja Millera, komisja Laska, generalowie Koziej, Dukaczewski, komisja Macierewicza, slynni naLukoFcy sFiatowi, , filmiki z PowerPoint'a,  Lichockiej, Dluzynskiej,  Kani, sp. Krauze... tvn pral mozgi ile wlazlo,  Sakiewicz swojo "merdialnie" wybudowal... az sie lza w oku krENci jak sobie przypomne...  dzis juz narod madrzejszy... dzis juz wie i bez sledztwa ziobrowego i sakiewiczowego - o tych  ZDRAJCACH z tvn to nawet nie wspominam -  co sie w Gdansku wydarzylo i jakie tam  DIABLY byly i sa czynne nadal !!!

Ale to wtedy zarlo... a dzis bida z nedza  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 15 stycznia 2019 21:34
15 stycznia 2019 22:09

Trafione - zatopione...

... ido cieSZkie czasy na samoZONdoFcUF  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 22:04
15 stycznia 2019 22:11

to teraz dadzą mu trochę opiatów na uspokojenie, może czegoś jeszcze i dowiemy się, że zszedł na udar mózgu albo zawał serca

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 22:02
15 stycznia 2019 22:14

Ale To tak nie działa, po pierwsze za SKOKI to go skazali doświadczenie życiowe uczy, że okradł x ludzi y sklepów i z piwnic itd. Życie to nie film, więc nawet "wbiegł uciekł taksówką" to trzeba przygotować, zobaczyć dojazd, sprawdzić, wybrać datę itd. Czytała już Pani Nachalnika?

zaloguj się by móc komentować

Paris @zkr 15 stycznia 2019 21:42
15 stycznia 2019 22:18

A Pan to w jakim charakterze... adwokata  ???

I tak w temacie widzenia to zle Pan widzi.

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 15 stycznia 2019 22:14
15 stycznia 2019 22:20

To co jest zastanawiajace to fakt, ze on sie nie maskowal i nie uciekal. No, ale Ukrainiec, ktory strzelal do Potockiego tez sie podobnie zachowywal. Odpalil i dal sie ujac.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @valser 15 stycznia 2019 22:20
15 stycznia 2019 22:26

ośmieliłbym się powiedzieć że gdyby był niezrównoważony to by próbował uciekać, a że wiedział co czyni to nie uciekał

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @parasolnikov 15 stycznia 2019 22:14
15 stycznia 2019 22:26

Nie czytałam Nachalnika. Rozmawiałam z tutejszymi, którzy coś tam wiedzą o Stefanie W. A jego kumple mówili, że sprawdzał te postoje taksówek na googlemaps. 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @smieciu 15 stycznia 2019 21:51
15 stycznia 2019 22:27

Nie prawda. Tutaj broni się przeszłości naszych ojców. 

Jeżeli sądzisz, że twoi antenaci są nie warci pamięci, a ważne są tylko "masy",... no to uważaj żeby z ciebie nie zrobiono nożownika. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 15 stycznia 2019 21:51
15 stycznia 2019 22:28

To fakt...

... moja siostra w instytucie, gdzie pracuje rozmawia tylko  SLUZBOWO... relacje kolezenskie ma tylko z konwojentami, ktorzy woza ja do banku i z kilkoma starszymi lekarzami,  a tak to  ZERO  dyskusji... mowi mi, ze juz sie przyzwyczaila i chce zeby tak zostalo... nie ma niepotrzebnych plot, zazdrosci i zawisci  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @zkr 15 stycznia 2019 21:51
15 stycznia 2019 22:36

Prosze sie uspokoic...

... bo i ja jestem spokojna.  Absolutnie nie wygarnelam Panu Smieciowi, ze jest pijany ani nie mam takiego zamiaru... prosze nie nadinterpretowywac tego co napisalam.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 15 stycznia 2019 22:28
15 stycznia 2019 22:47

Ta tzw. transfromacja oraz wprowadzenie procedur, czyli dupochronów bardzo zmieniło relacje między ludźmi. Jeden drugiego się po prostu boi. W 1990 roku wyjmowałam szarlotkę z pieca i jechałam do urzędu skarbowego gadać z babami przy kawie, 20 lat później jak wchodziłam do pokoju w US to atmosfera była taka, że siekierę można było powiesić. Jedna bała się spojrzeć na drugą. Koszmar.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @smieciu 15 stycznia 2019 19:55
15 stycznia 2019 22:53

Tu jest ciekawy artykul dzis opublikowany na naszych blogach:

https://naszeblogi.pl/52413-danse-macabre-niemiec-na-trupie-adamowicza

Sporo interesujacych informacji na temat Adamowicza, jego rodziny, ale nie tylko.

To jest szambo o wielkich rozmiarach.

Pod spodem tam jest nagranie z wystapienia prezydenta Adamowicza [jako swiadka] przed komisja Amber Gold.

W pewnym momencie pada tam pytanie:

"Czy swiadek zna Michala Tuska?"

odpowiedz Adamowicza: "prosze okreslic co to znaczy 'znac'".

W tym momencie przerwalem ogladanie bo mialem dosc.

Zastanawiam sie tylko dlaczego zamiast droczyc sie z komisja, nie zastosowano starego sprawdzonego w Polsce sposobu.

Pchnac z ratusza umyslnego z zaswiadczeniem od lekarza specjalisty o zlym stanie psychicznym prezydenta Adamowicza.

"Z uwagi na przezywany przez obywatela Adamowicza zespol stresu pourazowego [czy zalamanie nerwowe, depresja itp], nie jest mozliwe zeznawanie w charakterze swiadka do, powiedzmy, roku 2030."

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 22:47
15 stycznia 2019 23:08

Tak bylo...

... pamietam jeszcze tamte stare, dobre czasy... a dzis to rzeczywiscie jest koszmar... siostra sie cieszy, ze pracuje sama w pokoju.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 22:53
15 stycznia 2019 23:14

Mi Amber Gold nie pasuje nie tylko dlatego że póki co nikomu krzywda się nie stała i chyba już nikt nie traktuje tego poważnie. Po prostu jeśli kolo jest niewygodny to go zabijamy. Ot tak, spada ze schodów nieszczęśliwie. A przecież nie mamy żadnych danych że zaczął sypać. Zresztą musiałby być naprawdę szalony by to zrobić. Przecież zna ludzi wśród ktorych się obraca.

Dlatego albo popełnił jakiś inny błąd. Kogoś obraził czy coś i dostał widowiskowa nauczkę.

Albo jest jeszcze coś więcej sądząc z naprawdę nadzwyczajnego przekazu medialnego. Skad takie światowe zainteresowanie. Skąd przykładowo pomysł by ogłaszać żałobę z powodu śmierci kolesia umoczonego w podejrzane interesy?

Rozwinę myśl, którą wyżej rzuciłem. Według mnie chodzi o przekaz do mas. Do MAS. Nie do ludzi, którzy tutaj zaglądają. Ludzie ci wierzą w PO. To znaczy brzydzą się PiSem, stara sprawa, tak im ustawiono mózg. Albo ci ludzie wierzą w PiS. Nowsza sprawa, PiS okazał się ok, „dał” 500+ wydaje się inny niż stare skorumpowane PO.

Tyle że to ma zostać zmienione. Ludzie mają po prostu wierzyć we władzę. Nową władzę. Uważam że coś nadchodzi. Już wkrótce. Coś co będzie wymagać rządu zgody. Ludzie mają się pogodzić. Zrozumieć że tylko jednolita władza i jednolita postawa może uchronić nas przed nadchodzącym CZYMŚ. Stąd z jednej strony PiS żałuje sprzedawczyka z PO umoczonego w Amber Gold, a nawet zamierza ścigać tych którzy się z tym żalem nie zgadzają. A z drugiej strony Tusk i Bóg wie kto jeszcze wzywają do modlitwy... I na tym to polega. Taki ma być przekaz. W obliczu zagrożenia nie ma złych ani dobrych. Głupich podziałów. PeOwcy będą się modlić. A PiSowcy czakać na słowo Tuska czy coś w tym stylu.

Władzy trzeba ufać.

To jest jedynie wstęp. Pierwsze mocne kroki mające zatrzeć podziały. Wsparte uważnym „śledzeniem” Internetu. Lecz jeśli ma coś się wydarzyć to później będzie z górki.

Ok. Jak łatwo zauważyć zbudowałem sporą budowlę na wydawałoby się kompletnie nie pasującym zdarzeniu. Ale zobaczymy. Ja właściwie nie mam wątpliwości że nadchodzą naprawdę poważne rzeczy. Które nie będą lokalnymi gierkami w stylu Amber Gold. Że to coś ma oddziaływać na wszystkich. I dlatego tak na to patrzę. Patrzę jako reżyser od teatru dla mas. Może się rozpędziłem ździebko ale nie sądzę, właściwie codziennie jesteśmy bombardowani coraz dziwniejszymi informacjami. To co teraz wydaje się być abstrakcyjne jutro może być całkiem naturalne.

zaloguj się by móc komentować


bolek @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 18:08
15 stycznia 2019 23:38

"Wiec zamiast pokopac troche w tej sprawie i naswietlic tlo kryminalno-biznesowo-mafijne, oni wola puscic przekaz prosty i zrozumialy"

Jeśli mieliby "pokopać trochę w tej sprawie" to zatrudniliby Maję Popielarską a nie "fachofca" z wyborczej, absolwentki Goldsmith something z Londka :/

 

"Joanna Berendt has been a contributor to The New York Times since 2010, and joined the Warsaw bureau in 2014. She covers Polish affairs, focusing on the constitutional crisis in Poland and the conflict between its right-wing government and the European Commission.

Before that, she was a journalist for leading Polish print and online media. Her work appeared in Gazeta Wyborcza and Polska The Times, among others.

Ms. Berendt has a bachelor’s degree in media and sociology from Goldsmiths, University of London. She is originally from Gdynia, Poland."

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @genezy 15 stycznia 2019 21:07
15 stycznia 2019 23:50

" A przepraszam, czy nie ma już Polski?"

Polska jest. Godlo i szlabany sa na granicy wschodniej chyba jeszcze bo polsko-niemiecka juz nie istnieje.

Sedziowie dostaja pieniadze i wydaja wyroki typu: gosc za zabicie psa dostaje 4,5 roku, a inny-pijany kierowca ktory na przejsciu dla pieszych zabil 2 osoby dostaje rok w zawieszeniu.

Wiezienia z tego co wiem nie sa w Polsce z tektury ale przestepca skazany na nie czeka w kolejce rok czy dwa az sie zwolni cela i wezwanie dostanie do stawienia sie i odbycia kary.

Armaty z konfetti nie strzelaja tylko slepakami. Podczas zaprzysiezenia prezydenta albo z okazji jakichs kolejnych obchodow.

Podatki jak najbardziej trzeba placic, tylko zadaj sobie pytanie ile pieniedzy podatnikow w ciagu ostatnich dziesiatek lat zostalo skradzionych gdy tracil skarb panstwa na licznych mega-aferach, ktorych nigdy nie rozliczono i zamieciono je pod dywan.

Panstwo teoretyczne to takie ktore jest rozdzierane przez przez przerozne sitwy i mafie. I sterowane przez rozne grupy nacisku ze strony obcych panstw. Gdzie obce sluzby hulaja jak chca i ryja jak swinie w rozgrodzonym poletku.

I gdzie nie brak jurgieltnikow, gotowych sluzyc obcym i ich interesom w zamian za przywileje i apanaze.

A pan mi tu zadaje pytania o szyldy, wyplaty dla sedziow i pociski do armat.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @bolek 15 stycznia 2019 23:38
15 stycznia 2019 23:57

Tak, to fakt. Maja swoje wytresowane pieski ma uslugach. I spuszczaja je w dogodnym dla siebie momencie z lancucha.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser
16 stycznia 2019 00:09

Za organizację 27. finału WOŚP w Gdańsku odpowiedzialne było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Każdy przedstawiciel mediów był zobowiązany do noszenia identyfikatora na szyi, na smyczy. Plakietki nie były imienne.

Identyfikator, który znaleziono przy sprawcy różni się od plakietek, które wydano dziennikarzom. 

Ręce opadają.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 16 stycznia 2019 00:09
16 stycznia 2019 00:30

Pytanie czy identyfikatory mialy zdjecie, bo jak mialy to nie musialy byc imienne. A jesli mialyby byc imienne bez zdjecia, to trzeba je sprawdzac z dowodem tozsamosci.

Straszne to jest. Idziesz na impreze, za minute dwudziesta stoisz na scenie, mowisz do mikrofonu i za dwie minuty przy fajerwerkach konasz.

Ochroniarze jesli byli, to po calym dniu w warunkach plowych mysleli juz tylko, ze za pol godziny ida do domu i nikomu przez glowe nie przeszla mysl, ze bedzie na sam koniec bandycka akcja, ze jak co roku, zrobia swoje i wroca normalnie do domu.

Chcacy czy niechcacy, ta sytuacja stawia pytanie o sens dzialania orkiestry na przyszlosc. Bo jak robic impreze obstawiona policja, sluzbami i ochroniarzami, generowac koszty i robic atmosfere jak Izraelici w Strefie Gazy?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @valser
16 stycznia 2019 00:30

Nie no, jeśli gościu miał identyfikator, nie ważne czy dobry czy zły to znaczy się przygotował. Nie było improwizacji ale plan. Wiedział że: Adamowicz będzie dostępny na scenie. Wiedział że nie będzie nadzwyczajnej ochrony. Wiedział że nożem go da się załatwić. Oczywiście konkretnym. Wiedział że przydałby się identyfikator. Sporo wiedział jak na gościa, który wyszedł z więzienia. Pewnie śledził uważnie gdańskie WOŚPy w więziennym TV. No i wreszcie wiedział jak się zachować kiedy wreszcie ktoś do niego doskoczy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 16 stycznia 2019 00:30
16 stycznia 2019 07:07

wiedział, albo ktoś mu powiedział

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @valser
16 stycznia 2019 08:30

Taki coś znalazłam. Trochę niechlujnie napisane. Tu fragment:

Ciosy w Gdańsku były 2. Jeden na wysokości pasa. Drugi już śmiertelny. Dokładnie w takiej kolejności jak uczą się komandosi. Jeden nisko a gdy człowiek spina przeponę i się pochyla z bólu skraca pewne odcinki wewnątrz ciała. Możliwe jest zadanie wtedy ciosu w serce nawet tak krótkim ostrzem.

Całość:

https://www.facebook.com/slawomir.kapica/posts/2407745715933476

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @maria-ciszewska 16 stycznia 2019 08:30
16 stycznia 2019 08:42

Pod notka Coryllusa Qwerty wlasnie zamiescil link do notki z neon24 z cala seria zasadnych pytan (o przeszkolonym nozowniku rowniez).

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 16 stycznia 2019 00:30
16 stycznia 2019 08:49

No i wiedział gdzie należy skutecznie  zadać pchnięcie nożem. I to nie był scyzoryk.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @jestnadzieja 16 stycznia 2019 08:42
16 stycznia 2019 08:58

https://wiadomosci.wp.pl/zginal-adamowicz-zginie-tusk-policja-zatrzymala-mezczyzne-6339057103681153a

Zaczyna się. Nie mówię o samej groźbie jakiegoś idioty, ale robieniu z tego informacji dnia. Trzeba podgrzewać atmosferę na maksa, śmierć Adamowicza musi być wykorzystana w 100% do nap... w rząd.

 

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @valser
16 stycznia 2019 09:01

Trwa dramatyczna walka żeby podtrzymać wiarę, że PO i PiS czymś się różnią.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @POLFIC 16 stycznia 2019 09:01
16 stycznia 2019 09:08

Bo oczywiście niczym się nie różnią lub różnią w nieistotnych detalach. Za to inne partie - zwłaszcza narodowe - te dają prawdziwą różnicę. Recz jasna na plus. Wprawdzie tylko w czczej retoryce, bo sięgnięcie po władze im nie grozi, ale co tam,  się liczy!

 

 

zaloguj się by móc komentować

boson @POLFIC 16 stycznia 2019 09:01
16 stycznia 2019 09:09

oczywiście że się niewiele różnią - wszak tzw. warunki brzegowe/wewnętrzne są przecież te same, ale jednak owa różnica jest pozytywna i oby się dalej (bardzo powoli, to jasne) powiększała

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser
16 stycznia 2019 09:09

https://niezalezna.pl/254209-gdzie-siega-osmiornica-przebierancow-gabinet-w-gif-falszywe-legitymacje-i-ludzie-wsi

to jest istota teoretycznego państwa; wszelkie i wszystkie wartości są na niby, ot, scenografia dla okradanych głupków co to maja wierzyć w: etykę, prawo, moralność, 'służbę/y', dobro wspólne, etc., etc.;- 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @boson 16 stycznia 2019 09:09
16 stycznia 2019 09:12

jako zbiory rozłączne;- to daje szanse

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @jestnadzieja 16 stycznia 2019 08:42
16 stycznia 2019 09:17

Teraz problemem będzie ocena wiarygodności tych wszystkich materiałów. Będą się mnożyły, jak po Smoleńsku.

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @przemsa 16 stycznia 2019 09:08
16 stycznia 2019 09:35

Powszechna wiara, że dobre wyjście jest niemożliwe, powoduje, że rzeczywiście jest niemożliwe.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @POLFIC 16 stycznia 2019 09:35
16 stycznia 2019 09:36

To pokaż to dobre, możliwe wyjście, a nie tylko uwierzę, ale też będę przekonywał innych.

 

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @boson 16 stycznia 2019 09:09
16 stycznia 2019 09:37

Mam wrażenie, że jeżeli jest różnica, to ta różnica się drastycznie zmniejsza.

zaloguj się by móc komentować

valser @POLFIC 16 stycznia 2019 09:35
16 stycznia 2019 09:40

Powszechna sciema prowadzaca do wiary, ze polityk z PO, SLD, albo PSL ma jakies dobre intencje powoduje, ze nie ma dobrego wyjscia. Prezydent RP zaprasza wszystkich, a oni ostentacyjnie odwracaja sie plecami. Wedlug ciebie po prostu strzelili focha?

Dylemat jaki - czy grac na ostro czy jednak starac sie rozbroic bombe?

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @przemsa 16 stycznia 2019 09:36
16 stycznia 2019 09:41

Kiedyś miałem taki pomysł. Coś podobnego, cokolwiek o nim nie mówić, zrobił Kukiz.

https://www.salon24.pl/u/polfic/611784,wchodzisz-w-to

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @valser 16 stycznia 2019 09:40
16 stycznia 2019 09:43

Są rózne metody pokonywania przeszkód. Taranować, przeskakiwać, robić podkopy. Ale jest jeszcze jeden sposób: omijać.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @POLFIC 16 stycznia 2019 09:41
16 stycznia 2019 09:46

Gabriel miał kiedyś pomysł, żeby założyć wydawnictwo i stworzyć swój własny kanał dystrybucji. Realizuje go z powodzeniem. Jak ma się ten Twój?

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @przemsa 16 stycznia 2019 09:46
16 stycznia 2019 09:51

Miałem kiedyś pomysł, że w życiu zawodowym to czego potrzebuję to jest wolność. I z powodzeniem go zrealizowałem :)

A w tym przypadku .... kto wie, może znajdą się ludzie, którzy pomysł kupią. A złośliwość pod tytułem: "pomysł jest zły bo go nie zrealizowałeś" nie jest hmmmm.... najlepszym pomysłem :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @POLFIC 16 stycznia 2019 09:51
16 stycznia 2019 10:18

"To pokaż to dobre, możliwe wyjście, a nie tylko uwierzę, ale też będę przekonywał innych." Z naciskiem na możliwe. 

 

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @valser
16 stycznia 2019 10:29

Rozumiem, że moją propozycję uważasz za niemożliwą do zrealizowania. OK.

To kwestia spojrzenia. Dam przykład: Większość uważa, że wydarzenia w Gdańsku spowodują, rozwój wojny polsko-polskiej. Ja uważam, że (nieładnie to zabrzmi w takim kontekście) pojawiła się możliwość obejścia zaklętego układu pookrągłostołowego. To coś jak w tej anegdocie o marketingowcu w Afryce. 

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
16 stycznia 2019 10:34

Dezinformacja i osmieszanie teorii spiskowych zaczela sie juz na calego. Smolensk 2.0

https://www.youtube.com/watch?v=jKQCcFqU-lg&feature=share&fbclid=IwAR3q0DYv9kZ9pulWIa6fGJPmNl0IKgM35eIkRDWenVjvMdSmppu7FiinYlE

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @POLFIC 16 stycznia 2019 10:29
16 stycznia 2019 11:07

Wiem, że w tym roku są wybory. Jeżeli nie wygra ich PiS, władzę przejmie szeroko rozumiane PO. Czy poparcie Twojej propozycji może coś zmienić w powyższym? Nie? To dziękuję, nie mam więcej pytań. 

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @przemsa 16 stycznia 2019 11:07
16 stycznia 2019 11:18

Rządy PiS nie powinny być celem, ale środkiem do celu. Przyjęcie mojej propozycji może spowodować, że staną się tym celem. Na teraz ... mam poważne wątpliwości czy rządy PiS środkiem do celu są.

zaloguj się by móc komentować

boson @POLFIC 16 stycznia 2019 09:37
16 stycznia 2019 11:39

masz mylne wrażenie

zaloguj się by móc komentować

boson @POLFIC 16 stycznia 2019 09:37
16 stycznia 2019 11:41

tym bardziej po zabójstwie (na zlecenie) Adamowicza

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @boson 16 stycznia 2019 11:41
16 stycznia 2019 11:52

Jezeli masz rację, to możemy się spodziewać, że winni zostaną schwytani, osądzeni i skazani. Prawda? Póki co, premierem jest facet, który kilka miesięcy po Smoleńsku rozpoczął współpracę z Tuskiem.

zaloguj się by móc komentować

boson @POLFIC 16 stycznia 2019 11:52
16 stycznia 2019 11:58

uuhaha, zabawny z ciebie dzieciuch - nie, nie możemy - chcesz wsadzać do więźnia szefów BND itp.?

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @boson 16 stycznia 2019 11:58
16 stycznia 2019 12:06

Ach tak? Czyli wszystko gra? :)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @POLFIC 16 stycznia 2019 12:06
16 stycznia 2019 12:22

Oczywiscie że gra.

Natomiast  zależy komu, gdzie i kto.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @POLFIC 16 stycznia 2019 11:18
16 stycznia 2019 14:57

> Przyjęcie mojej propozycji może spowodować, że staną się tym celem. 

Nie masz żadnej realnej propozycji. 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @maria-ciszewska 16 stycznia 2019 09:17
16 stycznia 2019 17:15

Dokladnie...

... przyjdzie jeszcze  Gmyza  sciagac z placowki w Berlinie... ten to ma dosFiaTczenie  jak mozgi prac  !!!

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @przemsa 16 stycznia 2019 14:57
16 stycznia 2019 19:58

Pozostanę przy swoim zdaniu :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @POLFIC 16 stycznia 2019 19:58
16 stycznia 2019 20:47

¯\_(ツ)_/¯

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 16 stycznia 2019 08:49
17 stycznia 2019 03:19

Polecam wszystkim dzisiejsza notke Valsera "Czytelny Sygnal". Tam jest sporo na ten temat.

zaloguj się by móc komentować

Amaro @valser
18 stycznia 2019 14:28

Wczoraj nad ranem zmarł Wojciech Dąbrowski, który przez dwa miesiące w namiocie rozbitym naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Gdańsku prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. Wojciech Dąbrowski już w sierpniu trafił do szpitala

- To był człowiek starszy, którego Adamowicz upokorzył. ... Dąbrowski przez blisko dwa miesiące prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. Żyjąc w namiocie domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/gdansk-nie-zyje-wojciech-dabrowski-ktory-prowadzil-strajk,1591269,art,t,id,tm.html?fbclid=IwAR1f5JOTFwD_N0E_PBkwE38jil6psNRFTduIIT6kbovb-vdTl-YzoNqU3W8

 

Smierć dwóch ludzi, z jednego robią świeckiego świętego, o drugim cisza. Obawiam się, że mówienie o panu Wojciechu może być traktowane jako mowa nienawiści przeciw P A.

zaloguj się by móc komentować

Amaro @Amaro 18 stycznia 2019 14:28
18 stycznia 2019 14:53

Sprostowanie, info stare , mea culpa nie doczytalam.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 22:47
20 stycznia 2019 05:42

"Ta tzw. transfromacja oraz wprowadzenie procedur, czyli dupochronów bardzo zmieniło relacje między ludźmi. Jeden drugiego się po prostu boi. W 1990 roku wyjmowałam szarlotkę z pieca i jechałam do urzędu skarbowego gadać z babami przy kawie, 20 lat później jak wchodziłam do pokoju w US to atmosfera była taka, że siekierę można było powiesić. Jedna bała się spojrzeć na drugą. Koszmar."

To dlatego ze w 1990 III Rzeczpospolita byla dopiero niemowleciem, a 20 lat pozniej byla juz doroslym mlodziencem.

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
20 stycznia 2019 07:21

To co wiem z cala pewnoscia, to fakt, ze przepisy o organizacji i bezpieczenstwie imprez masowych do WOSP nie maja zastosowania. 

Tak wyglada "demokratyczne panstwo prawa" w natarciu.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 20 stycznia 2019 07:21
20 stycznia 2019 08:22

W sumie to żadne polskie przepisy, które musi stosować każda polska organizacja, nie mają zastosowania wobec wośp. Oni działają w oparciu o specjalne przepisy nie wiadomo przez kogo wydane. To jest państwo w państwie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 20 stycznia 2019 08:22
20 stycznia 2019 08:30

Nie tylko do WOŚP. Każdy, kto wie, jak działa polskie państwo może się nie stosować. A odpowiedzialność w razie czego i tak spadnie na jakieś samozatrudnione płotki. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 20 stycznia 2019 07:21
21 stycznia 2019 03:53

Dzisiaj, tzn w niedziele obejrzalem Salonik Polityczny Ziemkiewicza. Ta sama obsada: Warzecha, Janecki i jeszcze jakis "dziennikarz".

Panowie z powaznymi minami roztrzasali kwestie co zrobi PiS, co zrobi PO, jak sie zachowa Schetyna itp.

Ale nikt nie zapytal: "kto ponosi odpowiedzialnosc za zabezpieczenie takiej masowej imprezy?"

Tam przez minute, po zarznieciu czlowieka, hasal swobodnie z nozem gosc, przedstawil sie, wyglosil krotka mowe. A wszystko w otoczeniu dzieci i osob doroslych.

Wlos sie jezy na glowie.

zaloguj się by móc komentować


jestnadzieja @Szczodrocha33 21 stycznia 2019 03:53
21 stycznia 2019 08:57

Dopiero dzis widze info, ze szef ochrony zatrzymany. Ale nie, nie dlatego, ze to powinno bylo byc zrobione rutynowo, po morderstwie, tylko dlatego, ze poczatkowo sklamal mowiac ze Stefan W. (czy ten co sie za niego podawal) mial plakietke "media". A nie mial - wedlug prokuratury. I dopiero teraz go zatrzymuja.

Swiety Jurek Owsiak bryluje w mediach, kto by tam swietego ruszal w celu wyjasnien..

Rodzina Stefana W. od razu zostala przez policje zatrzymana, tutaj dzialali szybciutko (wywiad z matka)

https://wiadomosci.wp.pl/zatrzymano-szefa-ochrony-imprezy-wosp-z-13-stycznia-w-gdansku-6340810746463873a

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 21 stycznia 2019 08:57
21 stycznia 2019 23:47

Taaa... tego szefa zatrzymali, za to ze sklamal w sprawie identyfikatora, a nie za to jak zabezpieczyl scene na imprezie. Wyglada na to, ze znalezli barana, ktory odpowie za zabezpieczenie, chociaz ustawowo odpowiedzialnym jest organizator.

Znalazlem jeszcze w sieci popis wokalny Jureczka. To rzuca swiatlo na ten burdel, bo on cos chrzani o "podwyzszonym ryzyku". W latach 90tych obstawialem koncert w Spodku, ktorego organizatorem byl Owsiak i z jego powodu doszlo wtedy do grozniej sytuacji w hali. Na szczescie obylo sie bez tragedii.

https://www.facebook.com/janek.dabrowski.311/videos/359137111534108/?hc_ref=ARQpTactz3rBJkb5rpAzwCo_zEUv5dLIhbFqNTnuM1Uk6jIgx6eHexOGq8hNDzmUEFE

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 21 stycznia 2019 23:47
22 stycznia 2019 08:50

Odpowiedzialnosc poniesie firma Tajfun, bo juz wyszlo na jaw co to byla za atrapa. Ponad polowa "ochroniarzy" to nieletni.

W ogole nie wspomina sie o organizatorze imprezy czyli Regionalnym Centrum Wolontariatu. Cisza jak makiem zasial. Znowu jakas "swieta instytucja" ktorej wszyscy sie boja.

Przypuszczam ze zasilana grubymi unijnymi pieniedzmi. Instytucja przy Centrum Solidarnosci to musi byc jakas swieta krowa.

Dopuscili przez zaniedbania do smierci prezydenta miasta, wystawiajac go bez ochrony na scenie (nie wierze ze byl tak ufny, na swoim stanowisku zwiazanym z zagrozeniami, i nie liczyl sie z niebezpieczenstwami, sadze ze na ochrone liczyl) a teraz zbieraja milony do puszek dla Jurasa.

Ich strona:

https://wolontariatgdansk.pl

ekipa

https://wolontariatgdansk.pl/kontakt/index

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jestnadzieja 22 stycznia 2019 08:50
22 stycznia 2019 09:30

Przeglądam gazety tzw. "kolorowe" dla pań oraz tutejsze gazety regionalne i się zastanawiam, czy ci dziennikarze to są śmierdzące lenie, którym nie chce się sprawdzić podstawowych faktów, w końcu dostępnych na wyciągnięcie ręki, bo wystarczy do tego Google, czy wolą na wszelki wypadek się nie wychylać i pisać, to co wszyscy ignorując fakty, na zasadzie, że jak wejdziesz między wrony, to i krakaj jak i ony.  I najgorzej, że oni tak za darmo, z własnej nieprzymuszonej woli  lokują produkt i robią marketing facetowi, który tak naprawdę ma ich w nosie. Przy takim bałwochwalczym stosunku mediów do "znowu prezesa", nie dziwię się, że on się może czuć jak Kaligula, ogłaszający się bogiem.

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 22 stycznia 2019 08:50
22 stycznia 2019 09:30

Organizator obszedl sprytnym wymykiem zezwolenie na organizacje masowej imprezy poprzez "szczegolne zajecie pasa drogowego" - tak jakby robil roboty drogowe, alo czasowo umieszczal reklame na jezdni. Wtedy nie ma obowiazku robic jakiejkolwiek ochrony.

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zezwolenia-koncesje-wpisy-do-rejestru/chce-uzyskac-zezwolenie-koncesje-wpis-do-rejestru-dzialalnosci-regulowanej54/proc_341-zezwolenie-na-zajecie-pasa-drogowego

Nie jest potrzebne zezwolenie policji. Wszystko zalatwia sie w urzedzie miejskim, w wydziale, ktory odpowiada za zarzadzanie drogami.

No i jeszcze taki kwiatek...

"Nie potrzebujesz zezwolenia, jeśli zawarłeś z zarządcą drogi umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym. W jej wyniku – jako partner prywatny – otrzymałeś w najem, dzierżawę albo użyczono ci nieruchomości leżące w pasie drogowym. Na tych nieruchomościach musisz wykonywać działalność gospodarczą"

Ten caly WOSP to jest jedna wielka sciema. To jest taki biznes, ze jak podliczyc koszty organizacji i zbilansowac to z tym co wpada do puszek, to impreza jest jest na gruby minus. Oni licza te koszta, ktore zostaja w kieszeni. Reszte przerzucaja na miasto, albo kradna z dotacji.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 22 stycznia 2019 09:30
22 stycznia 2019 09:34

Ale spytanie o finanse fundacji oraz o koszty przerzucane na samorządy, to jest mowa nienawiści...Za dużo ludzi żyje z tej pralni, aby tak na szybko to zlikwidować.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 22 stycznia 2019 09:30
22 stycznia 2019 09:36

Biorąc pod uwagę, że łączna kwota zbiórki ledwo wystarczy na pełne wyposażenie w sprzęt szpitala średniej wielkości, trzeba gotówki szukać też gdzie indziej. 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @ewa-rembikowska 22 stycznia 2019 09:30
22 stycznia 2019 11:24

On sie czuje jak Chrystus. W koncu "autorytet" tak go okreslil.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 22 stycznia 2019 09:30
22 stycznia 2019 11:28

Aha, czyli moge postawic smiala teze: ukochane przez s.p.Adamowicza miasto Gdansk wystawilo go na pewne niebezpieczenstwo.

Nikt nie zostanie pociagniety do odpowiedzialnosci, piekielna orkiestra musi grac "na trupach".

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jestnadzieja 22 stycznia 2019 11:28
22 stycznia 2019 11:36

Można powiedzieć, że sam zgotował sobie taki los, skoro pozwalał, żeby to się tak kręciło na zasadzie rączka rączkę myje, nóżka nóżkę wspiera.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować