-

valser : Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie

Wielki powrót Adriana

Krótko, bo szkoda czasu na głupoty.

Skończył studia na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. „W lutym 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ, a od października 2001 w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ jako asystent. 24 stycznia 2005 uzyskał stopień naukowy doktora prawnych na podstawie rozprawy zatytułowanej Interes prawny w polskim prawie administracyjnym napisanej pod kierunkiem profesora Jana Zimmermanna obronionej 6 grudnia 2004, a następnie wydanej w formie publikacji książkowej w 2008. Wiosną 2005 założył własną kancelarię prawną.”

3 maja 2019, prawnik, doktor, nauczyciel akademicki, urzędnik z prawniczym doświadczeniem, jeszcze przez chwilę Głowa Państwa na placu Zamkowym w Warszawie powiedział, że „osobiście chce, aby do Konstytucji wpisano członkostwo Polski w Unii Europejskiej”. Jestem pełen podziwu dla jego głupoty.

Wyobraźmy sobie taką sytuację, że rzeczywiście ludzie w referendum do reszty i w całości zwariowali, albo że parlament stanął na wysokości swojego obłędu i przegłosował taki wpis. Wszyscy się cieszą.

Tymczasem, daj lub nie daj Panie Boże, UE się rozpada, idzie w stan likwidacji, a III RP ma w tym momencie nieważną konstytucję, gdzie warunki jej zmiany są wyraźnie opisane i nie są proste do przeprowadzenia.

Po tych wszystkich jazdach kabaretowych z „uchem prezesa” okazuje się, że to nie Andrzej, to jednak Adrian.

https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-wpiszmy-czlonkostwo-w-ue-do-konstytucji-6376982465591425atagi: andrzej duda  konstytucja  adrian  ucho prezesa  głupota 

valser
5 maja 2019 14:30
110     3097    11 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Pioterrr @valser
5 maja 2019 14:52

Uwalili Dudusiowi jego pytania referendalne, to się czym innym mści. Czlowiek wyjdzie z UW, UW z człowieka nigdy.

 

zaloguj się by móc komentować

histeryk @valser
5 maja 2019 15:30

Górski na prezydenta, chcemy Ukrainy!

 

ciekawym wpisu qwerty'ego

a ponizsze od autora 'kochanego' na SN,

 Czy to jest, oszustwo, prostytucja, czy polityka? Każdy musi sobie odpowiedzieć, według własnego rozumu i wiedzy...

 

 

Dla zwolenników obecności Polskie w UE piosenkę o wpisaniu sojuszów do konstytucji zanucił prezydent Andrzej Duda. Następny szlagier popłynął z ust premiera Mateusza Morawieckiego, który ustawił Polskę w centrum Europy i obiecał europejski poziom życia. Na końcu Jarosław Kaczyński odśpiewał patriotyczną arię o tym, że Polska za nic nie będzie płacić, w domyśle żydowskim fundacjom, a Kościół trzeba szanować. Pozornie, żadna z tych pieśni do siebie nie pasuje, ale po pierwsze nie wszyscy muszę słuchać wszystkiego od początku do końca, po drugie nie ma tutaj przekroczenia granicy, która byłaby dla prawicowego wyborcy sygnałem, że w repertuarze pojawiły się lewackie hity. Po trzecie inteligentny wyborca rozumie, że inaczej śpiewa się dla zwolenników tak zwanej centroprawicy, inaczej dla elektoratu socjalnego i jeszcze inaczej dla wyborców o narodowym usposobieniu.

Trzy kolejne przeboje koalicji rządzącej idealnie pasują do trzech kolejnych grup elektoratu i wykonawcy też zostali dobrani idealnie. Prezydent Andrzej Duda byłby kompletnie niewiarygodny, gdyby mówił głosem Jarosława Kaczyńskiego, który zwracał się do narodowej części elektoratu. Z kolei Kaczyński mówiący o wpisywaniu UE do konstytucji, mógłby narobić więcej szkody, niż pożytku. Wreszcie Morawiecki jednoznacznie kojarzony z budżetem i wydatkami na programy socjalne, najlepiej się nadaje na wykonawcę pieśni dziękczynnej w intencji darów, jakie na Polskę już spadły i spaść mają

 

Polska jest piekna- dzięki za Tykocin

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser
5 maja 2019 15:43

Niestety. W sensie ten wpis unijny w konstytucji. To samobój, bo bezwzględu na los unii, wpis ten dalej podtrzyma funkcję konstytucji jako pały do walenia nas przez Tuska i innych stręczycieli. Lubię Dudę, mam nadzieję, że do Adriana jeszcze nie doszedł, ale tu poprostu wrócił do matrixa, czyli do prawa akademickiego z UJ, czyli do słupów podstawionych i obstawionych wokół niego. To są chore konsekwencje obłędnego propagowania konstytucji jako źródła władzy. Założę się że to znowu działaczka społeczna Zofia Romaszewska.

Ps. Chociaż uratowała go przed inną plamą, pomnikiem Mazowieckiego (https://wiadomosci.wp.pl/zofia-romaszewska-prezydent-jest-mlody-nie-zna-rzeczywistosci-onych-czasow-6348272364099713a)

zaloguj się by móc komentować

valser @Magazynier 5 maja 2019 15:43
5 maja 2019 15:47

Regula jest taka, ze jak opozycja zamienia sie w stado baranow, mam na mysli Rycha Petru, Schetyne, Wielgusowa, Biedronia i innych mistrzow intelektu, to automatycznie zaczyna sie po drugiej stronie licytowanie w dol i Andrzej staje sie Adrianem. 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @Magazynier 5 maja 2019 15:43
5 maja 2019 15:53

Działaczka pilnuje miejsca dla siebie i nieboszczka męża. Taki ich styl

zaloguj się by móc komentować

przemsa @histeryk 5 maja 2019 15:30
5 maja 2019 15:54

> a ponizsze od autora 'kochanego' na SN,

Nie wiem, kto to pisał, ale się zgadzam. Trwa kampania i ten trójgłos - a zwłaszcza wyśmienita, pozbawiona jakiegokolwiek praktycznego znaczenia deklaracja prezydenta, że wpisanie UE do konstytucji jest jego zdaniem OK - to wyśmienite zagranie. Ktoś to dobrze przemyślał.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Magazynier 5 maja 2019 15:43
5 maja 2019 15:55

> Lubię Dudę, mam nadzieję, że do Adriana jeszcze nie doszedł, ale tu poprostu wrócił do matrixa

Jak napisałem w komentarzu, moim zdaniem to deklaracja bez żadnego znaczenia. Wręcz kpina z PSL.

 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @przemsa 5 maja 2019 15:55
5 maja 2019 16:03

a może to koło ratunkowe dla PSL? Będą się na to powoływać przed wyborami. Czy o to chodziło?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Autobus117 5 maja 2019 16:03
5 maja 2019 16:10

No ale co miałoby im dać takie powoływanie się na Prezydenta? Co z tego, że ten niby popiera ich pomysł na wpisanie przewodniej roli UE do konstytucji? Przecież wiadomo, że to nie jest do przeforsowania, a im chodzi wyłącznie o to, żeby móc walić w PiS mówiąc:
Proszę, niby nie chcą Polexitu, ale UE do ustawy zasadniczej wpisać to już nie łaska... Ciekawe, czemu się przed tym tak bronią, hę? Czyżby jednak chcieli... i tak dalej. 
A tak, gdy Duda mówi , że to super pomysł i on jest za, to co im zostało? 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @valser
5 maja 2019 16:17

Szef PSl powiedział a potem ......pomyślał albo mu ktoś dał klapsa. Ciężko się mu było wycofać , teraz nie musi

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser
5 maja 2019 16:24

Zamiast doradców to on ma jakichś wrogów. Chyba, że sam te samobóje wymyśla.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 5 maja 2019 15:55
5 maja 2019 16:25

Jesli tak jest jak piszesz, to znaczy, ze dobra zmiana kontunuuje watki kabaretowe w polityce. Ma to wymiar groteskowy, jesli robia do tego apel z okazji swieta konstytucji. 

Tym bardziej robi z siebie Adriana.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 5 maja 2019 16:25
5 maja 2019 16:30

> Jesli tak jest jak piszesz, to znaczy, ze dobra zmiana kontunuuje watki kabaretowe w polityce. 

No pewnie. Lepiej byłoby z całą powagą rozpocząć ogólnonarodową debatę, czy UE powinna być wpisana w konstytucję... Otóż nie. Durne pomysły należy wykpić. A najlepiej jeszcze udając, że podchodzi się do nich zupełnie serio.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 5 maja 2019 16:24
5 maja 2019 16:37

Jak kazdy polski prezydent od manifestu PKWN z pewnoscia jest otorbiony roznymi tegimi glowami. Adrian to gostek bez charakteru. Sadze tak, po tych przeprosinach Lisa z kampanii wyborczej, w drzwiach wejsciowych do budynku czynionych, gdzie Adrian - takie mialem wrazenie - czul sie bardziej niezrecznie niz przepraszajacy i nie rozegral sprawy jak mezczyzna - to znaczy - nie poprosil Lisa o to, zeby ten przeprosil dokladnie w miejscu, w ktorym naklamal - zeby przeprosil przede wszystkim widzow i zrobil to na antenie.

Tak czy inaczej - bo to nie potrzeba zadnych studiow konczyc, zeby wiedziec, ze taki wpis do konstytucji to jest glupota - facetowi, ktory skonczyl prawo, pracowal w zawodzie, zrobil doktorat, itp. mowienie takich idiotyzmow publicznie po prostu jest dyskwalifikujace. Zadne bajki o taktyce politycznej tu tez nie przejda, bo PiS juz raz dal popis jak byl przy wladzy. Abdykowali, rozpisali przedterminowe wybory i przerzneli je na dwie kadencje. Mistrzowie strategii. Byc moze maja krotka pamiec, zwlaszcza jak przeciwnik na wszystko wlasciwie pozwala.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 5 maja 2019 16:30
5 maja 2019 16:38

Problem w tym, ze Adrian sie ubral w komunijny garnitur i walil te swoje kpiny z najwyzsza powaga z okazji swieta konstytucji. Znaczy sie, ze kabaret.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 5 maja 2019 16:37
5 maja 2019 16:45

> Adrian to gostek bez charakteru. 

Aha. Chodzi więc o Twoją osobistą antypatię, OK. 

> nie potrzeba zadnych studiow konczyc, zeby wiedziec, ze taki wpis do konstytucji
> to jest glupota

Jest głupotą w tym sensie, że nie jest do przeforsowania. Równie dobrze np. Schetyna mógłby powiedzieć, że jest za wpisaniem do konstytucji procedury wyboru naczelnika ochotniczej straży pożarnej w Stolcu Królewskim. Wie o tym każdy, od Kosiniaka-Kamysza począwszy. Nie znaczy to jednak, że i z tej bzdury nie da się zrobić ogólnonarodowej szopki, bo się da. A Duda właśnie ją wykpił i podeptał z pełną powagą. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 5 maja 2019 16:38
5 maja 2019 16:46

Tak, kabaret. I co w związku z tym? 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 5 maja 2019 16:45
5 maja 2019 16:54

Nie chodzi o zadne antypatie, tylko o sposob zalatwiania spraw. A wyglada to tak: jak masz okazje, zeby politycznego przeciwnika dojechac, to nie mozesz puszczac takich okazji i zalatwiac tego w drzwiach na korytarzu. Adrian jest mientki, dlatego robi takie dziwne ruchy. 

To sie zemsci jak niewykorzystana sytuacja w meczu. Jak nie strzelasz gola, to znaczy, ze gola dostaniesz.

Oni juz w tym sejmie tyle glupot przeglosowali, ze ja Twojego optymizmu nie podzielam. 

Ale w sumie nie o to chodzi. Dla mnie to Adrian wyszedl na glupa, niezaleznie jak to dalej sie potoczy.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 5 maja 2019 16:46
5 maja 2019 16:55

W zwiazku z tym trudno Adriana traktowac powaznie. Tak samo jak jego doktorat.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 5 maja 2019 16:54
5 maja 2019 16:59

> Dla mnie to Adrian wyszedl na glupa

OK. I dla mnie to zamyka temat.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 5 maja 2019 16:55
5 maja 2019 17:00

> W zwiazku z tym trudno Adriana traktowac powaznie. 

To jest właśnie błąd, który popełnia PO, PSL itp.
Ale nic mi do tego. Jak dla mnie bomba, niech tak robią.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @histeryk 5 maja 2019 15:30
5 maja 2019 17:39

Piekne  !!!

Mamy "tryptyk"  co sie zowie...  zabic smiechem tych  KRETYNOW  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Magazynier 5 maja 2019 15:43
5 maja 2019 17:50

Pardon...

... ze przypomne... ale to juz drugi samoboj  PAD'a.  Pierwszy to "autorstwo" cywilizacji judeochrzescijanskiej... teraz wpis do kAstytucji "przynaleznosci wieczystej" do Lunji  !!!

Wlasnie nam sie  PAD  zaoral  !!!... i  to  PUBLICZNIE  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 5 maja 2019 15:47
5 maja 2019 17:52

Dokladnie tak  !!!

zaloguj się by móc komentować

qwerty @histeryk 5 maja 2019 15:30
5 maja 2019 19:04

propozycje korygowania Konstytucji o doraźne deklaracje są nieporozumieniem, ale w ten sposób wywołano wilka z lasu, i to pozwoli inicjującemu mieć pole danych w podejmowaniu decyzji,- 'nie chcem ale muszem' to byłby najgorszy scenariusz; w tle są pytania podstawowe: co to jest Konstytucja?, jaka jest jej rola krajowa i międzynarodowa?, etc;- problemem jest 'zapominanie' o pojęciach definicyjnych, szczególnie u prawników;- rozmawiałem w zeszłym roku z jedną z 'figur' krakowskiego świata prawniczego posiadającą realną władzę [ale też mającą patologię srodowiskową w sobie] i zeszło na Prezydenta, no i co usłyszałem: a kto by się tym adwokaciną przejmował..;- środowisko prawnicze prowadzi swoje własne życie i jest mu obojętne czy w Konstytucji będzie CCCP czy inny diabeł, im to wisi - tylko kasa i władza nad innymi jest siłą motoryczną i nic poza

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Magazynier 5 maja 2019 15:43
5 maja 2019 19:09

Romaszewska jest dzieckiem komuny i nigdy w niej to nie wyjdzie, jej znajomość realiów świata jest nikczemnie mała; prawo na UJ? dobre sobie 'o wyższości szkoły nadawania nad szkołą odbierania' w aspekcie kierowania korespondencji w KSH - tylko rozumu brakuje;- to takie małe Tworki w połączeniu z naśladowaniem znanej ze Lwowa szkoły dla ...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Paris 5 maja 2019 17:50
5 maja 2019 19:10

to sie skończy zapisami w księgach wieczystych z tytułu podatku katastralnego a dalej to ....

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 5 maja 2019 16:55
5 maja 2019 19:12

nie lekceważ graczy na rynku walki o kasę i władzę;- nawet ci bardzo soft bywa, że mają swoje pięć minut 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser
5 maja 2019 19:19

a jaka jest rola Konstytucji w systemie prawnym? https://3obieg.pl/teczowy-wyrok/

i co jest celem dokonywania literalnych zmian w zapisach?

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 5 maja 2019 19:12
5 maja 2019 19:29

W zyciu juz tak jest, ze albo sie jest rozgrywajacym, albo rozgrywanym. Wiekszosc z nas tutaj ma role obserwatorow i komentatorow, i zerowy wplyw na decyzje polityczne podejmowne w Polsce. Jak sobie to uswiadomimy, to nie ma potrzeby nikogo lekcewazyc, ani sie nim przejmowac, bo nie jest sie graczem na rynku wladzy.

Oczywiscie trzeba przyjac do tego jakas wlasna, indywidualna strategie, zeby przezyc i podjac akcje, zwykle wbrew temu co rozgrywajacy akurat zapodali.

Adrian to postac z kabaretu. Andrzej sie w nia wlasnie wpisal.

zaloguj się by móc komentować

histeryk @qwerty 5 maja 2019 19:04
5 maja 2019 20:04

 tylko kasa i władza nad innymi jest siłą motoryczną i nic poza

Goła siła-prawo się nie liczy, Stępień mgr od Trybunalu

St. Janecki napisal pare dni temu,

 „Kiedy my rządzimy, to nasi ludzie muszą mieć z tego korzyść, a pozostali mogą nam skoczyć. Gdy oni rządzą, nie wolno im tego robić, gdyż nie są nami”.https://wpolityce.pl/polityka/445200-co-faktycznie-powiedzial-donald-tusk-w-swieto-3-maja

 adwokacina jest uczciwym człowiekiem i walczy jak może, ty też

dzieki 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Paris 5 maja 2019 17:50
5 maja 2019 21:18

Albo robi sobie słupki pośród elektoratu Schetyny, jak pisze imć Przemsa. 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @valser 5 maja 2019 16:54
5 maja 2019 21:25

" A wyglada to tak: jak masz okazje, zeby politycznego przeciwnika dojechac, to nie mozesz puszczac takich okazji i zalatwiac tego w drzwiach na korytarzu "

śp Zdzisłąw Ambroziak mawiał " jak prowadzisz 2:0 i nie konczysz to przegrywasz 2:3"

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @qwerty 5 maja 2019 19:19
5 maja 2019 21:26

Materiał do przemyślenie, cytat z zalinkowanego przez ciebie artykułu:

"Jeśli w wyborach jesiennych zwycięży oPOzycja z Biedroniem obowiązującej wykładni art. 18 Konstytucji (definicja małżeństwa) dokona prof. Complak.

Nowy Trybunał Konstytucyjny (oPOzycja wszak zapowiada usunięcie przeważającej części sędziów) przyklepie wyrokiem interpretację a la Hiszpania.

I wtedy okaże się, że cytowany przez antyhomofobów wyrok WSA w Warszawie będzie zgodny z Konstytucją.

A to doprowadzi do szybkich zmian w prawie rodzinnym i opiekuńczym, do zrównania par monoseksualnych z tradycyjną rodziną.

Oczywiście w ramach walki z dyskryminacją.

To również znaczy, że okrzyki Konstytucja! wznoszone na oPOzycyjnych mityngach nie mają większego sensu.

Ustawa zasadnicza jest bowiem tak sformułowana, że większość praw nią gwarantowanych w istocie zależy od tego, kto dokonuje wykładni przepisu.

Aż kusi, by strawestować znane powiedzenie o prawdzie. *

O co więc tak naprawdę chodzi?

Masza Gessen, rosyjska homoseksualna działaczka LGBTQ mówi otwarcie:

„Nie chodzi o prawo homoseksualistów do zawarcia małżeństwa, ale o to, że instytucja małżeństwa powinna przestać istnieć. Walka o małżeństwa dla homoseksualistów zazwyczaj wiąże się z ukrywaniem tego, co mamy zamiar zrobić z małżeństwa, kiedy ten cel osiągniemy. Mówienie, że instytucja małżeństwa wówczas nie ulegnie zmianie, jest kłamstwem. (…)Sądzę, że ona nie powinna istnieć.”

(za: https://www.gosc.pl/doc/1541683.Lesbijka-Chcemy-zdemontowac-malzenstwo)"

Konstytucja jako pargraf22.

zaloguj się by móc komentować

valser @Autobus117 5 maja 2019 21:25
5 maja 2019 21:36

z bytomskiego podworka... podczas poprzedniej kampanii samorzadowej w 2014 roku, jeden z politykow PO ostrzelal pociskami z farba z broni do paint balla billboardy kandydata na prezydenta. Nakryla go na tym policja. Zrobila sie afera.

Zniszczenia nia kilkanascie tysiecy zl. W przyplywie dobroci prezydent odpuscil i nie dojechal winnego, a mogl to zrobic nawet w trybie wyborczym. Mysle, ze jakby to dobrze zagral to by zakonczyl kariere mlodego dzialacza PO. Zyskal byc moze wtedy pare punktow. Ludzie nagrodzili wielkodusznosc i laskawosc.

W ostatniej kampanii temat wrocil i "snajper" z PO byl najbardziej zaangazowana w czarny PR szkalujacy prezydenta, ktory sprawowal wladze w Bytomiu przez ostatnie szesc lat. W efekcie "snajper" z PO jest dzisiaj wiceprezydentem miasta.

Nie mozna puszczac takich okazji, tylko to trzeba dojechac do samego konca, tak zeby klient sie juz wiecej nie podniosl, zeby za kazdym razem jak podniesie w przyszlosci leb, to w ten leb dostanie sztychem z przeszlosci.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Magazynier 5 maja 2019 21:18
5 maja 2019 21:42

Mozliwe...

... ale przy tym robi sie coraz bardziej... zenujaco krotkowzroczny  !!!  Smuteczek.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @Magazynier 5 maja 2019 21:18
5 maja 2019 22:18

   Podobnie jak z 447, konstytucja to zbyt powazna sprawa aby nonszalancko rzucac jakies propozycje jej nowelizacji w ramach gierek przedwyborczych.  I to jeszcze, o zgrozo, poprzez zapisy uzalezniajace Rzeczpospolita od politycznych bytow zewnetrzych.   Jak przysiega dla wiernosci Sowietom w konstytucji PRLowskiej. To kompromituje Dude jako prezydenta bezwarunkowo. 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @valser 5 maja 2019 21:36
5 maja 2019 22:34

to chyba jankesi mówią , że za każdy dobry uczynek czeka natycmiastowa kara'

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Slepowron 5 maja 2019 22:18
5 maja 2019 23:11

Niestety, wywijanie konstytucją jak pałą zomowską przez totalną i Tuska ujawnia wiele niepoważności owego dokumentu. Uchwalenie Konst. 3-majowej zostało dokonane przez zmasowaną akcję propogandową, robienie wody z mózgu średniej szlachcie (oczynszowanie pańszczyźnianych) i polityczną manipulację. Zawiodomiono o zjeździe walnym tylk sympatyków Familii. Przeciwnicy byli nieobecni. Inaczej Kołłątaj nie miałby szans. Nie znam szczegółowych zarzutów opozycji hetmańskiej. Ale z punktu widzenia historii ekonomicznej Konst 03.05 niczego nie wniosła. Nadto nigdy nie miała być zrealizowana. Rozbiór był uzgodniony z Poniatowskim. Chyba kontr-akcja antykonstytucyjna nie była możliwa, ale średnia szlachta i Rzeczypospolita lepiej by wyszła, gdyby zamiast konstytucji, zniesiono zakaz zajmowania się handlem przez szlachtę i zasiadania przez nią w magistratach miejskich (sejm piotrkowski 1633), czyli gdyby zdobyła kontrolę nad faktycznym źródłem władzy. Jednogłośność sejmu (błędnie zwane liberum veto) był sposobem na utrzymanie wpływu na władzę królewską i trzymał w szachu gangi miejskie i magnackie. Przy kontroli handlu można było ją odpuścić. Elekcję? Też. Lepsza byłaby dynastia, ale szlachta musiałby do tego dojrzeć. Co jej przeszkadzało? Mitologia sarmacka. Tak samo objęcie ochroną prawną chłopów, rzecz porządana. Stopniowo wprowadziłoby włościan na rynek sporzywczy. Bo nagłe oczynszowanie to poprostu nagłe zubożenie chłopów jak w 1864 r. (wolny najmita). Oczywiście to gdybania. Nie było to możliwe z powodu najpierw propagandy sarmackiej potem propagandy obozu jakoby patriotycznego. Nieśmiałe głosy sprzeciwu były. Ale Jezuici w XVIII w. przed kasatą nie za bardzo chyba rozumieli co się święci. Familia również ich wzięła w obroty. Wyrwicz, Collegium Nobilium, te sprawy. Musieli bardziej liczyć się z gangami. Zabrakło Skargi i Boboli.

Proszę zauważyć, że kolejne konstytucje były coraz gorsze.

zaloguj się by móc komentować

valser @Autobus117 5 maja 2019 22:34
5 maja 2019 23:56

tutaj stosowal sie hokejowy przepis o karze odlozonej. Pozwalasz przeciwnikowi grac, to cie rozegra. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 5 maja 2019 16:25
6 maja 2019 04:18

"Jesli tak jest jak piszesz, to znaczy, ze dobra zmiana kontunuuje watki kabaretowe w polityce. Ma to wymiar groteskowy, jesli robia do tego apel z okazji swieta konstytucji."

Przeciez cala tak zwana polityka w Polsce to jest kabaret. Bo to jest tylko wypadkowa sil znacznie wiekszych, liczacych sie, powaznych graczy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Magazynier 5 maja 2019 21:18
6 maja 2019 05:21

Ja tak nie piszę. Twierdzę tylko, że unieważniania ten mający uderzać w PiS, z gruntu nierealny i idiotyczny wniosek o wpisanie UE do Konstytucji. To nie oznacza robienia sobie słupków wśród wyborców POKO. 

 

zaloguj się by móc komentować


valser @przemsa 6 maja 2019 05:21
6 maja 2019 11:07

Gdyby tu tylko o Adriana chodzilo. Glos jeszcze dal Gowin i Morawiecki.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-gowin-o-zmianach-w-konstytucji/wjls8fy

To nie jest zadna gra polityczna tylko zwykly obled. Im musza cos do zarcia dosypywac, albo rozpylac w powietrzu. To jest te 20% plus polskiej populacji manifestujace objawy chorob psychicznych, o ktorych mowil prof Swiecicki.

Mysle sobie, ze nie chce miec z tym nic wspolnego.

 

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @przemsa 5 maja 2019 16:45
6 maja 2019 11:25

A jak Schetyna powie, sprawdzam, róbmy referendum?

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 6 maja 2019 04:18
6 maja 2019 11:59

Oni wszyscy sa wycieci ze swierszczyka.

https://www.tvp.info/42497349/cimoszewicz-potracil-rowerzystke-nie-mial-aktualnych-badan-technicznych-auta?fbclid=IwAR2ZmR7UP9syLuKd1BHBO_o531y4Uys7E1lz7F_Ch0ygti7pl9IO1ILCUQE

i ta cioola, w wielu emerytalnym, ktora sie cisnie do parlamentu europejskiego jako "jedynka", cos sepleni o konstytucji i przestrzeganiu prawa.

Palkom w leb, dwa litry benzyny i zapalka sztormowa.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 6 maja 2019 11:07
6 maja 2019 12:06

Nie. To jest zwykła gra polityczna. Naprawdę uważasz, że ktokolwiek poważnie utrzymuje, że jakakolwiek zmiana konstytucji jest teraz możliwa? Na dodatek po to, by do niej wpisać przynależność Polski do UE? Serio?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Klasyk 6 maja 2019 11:25
6 maja 2019 12:10

Tak, jasne. Schetyna powie: super, że też jesteście za! Zatem rozpisujemy referendum! I szast-prast, będzie referendum za 100 baniek jak za Komorowskiego. Ale dobrze, nawet zakładając, że takie referendum jest możliwe, co dalej? Niech będzie, że wygrywa opcja na tak. I co, automatycznie konstytucji zrobi update? Jprdl, o czym my w ogóle gadamy...

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 6 maja 2019 12:06
6 maja 2019 12:29

W tym caly problem, ze tu nic nie jest powazne wiec jak mozna ta bande zajmujaca sie produkcja i dystrybucja glupot powaznie potraktowac i twierdzic, ze to jest "uprawianie polityki"?

Aczkolwiek, w domu wariatow rzeczy rozne dzieja sie.

Miyamoto Musashi napisal w swoim "Traktacie Pieciu Kregow" - nie angazuj sie w bezuzyteczna dzialalnosc. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 6 maja 2019 11:07
6 maja 2019 12:33

dolewają i dosypują

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser
6 maja 2019 13:37

"3 maja 2019, prawnik, doktor, nauczyciel akademicki, urzędnik z prawniczym doświadczeniem, jeszcze przez chwilę Głowa Państwa na placu Zamkowym w Warszawie powiedział, że „osobiście chce, aby do Konstytucji wpisano członkostwo Polski w Unii Europejskiej”

Niedlugo, wzorem Kwasniewskiego, pojedzie do Poznania i przemianuje miejscowe lotnisko na port lotniczy im. Ignacego Paderewskiego.

Bo tyle w sumie moze prezydent w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 6 maja 2019 12:29
6 maja 2019 13:54

Ależ owszem, tu wszystko jest bardzo poważnie, gdyż Polska to bardzo poważny kawałek Europy leżący w strategicznie ważnym jej miejscu. To zresztą doskonale widać; wystarczy patrzeć na całość, a nie na pojedyncze fragmenty przedstawienia.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 6 maja 2019 12:06
6 maja 2019 13:56

W Polsce potrzebna jest nowa konstytucja. Wiemy to wszyscy, poniewaz obecna jest dziwologiem jesli idzie o sformulowania prawne i ustrojowe [spor kompetencyjny miedzy premierem a prezydentem jest w nia wpisany juz od czasu okraglego stolu] i powoduje, ze wlasciwie cale zycie polityczne grzeznie od dekad w jakichs jalowych sporach i wiecznych przepychankach.

Tylko ze ja sie obawiam, ze jak w koncu PiS w koncu osiagnie wkoncu upragniona wiekszosc konstytucyjna, to splodza jakis kolejny niepelnosprawny twor.

Bo wszyscy politycy w Polsce to przeciez ludzie wychowani przez socjalizm.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 6 maja 2019 11:59
6 maja 2019 14:00

"...i ta cioola, w wielu emerytalnym, ktora sie cisnie do parlamentu europejskiego jako "jedynka", cos sepleni o konstytucji i przestrzeganiu prawa."

Do parlamentu europejskiego cisnie sie kto zyw, bo kasa duza i zabezpieczenie emerytalne.

Gdyby nie to , ze Jerzy Urban juz sobie zabezpieczyl bardzo solidna emeryture, to tez zobaczylibysmy go w tym wyscigu na europejskim Sluzewcu. Jestem pewien.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 6 maja 2019 14:00
6 maja 2019 14:16

Jaka znowu duza kasa? Pare kola euro na miesiac. 

To moze byc duzo tylko dla menelni, ktora nie ma paru stowek, zeby OC zaplacic. 

I ten paproch byl premierem. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Szczodrocha33 6 maja 2019 13:56
6 maja 2019 14:23

> W Polsce potrzebna jest nowa konstytucja.

I zmiana pokoleniowa. Na takim poziomie ogólności można zawsze, w kółko i długo, ale akurat mi się nie chce.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @przemsa 6 maja 2019 05:21
6 maja 2019 14:23

A to przepraszam. W takim razie ja tak piszę. Wolno przecież przyciągać sobie elektorat POKO. 

zaloguj się by móc komentowaćOdysSynLaertesa @Szczodrocha33 6 maja 2019 13:56
6 maja 2019 15:25

Najlepiej taka co przyćmi 3 majową w taki sposób, że wszyscy wrogowie wewnątrz i na zewnątrz poddadzą się nam bez walki... 

Mnie osobiście interesują już tylko to co "po cichu" w gabinetach urzędów centralnych się dzieje. Co i komu robi skarbówka, i komu sprzedajemy (kto skupuje) nasz dług.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @przemsa 6 maja 2019 12:06
6 maja 2019 17:23

To jest zwykła gra polityczna.

Podobnie jak "opór" przeciwko LGBT, podobnie jak reforma sądownictwa. 

Jak wygląda oprór przeciwko LGBT to można sobie wyobrazić, skoro Prezes żali się, że Marty, córki jego śp. brata nie przyjęto do liceum, które słynie z tego, że panowie tańczą tam z panami, a panie też z paniami i jest bardzo postępowe.

O tu:

https://noizz.pl/lgbt/polonez-rownosci-studniowka-lgbt-w-i-slo-bednarska/skxcpke

A pani, co to liceum założyła twierdzi, że to ona wprowadziła Prezesa do konspiracji czy opozycji, czy jak się to zwało, o tu:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marta-kaczynska-nie-zostala-przyjeta-do-szkoly-na-bednarskiej/fbmxkb4

To jest właśnie to - dla jednych prestiżowe jest liceum na Bednarskiej - dla innych - np. dla przywódcy Korei Północnej - szkoła w Szwajcarii. Miarą autentyczności czyichś motywacji jest wzorzec, znany prawnikom  - jak ktoś zachowuje się we własnej sprawie.

Prezydenta ujawnił poseł Suski, co się dopytywał na komisji Ambera Golda, czy sędzia Milewski zna "carycę". I tyle przygłupy oglądające telewizor zapamiętały - jedni, że Suski to geniusz śledczy - oponenci że tuman i nieudacznik.

Sędzia Milewski odciął się skutecznie - bo jak komisja zaczynała drążyć czy i kogo zna - to się zapytał o definicję słowa znać. Powiedział, że można uznać, że zna się również z obecnym prezydentem, bo jak ten pracował w kancelarii poprzedniego, to oprowadzał go po Gdańsku - ma się rozumieć prywatnie - bo nie ma czegoś takiego jak państwowe oprowadzanie po zabytkach urzędnika kancelarii Prezydenta przez lokalnego prezesa sądu okręgowego.

Prezydent jest z Krakowa - więc go w tym Gdańsku ktoś musiał umówić - przecież nie zadzwonił tak, z głupia frant do wybranego z książki telefonicznej sądu, z życzeniem, by mu jakiś ważny sędzia pokazał Neptuna, Żurawia, Długą czy kościół Mariacki. Fanatyk powie, że to czysty przypadek - człowiek kierujący się wiedzą - stwierdzi, że relacje w środowisku sędziowskim są dla pewnych osób przykładem trwałych i wieloletnich przyjaźni, a co najmniej towarzyskiego bywania.

Sędzia Milewski znany jest z tego, że był zbyt mało asertywny podczas rozmowy telefonicznej z dziennikarzem, podającym się za pracownika kancelarii premiera Tuska. Mniej znany jest z tego, że był w pierwszym składzie sądu w procesie Grudnia 70, w którym prokurator nie mógł przez 4 lata doprowadzić do rozpoczęcia sprawy.

Więc jak sędzia Milewski powołał się na taką znajomość, to zapadła grobowa cisza i komisja nie zadawała więcej dowcipnych pytań panu sędziemu.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser
6 maja 2019 17:38

>Podobnie jak "opór" przeciwko LGBT, podobnie jak reforma sądownictwa. 

Tak, wszystko to jest udaawane. Pod publiczkę. A tak naprawde Prezes jest zwolennikiem LGBT, a i zmiany w sądownictwie zwisają mu kalafiorem. Tylko, tylko Konfederacja z Bosakiem, Korwinem i Liroyem naprawdę chce - i może! - coś w tym względzie zmienić.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Wolfram 6 maja 2019 17:23
6 maja 2019 17:41

I w uzupełnieniu, (choć raczej obok tematu) bo tego noizz nie znałem, więc sobie góglnąłem:

Noizz.pl – polskojęzyczny serwis internetowy, którego grupą docelową jest pokolenie internetowe[3], należący do Grupy Onet-RAS Polska. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Wolfram 6 maja 2019 17:23
6 maja 2019 17:46

O, akurat wpadł mi w oko tekst o takim jednym, co też się na PiS poznał! Brawo!

"– Wracam do polityki – zapowiada Wojciech Mojzesowicz w rozmowie z naTemat. Były członek Samoobrony i minister rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego dziś z PiS nie chce mieć nic wspólnego. Dlatego startuje do Parlamentu Europejskiego z listy Konfederacji "Korwin Braun Liroy narodowcy"."

zaloguj się by móc komentować

zkr @qwerty 5 maja 2019 19:09
6 maja 2019 17:47

> znanej ze Lwowa szkoły dla ...

? :)

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @przemsa 6 maja 2019 17:38
6 maja 2019 17:51

A przepraszam, czy ja pisałem coś o tej Konfederacji? Albo o nie głosowaniu na PiS? :)

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Wolfram 6 maja 2019 17:51
6 maja 2019 17:59

No właśnie. Dlaczego więc cytujesz jakiś Noizz i Fakt, skoro tematem jeste to, że Duda spostponował durną wrzutkę Kosiniaka jednym, nic go nie kosztującym stwierdzeniem, że super, on też jest za wpisaniem UE do Konstytucji?  

zaloguj się by móc komentować

klon @valser
6 maja 2019 18:11

Liczę, że nie zagoszczą na SN pytania typu : "Za kim jesteś?" - znane z aren piłki kopanej? :-))))

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @przemsa 6 maja 2019 17:46
6 maja 2019 18:12

Ja się na PiS poznałem co najmniej w 2005 - a na wybranych, acz prominentnych osobistościach - to i wcześniej. Mało kto ma tu takie doświadczenie, jak godzinna rozmowa w cztery oczy z jednym z braci, w prywatnej sprawie - a niewielu wie, jak zachowują się i czym kierują ci z góry, gdy ich kamera nie widzi. O ile na niższych szczeblach są w PiS ludzie - jak się to określa - godni zaufania - to na samej górze nie ma takich osób. Tzn. być może są - ale ja ich nie znam.

To, czy stawiamy na nich w polityce - to inna sprawa. Gdybym np. brał udział w walkach psów, to chciałbym mieć takiego, co najmocniej gryzie - ale nie będę sadzał go na kanapie - a jak ugryzłby domownika - to zająłby się nim weterynarz.

Moje i nie tylko moje dosyć rozległe doświadczenie upoważnia mnie do stwierdzenia, że o PiS z prezesem włącznie nie usłyszysz ode mnie nawet jednego dobrego słowa - i wbrew temu, co mówią - by nie pisać "nigdy" - napiszę - nigdy. Napisałem wiele ciepłych słów pod jego adresem - więc szansę dostał. I wystarczy. Nie ma sensu pisanie uzasadnień dlaczego PiS musi trwać - bo wcale nie jest pewne, że musi - i - za to musi możemy zapłacić taki rachunek, że wszystkim (prawie) wyjdzie bokiem - i bynajmniej nie mam na myśli pieniędzy, czy jakichś roszczeń. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser
6 maja 2019 18:17

> Ja się na PiS poznałem co najmniej w 2005

Aaa, więc chodzi po prostu o wyrażenie ogólnej niechęci przy okazji akurat tego tematu.
OK, nic mi do tego.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 6 maja 2019 17:59
6 maja 2019 18:18

Ja jestem za tym, zeby Polska rosla w sile, a ludzie zyli dostatnio. Czy jakos tak. Jeszcze brakuje wpisu o przynaleznosci do NATO i do kultury europejskej i Ligi Mistrzow.

Licze na Adriana, ze nie bedzie minimalista i nie cofnie sie przed naporem ciemnogrodu.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 6 maja 2019 18:18
6 maja 2019 18:33

> Licze na Adriana, ze nie bedzie minimalista i nie cofnie sie przed naporem ciemnogrodu.

Ostatni raz:

Twierdzę, że Duda mówiąc, iż jest za tym, by wpisano obecność Polski w UE do konstytucji, po pierwsze ośmieszył ten debilny, służący wyłącznie uderzeniu w PiS, pomysł peeselu, a po drugie zupełnie go unieważnił. Innymi słowy zerowym nakładem sił i kosztów kopnął w tyłek gumofilców już śliniących się na myśl, że będzie to kolejny sposób, by walić w Prawo i Sprawiedliwość pałką z napisem Polexit.
Gdy dołoży się do tego strzał w pysk, który POKO zaliczyła od Junckera mówiącego, że o żadnym wyjściu Polski z UE z powodu ewentualnej wygranej PiS w wyborach nie ma mowy widzimy, że na tym polu jest 2:0 dla partii Kaczyńskiego.
To, co Ty sobie przy tej okazji dośpiewasz w związku z własnym, pogardliwym stosunkiem do Adriana, niczego w tym względnie nie zmienia.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Szczodrocha33 6 maja 2019 13:56
6 maja 2019 18:36

obecnie w RP nie ma kto Konstytucji nowelizować, brak 'profesjonalistów' a chęci tylko nawiedzeni eksponują; poza tym: a co w tej Konstytucji zmieniać i jakie są tego powody oraz jakie są przewidywane skutki dla zycia publicznego/społecznego? - opowieści o zmianach to jak opowieści o rasadach w biurze politycznym kc pzpr - nadchodzi raj - przestrzeń publiczna wypełniana jest bełkotem i tyle; a kto osobiście dyskontował moc zapisów tej obecnej Konstytucji ten może cos o tym powiedzieć;- mialem tą przyjemnośc zastosowania wykonawczego artykułów Konstytucji i lepiej jest wiedzieć o czym rozprawia się publicznie; większośc z tych deliberujących nawet nie wie po co jest Konstytucja w Państwie

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 6 maja 2019 18:18
6 maja 2019 18:36

...a ludzie dostali "Żytniej".

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Szczodrocha33 6 maja 2019 13:56
6 maja 2019 18:36

i socjalizm w sobie nosi ok. 80% społeczeństwa

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 6 maja 2019 14:16
6 maja 2019 18:37

na nasze warunki to jest 'bogactwo' niewyobrażalne; 900 zł emerytury to jest przyszłość Polaka

zaloguj się by móc komentować


qwerty @OdysSynLaertesa 6 maja 2019 15:25
6 maja 2019 18:39

to się nazywa rozpoznanie wdrażanego modelu państwa na obecnym etapie walki o docelowy system społeczny tj. komunizm nowego typu 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 6 maja 2019 17:23
6 maja 2019 18:41

'sieć' i inicjacja figuranta jako wprowadzanego do 'sieci' - po staremu subkultura wzorowana na gitludziach

zaloguj się by móc komentować

qwerty @przemsa 6 maja 2019 17:38
6 maja 2019 18:43

zmiany sa iluzja zmian dot. realnych problemów sądownictwa w RP, i nie ma żadnej siły 'politycznej' która się odważy na zmiany w sądownictwie skutkujące ograniczaniem patologii

zaloguj się by móc komentować

qwerty @zkr 6 maja 2019 17:47
6 maja 2019 18:44

złodzieji - to lwowski etos edukacyjny, batiar & co

zaloguj się by móc komentować

przemsa @qwerty 6 maja 2019 18:43
6 maja 2019 18:46

Nie wiem, czy jest aż tak źle. Być może tak. Na pewno jednak opór przed zmianami jest ogromny. Dlatego ja wychodzę z założenia, że po pierwsze tego się nie da zrobić szybko, a po drugie nikt poza PiS nawet nie udaje, że chciałby coś zmienić.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @qwerty 6 maja 2019 18:36
6 maja 2019 19:03

 ...i nie odwiesza socjalizmu na kołek nawet na chwilkę! Sugestia, że zdobycze socjalne nie zawsze korespondują z wnioskami jakie wypływają z 10 przykazań wzbudza szczere oburzenie szerokich mas .....

zaloguj się by móc komentować

zkr @qwerty 6 maja 2019 18:44
6 maja 2019 19:12

batiar - czyli ktos w rodzaju praskiego cwaniaka ? :)
nie znalem tematu, mi Lwow sie kojarzy z inna szkola, ze skrajnie innym etosem :)

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 6 maja 2019 18:33
6 maja 2019 19:36

Widze to troche inaczej. Wlasnie rozpoczela sie dyskusja na temat zmiany konstytucji i wszyscy jak widac przemawiaja jednym glosem. Ty do tej praktyki dorabiasz teorie o prowadzeniu polityki. Bedzie tak samo jak konstytucji Kwasniewskiego. Wtedy najwazniejsza byla preambula i czy bedzie odolanie do Boga, a dzis to jest wpis o przynaleznosci do UE. Tylko po to jest to pieprzenie o ttym wpisie o przynaleznosci do Unii, zeby byl temat do dyskusji, ktory ma przeslonic cala istotna reszte. To bedzie grzane przez wszystkich  - z lewa i prawa, i zastapi rzeczowa dyskusje. Na temat szwajcarskich rozwiazan, ktore sa proste i praktyczne nikt sie nawet nie zajaknie. Co najwyzej sie stwierdzi, ze to "nie nalezy do naszej tradycji politycznej" i ze dobrobyt Szwajcarii bierze sie z tego ze narwali zlotych zebow za drugiej wojny swiatowej.

Zadnemu z tych baranow i zawodowych oszustow nie przyjdzie do glowy wykonanie zmian rzeczywistych i glebokich, to znaczy takich gdzie obywatel bedzie mial prawo decydowania o konkretnych sprawach dotyczacych rozwiazan podatkowych i ich wysokosci, zmian infrastrukturalnych, systemu edukacji, pracy itp.

To sie bedzie zawsze odbywac przez przedstawicieli, do ktorego grona dostep dla ogolu ludzi jest systemowo i towarzysko zamkniety.

Adrian podjal paleczke i wlaczyl sie do dyskusji razem z Gowinem, o ktorego "zaslugach" mozna dlugo mowic. Jak ktos mysli, ze PiS to jest jakas nadzieja bialych chrzescijan to niestety sie myli. Nic madrego co mozna byloby masowo poprzec sie w pisowskich glowach nie urodzilo. To jest problem kazdej wladzy w Polsce, ze od dekad wszyscy wymyslaja jakies rozwiazania przeciwko ludziom, a nie dla ludzi.

A jesli juz jest cos "dla ludzi" to takie glupoty jak 500+, gdzie wyklada sie sianko dla wybranej grupy, a ci co sa juz w wieku poprodukcyjnym i maja np trojke dzieci w wieku 20 lat to nie dostaja z tych dobrodziejstw nic.

To jest wszystko zusammen patologia, ktorej juz nikt nie dostrzega, bo nie ma zadnego przyczolka normalnosci. A ta polega na tym, ze sam odpowiadasz za swoj los, sam placisz swoje rachunki, nikt ci nic nie zabiera i nie musisz dawac, a jak juz musisz to tyle samo co cala reszta i ile tego ma byc to cie pytaja w referendum, a nie przychodzi jakis Adrian i mowi jak jest.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 6 maja 2019 19:36
6 maja 2019 19:40

> Widze to troche inaczej. 

Wiem i przyjmuję do wiadomości :)

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 6 maja 2019 18:33
6 maja 2019 20:03

Widze to troche inaczej. Wlasnie rozpoczela sie dyskusja na temat zmiany konstytucji i wszyscy jak widac przemawiaja jednym glosem. Ty do tej praktyki dorabiasz teorie o prowadzeniu polityki i rpowadzeniu w glupotach na punkty. Bedzie tak samo jak konstytucji Kwasniewskiego. Wtedy najwazniejsza byla preambula i czy bedzie odwolanie do Boga, a dzis to jest wpis o przynaleznosci do UE. Tylko po to jest to pieprzenie. Zeby byl temat do dyskusji, ktory ma przeslonic cala istotna reszte. To bedzie grzane przez wszystkich  - z lewa i prawa, i zastapi rzeczowa dyskusje.

Ja moge z doswiadczenia mowic o szwajcarskich rozwiazaniach, ktore sa proste i praktyczne.  Nie tylko w polityce, ale rowniez w sporcie. O ty zadnej dyskusji nie bedzie, ani miedzy politykami, ani w mediach. Co najwyzej przyjdzie jakis Adrian i stwierdzi, ze to "nie nalezy do naszej tradycji politycznej" i ze dobrobyt Szwajcarii bierze sie z tego ze narwali zlotych zebow za drugiej wojny swiatowej.

Zaden z tych baranow i zawodowych oszustow nie planuje wykonania zmian rzeczywistych i glebokich, bo nie o to chodzi, zeby cos zmienic. Chodzi o to, zeby nasciemniac i zeby nikt z naszych i waszych sobie po drodze guza nie nabil. Nie bedzie nie tylko zadnych zmian w kierunku tego, zeby obywatel mial prawo decydowania o konkretnych sprawach dotyczacych rozwiazan podatkowych i ich wysokosci, zmian infrastrukturalnych, systemu edukacji, pracy itp., ale nie bedzie o ty zadnej dyskusji. To jest chyba dla wszystkich oczywiste.

To sie bedzie zawsze odbywac przez przedstawicieli, do ktorego grona dostep dla ogolu jest systemowo i towarzysko zamkniety. To sie nie zmieni napewno.

Adrian podjal paleczke i wlaczyl sie do dyskusji razem z Gowinem, o ktorego "zaslugach" mozna dlugo mowic. Po trzech latach jak ktos ma jeszcze zludzenia, ze PiS to jest jakas nadzieja bialych chrzescijan to niestety sie myli. Nic madrego co mozna byloby masowo poprzec sie w pisowskich glowach nie urodzilo i nie narodzi. To jest problem kazdej wladzy w Polsce, ze od dekad wszyscy wymyslaja jakies rozwiazania przeciwko ludziom, a nie dla ludzi.

A jesli juz jest cos "dla ludzi" to takie glupoty jak 500+, gdzie wyklada sie sianko dla wybranej grupy, a ci co sa juz w wieku poprodukcyjnym i maja np. trojke dzieci w wieku 20 lat to nie dostaja z tych dobrodziejstw nic.

To jest wszystko zusammen patologia, ktorej nikt juz nie dostrzega, bo nie ma zadnego przyczolka normalnosci, ktore byloby firmowane przez panstwo.

Normalnosc polega na tym, ze sam odpowiadasz za swoj los, sam placisz swoje rachunki, nikt nie robi sztucznych barykad w postaci przepisow, ktore istnieja same dla siebie i tylko po to, zeby wypelniajac je nic nie zyskac oprocz satysfakcji z wykonania dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty. Normalnosc polega na tym, ze nikt nie rozpisuje ci scenariuszy na zycie i nie zmienia regul w trakcie gry bez twojej zgody, a o zmiane regul to cie pytaja w referendum.

W Polsce jest zawsze tak, ze przychodzi jakis Adrian i mowi jak jest.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 6 maja 2019 19:40
6 maja 2019 20:08

sie mi wrzucilo w trakcie pisania i wyszedl dubel.

Adrian potwierdzil, ze politykom nie mozna w zadnej kwestii wierzyc. Naprawde musieliby sami z sebie cos pokazac, ze ozna im zaufac. Na ta chwile zadnemu nie dalbym mu nawet pieciu zlotych, a tym bardziej nie pozyczylbym pieciuset. Wole dac menelowi na piwo, albo samemu puscic na przelew.

zaloguj się by móc komentować

Paris @OdysSynLaertesa 6 maja 2019 15:25
6 maja 2019 20:22

Tak...

... to jest bardzo ciekawe, a nawet najciekawsze w tym struganym "polskim chaosie" bo to, ze w tej ustawionej chucpie w zaciszu gabinetow sa "procedowane" wazne sprawy - nie ulega najmniejszej watpliwosci  !!!

Taki dzis zlodziejski "modus operandi" panuje - wystrugac chucpe... albo i wiecej... i przykrywac ja pierdami "wzmozonych i wstrzasnietych"  roznych "gadajacych glow", takich chocby jak rozne terleckie, mazurki i inne €posly ewentualnie aspirujacy do tych rol...

... a tu nasz "przyjaciel" Trump sklada mooocna deklaracje o poparciu dla Izraela... "nasz" PAD  juz lada moment  ZNOWU wybiera sie za Wielka Wode,  zapewne ustawe 447  "procedowac", a tu w merdialniach "narodowych" i polskojezycznych  CICHOSZA  !!!

zaloguj się by móc komentować

valser @qwerty 6 maja 2019 18:37
6 maja 2019 20:28

To sa przede wszystkim pieniadze, ktore dostaje sie bez spelnienia jakichkolwiek kryteriow i bez wzgledu na wyniki. Stala kasa przez cztery lata bez wiekszych napiec i zobowiazan. Fakt, ze  Polsce na taki pieniazek to trzeba sie ostro natyrac. Gdzie indziej tez. Ale taka kase, jak dostaja europoslowie, to zarabia sp. szef magazynu w sredniej wielkosci prywatnej szwajcarskiej firmy. Zadna wielka filozofia nie jest do tego potrzeba, trzeby byc tylko dostepnym 12 godzin na dobe i umiec negocjowac z ludzmi.

Jak ktos wiaze nadzieje z polska emerytura, to automatycznie zasila te 20% manifestujacych chorobe psychiczna, o ktorych mowil prof. Swiecicki. Tutaj ciezko cos poradzic.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @zkr 6 maja 2019 19:12
6 maja 2019 20:31

lwowska szkoła matematyczna to też znana szkoła

zaloguj się by móc komentować

qwerty @przemsa 6 maja 2019 18:46
6 maja 2019 20:33

Inicjacja jakichkolwiek zmian warta jest wsparcia

zaloguj się by móc komentować

qwerty @qwerty 6 maja 2019 20:33
6 maja 2019 20:35

Ale należy mieć świadomość co jest celem

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @valser
6 maja 2019 20:35

Dla mnie Adrian istnieje od czasu sławnej katastrofy i dni tuż po niej, gdzie zasłynął anegdotą o „pasku w TV”, na podstawie którego nie chciał oddać kancelarii Bronkowi. Jednak dalszy ciąg tej historii jest słabszy, przyniesiono mu jakiś fax od Miedwiediewa i jednak zdał kancelarię. Nie jestem pewien, czy konstytucyjnie. Więc zero złudzeń. Nie za bardzo sobie jestem w stanie wyobrazić, że chciałby w taki sposób coś ośmieszyć. To było całkiem serio. Za EU teraz śpiewają wszyscy, chyba taki temat dnia, pewnie wyszło w jakichś badaniach, że jak zmienią wizerunek na prounijny, to parę procent uzbierają więcej, to cała tajemnica.

Nawet Prezes, jak niedawno mówił o „chemii z Niemiec”, było to nawiązanie do dobrej EU, którą PiS nam tu zrobi, o tym jak w PE głosowali za jakimś przepisem zabraniającym różnicowania produktów ze względu na kraj sprzedaży, znaczy pisowcy głosowali, a ci zdrajcy z PO byli przeciw. Takie rzeczy ten nieszczęśnik wygaduje, no chyba że coś chciał ośmieszyć w ten sposób, bo mi tu zaraz przychodzi do głowy wiele sytuacji, gdzie taki przepis byłby jakąś masakrą... Wypowiedzi Prezesa, w których zapowiada wspaniałą przyszłość w UE jest niemało, tylko musimy ich wybrać.

Tak więc na szybko wpis do Konstytucji o UE, LGBT, żydach, czy co tam kto sobie wymyśli, jest absolutnie możliwy i wykonalny. Jeśli będzie tego sytuacja wymagała, to ani się obejrzymy, a będzie.
 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @SalomonH 6 maja 2019 20:35
6 maja 2019 20:37

Wydrukują i po ptokach

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 6 maja 2019 20:08
6 maja 2019 21:20

Alez ta cala BANDA okraglostolowa...

... caly czas pokazuje i demonstruje swoj kretynizm... i kazdego dnia  KANTUJE  narod na ile sie da  !!!   Oczywiscie, ze lepiej dac menelowi 2 zlote na piwo  !!!

Zaufac  ?!?!?!   Valser'ku,  temu  BYDLU politycznemu  ?!?!?!   To naprawde trzeba z glupim na rozum sie zamienic  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 5 maja 2019 16:37
6 maja 2019 22:49

Żeby wiedzieć, że wpisanie sobie do Konstytucji "przynależności" do jakiegoś podmiotu trzeciego, to pozbawienie Polski suwerenności w części lub całości, to nie trzeba doktoratu z prawa. A zwłaszcza dla wielbiciela UW i pani Zosi i KOR. No i wielbiciela swojego Teścia, który to Teść Kornhauser na wieść  o  tym,że w tezach na VII Zjazd PZPR w 1975 r. znalazły się pomysły na nowe zapisy w Konstytucji PRL : "przyjaźń ze Związkiem Radzieckim" i "kierowniczą rolę partii" to się dołączył do 59 innych intelektualistów i podpisał list protestacyjny.

A to była tylko "przyjaźń" a nie "przynależność". Ja nie wiem, czy ten pomysł "wpisie do Konstytucji przynależności" wypowiedziany głośno nie podpada pod paragraf?  Adrian- rozczarowanie dekady.

 

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @valser 6 maja 2019 14:16
7 maja 2019 01:04

"Jaka znowu duza kasa? Pare kola euro na miesiac."

To nie jest jakas super kasa, ale jednak placone maja dobrze.

6700 Euro czyli ok. 7500 dolarow. Juz po odliczeniu podatku i skladki ubezpieczeniowej. Albo jak pan woli 7600 frankow szwajcarskich.

Kawal grosza. Za nic, bo przeciez wiemy dobrze czym sie zajmuja europoslowie.

A w Polsce to jest jakies blisko 30 tysiecy zlotych. Prosze znalezc w Polsce czlowieka zarabiajacego 30 tysiecy zlotych miesiecznie [netto].

Jak to pan Marek Migalski w przyplywie szczerosci kiedys zeznal, europosel po odbebnieniu 5 letniej kadencji jest w stanie swobodnie odlozyc 1 milion zlotych.

Plus odprawa i przyszla emerytura.

Slowem, ciepla i suto oplacana posadka. Zero wysilku i zero odpowiedzialnosci.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 7 maja 2019 01:04
7 maja 2019 06:15

Ja to rozumiem, ze jak sie patrzy na to z punktu widzenia nauczyciela, czlonka ZNP, ktory zarabia pare kola w zlotowkach, to to jest niewyobrazalna kasa, ktorej nauczyciel nie zarobi przez cale swoje zycie.

Ale za to co odlozyl Migalski to mozna se kupic dwa zestawy siodlowe i udawac, ze ma sie firme transportowa. Pudzianowski ma juz chyba ze sto ciezarowek?

Mam paru kolegow w Polsce, co takie piecioletnie kadencyjne oszczednosci Migalskiego to wydaja miesiecznie na pensje pracownikow w swoich firmach. Ciezko je nawet nazwac firmami "sredniej wielkosci".

Problem z tymi europoslami jest taki, ze jak oni po piecioletniej kadencji sobie nie przygotuja miekkiego ladowiska, to ich zderzenie z gleba moze byc smiertelne. Najgorzej jest z tymi, ktorzy mysla, ze zlapali Pana Boga za stopke i ze robia w ten sposob kariere.

Europarlament to jest parawan dla eurodyrektyw, a koszty utrzymania darmozjadow, ktorzy zglaszaja sie na ochotnika za smiesznie male. Prosze sobie wyobrazic, ze tego parlamentu nie ma, co jest do pomyslnia, bo przeciez oni tam zadnego prawa nie stanowia, tylko gadaja non stop jakies glupoty. Wtedy ta cala unia europejska wyglada dziwnie i ludzie mogliby sie pokapowac, ze cos tu nie sztymuje w wizerunku demokracji.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 6 maja 2019 20:03
7 maja 2019 08:11

Amen.

 

I bardzo pilnują, aby w ordynacji wyborczej nie wprowadzić quorum frekwencji decydującego o wazności wyborów w okręgu (obwodzie), no i pilnują, aby dogmatem w tutejszej wersji tzw. demokracji była ordynacja proporcjonalna. Bo to zapewnia trwanie obecnej patologii.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 7 maja 2019 06:15
7 maja 2019 08:14

"Problem z tymi europoslami jest taki, ze jak oni po piecioletniej kadencji sobie nie przygotuja miekkiego ladowiska, to ich zderzenie z gleba moze byc smiertelne. Najgorzej jest z tymi, ktorzy mysla, ze zlapali Pana Boga za stopke i ze robia w ten sposob kariere."

Zgadza sie.

Ale sa i zapobiegliwi. Na przyklad Ryszard Czarnecki. On juz chyba zapewnil sobie miekkie ladowanie bo jest juz europoslem trzecia kadencje, a pewnie i bedzie czwarta.

Europarlament to jest narzedzie w rekach Niemcow. I przechowalnia poslusznych pieskow, ktore udaja ze pilnuja "wspolnego domu europejskiego".

zaloguj się by móc komentować

zkr @valser 7 maja 2019 06:15
7 maja 2019 18:07

tak odnosnie zarobkow w Poslce - szukalem czegos w sieci i przypadkiem natrafilem na takie ogloszenie:

https://pl.jooble.org/desc/-4876379640342751140

to sa kpiny...

nie chce mi sie wierzyc, ze ktos moze komus proponowac taka kase za caly etat

Pytanie: brutto czy netto ?

zaloguj się by móc komentować

tadman @SalomonH 6 maja 2019 20:35
7 maja 2019 18:39

Właśnie, ta banda mięczaków z kancelarii Lecha Kaczyńskiego nie dawała żadnych nadziei na przyszłość, w tym A. Duda, czy J. Sasin, bo po tym zachowaniu w kwietniu 2010 wiedziałem, że wystarczy tupnąć i już zrobią to czego tupiący zażąda.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @zkr 7 maja 2019 18:07
7 maja 2019 18:46

Tu nie trzeba wierzyć. Wystarczy uważnie przeczytać podpunkt "inne wymagania", gdzie dobrze sprofilowano potencjalnego chętnego, który nie będzie zadawał pytań brutto czy netto. Cytuję 

  • Oferta stażu dla osób powyżej 30 roku życia (mile widziane osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności lub długotrwale bezrobotne - pozostające 12 miesięcy bez zatrudnienia

 

zaloguj się by móc komentować

valser @valser
7 maja 2019 19:34

Zwiazek miedzy zarabianiem pieniedzy, a praca jest raczej luzny. Wiekszosc ludzi jednak uparla sie szukac pracy, chyba dlatego, ze jest przejeta etosem. 

A na koncu narzekaja, ze nie starcza i ida strajkowac, bo trzeba godnie zyc. Bez sensu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 7 maja 2019 08:11
7 maja 2019 19:50

Wlasnie te...

... przytoczone przez Ciebie powody sa DOSKONALYM  ARGUMENTEM  aby te pseudo wybory  ZBOJKOTOWAC... wlasnie po to aby probowac przerwac trwanie tej  obecnej  PATOLOGII  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 7 maja 2019 08:14
7 maja 2019 19:53

Ludze sie nadzieja...

... ze tym razem  ten  wyjatkowy GLAB i prostak  do koryta sie nie zalapie  !!! 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Paris 7 maja 2019 19:50
7 maja 2019 19:56

obecna ordynacja wyborcza jest z rodzaju logikoodpornyvh. Bez względu na oilośc głosujących (frekwencja) wybory są ważne.

Oto jakiego fetysza samozwrotnej "demokracji" skonstruowali nam tutejsi i europejscy kominternowcy. I tegoż fetysza bronią pospołu wszyscy od lewa do prawa.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser
7 maja 2019 21:51

Bodajze tylko w Belgii...

... jest w ordynacji zaznaczony prog waznosci wyborow...

... we Francji zapowiada sie wyjatkowo niska frekwencja wyborcza... mowi sie o tym bardzo glosno, a awantura jest "na 4 fajery" - zwlaszcza kiedy sie okazalo, ze "en marche"  detej partyjce blyskawicznie wystruganej z kartofla przez Hollande przeznaczono role li-tylko  "zaslony dymnej", a dzis "grozi jej rozsypka" po to aby "stary garnitur" zdegenerowanych komuchow francuskich i masonskich mogl teraz  "kandydowac" do PE  !!!

Podobnie - zeby nie powiedziec identycznie - dzieje sie w Polsce... "dobra i lepsza zmiana" zakandydowala  do zerowiska zwanego PE, a w Polsce rzady roznych miernot z konfederacji... albo kukizow,  kosiniakow,  tuskow czy innych  GLABOW  bez szkoly  !!!

To naprawde trzeba byc idiota zeby na te  MENAZERIE  glosowac... i jeszcze ludzic sie, ze ta BANDA  bedzie w stanie cos zrobic...

... to jest normalnie  chore  !!!

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować